» »

Intel Core 8th-gen: Coffee Lake

Intel Core 8th-gen: Coffee Lake

Temo vidijo: vsi
««
14 / 47
»»

FireSnake ::

Grey je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Da, vemo! In to 100%
Zato, ker nihče ni tako neumen, da bi naredil kaj takega.
potegni že enkrat glavo iz peska.

Aha, ni pa neumno, da vedno narediš nov socket za star procesor, čeprav ne bi rabil? Zakaj AMD lahko naredi tako, da ima forward compatibility?

(nadalnji sitat sem namenoma pobrisal, ker je tako ali tako irelevanten)

Se ti sploh znaš držati rdeče niti?

Govorimo o tem, da je AMD "umetno" omenjil MAX fekvenco.
Kar ni res!

Kaj ima to veze z Intelom in njihovo menjavo socketov?
Nič. Popolnoma nič!

Tako kot tudi podpora AM4, do leta 2020, nima s tem popolnoma nič.

Wrop je izjavil:

... preklaplja s 100 GHz drug pa z 20 Ghz...


Mladež! Poglejte si vzorčno uporabo pravilne uporabe s in z.
Tu vam manjka še veliko kilometrine!

Predator X je izjavil:


Jst razumem, da ste vi (anymal,hojnikb,firesnake) posebni in ni dvoma, da ni na svetu stvari za katere bi se motili.


Ni res (no, za ostala dva ne vem).
Vsi smo zmotljivi.
Z razliko, da jaz govorim o stvareh, o katerih nekaj vem.
Če ne vem, pač ne morem sodelovati pri debati.

Kar pa v večini tvojih primerov (dokazano) ne drži.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Wrop ::

FireSnake je izjavil:


Wrop je izjavil:

... preklaplja s 100 GHz drug pa z 20 Ghz...


Mladež! Poglejte si vzorčno uporabo pravilne uporabe s in z.
Tu vam manjka še veliko kilometrine!


Not an argument.

thom4s je izjavil:

i5-8400 BCLK overclocking:



https://forum.level1techs.com/t/explori...


Ha ha. Simulated i5-8400.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

Predator X ::

thom4s je izjavil:

i5-8400 BCLK overclocking:



https://forum.level1techs.com/t/explori...


Super.
Sicer je edino problem, ker rabiš plato za BCLK ter pravi bios. Potem pa je problem še RAM itd. Sicer tole predstavlja great value, če bo plata za 120-130€ to tudi podpirala. Kupit ravno i5 8400 ter 200€+ matično...

Grey ::

FireSnake je izjavil:

Grey je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Da, vemo! In to 100%
Zato, ker nihče ni tako neumen, da bi naredil kaj takega.
potegni že enkrat glavo iz peska.

Aha, ni pa neumno, da vedno narediš nov socket za star procesor, čeprav ne bi rabil? Zakaj AMD lahko naredi tako, da ima forward compatibility?

(nadalnji sitat sem namenoma pobrisal, ker je tako ali tako irelevanten)

Se ti sploh znaš držati rdeče niti?

Govorimo o tem, da je AMD "umetno" omenjil MAX fekvenco.
Kar ni res!

Kaj ima to veze z Intelom in njihovo menjavo socketov?
Nič. Popolnoma nič!

Tako kot tudi podpora AM4, do leta 2020, nima s tem popolnoma nič.

Se znam, še predobro. Razmisli še enkrat. Mogoče ti bo uspelo doumet.

FireSnake je izjavil:

Wrop je izjavil:

... preklaplja s 100 GHz drug pa z 20 Ghz...


Mladež! Poglejte si vzorčno uporabo pravilne uporabe s in z.
Tu vam manjka še veliko kilometrine!

In kaj je tu narobe? S stolom, s semeni, s sabotažo, s (stotimi) 100 GHz. Enako je pravilno "z (dvajsetimi) 20 GHz". Pravilno je napisano, g. Kilometrina. Samo ne mi reč, da bi ti napisal z 100 GHz, ker bi si potem res zaslužil focn.

Še celo piše na spletu:

Uporaba predlov s in z je zelo enostavna. Ravnamo se po pravilu izgovorjave. Besedo preberemo skupaj s predlogom in pravilni je tisti, ki se lažje izgovori.

Evo sprintaj in nalepi nad monitor, da boš vedel za naprej:

Predlog S se uporablja pred soglasniki – c, č, f, h, k, p, s, š in t.

Predlog Z se uporablja pred soglasniki – b, d, g, j, l, m, n, r, v, z in ž

Wrop ::

Predator X je izjavil:

thom4s je izjavil:

i5-8400 BCLK overclocking:



https://forum.level1techs.com/t/explori...


Super.
Sicer je edino problem, ker rabiš plato za BCLK ter pravi bios. Potem pa je problem še RAM itd. Sicer tole predstavlja great value, če bo plata za 120-130€ to tudi podpirala. Kupit ravno i5 8400 ter 200€+ matično...


Kdo bo kupil i7-8700K da bo simuliral i5-8400? Osnovna frekvenca i5-8400 je 2,8 GHz. Turbo na enem jedru do 4 GHz, na vseh 6 jedrih pa do 3,8 GHz. Pomembna beseda je "DO". Tip pa simulira i5-8400 na 5,2 GHz. Mogoče je tip zasimuliral tudi svojo glupost. Ali pa tudi ne.
Brez veze se ukvarjaš s takimi testi.

FireSnake ::

Grey je izjavil:

In kaj je tu narobe?


In kaj bi naj bilo narobe?
Sem napisal: pravilne uporabe.
Nič ni narobe! Mi je pa všeč, da eni to znajo uporabljati (za razliko od večine).
In zato sem izpostavil.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Grey ::

FireSnake je izjavil:

Grey je izjavil:

In kaj je tu narobe?


In kaj bi naj bilo narobe?
Sem napisal: pravilne uporabe.
Nič ni narobe! Mi je pa všeč, da eni to znajo uporabljati (za razliko od večine).
In zato sem izpostavil.

Ja, ampak si napisal dvoumno, ambiguous, ker si v kontekst združil dve različni stvari.

Mladež! Poglejte si vzorčno uporabo pravilne uporabe s in z. Tu vam manjka še veliko kilometrine!

To se lahko razume tudi kot, da naj si Wrop ogleda vzorce pravilne uporabe in ga potem grajaš zaradi kilometrine.

Bolj ustrezno in nedvoumno, bi bilo napisano takole:

Mladež! Poglejte si ta zgleden (exemplary) primer pravilne uporabe s in z. Tu nekaterim manjka še veliko kilometrine!

Tako se jasno razume, kaj si hotel povedati. In nekaterim, ne vam...najdejo se ljudje, ki tega ne znajo in tudi meni para živce, a tega ne izpostavljam, ker jih ponavadi ne izuči.

thom4s ::

Wrop je izjavil:


Kdo bo kupil i7-8700K da bo simuliral i5-8400? Osnovna frekvenca i5-8400 je 2,8 GHz. Turbo na enem jedru do 4 GHz, na vseh 6 jedrih pa do 3,8 GHz. Pomembna beseda je "DO". Tip pa simulira i5-8400 na 5,2 GHz. Mogoče je tip zasimuliral tudi svojo glupost. Ali pa tudi ne.
Brez veze se ukvarjaš s takimi testi.


Na Asrock platah imaš external BLCK generator, tako da če bi prebral vse skupaj bi vedel o čemu se govori. Meh, Intel "fanboi" smo pač prebutasti, da je manj fps v bistvu prednost... seveda.





Eh, kaj bi se trudil, sem že povedal da ne zipam, tako da je Ryzen zame BV.

FireSnake ::

Grey je izjavil:


To se lahko razume tudi kot, da naj si Wrop ogleda vzorce pravilne uporabe in ga potem grajaš zaradi kilometrine.
Bolj ustrezno in nedvoumno, bi bilo napisano takole:


Glede na to, da je bila uporaba pravilna sem predpostavil, da bo nedvoumno, da njega ne grajam :)

Sicer komentar na mestu... (če smo že pikolovski).

thom4s je izjavil:


Eh, kaj bi se trudil, sem že povedal da ne zipam, tako da je Ryzen zame BV.


Ryzen je samo za ZIPanje?

Zanimivo!
Vsak dan se kaj novega naučim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Wrop ::

thom4s je izjavil:


Na Asrock platah imaš external BLCK generator, tako da če bi prebral vse skupaj bi vedel o čemu se govori. Meh, Intel "fanboi" smo pač prebutasti, da je manj fps v bistvu prednost... seveda.





Eh, kaj bi se trudil, sem že povedal da ne zipam, tako da je Ryzen zame BV.


Reviewer here. On my ASRock board the BCLK is artificially limited to 103 MHz when using 8400 non-K. I emailed ASRock, waiting for clarification.

Boš ti navijal na 5,2 GHz, ja ... Kupi in poročaj kako je šlo.
Saj te nihče ne sili v nakup Ryzen procesorja. Ni ti pa treba podajat testov zmogljivosti zasimuliranih procesorjev.

D3m0r4l1z3d ::

Veliko je bilo Ryznov zasimuliranih, kje si bil takrat.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Wrop ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Veliko je bilo Ryznov zasimuliranih, kje si bil takrat.


Težko je kdo zasimuliral procesor na še ne izdanemu procesorju. Mešaš jabolka in hruške.

meho7 ::

Grey je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Da, vemo! In to 100%
Zato, ker nihče ni tako neumen, da bi naredil kaj takega.
potegni že enkrat glavo iz peska.
Aha, ni pa neumno, da vedno narediš nov socket za star procesor, čeprav ne bi rabil? Zakaj AMD lahko naredi tako, da ima forward compatibility?

Nov (star) procesor, nov socket/chipset = OK, čeprav mi prodajo staro tehnologijo za marginalno izboljšavo

Nov procesor, star socket/chipset = Ni OK, čeprav je procesor lahko precej boljši od starega

Logic works good. :D Ne vem kdo mora potegnit glavo iz peska, ampak vem, da to nisem jaz.

Pač AMD se je odločil, da nas bo ožemal samo na procesorjih in naredil potrebo po novem chipsetu (matični) optional, če slučajno rabiš kaj od novih stvari...kak Thunderbolt XX2, PCIe 8.0, SATA 10 itd. s kompatibilnostjo starih procesorjev z novimi platami in novih procesorjev s starimi platami.

Coffee Lake = Kaby Lake + 2 jedri with no IPC improvement. Glava v pesku ja :))


Vecni spekulant strikes back
Locked i5 8400 ne bo dosegu turbo boost frekvenc in folk ze bluzi o tem na raznih tehnicnih forumih ter redditu :))

TOP ::

Wrop je izjavil:

thom4s je izjavil:


Na Asrock platah imaš external BLCK generator, tako da če bi prebral vse skupaj bi vedel o čemu se govori. Meh, Intel "fanboi" smo pač prebutasti, da je manj fps v bistvu prednost... seveda.





Eh, kaj bi se trudil, sem že povedal da ne zipam, tako da je Ryzen zame BV.


Reviewer here. On my ASRock board the BCLK is artificially limited to 103 MHz when using 8400 non-K. I emailed ASRock, waiting for clarification.

Boš ti navijal na 5,2 GHz, ja ... Kupi in poročaj kako je šlo.
Saj te nihče ne sili v nakup Ryzen procesorja. Ni ti pa treba podajat testov zmogljivosti zasimuliranih procesorjev.


Zasimuliran test,neumna izjava.Poglej Ryzen najbolši primerki gredo 4.1 vsi X pa gredo do 4gb in to z B platami ki koštajo manj kot 100e.Inteli gredo na Z platah vsi z lahkoto na 5 nekateri primerki celo 5.2 ampak tole so ekstremi in še vodno je pa Z plata najcenejše okrog 140e.In lahko delajo kar hočejo Intel bo imel prednost v igrah zaradi višje frekvence Ryzen v programih,ki uporabljajo več nitov,simp kot pasulj.Sedaj pa se uprašaj koliko uporabnikov igra igre in koliko uporablja za razne programe ki znajo tole izkoristit.

Wrop ::

TOP je izjavil:


Zasimuliran test,neumna izjava.Poglej Ryzen najbolši primerki gredo 4.1 vsi X pa gredo do 4gb in to z B platami ki koštajo manj kot 100e.Inteli gredo na Z platah vsi z lahkoto na 5 nekateri primerki celo 5.2 ampak tole so ekstremi in še vodno je pa Z plata najcenejše okrog 140e.In lahko delajo kar hočejo Intel bo imel prednost v igrah zaradi višje frekvence Ryzen v programih,ki uporabljajo več nitov,simp kot pasulj.Sedaj pa se uprašaj koliko uporabnikov igra igre in koliko uporablja za razne programe ki znajo tole izkoristit.


Si sploh prebral zadevo na podanem linku ali spet govoriš nekaj na pamet?

TOP ::

Nekaj kar ti se sprenevedaš.Spominjaš me na uporabnik X45 ki je tako učil vse kako je AMD oh in sploh in Intel je en drek a koliko uporabnikov ima Ryzna lahko jih na hitro najdeš na tem forumu.Pa nisem niti zelen niti rdeč samo Best Bay.

Predator X ::

coffee lake trenutno ppnuja samo i3 8100 in z plato.
Za večino uporabnikov, ki igra CS etc. ryzen R3 čist dovolj pa še nek 2666MT/s ram za 60-70EUR in si zmagu. Tud A320 lahko vzameš.

Opazil sem, da je pri CSju ryzen hitrejši clock perclock... zanimivo.

Zgodovina sprememb…

gmajna84 ::

Vase mnenje o prehodu iz 4790k na ryzen 1600x??
i7 8700K @ 5GHz|Intel UHD Graphics 630|16GB DDR4 3000MHz|
Asus Prime Z370 - A|NZXT Hale 90 v2 1000W 80+ Gold|
Corsair Carbide Air 540 White|Logitech G105 / G500 / Z623|

Predator X ::

Kaj točno igraš, delaš?

i7 4790K je super, jst bi na tvojem mestu počaku na 12-7nm.

gmajna84 ::

Prednostno za spile...meni osebno najbol pade na pamet, da bi menjal zaradi recimo temu futureproof zadevo...in bo spet za nekaj casa mir.

Vem pa da se moj navit obnese super in se tudi bo se nekaj casa
i7 8700K @ 5GHz|Intel UHD Graphics 630|16GB DDR4 3000MHz|
Asus Prime Z370 - A|NZXT Hale 90 v2 1000W 80+ Gold|
Corsair Carbide Air 540 White|Logitech G105 / G500 / Z623|

Predator X ::

gmajna84 je izjavil:

Prednostno za spile...meni osebno najbol pade na pamet, da bi menjal zaradi recimo temu futureproof zadevo...in bo spet za nekaj casa mir.

Vem pa da se moj navit obnese super in se tudi bo se nekaj casa


potem počakaj, cene ramov so res visoko.

Zgodovina sprememb…

gmajna84 ::

Smiseln osgovor ja...mogoce kdo ki bi temu odgovoru nasprotoval in svetuje menjavo?
i7 8700K @ 5GHz|Intel UHD Graphics 630|16GB DDR4 3000MHz|
Asus Prime Z370 - A|NZXT Hale 90 v2 1000W 80+ Gold|
Corsair Carbide Air 540 White|Logitech G105 / G500 / Z623|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gmajna84 ()

Grey ::

Predator X je izjavil:

potem počakaj, cene ramov so res visoko.

Ne bodo padle kar tako. Še lep čas ne (vsaj dokler se te tranzicije na AM4 ne umirijo oz. do izida DDR5), ker sedaj oba proizvajalca uporabljata DDR4. AMD je bil prej na DDR3...Ryzen se dobro prodaja, po ugodnih cenah...no price drop in sight for the time being.

hojnikb ::

Predator X je izjavil:

D3m je izjavil:

Predator X je izjavil:

hojnikb je izjavil:

4.1 GHz je že sedaj vrh glave.


v bistvo ni. inteli z nizjo frekvenco (in visjim ceilingom frekvenc) sisnejo ryzena. ryzena pac resuje dejstvo, da ima za isto ceno vec jeder in HT.

ce bi amd lahko ponudo 7ghz proc, bi ga ze zdavnaj. je dosti ceneje met 7Ghz proc z 4 jedri kot 3.5ghz z 8 (hint; die size).


Seprav tale fant nima pojma, ...
http://www.agner.org/optimize/blog/

dej mi potem razlož zakaj je razen 1C/2T hitrejši v CB kot intel per clock?


To ni fant ampak gospod.


Na slotech forumu bi bil nek 8 letni deček za anymala (itd.), ki pa je "vitez" na forumu.
IBM in Glofo greta z 7nm na 5GHz serverje, če komu ni kej jasn si pa vprašte ata googla.
http://techreport.com/news/32110/global...

Jst razumem, da ste vi (anymal,hojnikb,firesnake) posebni in ni dvoma, da ni na svetu stvari za katere bi se motili.


Dodajam še link "manjvrednih" forumov
https://forums.anandtech.com/threads/gl...


https://www.globalfoundries.com/news-ev...
"leading edge tech" - mogoče so res preveč optimistični.

Predn predlagate za izbris, prosim preverite sami. Sicer je 7nm GF in IBM res optimistična zadeva, kdo pa pravi, das 5GHz ni možno na siliciju?
Edin kar je težko razumet je IPC improvement.


Jokes on you, ibm je že zdaj mel 5ghz proce, niso rabl 7nm
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

Predator X je izjavil:

D3m je izjavil:

Predator X je izjavil:

hojnikb je izjavil:

4.1 GHz je že sedaj vrh glave.


v bistvo ni. inteli z nizjo frekvenco (in visjim ceilingom frekvenc) sisnejo ryzena. ryzena pac resuje dejstvo, da ima za isto ceno vec jeder in HT.

ce bi amd lahko ponudo 7ghz proc, bi ga ze zdavnaj. je dosti ceneje met 7Ghz proc z 4 jedri kot 3.5ghz z 8 (hint; die size).


Seprav tale fant nima pojma, ...
http://www.agner.org/optimize/blog/

dej mi potem razlož zakaj je razen 1C/2T hitrejši v CB kot intel per clock?


To ni fant ampak gospod.


Na slotech forumu bi bil nek 8 letni deček za anymala (itd.), ki pa je "vitez" na forumu.
IBM in Glofo greta z 7nm na 5GHz serverje, če komu ni kej jasn si pa vprašte ata googla.
http://techreport.com/news/32110/global...

Jst razumem, da ste vi (anymal,hojnikb,firesnake) posebni in ni dvoma, da ni na svetu stvari za katere bi se motili.


Dodajam še link "manjvrednih" forumov
https://forums.anandtech.com/threads/gl...


https://www.globalfoundries.com/news-ev...
"leading edge tech" - mogoče so res preveč optimistični.

Predn predlagate za izbris, prosim preverite sami. Sicer je 7nm GF in IBM res optimistična zadeva, kdo pa pravi, das 5GHz ni možno na siliciju?
Edin kar je težko razumet je IPC improvement.


Jokes on you, ibm je že zdaj mel 5ghz proce, niso rabl 7nm

Sej to sem prej povedal. pravim, da zna 7nm prinest ryzenu 40% boosta samo zaradi frekvenc.

hojnikb ::

jst ti pa povem, da se ryzen nebo clockal 40% višje zaradi 7nm, če bo arch ostal isti.
#brezpodpisa

D3m ::

Kva teb ni jasn. Osnova je sedaj samo nadgrajujejo arch.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

jst ti pa povem, da se ryzen nebo clockal 40% višje zaradi 7nm, če bo arch ostal isti.


Nevem no, na OCN so rekl, da je ryzen limitan zaradi 14nm litografije. Očitn ti veš več.
14nm FF naj bi imel limit na 4,5GHz...

hojnikb ::

lej ko bos pokazal stock ryzena z 5.6Ghz+, potem te bomo pa jemal resno.
#brezpodpisa

Predator X ::

Hojnikb, dej mi ti raj povej zakaj si izbrisal stavo? tudi takrat si se delal takega idiota.

yayo ::

Funtech ima v katalogu i7, je kdo že kje videl i5 po štacunah?

Wrop ::

TOP je izjavil:

Nekaj kar ti se sprenevedaš.Spominjaš me na uporabnik X45 ki je tako učil vse kako je AMD oh in sploh in Intel je en drek a koliko uporabnikov ima Ryzna lahko jih na hitro najdeš na tem forumu.Pa nisem niti zelen niti rdeč samo Best Bay.


Dobro da odvračaš pozornost in ne poveš kaj ni res, kar sem napisal.
Je i5-8400 zasimuliran ali ni? Se bo lahko pravega navilo na 5,2 GHz ali ne?
Če pa hočeš Best Bay, kupi si i7-8700K, mu izključi SMT in ga navij na 5,2 GHz, tako, kot je model na tisti povezavi naredil.

Predator X ::

yayo je izjavil:

Funtech ima v katalogu i7, je kdo že kje videl i5 po štacunah?


Sej smo povedal massive paper launch. Boš moral počakat..
https://www.mindfactory.de/Hardware/Pro...

Cannon lake zna bit tista prava nadgradnja.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Predator X je izjavil:

Hojnikb, dej mi ti raj povej zakaj si izbrisal stavo? tudi takrat si se delal takega idiota.

Predator X je izjavil:

D3m je izjavil:

Zen 1. generacija.

Core....8. generacija.

Kaj točno naj bi Intel pridobil z SW?


Multicore, jst upam, da res v to usmer. Zdej 7nm nakazuje 5-5,5GHz... kar pomen 30-40%+ samo frekvenca



Tvoje besede.

Bos moz in stal za svojimi izjavami al bos koncno priznal, da nabijas v prazno ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

D3m je izjavil:

Kva teb ni jasn. Osnova je sedaj samo nadgrajujejo arch.

seveda ga. sam zarad teh "nadgradenj" nebo 5.5GHz. Mogoce 4.5G if we're lucky.
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

Predator X je izjavil:

Hojnikb, dej mi ti raj povej zakaj si izbrisal stavo? tudi takrat si se delal takega idiota.

Predator X je izjavil:

D3m je izjavil:

Zen 1. generacija.

Core....8. generacija.

Kaj točno naj bi Intel pridobil z SW?


Multicore, jst upam, da res v to usmer. Zdej 7nm nakazuje 5-5,5GHz... kar pomen 30-40%+ samo frekvenca



Tvoje besede.

Bos moz in stal za svojimi izjavami al bos koncno priznal, da nabijas v prazno ?


Sej sem dal zravn slajde.

hojnikb ::

skoda, ker slajdov ne stekas.

hint: mislis, da bojo grafike tudi sle na 5ghz z 7nm lp ? 8-)
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

Lpp!
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

skoda, ker slajdov ne stekas.

hint: mislis, da bojo grafike tudi sle na 5ghz z 7nm lp ? 8-)


štekam, štekam... jst sm pač človk, ki prebere par strani preden pametuje:)). Kork sem prebral na beyond3d, OCN ter anandtech forumu je Ryzen limitan zaradi 14nm litografije.
Bi tam optimističen glede ryzena in visokih clokov je ena stvar, druga stvar pa je, da je še vedno potreben tudi napredek ST performanca, nažalost.

Sej, ko sva stavila, si tudi malce kritiziral ter delal se delal idiota. Lahko bi pustil malce dje časa.

Plan za Ryzen+ (2) je +10% improvementa, seprav brez IPC izboljšav ~4GHz (8C) 12nmLP. Težko verjamem, da se bo to zgodilo, ampak že spet pustimo se preseneti. Sem pa tudi na beyond3d forumu dobil informacijo, da naj bi se max OC (safe) pomaknil na ~4,4GHz+- (če smo zdej pri 4GHz).

meho7 ::

MostWanted ::

yayo je izjavil:

Funtech ima v katalogu i7, je kdo že kje videl i5 po štacunah?


mlacom

klinker ::

hojnikb je izjavil:

D3m je izjavil:

Kva teb ni jasn. Osnova je sedaj samo nadgrajujejo arch.

seveda ga. sam zarad teh "nadgradenj" nebo 5.5GHz. Mogoce 4.5G if we're lucky.


Ahh, sej so tudi za auto OC sanjali 5Ghz, ko so omenli X procesorje.
Rdecke imajo pac bujno domisljijo, oz. upanje zadnje umre :))

FireSnake ::

Predator X je izjavil:

Sej to sem prej povedal. pravim, da zna 7nm prinest ryzenu 40% boosta samo zaradi frekvenc.


Mi ti pa pravimo, da govoriš bedarije.

In to ti bomo 2018 tudi dokazali (kot že neštetokrat v preteklosti).

Enkrat tako:

Predator X je izjavil:


Sej to sem prej povedal. pravim, da zna 7nm prinest ryzenu 40% boosta samo zaradi frekvenc.


Drugič tako:

Predator X je izjavil:


Multicore, jst upam, da res v to usmer. Zdej 7nm nakazuje 5-5,5GHz... kar pomen 30-40%+ samo frekvenca


Ob tem pomislim samo na eno: kje je "ignore user" gumb, da takih objav sploh ne bi videl.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Predator X ::

Firesnake brez zamere, ampak ti govoris bedarije.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Predator X je izjavil:

Firesnake brez zamere, ampak ti govoris bedarije.


Če že trdiš nekja, potem bi človek pričakoval, da boš to, z nečim, podkrepil.
Citat, prosim. In razlaga, zakaj je temu tako.

Mi smo ti že velikokrat dokazali, da nabijaš v prazno. Zgoraj ponovno.
In to je tvoj komentar?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Za CS je dovolj navadni 2/2 CPU od AMD/Intel.

Ne vem čemu se pičkarite.

Če gledamo izključno samo CS.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Grey ::

Predator X je izjavil:

hojnikb je izjavil:

skoda, ker slajdov ne stekas.

hint: mislis, da bojo grafike tudi sle na 5ghz z 7nm lp ? 8-)


štekam, štekam... jst sm pač človk, ki prebere par strani preden pametuje:)). Kork sem prebral na beyond3d, OCN ter anandtech forumu je Ryzen limitan zaradi 14nm litografije.
Bi tam optimističen glede ryzena in visokih clokov je ena stvar, druga stvar pa je, da je še vedno potreben tudi napredek ST performanca, nažalost.

Sej, ko sva stavila, si tudi malce kritiziral ter delal se delal idiota. Lahko bi pustil malce dje časa.

Plan za Ryzen+ (2) je +10% improvementa, seprav brez IPC izboljšav ~4GHz (8C) 12nmLP. Težko verjamem, da se bo to zgodilo, ampak že spet pustimo se preseneti. Sem pa tudi na beyond3d forumu dobil informacijo, da naj bi se max OC (safe) pomaknil na ~4,4GHz+- (če smo zdej pri 4GHz).

Ni tolko pomemben single-thread performance kolikor je pomembno to, da ljudje nehajo razmišljat linearno zaradi česar sploh nastajajo single-thread aplikacije. V pravilno spisani aplikaciji več jeder/več niti pomeni večji performans. Core clock je sekundarnega pomena. Pač...fabrka z 10 ali 16 delavci bo vedno bolj zmogljiva od tiste, ki ima 4 delavce, ki delajo z malo višjo frekvenco.

D3m0r4l1z3d ::

Kje se bo ustavilo? Pri koliko jeder. Več jeder samo zmanjša področje uporabnosti. G4560 je 2/4 na 3.5ghz in v igrah je zaenkrat popolnoma dovolj, ne rabiš r3, če ti je že pentium dovolj.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Kje se bo ustavilo? Pri koliko jeder. Več jeder samo zmanjša področje uporabnosti. G4560 je 2/4 na 3.5ghz in v igrah je zaenkrat popolnoma dovolj, ne rabiš r3, če ti je že pentium dovolj.


Niti ne.

Pentium je tehnično podhranjen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

Nisi preveč brihten, a n?
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
14 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616514 (12152) Predator X
»

i7-9700k ali i9-9900k ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
636929 (5307) TheKingZiga
»

AMD najavil Ryzene 3000 in Radeone 5000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12633062 (26649) Predator X

Več podobnih tem