» »

No POST - povsem nov sistem

No POST - povsem nov sistem

RedDrake ::

Simptomi:
Ko se napajanje priklopi (I/0 stikalo na napajalniku) se prižge lučka na matični plošči.
Šel sem po navadni debug metodi in odklopil vse razen osnovne plošče, CPU-ja in RAM-a.
Ko se računalnik zažene, se ventilator za CPU vrti, drugače pa se ne zgodi nič. Ni nobenega piskanja, na nobenem izhodu ni slike, ...
Če RAM odstranim, dobim kodo za memory failure, kar je pravilno.

Napajalnik ni, ker sem poskusil z drugim in deluje.
Poskusil sem BIOS recovery (na prazen FAT32 USB ključ sem dal datoteko za BIOS s pravilnim imenom), pa tudi ni nič.
Sistem je Asus H170I-PRO, i3-7320 2x8GB 2133 CL15 DDR4 Intenso.

CPU sicer potrebuje novejši BIOS, da deluje, a mislim, da do POST-a bi moralo priti, oz. vsaj BIOS recovery bi se moral zgoditi.
Problem je, ker nimam nobenega Kaby Lake CPU-ja in osnovne plošče, prav tako ne DDR4 spomina, da bi poskusil z diferencialnim pristopom ugotoviti kaj je v okvari.

Kakšen nasvet?

pixelzgaming ::

meni se niti ventilator ni prizgal na msi h110 plosci z 7 generacijo procesorja, kar se mi je zdelo zelo cudno, potem pa sem dal 6 gen not in se je normlano prizgal in sem lahko brez problema flashal bios.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

RedDrake ::

Ok, uporaben nasvet :)
Sem ravno preletel seznam naročil in videl, da se nekje v eni email server mašini nahaja Pentium G4400, kar je 6 gen.
Zdej pa samo še vržem strežnik ven za 5 minut, pa da vidimo ...

RedDrake ::

Ok, hvala pixelzgaming, res je bila težava v tem.
Torej z G4400 se je sistem POST-al, po BIOS posodobitvi pa sedaj vse normalno deluje.
No, vem za naprej :)

hojnikb ::

za prihodnje; najbolje je kupit kakšno plato, ki je že ob izidu mela kaby lake podporo (vsa 200 serija recimo). Od budget varjant ima recimo tale http://geizhals.eu/asrock-h110m-dvs-r3-... out of the box podporo
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intelovi procesorji Skylake (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
736111578 (42734) D3m
»

Ni slike - nov računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
204867 (4008) Dpool
»

Namizni procesorji Kaby Lake so tu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Procesorji
24653354 (43441) PrimozR
»

Sestava računalnika in še vprašanje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
22316938 (10287) Han
»

Ali se računalnik sploh ne vklopi z nepodprtim CPUjem?

Oddelek: Strojna oprema
6943 (764) pixelzgaming

Več podobnih tem