» »

PC Backup z enkripcijo in možnostjo odpiranja na Androidu

PC Backup z enkripcijo in možnostjo odpiranja na Androidu

JN ::

Pozdravljeni, iščem iščem pa ne najdem... PC (Win 10) backup program, ki ima:
- Encryption!!! Najraje, da je geslo local ALI pa zero-knowledge.
- Incremental backups
- File versioning
- Shranjuje (tudi) na Local Disks/USB (NE ŽELIM tujega clouda)
- Ni nujno, je pa fajn, če bi bil open souce
- Ni nujno, je pa fajn, če ima compression (7zip, Zip...)
- NAJPOMEMBNEJŠA pa je možnost te zakriptirane fajle potem odpreti na androidu.

Zaenkrat uporabljam odličen GoodSync, da naredim enkriptiran backup (2 USB diska: doma, pisarna) + prenesem na cloud (po lastni izbiri). GoodSync sicer zna to početi avtomatsko, ampak traja dlje, kot če enostavno vržeš fajle v native sync program.
Želel bi pa te enkriptirane fajle potem odpreti tudi na Androidu, česar pa GoodSync ne omogoča in tudi ne misli omogočat v dogledni prihodnosti.

Nekaj gledam www.duplicati.com ampak je andoroid opcija zgolj čez web based.

Hvala za nasvete.
  • spremenil: JN ()

JN ::

Pretrd oreh?

Lonsarg ::

Niti slučajno:)

Vse našteto(tudi odpiranje na Android) jaz počnem s Seafile, zahteva pa to imeti nekje prižgan server.

Vzdevek ::

https://nextcloud.com/

Hostaj Nextcloud, pa si dodaj local storage in vklopi encryption? Ne vem sam sem nucal Duplicati ravno 2 tedna, zame osebno ni ravno toto. Po vsem problemih in vsem sranjem s backupimi, sem si premislil. Pa nek file synchronizer ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vzdevek ()

safety ::

Lonsarg je izjavil:

Niti slučajno:)

Vse našteto(tudi odpiranje na Android) jaz počnem s Seafile, zahteva pa to imeti nekje prižgan server.


Kako ti kaj deluje tale Seafile? Nekaj časa sem ga poganjal na odroid-c1+ in sem imel
precej težav. Večino časa mi je sicer lepo deloval vendar so prišle vmes datoteke, ki
jih za nobeno ceno ni želel naložit/sinhronizirat in posledično se mi je zadeva sesuvala.

Sedaj sem primoran poganjat owncloud, ki mi sicer zelo lepo deluje, vendar mi je seafile iz
uporabniškega/funkcionalnega vidika precej bolj pregleden in uporaben (sploh enkripcija).

Lonsarg ::

Sicer na Androidu zelo redko sedaj uporabljam(na puncinem telefonu, jaz imam Windows Phone) lih za kak file, ampak mi deluje čisto ok, odpiraš kot da je lokalno, aplikacija pa v ozadju dela cache in torej ne lovda fila, ki si ga že kdaj odprl.

Kar se pa ostalega tiče pa enostavno performance in zanesljivost top da bolj ne more biti. Tudi večkrat sm že restoral posamezne folderje nazaj v zgodovino ali šel gledat če je kak file izbrisan bil ko sem sumil da more še kak biti.

JN ::

Lonsarg je izjavil:

Niti slučajno:)

Vse našteto(tudi odpiranje na Android) jaz počnem s Seafile, zahteva pa to imeti nekje prižgan server.


Hvala za predlog.
A sem blesav, pa ne najdem, ali nima funkcije za shranjevanje na Local Disks?

Vzdevek je izjavil:

https://nextcloud.com/

Hostaj Nextcloud, pa si dodaj local storage in vklopi encryption? Ne vem sam sem nucal Duplicati ravno 2 tedna, zame osebno ni ravno toto. Po vsem problemih in vsem sranjem s backupimi, sem si premislil. Pa nek file synchronizer ....


Hvala za predlog, ampak ne bi želel furat svojega serverja. Nimam dovolj znanja/cajta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JN ()

Lonsarg ::

Tudi Seafile je server:) Je pa res da načeloma je to all-in-one package, ki inštaliraš in lavfa(da se tudi zakomplicirati z proxi serverji, ločenimi bazami,...). Kljub vsemu to ni za laike, je vseeno nekaj konfiguracije tudi pri osnovni sqlite inštalaciji.

Ne vem kaj misliš z "shranjevanje na local disk". Seafile klient za desktop ti ponuja sihronizacijo v smislu library->folder. SeaDrive klient pa brskanje direkt brez sihronizacije(nekako tako kot delajo mobilne aplikacije sam malce bolj sofisticirano).

JN ::

Lonsarg je izjavil:

Tudi Seafile je server:) Je pa res da načeloma je to all-in-one package, ki inštaliraš in lavfa


Azgard, sicer hvala za trud, ampak moje vprašanje je bilo dokaj ekzaktno: PC backup, ki dela backupe na USB ali local disk, jih enkriptira in ima app, ki jih zna prebrat na androidu. (Kako jih bom spravil na phone že vem in ni del problema).
Kar si mi predlagal ti je pa, da laufam lasten cloud, namenjen sinhroniziranju in sharanju in mičken tudi backupu. Res hvala, ker sem po uri zajebavanja (iz lastne trme) postavil server in osvojil nova znanja, kar je vedno dobrodošlo, AMPAK TO NI TO KAR SPRAŠUJEM IN RABIM! :-)

Ima še kdo drug kako idejo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači strežnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8011655 (9748) Zalachenko
»

Privatni oblak za slike?

Oddelek: Omrežja in internet
61225 (1120) klinker
»

Rešitev za sproten backup 40-ih računalnikov

Oddelek: Programska oprema
445290 (3546) aleksander10
»

ownCloud vs Dropbox (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11419487 (16199) Lonsarg
»

Oblak oziroma server na domačem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
222688 (2174) vorantz

Več podobnih tem