» »

PC zablokira med skeniranjem diska

PC zablokira med skeniranjem diska

mulc007 ::

Kolega ima dva zunanja diska, ki ju vsakega posebej skenira z Antimalware. Pravi da pri enem gre ok, pri drugem pa računalnik vedno zablokira.
Kaj bi lahko bilo narobe?

hojnikb ::

disk umira.
#brezpodpisa

mulc007 ::

Je možno tudi to da je disk preveč poln?

hojnikb ::

ne.
#brezpodpisa

mulc007 ::

obstaja kak program s katerim preverim če disk res umira?

konspirator ::

Za start: Crystal Disk Info, smart diagnostika za oba hdd (pokaže takoj).
Dalje: Windows chkdsk, za linux ext imaš fsck.
Potem so tu orodja proizvajalca, ki znajo včasih tudi kaj popraviti Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov .
--

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

disk kapput 100% ne še dokončno, ampak če maš kaj takega hitro backup nared, pol pa zažen kak hdd regenerator na hiren's boot CD ju ga imaš, ti zna pozepret bad sektorje, če pa so na začetku diska pol lahko samo narediš novo win instalacijo ampak ne drugo particijo ki je zdrava, sicer pa diski niso dragi zdej, tako da je bolj menjat za SSD in skpopirat kar nucaš tja.

Seljak ::

Tudi jaz mislim,da je HDD in tudi jaz bi ti svetoval,če boš zamenjal disk ga zamenjaj za SSD.

#000000 ::

aja je še nekaj šans, kabel, ali celo port, probaj priklopit sata kabel z diska na drug port na matični, ponavad jih je ene 4 dokaj pogosto, če pa imaš višek kabel pa še to, al pa mal spucaj vtič in kontakte, preden karkoli kupuješ, ampak to je AKO AKO, največkat je kr disk.

mulc007 ::

gre za USB

mulc007 ::

Se iz printskrina vidi da se disk kvari?

hojnikb ::

nop
#brezpodpisa

mulc007 ::

hojnikb je izjavil:

disk umira.

hojnikb ::

priklopi direkt na sata potem
#brezpodpisa

mulc007 ::

kaj se s tem doseže?

hojnikb ::

ugotovis, ce ti slucajno nagaja elektronika usb-sata converterja
#brezpodpisa

mulc007 ::

Ja očitno je nekaj z računalnikom ali win 10, ker:
- popolnoma nov disk na katerega sem skopiral podatke iz prvega diska, sem skeniral s spyware in ko sem prišel nazaj je bil zaslon črn, zbudil sem ga s CTRL ALT DEL ko sem odprl tisto sistemsko okno (ali kako se mu že reče) v katerem sem prižgal Explorer, potem se je tudi namizje odprlo. Varen izklop diska mi pa ni uspel.
- Pri starejšem disku je bil tudi črn ekran, na njem en kazalec miške ki se ni premikal in še en kazalec ki sem ga premikal z miško. V tem primeru se s CTRL ALT DEL nič ni zgodilo zato sem moral resetirat PC.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk read error occurred press ctrl+alt+del ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
7991 (804) Riff
»

Težave z bittorrentom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526791 (5705) acidos
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514037 (3203) MasterKiD
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383302 (2529) Voluharr
»

tezava z diski ter SSD

Oddelek: Strojna oprema
6847 (697) chrispy113

Več podobnih tem