» »

Naprava za zmanjševanje porabe el. energije

Naprava za zmanjševanje porabe el. energije

lonz ::

Danes sem dobil na mail tole:

Spoštovni,
naše podjetje nudi naprave za zmanjšanje porabe električne energije,
s katerimi je možno prihraniti do 30% električne energije.
Naprava je Nemške proizvodnje in se že nekaj let prodaja v Evropi in Ameriki.
Zakaj bi plačevali več kot je potrebno, prihranite največ tam, kjer vas bo stalo najmanj.
Dogovorite sestanek z nami, da vam predstavimo izdelek.

Kolikor sem bral v eni odprti temi, je to bull. Bi se pa rad prepričal, predem nakurim pošiljatelja. Torej: al to drži al je to nateg?
...arrrrrr, shiver me timbers...

Pyr0Beast ::

Neteg. In takih nategov bo še čedalje več.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

lonz ::

Hec je še v tem, da mi to ponuja slovensko podjetje!
...arrrrrr, shiver me timbers...

CoolBits ::

Kaj ta napravi ti meče varovalko vn, in tko špara z elektriko? :))

Fave ::

Najbrž nateg. Daj link, da vidimo.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

lonz ::

Ni linka. tole je celoten mail:

V o l t i


Marjan Žumer
Male Rodne 35 a
3250 Rogaška Slatina
gsm: 00386(0)31 640-501
e-mail: marjan.zumer@amis.net


Spoštovni,
naše podjetje nudi naprave za zmanjšanje porabe električne energije,
s katerimi je možno prihraniti do 30% električne energije.
Naprava je Nemške proizvodnje in se že nekaj let prodaja v Evropi in Ameriki.
Zakaj bi plačevali več kot je potrebno, prihranite največ tam, kjer vas bo stalo najmanj.
Dogovorite sestanek z nami, da vam predstavimo izdelek.


LP Marjan


V o l t i

Marjan Žumer
Male Rodne 35 a
3250 Rogaška Slatina
gsm: 00386(0)31 640-501
e-mail: marjan.zumer@amis.net




No virus found in this incoming message.
Checked by AVG - www.avg.com
Version: 9.0.819 / Virus Database: 271.1.1/2856 - Release Date: 05/05/10 20:26:00
...arrrrrr, shiver me timbers...

DimmniBurek ::

Kaj pa je za eno levo podjetje, ki je prisotno na trgu že nekaj let in nima svojega maila, da o svoji spletni strani sploh ne razglabljam. Pokliči jih za sestanek, pol pa posnami zadevo in daj na youtube, da se bomo malo smejali, pa pol ko grejo jim reči da so bumbarji XD
There Is No Stronger Drug Than Reality

Brane2 ::

Ključ je v tistem "do 30%"

Če imaš "tipično" gospodinjstvo z recimo 120 stalno delujočimi mešalniki za beton, potem ti lahko na njihove elektromotorje vdelajo frekvenčnike in tako prišparaš nekaj na štromu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zheegec ::

Ah, takšna naprava je obstajala že dolgo časa in je "kmečko preprosta". Rabiš lopato, da skoplješ luknjo v zemljo in pretrgaš električni kabel! Poraba bo padla za neverjetnih #error# procentov!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

balocom ::

mogoče ponujajo kondenzator, ki se prišteka v vtičnico in kompenzira dušilke floruscentinh sijalk, ter zmanjša porabo jalove energije (gospodinjstva tega ne plačujejo, ferme pa).
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Brane2 ::

balocom je izjavil:

mogoče ponujajo kondenzator, ki se prišteka v vtičnico in kompenzira dušilke floruscentinh sijalk, ter zmanjša porabo jalove energije (gospodinjstva tega ne plačujejo, ferme pa).



To mi je padlo na pamet, ampak kot praviš, gospodinjstva plačujejo samo delovno moč.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

Saj je nekaj takega. Florescentk nima več noben imajo samo še sijalke, katere so pa kapacitivni tip.

No, saj če bi bil priklopljen kondi bi bilo še ok, pa še to ni, je odcvikan.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

srus ::

Ma ne, po moje prodaja fitnes sobna kolesa z vgrajenim generatorjem. Se vsedeš na kolo, pa takole vsako uro za kake 0,5 kWh elektrike navrtiš.

Zheegec ::

Super varijanta, v kakšnih 1500 letih si že v plusu, če se elektrika še naprej rahlo draži :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Icematxyz ::

Naprava ki ne znižuje porabe električne energije. Lahko pa pri zmanjševanju porabe le te zelo pomaga. Je merilnik porabe električne energije.

Ni slabo malo meriti zadeve in pametovati kaj bi lahko bilo drugače. :)

JohanP ::

Mogoče gre za kaj podobnega kot Kill-a-watt (merilec porabe)
Torej naprava, ki izmeri porabo na vtičnici in oceni izkoristek. Na podlagi tega lahko lociraš nepotrebno odtekanje štroma in prišparaš.
Ali pa mogoče kak besni časovni rele sparjen z varovalko?

baje gre do 10% hiše porabe na račun naprav, ki so v standby načinu. Lahko da je tudi kaj v zvezi s tem.

M-XXXX ::

baje gre do 10% hiše porabe na račun naprav, ki so v standby načinu. Lahko da je tudi kaj v zvezi s tem.

Hmm, teh 10% se mi zdi pa izjemno pretirana številka... Ima kdo kakšne boljše informacije glede tega?

Pyr0Beast ::

Hmm. Meni se pa zdi da postajajo ti merilniki porabe eden večjih porabnikov. S lastno porabo okoli 3W in kar nekaj izgubami zaradi rezistivnega merjenja so uporabni le za izmeritev, ne pa tudi stalno priklopljenost.

Do 10% mogoče, lahko še več, če pogledaš posamezno napravo ala TV ki gori za 2uri na dan, nato pa preostali čas stoji.
To je za 100Wh delovanja in 110Wh Stand-by-a.
Ne ravno učinkovita zadeva :)

Pri porabi pa je zanemarljivo, sploh če greješ in kuhaš na štrom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Go-ahead ::

Da ne prodaja fotovoltaike???

medo63 ::

Dotični gospod je bil pri nas na obisku. Ker mi je nekaj zadev okoli el.energije poznano sem poskušal dobiti podobnosti o omenjeni napravi od gospoda. Žal razlaga ni bila prepričljiva in praktično nobene strokovne razlage o delovanju naprave. Morda bi razumel, da je neke vrste kompenzacija jalove energije, a to ni. Tudi priključni kabli ne dajejo vtisa o "zadostni moči" omenjene naprave. Nisem zasledil niti referenc, niti strokovne podpore v literaturi. Glede na razlago kaj naj bi naprava ponujala je bistveno premajhna, tudi nekega vračanja energije v omrežje ne more biti, ali pretvarjanja v drugo obliko, kaj šele funkcionalno delovanje. Uporabniki, ki imajo vgrajene kompenzacije jalove energije ( tudi z filtrskimi dušilkami) po moje ne morejo pričakovati ničesar od te naprave. Žal pa je naprava zaprta, zavarjeno in netano ohišje, tako ni mogoč vpogled v notranjost. Po velikosti pa ni večja kot ohišje v katerem je malo večji kontaktor.

Zahteval bom testiranje, čeravno sem skeptičen okoli rezultatov.

medo63 ::

lonz je izjavil:

Danes sem dobil na mail tole:

Spoštovni,
naše podjetje nudi naprave za zmanjšanje porabe električne energije,
s katerimi je možno prihraniti do 30% električne energije.
Naprava je Nemške proizvodnje in se že nekaj let prodaja v Evropi in Ameriki.
Zakaj bi plačevali več kot je potrebno, prihranite največ tam, kjer vas bo stalo najmanj.
Dogovorite sestanek z nami, da vam predstavimo izdelek.

Kolikor sem bral v eni odprti temi, je to bull. Bi se pa rad prepričal, predem nakurim pošiljatelja. Torej: al to drži al je to nateg?


Po tuji literaturi sodeč je kot kompenzacijska naprava, v praksi pa krepko dvomim o učinkovitosti te zadeve posebno od porabnikov, ki imajo že nameščene kompenzacijske naprave jalove energije. Niti kabli in velikost ne dovoljujejo, da bi to bilo res funkcionalno.

lonz ::

A bi bilo tole smiselno prijavit tržnemu inšpektoratu? Če stric zavaja in prodaja junk, je to big no - no.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Pyr0Beast ::

Ja.
Notri je kondi, ker je to edini način, kako lahko 'varčuješ'. Dušilke so vezane AFAIK zaporedno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Invictus ::

No da vas malo razsvetlim ...

Večina naprav v omrežju zaradi obremenitve povzroča motnje beri spreminja fazo napetosti. Sploh znane po tem so varčne žarnice. V bistvu sploh ne pokurijo tako malo kot prvijo, ampak samo približno pol manj kot navadne žarnice (da ne govorimo o tem da je proizvodnja veliko bolj potratna in obremenjujoča za okolje).

Te naprave naj bi (beri naj bi) odpravile motnjo v omrežju s tem da nekako prilagajajo fazo in s tem zmanjšujejo izgube.

Nimam dokazov, prijatelj se je malo bolj zanimal o tem, ... Tako da bomo videli če se obnese. Ampak za vse računalničarje tukaj ... elektrika je precej komplicirana zadeva ...

LP I.

medo63 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ja.
Notri je kondi, ker je to edini način, kako lahko 'varčuješ'. Dušilke so vezane AFAIK zaporedno.


Žal tako malih kondezatorjev za take kapacitete še ne delajo! Če pa bi moral v to ohišje dodati še dušilke pa itak ne rabi komentarja...

medo63 ::

Invictus je izjavil:

No da vas malo razsvetlim ...

Večina naprav v omrežju zaradi obremenitve povzroča motnje beri spreminja fazo napetosti. Sploh znane po tem so varčne žarnice. V bistvu sploh ne pokurijo tako malo kot prvijo, ampak samo približno pol manj kot navadne žarnice (da ne govorimo o tem da je proizvodnja veliko bolj potratna in obremenjujoča za okolje).

Te naprave naj bi (beri naj bi) odpravile motnjo v omrežju s tem da nekako prilagajajo fazo in s tem zmanjšujejo izgube.

Nimam dokazov, prijatelj se je malo bolj zanimal o tem, ... Tako da bomo videli če se obnese. Ampak za vse računalničarje tukaj ... elektrika je precej komplicirana zadeva ...

LP I.

Varčne žarnice povzročajo motnje v omrežju in razne harmonike za razliko od navadnih. Za odpravo višjih harmonikov pa potrebne res dušilke, vendar dušilke celo povečujejo porabo, ki jih nato z kondenzatorji spravimo na ustrezen cos fi in optimalen izkoristek.

Pyr0Beast ::

EMI filterske dušilke porabe NE povečujejo.

No, glede tega varčevanja.

Klik
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

medo63 ::

EMI filterske dušilke porabe NE povečujejo. - ne drži!

Vsaka dušilka ki se greje oddaja energijo. Da pa dušilka(induktivni porabnik)ne bi napravila prevelikega zamika je dodan kondezator. Dejansko je izkoristek bolšji že če bi dodali v omrežje navaden malo večji kondenzator....Pri hišnih porabnikih so harmoniki zanemarljivi, v industrij pa lahko povzročajo težave.

Pyr0Beast ::

Eh. Ti sploh ne ločiš med dušilko ki odpravlja-filtrira harmonike in dušilko ki opravlja fazno korekcijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

int47 ::

Trgovca prijavi tržni inšpekciji.

P.S. Če ni skrivnost, kakšna je bila cena (Kitajci jih prodajajo za 8$/kos s poštnino)?

VolkD ::

V gospodinjstvih je vsaka naprava, ki deluje na principu korekcije faznega zamika brezpredmetna. Plačujemo namreč le realno komponento moči. Zaenkrat je to še tako, saj števci, ki delujejo na mehanskem principu, ne omogočajo merjenja imaginarne komponente. V prihodnje bo baje drugače.

Do takrat pa je vsaka debata v tej smeri brezredmetna.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Račun za elektriko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15318471 (10658) nUUb
»

Poraba el. energije v gospodinjstvu! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6324070 (22637) gruntfürmich
»

Varčevalnik z električno energijo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
297031 (6404) energetik
»

induktivno breme in elektrarne

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
53721 (3639) Highlag

Več podobnih tem