» »

Ni slike - nov računalnik

Ni slike - nov računalnik

pcrace ::

(kupljeno pri mindfactory.de)
MSI B150 PC-Mate Intel B150 So.1151 Dual Channel DDR4 ATX Retail
Intel Core i7 7700 4x 3.60GHz So.1151 TRAY
4GB XFX Radeon RX 460 Passive Heatsink Edition Passiv PCIe 3.0 x16 (Retail)
16GB G.Skill Value 4 DDR4-2133 DIMM CL15 Dual Kit
560 Watt LC-Power Silent Giant-Green Power Edition Non-Modular 80+ Bronze
240GB Intenso High Performance 2.5" (6.4cm) SATA 6Gb/s (3813440)
Noctua NH-D15
Fractal Design Define R4 Midi Tower

Računalnik se prižge -> Slike NI
Ventilatorji se vrtijo.
na EZ Debug LED se za trenutek prižge CPU lučka. Ugasne. Nato se za par sekund prižge DRAM lučka, ki tudi ugasne. Po parih sekundah je EZ Debug LED brez prižganih lučk.
Speaker ne odda nobenega beepa. Lučke na LAN priključku so mrtve kljub vštekanemu kablu.

Oba kabla za napajanje matične in procesorja (8 pinski) sta vključena. Brez priklopljenega drugega kabla seveda gori CPU lučka.
GPU nima priključka za napajanje.
Probal sm preko DVI vhoda in VGA vhoda na matični z vgrajeno grafično in brez nje.
Probal sem tudi s samo eno tablico rama v 2. slotu. Trenutno pa imam 2 tablici v slotu 2. in 4. Brez ramov seveda gori DRAM lučka.
Probal sem brez priklopljenih ventilatorjev ohišja.

Se DVI priključki med seboj razlikujejo, namreč imam star monitor. Bi lahko bilo to? Ampak se priklopi brez težav.
Je možno da matična in procesor nista kompatibilna? Nekje sem to zasledil. Kaj lahko še probam ali storim?

Tribal ::

Supports 6th Gen Intel, piše na msi spletni strani za to matično. Preveri katero verzijo biosa imaš gor, ker za podporo tvojemu procesorju potrebuješ najnovejši bios.
Predvidevam da kupljena ni posodobljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

pcrace ::

Tribal je izjavil:

Supports 6th Gen Intel, piše na msi spletni strani za to matično. Preveri katero verzijo biosa imaš gor, ker za podporo tvojemu procesorju potrebuješ najnovejši bios.
Predvidevam da kupljena ni posodobljena.


MS-7971 VER 2.1 to je na matični

Najnovejša je očitno MS-7971 VER V12.B
Kako lahko to rešim? Predvidevam da moram dobiti nekoga/trgovino/servis s 6th gen Intel da mi lahko flasha biose na najnovejšo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pcrace ()

note3 ::

Matično moraš posodobiti zdaj če imaš mogoče kakšen procesor doma lahko to narediš sam drugače pa na servisu

David83 ::

ko ste škrti ljudje, nevem zakaj ne kupiš ustrezne matične za par € več če že kupiš ta procesor? Zaj pa jočeš po forumu.

pcrace ::

note3 je izjavil:

Matično moraš posodobiti zdaj če imaš mogoče kakšen procesor doma lahko to narediš sam drugače pa na servisu


se kakšno podjetje/servis s tem ukvarja pri nas?

note3 ::

David83 je izjavil:

ko ste škrti ljudje, nevem zakaj ne kupiš ustrezne matične za par € več če že kupiš ta procesor? Zaj pa jočeš po forumu.


David matična je ustrezna samo nima še novejšega driverja nameščenga tako,da nezazna procesorja.Trenutno imajo samo maticne serije 270 namescene driverje.

pcrace je izjavil:

note3 je izjavil:

Matično moraš posodobiti zdaj če imaš mogoče kakšen procesor doma lahko to narediš sam drugače pa na servisu


se kakšno podjetje/servis s tem ukvarja pri nas?


Iz kje si?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: note3 ()

pcrace ::

David83 je izjavil:

ko ste škrti ljudje, nevem zakaj ne kupiš ustrezne matične za par € več če že kupiš ta procesor? Zaj pa jočeš po forumu.


Na uradni strani je CPU pod kompatibilnimi za to matično
https://www.msi.com/Motherboard/support...

Tudi drugje po spletu sem videl da prodajajo ta procesor v kombinaciji s to matično ploščo in iz tega sm sklepal da zadeva deluje. Veš da bi dal par evrov več če bi vedel da bo takšen problem.

MaliJanez ::

David83 je izjavil:

ko ste škrti ljudje, nevem zakaj ne kupiš ustrezne matične za par € več če že kupiš ta procesor? Zaj pa jočeš po forumu.


hahah +1

mislim če veste da B150, H110,170 in Z170 ne podpira Kaby Lake-a kljub bios updejtom, ki ga niti nebojo doble vse matične nevem ka se delate take žide, rajši dam 10-15€ več pa vzamem ustrezno B250 plato

hojnikb ::

mislim če veste da B150, H110,170 in Z170 ne podpira Kaby Lake-a kljub bios updejtom, ki ga niti nebojo doble vse matične nevem ka se delate take žide, rajši dam 10-15€ več pa vzamem ustrezno B250 plato


kar seveda ni res. _vse_ previous gen plate so dobile ali pa se bodo dobile bios updejt.
#brezpodpisa

pcrace ::

MaliJanez je izjavil:

David83 je izjavil:

ko ste škrti ljudje, nevem zakaj ne kupiš ustrezne matične za par € več če že kupiš ta procesor? Zaj pa jočeš po forumu.


hahah +1

mislim če veste da B150, H110,170 in Z170 ne podpira Kaby Lake-a kljub bios updejtom, ki ga niti nebojo doble vse matične nevem ka se delate take žide, rajši dam 10-15€ več pa vzamem ustrezno B250 plato


Lej tega žal prej nisem vedel. Socket se je ujemal. Na uradni strani je tudi pisalo da je kompatibilno.

note3 je izjavil:

David83 je izjavil:

ko ste škrti ljudje, nevem zakaj ne kupiš ustrezne matične za par € več če že kupiš ta procesor? Zaj pa jočeš po forumu.


David matična je ustrezna samo nima še novejšega driverja nameščenga tako,da nezazna procesorja.Trenutno imajo samo maticne serije 270 namescene driverje.

pcrace je izjavil:

note3 je izjavil:

Matično moraš posodobiti zdaj če imaš mogoče kakšen procesor doma lahko to narediš sam drugače pa na servisu


se kakšno podjetje/servis s tem ukvarja pri nas?


Iz kje si?


okolica lj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pcrace ()

note3 ::

pcrace je izjavil:

MaliJanez je izjavil:

David83 je izjavil:

ko ste škrti ljudje, nevem zakaj ne kupiš ustrezne matične za par € več če že kupiš ta procesor? Zaj pa jočeš po forumu.


hahah +1

mislim če veste da B150, H110,170 in Z170 ne podpira Kaby Lake-a kljub bios updejtom, ki ga niti nebojo doble vse matične nevem ka se delate take žide, rajši dam 10-15€ več pa vzamem ustrezno B250 plato


Lej tega žal prej nisem vedel. Socket se je ujemal. Na uradni strani je tudi pisalo da je kompatibilno.

note3 je izjavil:

David83 je izjavil:

ko ste škrti ljudje, nevem zakaj ne kupiš ustrezne matične za par € več če že kupiš ta procesor? Zaj pa jočeš po forumu.


David matična je ustrezna samo nima še novejšega driverja nameščenga tako,da nezazna procesorja.Trenutno imajo samo maticne serije 270 namescene driverje.

pcrace je izjavil:

note3 je izjavil:

Matično moraš posodobiti zdaj če imaš mogoče kakšen procesor doma lahko to narediš sam drugače pa na servisu


se kakšno podjetje/servis s tem ukvarja pri nas?


Iz kje si?


okolica lj


Mlacom

http://www.mlacom.si/o-podjetju

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: note3 ()

pcrace ::

hvala za pomoč @Tribal in @note3

So mi serviserji posodobili BIOS s Skylake proc. Zadeva rešena! Sedaj zazna tudi Kaby Lake proc. Če koga zanima je prišlo okoli 10 EUR. Še enkrat pa poudarjam da je bila moja napaka glede nakupa matične in oznak. Ni bil moj cilj kupiti B150 in ji posodobiti BIOS zato da bi prišparal denar ampak sem se premalo pozanimal kateri combo matične in cpuja gre skupaj.

Tribal ::

Samo da si rešil problem. Je pa jeba ja s tanajnovejšimi procesorji in starimi chipseti :D

pcrace ::

Tribal je izjavil:

Samo da si rešil problem. Je pa jeba ja s tanajnovejšimi procesorji in starimi chipseti :D


Očitno problemu še ni konca...

Mi deluje da sistem ni stabilen. Po nekem času delovanja (lahko 30 min, lahko par ur) ekran počrni in računalnik se reboota. Tudi če je računalnik samo idle v oknih.
Bral sem da je to lahko posledica Win7 ker Kaby Lake tam ni podprt ampak imam pri Win10 enak problem.
Probal sem oboje 64 verzijo. V računalniku je tudi grafična kartica AMD RX 460. Gonilniki zanj so inštalirani. Ni mi pa nikakor ratalo inštalirati Intelovih on-board VGA gonilnikov, error "This computer does not meet minimum requirements". Jih sploh potrebujem? Kaj lahko še storim, sprobam?

Če ne pa reklamacija na plato in proc in počakam na Ryzen :)

mtosev ::

vzami ven grafo in priklopi monitor na igpu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pcrace ::

mtosev je izjavil:

vzami ven grafo in priklopi monitor na igpu


Update: Sem uninstalliral gonilnike z AMD Clean Uninstall Utility. Vzel vn grafo. Inštaliral Intelove gonilnine za VGA. Čez noč testiral stabilnost z lažjo grafično obremenitvijo in računalnik še vedno deluje. Tako da sem prepričan da je problem v grafični kartici ali gonilnikih.

barocco ::

Zakaj raje ne instaliraš W10.. komponente maš dobre, nove itd.
"slaba podpora " za Kaby laku podpora z W7.8.
Servis tudi Funtech ,Ljubljana Bežigrad.:http://www.funtech.si/si/
en izmed mnogih videov:

še prej,si z uradne spletne strani na usb zadnje driverje za matično.
evo,če slučajno še nisi usposobu kompa..: od matične za W10 x64 gonilniki.:https://www.msi.com/Motherboard/support...
Bios:https://www.msi.com/Motherboard/support...
greafična gonilnike:http://www.xfxforce.com/en-us/support/d...
upam da ti rata,če ti še ni
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

pcrace ::

am ja v štartu je bil problem nekompatibilnosti proca in matične. to smo zrihtali z bios update. nato je bil problem nestabilnosti sistemi. prav tako W7 in W10. Trenutno imam W10 gor in se je nestabilnost nadaljevala. Tako da mora biti grafična kartica problem ker je sedaj nimam notri in vse deluje kot mora! Veliko tem mi google na forumih najde s problemi z AMD RX grafičnimi, da po nekem času slika zgine in računalnik se ne odziva. Tako da reklamacija gpu... Vem da W7 načeloma ni podprt na Kaby Lake. Aja pa GPU se ni pregreval ali bil 100% obremenjen. Slab batch I guess

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pcrace ()

pcrace ::

jap grafa je bila defektna. reklamiral za isti model in sedaj je vse ok in stabilno...

Dpool ::

@pcrace: Nisem sodeloval prej v temi, je nisem opazil, ampak bi rad samo pokomentiral, da se mi zdi zelo vredu, da priden nazaj in obvestiš Forum kako si težavo rešil.

Namreč velikokrat se zgodi, da ljudje samo zatežijo za pomoč na Forumu, vmes sprobajo vse varijante, ki so se ponudile med odgovori za rešitev problema. Nato ena izmed njih je delovala in se ne vrnejo več na Forum, tema pa ostane odprta in brez zaključka. Včasih pa bi komu v prihodnje lahko pomagal z odgovorom na podoben / enak problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel: ne nameščajte popravka za Spectre (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6320718 (16148) AštiriL
»

Intelovi procesorji Skylake (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
736111452 (42608) D3m
»

Intelovi novi procesorji Coffee Lake terjajo nove plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5719234 (16000) MrStein
»

Namizni procesorji Kaby Lake so tu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Procesorji
24653108 (43195) PrimozR
»

New build Windows 7 javi napako pri inštalaciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
454058 (3441) Mare3

Več podobnih tem