» »

Intelovi procesorji Skylake

Intelovi procesorji Skylake

««
«
1 / 15
»»

Epialt ::

It's happening ( in stock - pa čeprav je verjetnost tega zelo majhna )
Skylake i5 6600K
Glede cene je pa morda zanimivo to, da je enaka i5 4690K
Previdevam da stran pobira prednaročila saj se šušlja, da bodo procesorji razprodani še preden pridejo na police.
"Imamo majhno število procesorjev in matičnih plošč, ki prihajajo," je dejal Anton Nilsson, direktor trženja Webhallen, švedskega trgovca. "Potrjene dobave ne bo dovolj za cel teden, ampak le za nekaj dni.
Na žalost pa je tudi verjetno, da se bo izid najbolj zanimivih matičnih plošč zavlekel še za približno mesec dni."

Preorder cene glede na CPU-World
i5-6400 - $211.06
i5-6500 - $227.86
i5-6600 - $251.87
i5-6600K - $273.48
i7-6700 - $351.52
i7-6700K - $393.53

Za fixne podatke bo pa še potrebno počakati dober teden, saj bo predstavitev med 5-8 avgustom
na Gamescom 2015.

CellarDoor ::

vprašanje, če se psplača menjati iz 2500k na 6600k?

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

CellarDoor je izjavil:

vprašanje, če se psplača menjati iz 2500k na 6600k?



Ce ti plata zadostuje, potem ne.
Jest imam Z77 in 3570k in resno razmisljam o menjavi. Po drugi strani pa imam 4x8GB ddr3 2133MHz rama (ceprav uporabljam samo 2 modula), pa mi je kar malo skoda. Ce bi bile kaksne pametne ddr3 plate in ce dela 1.5V ram, bi bila pa druga pesem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

1player1 ::

Pa bom lahko zamenjal svoj fx 6300 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 1player1 ()

CellarDoor ::

glede na počasen premik na področju CPU-jev (7nm je praktično zid, previsok za preplezat s to tehnologijo), bi bil nakup Skylake smiselen (na dolgi rok naložba), saj se recimo 2500k še vedno dobro drži pa je bilo vseeno več premikov vmes, je pa res, da matična ostane ista in v kolikor manjka kaj na njej kar bi si želeli, potem pa se celo platformo zamenja

Brane22 ::

CellarDoor je izjavil:

glede na počasen premik na področju CPU-jev (7nm je praktično zid, previsok za preplezat s to tehnologijo), bi bil nakup Skylake smiselen (na dolgi rok naložba), saj se recimo 2500k še vedno dobro drži pa je bilo vseeno več premikov vmes, je pa res, da matična ostane ista in v kolikor manjka kaj na njej kar bi si želeli, potem pa se celo platformo zamenja


IMHO če ni nakup nujen sedaj ali kmalu je pametneje počakat na naslednjo generacijo.

Če izvzamemo L4 in odebeljen GPU, po procesorski strani ni nek znaten skok naprej.

Po drugi strani bi AMDju znal uspeti met z ZEN-om in če je nekaj na tem, bomo dobili prave octacore na AM4, zdaj a bo CPU ali APU ( 2 die-a + HBM), to je zdaj mogoče manj pomembno.

In če ne AMD, bi konkurenca znala imeti kaj zanimivejšega.

Tole zdaj je videti nekako v redu nakup v sili bolj kot nek strateški nakup za več let.

CellarDoor ::

kdor je 2011 nabavil 2600k je naredil dober deal



 da ni Ive slučajno tole pomagal skreirat

da ni Ive slučajno tole pomagal skreirat


http://www.techpowerup.com/214880/intel...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

dejansko je 2600K dober do konca desetletja....
#brezpodpisa

Napajalc ::

itaq, xenone bodo že stran metal ko se bo tole mal navilo in bo up to date za še malo.
011011100111010101100010

CellarDoor ::

hojnikb je izjavil:

dejansko je 2600K dober do konca desetletja....

upajmo, da ne, ker 2016 bo ZEN prišel in lahko, da spremeni situacijo .... šalo na stran, a bo 7nm do konca desetletja nared?

hojnikb ::

Če bo ZEN mel IPC na nivoju sandy bridge (ala 2600k) bo že uspeh.
#brezpodpisa

Epialt ::

za 6600K pravijo, da bo 2500k te generacije.
2500k se sedaj odlično drži in tisti, ki ga imajo pomoje z lahkoto preskočijo to generacijo.

hojnikb ::

Skylake bo bolj zanimiv iz tega vidiga, da naj bi dopuščal navijanje z strapi tut na non K procih (seprav tut i3 nižje).

Če bo to res, bo #amdkill
#brezpodpisa

Epialt ::

No, to sem bral in morem priznat da me glede tega poleg cene najbolj matra firbec.
Oh right in če bo ta hudič sploh na zalogi pred septembrom.

Pšenični ::

CellarDoor je izjavil:

hojnikb je izjavil:

dejansko je 2600K dober do konca desetletja....

upajmo, da ne, ker 2016 bo ZEN prišel in lahko, da spremeni situacijo .... šalo na stran, a bo 7nm do konca desetletja nared?



V bistvu je že 10nm neka tehnološka meja. Ki jo bo zgleda prvi moral (oziroma jo je že) prebiti Intel. 7nm bo že z drugimi materijali, pa se zna še zavlečt.

Intel je prvi naletel na tehnološko barijero in to nekako pomaga AMD ju. Če bo ZEN vsaj malo na nivoju.

Jarno ::

Če AMD-ju uspe z zenom, lahko dregnejo Intel po denarnici in ga prisilijo v zmerne cene.
No, to bi bilo zelo pozitivno za gaming sceno.
Predvsem bo zanimivo videt, kako se obnesejo pravi 8-jederniki proti 4c/8thread.
Šušlja se, da bo zen jedro paraleliziralo 6 integer pipelinov in 2x256bit fpu (buldy je 4 integer + de facto 128bit fpu).
Po drugi strani naj bi 512bit AVX za consumerje prinesel šele Cannonlake.
Torej lahko ZEN premaga tudi Skylake, če ne bodo zamočili.

Dr_M ::

Zen je se tako dalec, da je skoda karkoli fantazirat o njem. Ne pozabit, da govorimo o AMDju, tisti 2016 se zlahka spremeni v 2017. AMD napoveduje in obljublja, Intel pa mece nove in "nove" procesorje ven.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

chucki ::

NOve? Folk nategujejo s kvazi noviteti in z vsako generacijo dodajo ali vzamejo kakšen pin, da kupiš novo ploščo. Men se je s tem intel zelo zameril in naslednji PC bo sigurno AMD build ;)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Aston_11 ::

chucki je izjavil:

NOve? Folk nategujejo s kvazi noviteti in z vsako generacijo dodajo ali vzamejo kakšen pin, da kupiš novo ploščo. Men se je s tem intel zelo zameril in naslednji PC bo sigurno AMD build ;)
Jaz jo kupim, ker so praktično zastonj. Pa zato, da ne vržem starejšega intel procesorja v smeti, ker še vedno dela ku šus. Podnožje pa že leta isto kljub parim zamenjanim platam in procesorjem.

Dr_M ::

Aha, FM1, FM2, FM2+ itd. Skrajno podobno intelovi politiki.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

klinker ::

Pa dobro, kaj se bunite o platah.
Vecina itak menja komaj po par generacijah in je smiselno se plato menjat. Kdor pa je ql in vsako leto nov proc kupi, pa naj se plato, saj mu ocitno € ne manjka.

Epialt ::

Pero_SLO ::

Trenutno posedujem CPU i7 930 na Bloomfield arhitekturi. Bi se mi splačalo konec leta/drugo leto menjati računalnik in iti na Skylake? Kolikor berem naj bi bil nek manjši mejnik napram prejšnjim generacijam...

Hvala in lep pozdrav,
Peter

dexterboy ::

i5-6400 - $211.06
i5-6500 - $227.86
i5-6600 - $251.87
i5-6600K - $273.48
i7-6700 - $351.52
i7-6700K - $393.53

To pa so cene ... res. Strel u levo koleno. Kaj pa ostalo? Dobim v škatli za prašek?
Baš mi žao što nisam SINE po okupaciji.
"Tata kupi mi bicikl, auto i romobil..."
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Isotropic ::

Pero_SLO je izjavil:

Trenutno posedujem CPU i7 930 na Bloomfield arhitekturi. Bi se mi splačalo konec leta/drugo leto menjati računalnik in iti na Skylake?
Peter

jp

D3m ::

In kaj vam pomaga ZEN? V vsakem primeru boste predlagali Intel. Bolje, da AMD nič ne izda boste vsaj plačli več za procesorje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Take cene so rezultat spanja konkurence.


čeprav, počakajmo na official pricing.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Isotropic ::

Domobrancek ::

Nažalost je amd res tok za intelom, da niti smešno ni več. Recimo Fx-8320 je na trgu že od 2013 (če se ne motim). Nič čudnega, da intel navija cene kakor mu paše. Res upam, da bodo novejši AMD-jevi procesorji usaj približno konkurečni intelovim, če nebodo pa lahko pričakujemo še višje cene. Tudi cene grafičnih so (po mojem mnenju) zrasle v nebo. 980 TI stane 800€+. Spomnim se, da je moja stara gtx 285 stala nekaj več kot 300€ pa je bila takrat top of the line..al me pa spomin vara pa je bila kak € več. Definitivno pa ni bla niti blizu 800€. Se pa nesekiram toliko za cene novejših procesorjev. Sem kakšne pov leta nazaj kupil i5 4690K in imam sedaj mir za nekaj časa :)

hojnikb ::

> Recimo Fx-8320 je na trgu že od 2013 (če se ne motim).
2012 pa res
#brezpodpisa

yayo ::

Dr_M je izjavil:

CellarDoor je izjavil:

vprašanje, če se psplača menjati iz 2500k na 6600k?



Ce ti plata zadostuje, potem ne.
Jest imam Z77 in 3570k in resno razmisljam o menjavi. Po drugi strani pa imam 4x8GB ddr3 2133MHz rama (ceprav uporabljam samo 2 modula), pa mi je kar malo skoda. Ce bi bile kaksne pametne ddr3 plate in ce dela 1.5V ram, bi bila pa druga pesem.


Kaj je narobe s staro plato?

Dr_M ::

A z mojo?

Btw, so ze prvi testi na voljo na techpowerup, sicer je testirana MSI plata. Novi cpu je dejansko hitrejsi, kot so napovedovali neki testi pred casom.
Vec testov bo pa verjrtno sele popoldne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Invictus ::

yayo je izjavil:


Kaj je narobe s staro plato?

Isto kot s staro babo. Saj dela, ampak ne postaja nič mlajša ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

kako je mozno, da je taka razlika med 6700 in 6600? 10fps pri gta se mi zdi.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Invictus je izjavil:

yayo je izjavil:


Kaj je narobe s staro plato?

Isto kot s staro babo. Saj dela, ampak ne postaja nič mlajša ...


Dobra :> Pa se res je.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DarwiN ::

Se že pojavljajo v divjini.

Cene očitno ne bodo nič kaj napihnjene niti na začetku... Pač Haswell + ~20€.. Price/performance king I5-6500/6600.. 180-210€..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dr_M ::

Uf, drago. To je ~70€ vec, kot je bil haswell ali ivy bridge, oz 6600k je 40€ vec, kot je 4690k trenutno.
No ja, ce bodo cene take, bom lazje preskocil tole serijo. Vec kot 400€ nebi dal za cpu+plato (+postnina+paypal davek)..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DarwiN ::

Pozabi na dobre stare čase. Eur/Usd razmerje je trenutno 1.08 in še bo padlo, preden bo šlo na bolje.

In to še verjetno niso končne cene. Počakaj, da dobijo zalogo večje trgovine..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

manj oz. ne kupujte, pa naj bodo cene kakršne želi intel, kje je problem? morate imeti zadnji hit vedno?
imate dovolj zmogljiv pc? if da, ignore.

m0LN4r ::

i5-4460 se je v 12 mescih podražil iz 150EUR na 180EUR
i7-1231v3 se je podražil v enakem obdobju iz 205EUR na 255EUR
Grafične so tudi dražje, MSI 970 je bila 300EUR zdaj je 360EUR

Fury bi mogla bit ~600EUR pa je 700EUR
390 je 50-90EUR dražja od 290, ker ima 4gb več rama, torej dobiš malo več za veliko več

FX-8320 je bil 4.2013 - 140EUR, vmes poleti 2014, ko sta bila 4460 in 1231 še 150 oz. 200EUR je bil tudi FX-82xx 115EUR, danes po dveh letih je spet 140EUR
FX-6300 je bil 4.2013 - 100EUR, mes poleti 2014, ko sta bila 4460 in 1231 še 150 oz. 200EUR je bil tudi FX-63xx 85EUR, danes po dveh letih je spet 100EUR

Izgleda, kot da se nekdo samo šlepa zadaj in niti nova runda kartic je dražja od tistih, ki so že bile na polici.

Od kod pričakujete padec cen?

Kvečjemu, če padejo bodo iste, kot lani poleti. Za konkreten padec, pa bo moral nekdo ponudit več za manj in še evro:dolar se bosta morala zmenit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Brane22 ::

IMHO bo začasen padec ob resnejšem prehodu na DDR4.

Takrat bodo DD3 CPU-APUji/plate/RAM videle nekakšen začasen "dip" - IMO ko bo Skyleke stuff resno v trgovinah.

mailer ::

Kako bo pa s podnožji? Dvomim, da bodo sedanje plate kompatibilne z novimi procesorji.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

DarwiN ::

Novo podnožje bo.. Z enim dodatnim pinom.. 1151 socket.

Jih lahko že "prednaročiš". Zaenkrat samo tiste high-end Z170 navijalske različice... Tako kot bosta tudi CPUja sprva samo omenjena dva na voljo, torej K verziji za navijanje. Ostali bojda pridejo malo kasneje in z njimi tudi cenejše plate (H110, B150, Q150, Q170, H170).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

mailer ::

Bo treba počakat na prve plate in popravke. Osebno sem zaključil z vsemi velikostni osnovnih plošč razen mini ITX.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Dr_M ::

mailer je izjavil:

Bo treba počakat na prve plate in popravke. Osebno sem zaključil z vsemi velikostni osnovnih plošč razen mini ITX.



Mene pa ravno to matra pri trenutni plati, je mATX in je popolnoma neuporabna, zato bi zamenjal za ATX.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

klinker ::

Kaj pa je tako neuporabnega na M-ATX napram ATX?
Par usbjev manj in kak pci-e manj, to je pa vse.
Moj naslednji bo tudi ITX. Te omare dandanes res niso vec potrebne.

m0LN4r ::

Moj naslednji bo tudi ITX.

Enako, čez par let pričakujem ITX workstation z AIO procom in grafo, tudi če bo mal dražje. Recimo kaliber 5960x in 980Ti v eni mali kištici.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Dr_M ::

klinker je izjavil:

Kaj pa je tako neuporabnega na M-ATX napram ATX?
Par usbjev manj in kak pci-e manj, to je pa vse.
Moj naslednji bo tudi ITX. Te omare dandanes res niso vec potrebne.


To, da sem nabavil mATX plato, me je kasneje stalo ene 200e. Kontroler (ok, ta je bil drag,sedaj je v NASu) za diske, USB, razni pretvorniki in riserji, ipd.
Za moj gaming rig nikoli vec kaj manjsega ATX. Za ostalo je pa ok tudi matx z integriranim procesorjem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vesoljc ::

Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

klinker ::

Dr_M je izjavil:

klinker je izjavil:

Kaj pa je tako neuporabnega na M-ATX napram ATX?
Par usbjev manj in kak pci-e manj, to je pa vse.
Moj naslednji bo tudi ITX. Te omare dandanes res niso vec potrebne.


To, da sem nabavil mATX plato, me je kasneje stalo ene 200e. Kontroler (ok, ta je bil drag,sedaj je v NASu) za diske, USB, razni pretvorniki in riserji, ipd.
Za moj gaming rig nikoli vec kaj manjsega ATX. Za ostalo je pa ok tudi matx z integriranim procesorjem.


Samo to pa ja razmislis pred nakupom, ce ves da bos rabu cim vec dolocenih konektorjev. PC se ja sestavi glede na namen uporabe.
Sicer pa kontroler za 200eur, ga ne dobis na nobeni plati. Ce si pa rabu samo nekaj dodatnih SATA priklopov, obstajajo tudi cenejsi. USB hub je poceni, jst ga imam kljub temu da imam se 4 USB porte fraj, ker mi pase da je na mizi. Pretvorniki in riserji za???
««
«
1 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namizni procesorji Kaby Lake so tu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Procesorji
24653093 (43180) PrimozR
»

Nakup matične plošče in procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
463178 (2607) Seljak
»

Intel uradno izdal Skylake (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
15539849 (23964) SuperVeloce
»

Intelova prva procesorja iz družine Skylake (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
14956767 (23067) m0LN4r
»

I5 4690k 3,5ghz ali i7 4790 3,6ghz

Oddelek: Pomoč in nasveti
203310 (2924) PredatorX

Več podobnih tem