» »

Disk read error occurred press ctrl+alt+del ...

Disk read error occurred press ctrl+alt+del ...

kyloren ::

Pozdravljeni,

na PCju se mi je začela pojavljati napaka, namreč ko ga prižgem mi piše Loading Operation System in to traja cc. 30 s (dosti več kot ponavadi), nato pa se pojavi napaka Disk read error occureed pres ctrl+alt+del to restart. Ko resitiram PC se mi ta napaka ne pojavi in mi gre naprej v OS. Imam pa na disku (SSD) nameščen dual boot Win7 in WIn10. Poleg tega imam še en SSD na katerem imam ubunto ter 2 HDD za podatke. Najprej sem pomislil da je težava z diski, kar me je sicer malce presenetilo saj so stari cc. 1 leto. Nato sem z raznimi orodji HDD sential, SSD life, ... pogledal status diskov in kaže da je vse OK. Nato sem še odprl PC in odklopil ter priklopil nazaj diske, na kar se mi napaka en dan ni pojavila, danes zjutraj pa spet. Nevem kaj se to dogaja, imate mogoče kakšne nasvete?

Lp

BivšiUser2 ::

Preveri RAM z MemTest, posodobi BIOS. Lahko so tudi kabli / določeni SATA porti fuč.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

hojnikb ::

fuc diski ali slabi sata kabli
#brezpodpisa

kyloren ::

Memtest bom zdaj pustil naj dela čez noč pa pol jutri sporočim rezultate. SATA kable pa uporabljam te: Goobay SATA kabel 6BGits pač če ima kdo izkušnje z njimi (ali pa imel kdo težavo)? Sem pa decembra dodal v PC še en HDD in priklopil starejši SATA kabel z leta 2007, pa je pol po nekaj dni začel disk delat počasi oz. je zmes zaštekal pa sem pol zamenjal s tem Goobay SATA kablom pa zdaj dela ok. Drugače zdaj pri SSD disku (Crucial CT240BX200SSD1) ne opazim nič da bi delal kaj počasneje, ko pridem v OS. Zaenkrat se težava pojavlja ko je računalnik dlje časa ugasnjen recimo čez noč pa pol zjutraj se pojavi napaka Disk read ... pa ko resitriam mi spet pride v OS. Sem razmišljal ali je tudi možno da bi bila težava z napajanjem?

kyloren ::

Tako izvedel sem 6 testov za rame z MemTestom, vsi testi so bili OK, errorov ni bilo. Je možno še kako preizkusiti kvaliteto kabla, ali prenos podatkov?

BivšiUser2 ::

Ni druge kot da sprobaš z drugimi. Probaj tudi vtakniti kable v druge SATA porte.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

OZZY ::

Lahko je problem MBR.. probaj z repair windows. Pa fix mbr..
če se prav spomnim v repair cdm - vsaj za win7 je blo tko.. potem tega nisem več rabil.. daš win cd not.. potem izberi repair.. pa v cmd.. potem pa to vpišeš.
1. bootrec /rebuild bdc
2. bootrec /fixmbr
3. bootrec /fixboot
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Riff ::

probaj ponovno naložit windowse k lahko da problem sam v kakšni zagonski datoteki


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 7 Ultimate "Blue screen" vzrok?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141298 (910) rk7254
»

Ne morem bootat iz SSD diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
222014 (1439) branc
»

Win XP stop error

Oddelek: Operacijski sistemi
192105 (1503) mp3pesmi
»

Nenaden reset

Oddelek: Pomoč in nasveti
181175 (861) ciper
»

V čem je problem?

Oddelek: Operacijski sistemi
51735 (1617) andrej_brucek

Več podobnih tem