» »

Tip z bolhe lagal o prenosniku?

Tip z bolhe lagal o prenosniku?

1
2
»

harmony ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Ali pa je bral st in videl olujo, ki mu sledi.

To je to, ST je inštitucija, ki spreobrne bolhače v pravo pošteno smer.....najbolj strah jih je ST-jevih priporočil in groženj s prijavo na policijo.
Živel ST, le kaj bi mi brez njega.

Skoda le, da so ukinili anonimni oddelek. Tam se je vidila prava slika slotehovcev.

Machete ::

Ker pod harmnoy te pa pozna širna Slovenija in še celo v inozemstvu :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

azislo ::

Vračilo prenosnika opravi osebno. Brez izjem!
S sabo imej kakšno UV lučko za preverbo denarja.

tomaz- ::

RegulusDraco je izjavil:

zato tudi prodajalec posname artikel ko ga je zapakiral in oddal na pošti slovenije.

Govorimo o 1300 eur no. In ste preleni korektno speljati zadevo. Za 1300 eurov.


ahh, dej, ne seri, no.. kaj pa prodajalcu brani, da posname "PRAVILNO" pakiranje izdelka, pošlje pa nekaj drugega?? Kakšen dokaz je to, hudiča??

Ne vem, kje te nebuloze z raznimi snemanji pobirate.. Teorija je super, praksa pa...

vostok_1 ::

A ni tko, da na sodišču amaterski videoposnetki sploh ne veljajo?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

tomaz- ::

Jah ne vem, glede na to, kako bi nekateri vsepovprek snemali, zgleda da zanje to ne velja, heh

RegulusDraco ::

imaš prav, bolj je pametno dati 1300 eurov nekomu zato ker ti je všeč njegov vzdevek na bolhi.

In pričakovati da boš dobil izdelek v boljšem stanju kot je bil v trgovini in še vinjeto zraven.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

tomaz- ::

Ja, ene tako pametno, kot tvoje snemanje vsepovprek, vse zato, da si "siguren"... Jeah right.. prvo je, da tega sploh ne kupiš na tak način, kot je to naredil. Ampak to je zdaj storjeno in IMHO je res najbolje, da se je zmenil s prodajalcem, da nekako zadevo vrne.. ČE mu to uspe je naredil super, pa še šola mu je za naprej, da tako ne bo kupoval.. Kar se pa snemanja vsepovprek tiče. Ehhhh

blackbfm ::

vostok_1 je izjavil:

A ni tko, da na sodišču amaterski videoposnetki sploh ne veljajo?


verjetno ima sodnik dost zdrave pameti da se zna odločit kaj velja kaj ne... npr posnetek tipa ki so ga pretepli in prenašal v živo, policija ziher lahko dobi kopijo videa, vse podatke, ip, lokacijo, imajo nek svoj material ki ga lahko primerjajo

kako pa lahko komurkoli pomaga posnetek odvijanja paketa doma na mizi, tega pa ne razumem:))

next3steps ::

diNero je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Goljufija je zato, ker ga je kupec vprasal ali prenosnik v brezhibnem stanju - delujoc in neposkodovan, prodajalec mu je podeval da je, ko pa je prenosnik prejel pa je videl da ni neposkodovan in delujoc 100%.


Kaj pa če prodajalec reče, da je poslal brezhibni prenosnik in da je napaka nastala pri kupcu? Kje smo pa potem? Beseda proti besedi... potem lahko samo Monk reši situacijo.

Kako je nastala pri kupcu, če je isti moment, ko je računalnik prejel takorekoč zaznal napako. Prevaljevati krivde na pošto tudi ne gre, ker pošiljatelj ni zavaroval pošiljke.

St235 ::

vostok_1 je izjavil:

A ni tko, da na sodišču amaterski videoposnetki sploh ne veljajo?


ne ni tako. Sodnik na konkretnih primerih presoja katera dejstva šteje za dokazana in katere na katere dokaze se pri tem opre.

next3steps je izjavil:

diNero je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Goljufija je zato, ker ga je kupec vprasal ali prenosnik v brezhibnem stanju - delujoc in neposkodovan, prodajalec mu je podeval da je, ko pa je prenosnik prejel pa je videl da ni neposkodovan in delujoc 100%.


Kaj pa če prodajalec reče, da je poslal brezhibni prenosnik in da je napaka nastala pri kupcu? Kje smo pa potem? Beseda proti besedi... potem lahko samo Monk reši situacijo.

Kako je nastala pri kupcu, če je isti moment, ko je računalnik prejel takorekoč zaznal napako. Prevaljevati krivde na pošto tudi ne gre, ker pošiljatelj ni zavaroval pošiljke.


Prodajalec reče poslal sem brezhibno. Pošta reče pri transportu se ni poškodovalo. Kupec reče dobil sem poškodovano.

Po kaki logiki ti na podlagi tega prideš do sklepa, da je bil izdelek poškodovan že pred pošiljanjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

next3steps ::

Po taki, da ne vemo, kdo govori resnico. Lahko laže pošiljatelj, lahko laže prejemnik. Jaz sem vrgel kocko, ki pravi, da resnico govori prejemnik.

St235 ::

In ker se na srečo taki idiozitmi v realnem svetu ne pijejo vode, je nemogoče dokazat, da je šlo za goljufijo.

bbbbbb2015 ::

Tr0n je izjavil:

Garancijo mas, to je dobro. Kaj drugega ti ne ostane.

Nauk: vedno poglej zadevo v zivo, preden kupis. :)


Bom opisal izkušnje kot *prodajalec* na bolhi. Prodal sem 30+ grafičnih in 20+ napajalnikov in še morda kaj.
Vsa oprema (grafične & napajalniki) testirana preden šla iz mojih rok. Snemal pa tonisem.

Napajalnik se je en vrnil nazaj. Človek ves razburjen klical, kaj je to za pizdari**, ko ne dela. Čisto slučajno je to bil popolnoma nov napajalnik, vzet iz škatle samo enkrat, ko sem ga z orodjem premeril.
Težil nenehno na telefon, mail, vse.

Sem mu rekel, naj prinese nazaj. Je prinesel in sem mu denar vrnil. Ker me ni bilo, mu je žena vrnila denar.
Preden je odhajal, je nekoliko porogljivo rekel, da ga je priključil, ter se je pokadilo iz njega, da zdaj vejo, kaj je narobe.

Skuril ga je na mestu.

Drugi primer grafična. Človek pravi, da mu ni delala, ko jo je dal noter. Enako razburjen. V redu, naj vrne. Vrnil. Poslal sem mu drugo. Vmes pregledal, kaj je s to prvo kartico. To je bila 5850, rabljena sicer.

Opazil sem, da ji dva vijaka manjkata, na backboardu, ko se cela plastika sname. To vem, ker sem jih vse jaz osebno razmetal, kr sem podmazal os ventilatorja in nanesel novo termo pasto. Vijaki so tudi bili "požrti" zaradi prevelikega izvijača. Jaz sem vedno uporabljal enega mikro, Uniorjevega, ki sem ga posebej kupil.

Ta je še vedno na polici, morda jo popravim, če ni preveč poškodovana.

Od 60+ kosov opreme naletel na dva drekača. Eden ravnal nestrokovno, drugi - tudi nestrokovno.

Nisem snemal, vesel sem bil, da sem se robe znebil, nekomu pa pride prav. Doslej še nihče ni rekel, da sem ga kaj zafrknil.

V osnovi pa enkrat, ko je oprema šla iz tvojih rok, nimaš garancije, kaj se bo z njo zgodilo. Nisem se sekiral za una dva drekača. Na vsake toliko srečaš kakšne prevarante. Vsak pri sebi sam ve, kaj se je zgodilo. Ni pa to za policijo, ker kako nekomu dokazati krivdo?

Ker imaš še garancijo, lepo na servis in poservisiraj. Praska je pa praska.

Sem pa enkrat za 1400 EUR kupoval rabljenega enterprise kopirca. Rabljen - v polnem funkcionalnem stanju.
Peljal sem se osebno tega kopirca pogledat.
Kopircu je manjkala sortirka, kontrolna enota ni bila z isto serijsko, verjetno je imel s predgrevanjem težave. Ker je "warming up" trajal nebesno dolgo. Podoben kopirec imamo na firmi in se boota v pol krajšem času.

Pač ga nisem vzel, kakorkoli je bil "funkcionalen".

Zgodovina sprememb…

Seljak ::

Ful dobro si opisal in dal svoj primer. Je kar jeba dan danes prodajati in kupovati preko bolhe.

Netrunner ::

Meni je kar tečno prodajati prek bolhe. Za vse svoje oglase sem napisal da prodam samo v živo in ne pošiljam po pošti. Res da traja malo več časa vendar na tak način nisem imel težav. Tisti ki dosti prodaja prej ali slej naleti na čudaka.

Telbanc ::

Seljak je izjavil:

Ful dobro si opisal in dal svoj primer. Je kar jeba dan danes prodajati in kupovati preko bolhe.


Najbolje je z osebnim prevzemom. Računalniških komponent pa ne kupujem preko Bolhe...sam pogledam na slo tech pa me mine.

Na bolhi kupiš kake pohodne palce, kakšne strešne nosilce za avto, kak laminat...skratka take stvari, kjer te ne morejo nategnit če nisi čorav

Pogledaš na net kolko je nova stvar, deliš z dva in dobiš prodajno ceno....na bolhi.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

bbbbbb2015 ::

Netrunner je izjavil:

Meni je kar tečno prodajati prek bolhe. Za vse svoje oglase sem napisal da prodam samo v živo in ne pošiljam po pošti. Res da traja malo več časa vendar na tak način nisem imel težav. Tisti ki dosti prodaja prej ali slej naleti na čudaka.


Jaz sem staro opremo, večinoma polno funkcionalno, metal stran.
Nisem se hotel zajebavati s prodajo.

Potem je stisnila kriza. Prvo opremo sem prodal kolegu, ki je hotel imeti neko opremo, ki je še meni dobro služila, a sem videl, da hoče imeti rabljeno. Potem sem si vzel čas, ter vse dal na bolho.

Pač prvič, ljudje nimajo več toliko denarja ali pa nočejo dati za novo PC opremo. Na ta način sem prodal vse 5850 grafike.
Kot drugič, imam boljši občutek, ko ne mečem stvari stran. Ker vsaj pri meni, redko kdaj popolnoma crkne. Težko je vreči stran 6 motherboardov s CPUji. Oprema amortizirana, ne rabimo je več.

Nekaj časa sem podarjal stvari. Eni družini sem podaril plazmo, ki sva jo z ženo dobila kot darilo. Pač star televizor, ampak grozno velik, slika fantastična. Čas jo je povozil.

Potem pa sem dobil nazaj jezikanje. Pritožili so se mi, da daljinec ne dela, pa da morajo na roko preklapljat kanale.
To je bila Philipsova state-of-the-art televizija.

Grem gledat, kaj je problem. Nekdo je stopil na daljinec, ki se je na hrbtu prelomil. Seveda so rekli, da so takega dobili. Daljinec je bil bolj umazan od drobtin in čipsa, kot je bil prej celo svoje življenje.

Imelo me je, da bi jim pomagal še, pa jim kupil kakšen univerzalen daljinec, na TV servisu je rekel, da tudi za take stare televizije ni problem.

Pa sem jih po kratkem premisleku poslal v tri pič** materine. Verjetno bi polomili tudi tega univerzalnega.

Od takrat se držim načela, da bodisi prodam, če je pa pokvarjeno in se ne da pomagati, vržem stran. Podarjam pa več ne. Ker je očitno, če je nekaj zastonj, delajo ljudje s tem svinjsko. Tega ne maram, pa še lažejo mi.

Zgodovina sprememb…

Robertos664 ::

da podariš nekomu TV pol pa ti upa jezikat da daljinec ne dela, ga vžgem enkrat z daljincem po lapah :)

jaz še zaenkrat preko bolhe nisem imel problemov v nobeni smeri..
Intel Core i5 6500, 8GB DDR4, 240GB SSD, 1TB HDD,
GTX 1060 6GB, S340, 500W BeQuiet, Logitech G27

shadeX ::

da podariš nekomu TV pol pa ti upa jezikat da daljinec ne dela, ga vžgem enkrat z daljincem po lapah :)


Sej ne bi verjel, če tudi sam tega ne bi občutil na lastni koži :)

Tudi sam sem veliko stvari razdal oz. prodal (prijateljem) za smešno nizke cene. Npr kolegu sem takrat avto vreden vsaj 900€ (na bolhi je bil najceneši model za toliko denarja), prodal za 150€. No kakorkoli, tretjemu kolegu enkrat šenkam tablico (rabljena vredna nekje 50€ takrat). Tip se mi čez par dni pritožuje, da touch ne dela kot bi moral in da mora resetirat da je zadeva nazaj funkcionalna. Sicer tablico je uporabljala prej mama (pravi, sicer da ji je skoz delala - ne vem ali je to res ali ne) in je dobila drugo boljšo, tej se je pa prah nabiral v predalu.

Pa mi ta kolega še 2x to omeni in vznemirja po telefonu. Pa mu rečem, če mi jo prinese, da pogledam in probam kaj zrihtat. Pred njegovimi očmi primem tablico in jo fuknem v zid. Bil je sicer vidno šokiran, ker kaj takega verjetno ni pričakoval :)

Kar ne prenesem, je da nekaj daš iz dobre volje, ker želiš nekomu pomagat, na konc pa pljuva po tebi oz. se pritožuje za robo, ki jo je dobil zastonj.

Kaj je pa delal s tablico da ji je touch prenehal na momente delovat pa ne vem.

johan05 ::

Tudi sam sem par stvari podaril (veliko več sem jih prodal preko Bolhe). Vsi, ki so dobili podarjeno za to niso bili prav nič hvaležni. To ni bilo v redu, pa tisto... Ampak res, prav vsi! Ne podarjam več ničesar. Zdi se mi, da je najbolje, da pri prodaji pošteno poveš vse lastnosti izdelka ter ga nato prodaš za povprečno ceno.

next3steps ::

Seljak je izjavil:

Ful dobro si opisal in dal svoj primer. Je kar jeba dan danes prodajati in kupovati preko bolhe.

Od 60+ kosov opreme naletel na dva drekača. Eden ravnal nestrokovno, drugi - tudi nestrokovno.

Pozabil pa je omeniti še tretjega. Ta je delal na črno.

bbbbbb2015 ::

next3steps je izjavil:

Seljak je izjavil:

Ful dobro si opisal in dal svoj primer. Je kar jeba dan danes prodajati in kupovati preko bolhe.

Od 60+ kosov opreme naletel na dva drekača. Eden ravnal nestrokovno, drugi - tudi nestrokovno.

Pozabil pa je omeniti še tretjega. Ta je delal na črno.


Aaaaa... ne serji ga.

Ti misliš, da če zvečer bereš prispevek, pa je zunaj črno, da je vse delo na črno.
Jaz plačujem davkov in prispevkov več, kot si ti misliš.

Če firma kupi opremo, plača vse davke, dobiček, plače, to ono. Lahko po 3 letih, opremo, ki ima amortizacijsko dobo 2 leti odpiše. Naredi se zapisnik in se odpiše. Konkretno smo zložili na kup vse kartice, napajalnike, vso kramo. Kar je bilo za rezervne dele, smo dali med rezervne dele, nekaj defektno pometali stran, kar je ostalo, sem prodal na bolhi. Kartico, vredno kot novo cca 500 €, sem na bolhi prodal za 30 €.

To smo že 10x preverili in v tem ni trohice črnega, miško.
Tako da ne pretiravaj.

GummyBear ::

Jaz imam eno podobno izkušnjo, k sreči me je malo stala in veliko naučila. Torej: Od trgovine, ki v račun jemlje tudi rabljene računalniške komponente (edina pogoja sta, da komponenta ni prestara in da dela brezhibno) sem kupil rabljen disk (za informacijo: stal me je 30€), ki sem ga potreboval za servis nekega PC-ja. Prodajalec mi je zatrdil, da je disk brezhiben, kar je tudi pogoj, da so ga kot trgovina sploh vzeli. Preden sem prišel do tega PC-ja je minil en teden (v tem času bi lahko disk nesel nazaj). Ko sem disk priklopil v PC, sem imel težave z nameščanjem OS. Ko sem naposled windowse le uspel naložiti, se PC občasno ni bootal ali pa je freezal. Ko sem priklopil NOV disk pa je vse delalo OK. To mi je dalo vedeti, da je z diskom nekaj narobe.

Dobre 3 tedne pozneje sem pri tej isti trgovini kupil neko drugo novo stvar. V račun sem jim ponudil ta isti trdi disk, katerega sem kupil od njih (misleč, če nimam nič od diska, bom vsaj na ceni prihranil). Ko je prodajalec disk priklopil na testni PC, se je izkazalo, da ima disk komunikacijske motnje. To pomeni, da se nanj ne morem zanesti in mi kot tak nič ne koristi.

30€ (kolikor me je stal disk) ni veliko, sem se pa veliko naučil. Od takrat raje kupim novo stvar, pa tudi če gre za 15 let star PC. Pri novem točno veš, da bo stvar delala - če ne drugač pa z reklamacijo.

matobeli ::

Rabljene stvari se testira pred nakupom.

Trdi disk za prenosnik je res najmanjši problem testirat.

Kakšne grafične, procesorje... pa vzameš samo v garanciji ali pa če so tolk cenej da se splača tvegat. Nažalost pa veliko ljudi misli da se morebitni rizik kupca ne upošteva v ceni. Njegova roba je itak brezhibna in torej ni potrebno spustiti cene.

Prodam kar nekaj stvari, bolj ali manj stvari ki mi ne služijo več, tudi dosti kupujem rabljeno (ponavadi specifične stvari) in se še nisem orenk nategnil. Nazadnje sem nekaj prodal in je kupec ugotovil eno napako. Pa ni želel denarja nazaj, sva samo izmenjala par mejlov, naštudirala in odpravila napako pa je bilo ok.

Samo enkrat mi je nekdo "težil" da je na pokvarjenem leptopu narobe čisto nekaj drugega kot pa je on mislil. No, povedal sem mu da lahko osebno vrne robo. Še dva mejla je nekaj jamral da ne more, da to preveč stane, da bi on to meni z odkupnino, na moje stroške,... pa sem ga opozoril da paketa z odkupnino ne bom dvigal in mu nehal odpisovati.

sift ::

policija lol. jaz sm kašno leto nazaj prodal popolnoma nov,zapakiran iPhone5s za 500€ ... to je bil en šef enga bara na obali in sm reku 'ta me sigurno ne bo zajebal'. reku je da bo dal po kosih, tko sm hodu mimo vsake tolko po kej dnarja a več kot 10€ na enkrat ni mel in šlo je že neki cajta mim in niti pod razno ni dal tolko kot je blo zmenjeno ... na koncu sm dubu niti 200€ od zmenjenih 500€

bil sm pri kriminalistu zaradi ene druge stvari, pa mu omenim da me je ta zajebal in mi je reku da ne morejo nič. ne spomnem se točno specifično zakaj ampak konec je bil tak, ne morejo nič. in jaz sem lepo ostal brez denarja.

Machete ::

Tako zgodaj, pa že prodajaš buče.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sift ::

Machete je izjavil:

Tako zgodaj, pa že prodajaš buče.


ne prodajam buče. čista resnica kar sem napisal.

FTad ::

@sift, upam, da je bila to dobra sola, da si ne smes dovolit komurkoli pri takih stvareh zaupat...

r3dkv1c4 ::

Seljak je izjavil:

Ful dobro si opisal in dal svoj primer. Je kar jeba dan danes prodajati in kupovati preko bolhe.

Noben t.i. jeba ni, če je pa kupec naiven, je pa to njegov problem.

Vsi poznamo bolho in vsi vemo, s čim se lahko srečamo, če nismo pozorni na detajle pri nakupu.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Aston_11 ::

Vloži se tožbo. Če imaš vsaj malo korespodence ali karkoli, bo dovolj, da sodišče ugodi zahtevku na plačilo razlike. Kaj se vsi tako bojite. Večino stroškov dobiš nazaj, kar pa ne dobiš, odtehta to, da si se postavil zase.

r3dkv1c4 ::

sift je izjavil:

policija lol. jaz sm kašno leto nazaj prodal popolnoma nov,zapakiran iPhone5s za 500€ ... to je bil en šef enga bara na obali in sm reku 'ta me sigurno ne bo zajebal'. reku je da bo dal po kosih, tko sm hodu mimo vsake tolko po kej dnarja a več kot 10€ na enkrat ni mel in šlo je že neki cajta mim in niti pod razno ni dal tolko kot je blo zmenjeno ... na koncu sm dubu niti 200€ od zmenjenih 500€

bil sm pri kriminalistu zaradi ene druge stvari, pa mu omenim da me je ta zajebal in mi je reku da ne morejo nič. ne spomnem se točno specifično zakaj ampak konec je bil tak, ne morejo nič. in jaz sem lepo ostal brez denarja.

Naslednjič, ko boš prodajal kaj takega, mi javi, pošljem ti naslov, da mi boš lahko poslal pošiljko.....o denarju se bova pa že zmenila, ane.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

shadeX ::

policija lol. jaz sm kašno leto nazaj prodal popolnoma nov,zapakiran iPhone5s za 500€ ... to je bil en šef enga bara na obali in sm reku 'ta me sigurno ne bo zajebal'. reku je da bo dal po kosih, tko sm hodu mimo vsake tolko po kej dnarja a več kot 10€ na enkrat ni mel in šlo je že neki cajta mim in niti pod razno ni dal tolko kot je blo zmenjeno ... na koncu sm dubu niti 200€ od zmenjenih 500€


1 leto nazaj zapakiran iPhone 5s je bil vreden max 300€ (v trgovini so se prodajali za 330€), tako da dost te ni nategnil. Bolj bi ti njega, če bi dobil 500€ :))
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100518 (6252) predi
»

Prevaranti

Oddelek: Pomoč in nasveti
273655 (2127) mikhaair
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38382371 (25818) budnost
»

kupec želi denar nazaj od prodanega telefona- what to do (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519551 (7678) MadMen
»

Tezave z kupcem na bolhi glede konzole (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
10716105 (11221) stara mama

Več podobnih tem