» »

tezava z diski ter SSD

tezava z diski ter SSD

chrispy113 ::

no pred kaksnim mesecom sem kupil SSD ter samsung f3 HDD, windowse sem lahko nalozil na ssd in vse je delovalo ok, razen nekaterih stvari
1. včasih sem dobival random blue screene (komp se je restartal)
2. skoraj vsak dan vsaj enkrat takrat ko nisem bil na kompu, se je pojavil tak črn zaslon na njem pa je pisalo da ne more nalozit winload (neki takega) pomagalo je da sem restartal comp
3. računalnik je občasno čisto zaštekal in pomagal je samo restart
4. računalnik je zaštekal za kakšne 2-3 sekunde nato pa spet deloval naprej (izredno moteče)
5. danes zjutraj sem formatiral in program intel rapid storage ne zazna tega ssd in tistega HDD
no pomoč bi bila zazeljena,
poleg tega pa še vprašanje, obstajajo kaksni driverji al pa kar koli za ssd je itd? ter je treba kaj v biosu spreminjat da ssd deluje pravilno? ker me zelo moti, da računalnik ni nekako "stabilen" in imam vsak dan probleme z njim ter za samsung f3 1tb diske je sata kabel okej? in za ssd? sata2 ali sata3 ter kaj je sploh razlika v kablih?


hvala za pomoč ze v naprej D:

amigo_no1 ::

Ti imaš probleme z drugimi kompontami, ne z diski (samsunga preveri s Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov , log test).
V biosu daš na "ahci" za max performance. Če imaš kaj navito odvij, preveri temperature cpu, vga, MB, HDD, počisti prah.

1. kaj točno piše v bsod-ju ?
2. enako vprašanje kot prej
4. kaj je zaštekalo ? Disk ? Winsi/ kateri program ?
5. http://www.intel.com/support/chipsets/i... , če nimaš raida ga ne potrebuješ
Če imaš v device managerju vse brez klicajev, potem imaš vse driverje.Za HDD podporo moraš imeti naložene chipset driverje.

Serial ATA @ Wikipedia
poglavje
3 Revisions

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

chrispy113 ::

glede 3. zašteka mi recimo ko igram league of legends itd.. pač vse zašteka in če dam ctrl alt delete ne pomaga, včasih ko je comp idle in ko pridem gor je vse zaštekano in treba restartat
pri 4. pa samo zašteka pa se tut nazaj odšteka

aja pa da še omenim, včasih ko odprem moj računalnik in kliknem na enega od diskov, se sliši kukr da bi se disk vklopu in pač vse malo zašteka....

chrispy113 ::

ker ni več gumba za editat oz. ga jas ne najdem bom še en post napisal...

no glede tisto ko mi zašteka in odsteka za 2-3 sekunde, (če kaj pišem se bo text napisal ko odšteka, pač vse bo delovalo normalno naprej razen zvok, se nekako "ujame" v ta 2-3 sekundni lagg in se ene 10x še enkrat prevaja v tem nekako tko bi lahko reku hhehe
sumim da se mi to dogaja ker sm vklopu v biosu ahci tko da bom to izklopu
no pa ko sem probal firmware updatat za ssd tisti progam ocz toolbox sploh ne detecta ssd ja, pa ko dam ahci na off mi tam na startu pise master pa slave devices pa mi stara diske napise
pol pa spodaj pise detecting IDE drives pa se ta ssd in še drugi disk...
no upam da razumete sploh kaj mislim povedat heheeh pa hvalezn bi bil čim večje pomoči hvala :D

Enron x86 ::

Če imaš Windows 7, lahko izklopiš to funkcijo "varčevanja z energijo" pri diskih (tudi mene je živciralo, ker se disk izklopi; ko ga rabiš, je treba pa čakat, da se zbudi): greš na Control Panel / Power Options / Advanced settings. Nato izbereš možnost "Hard disk" > "Turn off after" in nadomestiš vrednost za "Setting" z besedo "never". To bi moralo odpravit tisto čakanje, ko greš na My Computer. Pri ostalih težavah ti pa ne znam pomagat.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

hojnikb ::

Kater SSD pa maš ?
#brezpodpisa

chrispy113 ::

ssd mam ocz vertex 3 120gb
btw hvala ti enron sem ze nastimal :D

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10720882 (8149) nsa_ag3nt
»

crucial bx100 crystal disk mark slab rezultat

Oddelek: Strojna oprema
492989 (2261) dj_uro
»

Crkuje disk ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
476061 (4394) Leprechaun
»

Računalnik zmrzuje po namestitvi SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
201790 (1149) Sami
»

Eden izmed HDD v raidu je mrtev

Oddelek: Pomoč in nasveti
344978 (4261) ST-777

Več podobnih tem