» »

Tip z bolhe lagal o prenosniku?

Tip z bolhe lagal o prenosniku?

«
1
2

miqro ::

Okej. Prejšnji teden sem od enega tipa preko bolhe naročil macbooka 13, 2016 model, brez tistega zaslona na dotik. Zmenila sva se za 1300eur. Na oglasu je imel napisano, da je računalnik v brezhibnem stanju, kot nov. Potem pa sem ga še enkrat vprašal, preko zasebnega sporočila na bolhi, ali je računalnik kakorkoli poškodovan, in mi je odpisal: "Ni popraskan, je resnično kot nov. Dela brezhibno."

In sem včeraj dobil ta računalnik, in takoj opazil, da trackpad na eni strani sploh ne deluje + na spodnji strani ima prenosnik eno prasko (Bi bilo okej če bi bila samo praska, z delujočim trackpadom).

30 minut po tem ko sem prenosnik prejel, sem mu takoj napisal da trackpad ne deluje + da ima računalnik eno prasko. Odpisal mi je, da on tega prej ni zaznal (kako pa ne zaznaš da pol trackpada ne deluje??). Nato mu napišem da takšnega prenosika jaz ne morem sprejeti, in da bi ga rad vrnil. On pa mi odpiše "ne morem računalnika vzeti nazaj, potem ko ni več v mojih rokah"..

Kaj lahko tukaj naredim? Prenosnik še sicer ima garancijo, amak se nimam časa ubadat še z tem. Vrnil bi ga rad, ker je človek enostavno lagal o stanju samega prenosnika. Imam njegovo ime in naslov. Vendar če mu prenosnik pošljem, bo ga enostavno zavrnil, in ga bom dobil nazaj.

In ja, se zavedam da ni bilo najbolj pametno kupiti računalnik za takšen denar, brez da ga prej vidim in sprobam. Na žalost zdaj pač je kar je. :/

Tr0n ::

Garancijo mas, to je dobro. Kaj drugega ti ne ostane.

Nauk: vedno poglej zadevo v zivo, preden kupis. :)

steev ::

Kot si sam ugotovil, res ni najbolj pametno dat 1,3k EUR na daljavo.

Pomoje je najbolje, da daš prenosnik v garancijo in se ne sekiraš.
:|

dripac ::

Daj ga na garancijsko popravilo... Vsekakor bo dlje trajalo če se bodeš z njim kot pa da ti ga popravijo. Pa bolj miren boš.

Assass1n ::

Lahko, da je kakšna fora da je pol trackpada izključenega in da se uporablja za kaj drugega. Risat/pisat ne poznam appla, ima pa moj win prenosnik možnost nastavljat da imaš pol trackpada za skrolat in razne geste. Preveri če je kaj od tega.
Pri kupovanju teh reči bi dodal, da za nekoga je lahko kos tehnike kar močno potolčen pa bo za njega še "kot nov" , ker mu je pač vseeno, nekoga pa zmoti najmanjša praskica, različni smo si.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Sami ::

OK...pač kot si sam napisal neumna poteza, vse kar se prodaja na bolhi prej obvezno potestiram. Sem videl že polno podobnih nategov.

Jaz bi na tvojem mestu prijavil tipa na bolhi in dal prijavo tudi na policijo.

To si dobil po pošti? Potem imaš njegove podatke (ime, priimek, naslov)?

Mogoče se bo malo ustrašil, če ga pokliče kakšen kriminalist in mu malo zagrozi....mogoče bo celo pripravljen vrniti denar.

Kolega je imel podoben problem, tipa je prijavil na bolho in policijo....iz tega se ni nič izcimilo, saj je šlo za manjši znesek in se kolega ni toliko sekiral, boš vsaj bodoče kupce obvaroval pred njim.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Heavy ::

Nad 250€ šele policija obravnava goljufije.

Pojdi na postajo in povej kaj je, prinesi natisnjene maile.

Vprašanje zakaj ni sam šel uveljavljati garancije - mogoče je fizična poškodba in te se po navadi moraš plačat iz lastnega žepa. Če gre za verjeti temu: https://discussions.apple.com/thread/45... so cene 100€ za kos (mogoče več, če je kakšno enodelno ohišje - in je treba še ohišje menjati) + delo.
#TeamFelix

tomaz- ::

Tudi jaz ti svetujem, da probaš "prisilit" prodajalca, da zadevo vzame nazaj.. Se mi dozdeva, da so ga morda na servisu že zavrnili in je zadevo pač podturil naprej.. UPAM da ne, ampak saj veš...

Veron ::

Take in drugačne pripetije so mene naučile, da kupujem samo še novo iz trgovine (me tudi "novo" od privat prodajalec ne zanima).

Tudi s testom na licu mesta se lahko marsikatera težava skrije.

Torej NOVO iz trgovine ali rabljeno od nekoga, ki ga poznaš in mu zaupaš.

TOP ::

Vzemi s sabo še tri frende in ga obišči bo prec rešena zadeva.Je škoda,da rabiš toliko telefona,ker ne boš nič rešu.Saj ne rabi nič grozit sam toliko,da vas vidi.Če ne rečeš,da ga boste prijeli in vsi skup na policijo šli,bo prec rešeno.:))

shadeX ::

TOP je izjavil:

Vzemi s sabo še tri frende in ga obišči bo prec rešena zadeva.


Dejte že enkrat nehat težave reševat z nasiljem.

Daliborg ::

ej če ga boste šli obiskat ne pozabit na facebook live !!!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

johan05 ::

Klasična bolharska bi bila: "Potem se pa s fanti oglasimo". :)

Itak 90 % ljudi tega ne izvede. Če nisi tip za to, potem tega ne naredi. Shrani oglas, njega pa prijavi in to čim preje. Prej se pa le pozanimaj o njem, če ni kakšen "zajeban" tip. Da si ne bš oš zakompliciral življenja za 100 €.

Ali je bil presenečen, ko si mu povedal, da ne deluje? Se je zanimal za to? Iz napisanega se mi dozdeva, da je vedel in računal na to, da ti ne boš ugotovil takoj (uporaba miške).

Izraz "kot nov" mi gre zelo na živce. Če je nov, potem je res nov in ni rabljen niti sekunde. V ostalih primerih je rabljen.

"Prodam avto star 2 leti, odlično ohranjen, kot nov." A jbg no!

AndrejS ::

Lahko pa da je prenosnik poštarju padel na tla

ABX ::

AndrejS je izjavil:

Lahko pa da je prenosnik poštarju padel na tla


to je problem pošiljatelja in ne prejemnika.

Pokliči prodajalca in mu ponudi možnost vračila prenosnika ali prijavo na policijo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

next3steps ::

shadeX je izjavil:

TOP je izjavil:

Vzemi s sabo še tri frende in ga obišči bo prec rešena zadeva.


Dejte že enkrat nehat težave reševat z nasiljem.

Morda pa rabita še tretje in četrto mnenje? Post namreč sam po sebi ne namiguje na nasilje.

ABX je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Lahko pa da je prenosnik poštarju padel na tla


to je problem pošiljatelja in ne prejemnika.

Pokliči prodajalca in mu ponudi možnost vračila prenosnika ali prijavo na policijo.

Jap, ker ni zavaroval pošiljke.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Fajn je da policiji prijaviš, čeprav od tega ti sam ne morš pričakovat kej dost. Se pa s tem pomaga bodočim kupcem ker če ga več ljudi prjav; če se gre še naprej mutne posle...se ga bo laži zašil. Več sumov = večja je moč in prioriteta raziskovanja policije. Ni pa seveda to nobeno zagotovilo.

Blinder ::

Mah bot vesel da si sploh dobil prenosnik. 1300 € dati kar tako na slepo vnaprej, noro.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Modri dirkač ::

Čist informativno, je bil s primorskega konca?
Everybody lies!

Seljak ::

A nimaš njegovega naslova? Jaz bi ga šel obiskat.

miqro ::

Okej, hvala vsem. Sem ga poklical, in sma se zmenila da mu prenosnik vrnem, in ga lahko on da popravit in proda komu drugemu.

Tako da zgleda da je bil resen glede tega, da ni vedel za napako z trackpadom, ali pa je upal da nebom opazil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miqro ()

Aston_11 ::

Ali pa je bral st in videl olujo, ki mu sledi.

c3p0 ::

Kako pa bosta opravila menjavo?

Riff ::

ja kar velika 1,3k E vsota za tole, jst se grem za max 20E prek pošte preko bolhe, kar je več obvezn osebni prevzem al pa no deal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

tikitoki ::

TOP je izjavil:

Vzemi s sabo še tri frende in ga obišči bo prec rešena zadeva.Je škoda,da rabiš toliko telefona,ker ne boš nič rešu.Saj ne rabi nič grozit sam toliko,da vas vidi.Če ne rečeš,da ga boste prijeli in vsi skup na policijo šli,bo prec rešeno.:))


Se najboljse je, ce potem sam koncas v postopku in placas se kaksno kazen, a ne?

RegulusDraco ::

kako ti bo vrnil denar in ti njemu prenosnik?

razmisli dobro kako boš postopal in ne hiti. da ne bo potem premalo eurov v kuverti.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

TOP ::

tikitoki je izjavil:

TOP je izjavil:

Vzemi s sabo še tri frende in ga obišči bo prec rešena zadeva.Je škoda,da rabiš toliko telefona,ker ne boš nič rešu.Saj ne rabi nič grozit sam toliko,da vas vidi.Če ne rečeš,da ga boste prijeli in vsi skup na policijo šli,bo prec rešeno.:))


Se najboljse je, ce potem sam koncas v postopku in placas se kaksno kazen, a ne?

Nobeden ni tukaj omenjal nasilja,no pa dober.Jaz sem enkrat tole prakticiral,ker je prijatelja eden nategnu in dal cigel namesto gsm.Sam na koncu smo šli skup še na pir in je blo.

N0t0ri0us ::

nazaj bo poslal po pošti z odkupnino. Paketa ne bo sprejel in bo računalnik na pošti še 14 dni, nato ga boš po treh tednih dobil nazaj. Takšnega kot si poslal.

next3steps ::

V koliko bo gotovina, ne pozabi preveriti denarja.

vostok_1 ::

Seriously...človek je dal 1,3kEUR kr nekomu na daljavo...
You're either extremely rich or extremely dumb.

PS. Nič ne moreš naredit pravzaprav..."videno, prodano".
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

bambam20 ::

miqro je izjavil:

Okej, hvala vsem. Sem ga poklical, in sma se zmenila da mu prenosnik vrnem, in ga lahko on da popravit in proda komu drugemu.

Tako da zgleda da je bil resen glede tega, da ni vedel za napako z trackpadom, ali pa je upal da nebom opazil.


A to mu boš prenosnik najprej vrnil, potem ti bo pa denar nakazal? :))

Dej. pejt na policijo pa nared prijavo, ker je to goljufija.

johan05 je izjavil:

Prej se pa le pozanimaj o njem, če ni kakšen "zajeban" tip. Da si ne bš oš zakompliciral življenja za 100 €.



1300€ je tok denarja, da so že komu "ledvičko vzeli", ker je goljufal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

blackbfm ::

Mogoče se bo malo ustrašil, če ga pokliče kakšen kriminalist in mu malo zagrozi


kriminalist menda ni tolk neumen da bo slepo verjel komurkoli in sel potem neki x osebi grozit..

kupceva beseda proti prodajalcevi, nic ne more dokazat ne en ne drug.. kvecjem ce prodajalca prijavi xy ljudi pol ima policija mogoce neko podlago

vostok_1 ::

Zakaj bi bila gouljfija? Saj ni prodaja v trgovini ali da je nekaj certificirano.

Kaj če jaz prodam čingumi na bolhi in ni ravno točnega okusa kot reklamirani je to za prijavit?
Saj ne rečem...the cheating fuckers should burn, ampak ne moremo sedaj kr vse metat levom. Pol bi zmanjkalo 95% prebivalstva.

It was a dumb move, naj ti bo šola za naprej, da s takim denarjem, razen če si bogat, moraš delat bolj previdno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Master_Yoda ::

Goljufija je zato, ker ga je kupec vprasal ali prenosnik v brezhibnem stanju - delujoc in neposkodovan, prodajalec mu je podeval da je, ko pa je prenosnik prejel pa je videl da ni neposkodovan in delujoc 100%.

Zgodovina sprememb…

diNero ::

Master_Yoda je izjavil:

Goljufija je zato, ker ga je kupec vprasal ali prenosnik v brezhibnem stanju - delujoc in neposkodovan, prodajalec mu je podeval da je, ko pa je prenosnik prejel pa je videl da ni neposkodovan in delujoc 100%.


Kaj pa če prodajalec reče, da je poslal brezhibni prenosnik in da je napaka nastala pri kupcu? Kje smo pa potem? Beseda proti besedi... potem lahko samo Monk reši situacijo.

tomaz- ::

ja, to je res, ampak spet nima prav nič na papirju.. Kdo pa ti jamči, da mu prodajalec ni povedal za napako in se zdaj kupec dela "neumnega" ?' NE PRAVIM, da je temu res tako, pravim samo , da se noben "kriminalist" ne bo kar na prvo žogo postavil nekomu v bran.. ČE ima pa prodajalčevo izjavo, da je prenosnik BP na papirju ( mail, sms.. ) , pol pa to zadevo spremeni.. Dokler pa tega ni, je pa ena beseda proti drugi.. Kako veš, katera ne "laže" ?

UPS, DiNero, sva istočasno istih misli, hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

Sami ::

blackbfm je izjavil:

Mogoče se bo malo ustrašil, če ga pokliče kakšen kriminalist in mu malo zagrozi


kriminalist menda ni tolk neumen da bo slepo verjel komurkoli in sel potem neki x osebi grozit..

kupceva beseda proti prodajalcevi, nic ne more dokazat ne en ne drug.. kvecjem ce prodajalca prijavi xy ljudi pol ima policija mogoce neko podlago


Pri kolegovem primeru je kriminalist poklical prodajalca (šlo se je za manjši znesek 400EUR), žal ni zaleglo....ponekod mogoče bi, ne da mu je dejansko "grozil", se pa človek predrami če dobi klic organa pregona.

Je pa policija ugotovila, da prodajalec uporablja identiteto neke druge osebe in so vsaj pod omenjenim profilom onemogočili prodajo na bolhi.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

RegulusDraco ::

to je še slabše, če kriminalist kliče, čeprav ve da nima prav nobenega vzvoda. Potem ta kriminalist samo izgubi povsem vso avtoriteto. Tako kot tudi vsi drugi kriminalisti.

Obenem pa to v kot postavi človeka, ki je bil nategnjen, saj zdaj nategovalec povsem jasno ve, da mu policija ne more nič. In bo na povsem isti način lahko nategnil še 1000 drugih ljudi.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Sami ::

RegulusDraco je izjavil:

to je še slabše, če kriminalist kliče, čeprav ve da nima prav nobenega vzvoda. Potem ta kriminalist samo izgubi povsem vso avtoriteto. Tako kot tudi vsi drugi kriminalisti.

Obenem pa to v kot postavi človeka, ki je bil nategnjen, saj zdaj nategovalec povsem jasno ve, da mu policija ne more nič. In bo na povsem isti način lahko nategnil še 1000 drugih ljudi.


Potem pa ne preostane drugega, kot da sam uredi zadeve :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

RegulusDraco ::

ne, če ima dokaze.

diNero je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Goljufija je zato, ker ga je kupec vprasal ali prenosnik v brezhibnem stanju - delujoc in neposkodovan, prodajalec mu je podeval da je, ko pa je prenosnik prejel pa je videl da ni neposkodovan in delujoc 100%.


Kaj pa če prodajalec reče, da je poslal brezhibni prenosnik in da je napaka nastala pri kupcu? Kje smo pa potem? Beseda proti besedi... potem lahko samo Monk reši situacijo.


Zato je treba vse dokumentirat. Dogovarja se po mailu. Odpiranje paketa se posname s kamero. Dokumentira se stanje prejetega paketa.
Ampak ja, lažje je samo poklicat, dat denar, dobit paket in ga raztrgat kot nek razvajen otrok in potem biti žalosten.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

SebyDiamant ::

Vem za konkreten primer, ko sta dva naredila blagovno menjavo na bolhi (avtoradio), ki bi naj bil zanič. Kriminalisti in sodišče se mu je zgodilo, pa ni bila neka vrednost. Prevara se temu reče.
12EUR popusta na SUMUP čitalec bančnih in kreditnih kartic,
brez stroška najema:
http://fbuy.me/k8MvL

harmony ::

RegulusDraco je izjavil:

ne, če ima dokaze.

diNero je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Goljufija je zato, ker ga je kupec vprasal ali prenosnik v brezhibnem stanju - delujoc in neposkodovan, prodajalec mu je podeval da je, ko pa je prenosnik prejel pa je videl da ni neposkodovan in delujoc 100%.


Kaj pa če prodajalec reče, da je poslal brezhibni prenosnik in da je napaka nastala pri kupcu? Kje smo pa potem? Beseda proti besedi... potem lahko samo Monk reši situacijo.


Zato je treba vse dokumentirat. Dogovarja se po mailu. Odpiranje paketa se posname s kamero. Dokumentira se stanje prejetega paketa.
Ampak ja, lažje je samo poklicat, dat denar, dobit paket in ga raztrgat kot nek razvajen otrok in potem biti žalosten.

S kamero? Brezveze. Dobim paket, vidim not prenosnik, mi pade na tla recem ups. Se jokam 10min. Pol se pa spomnim, da prenosnik spet zapakiram in posnamem s kamero njegovo odpiranje. Odprem, vidim razbit prenosnik in recem pred kamero, prodajalec me je nategnil.

Je to dokaz?

RegulusDraco ::

zato tudi prodajalec posname artikel ko ga je zapakiral in oddal na pošti slovenije.

Govorimo o 1300 eur no. In ste preleni korektno speljati zadevo. Za 1300 eurov.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

A pa vi dejansko to počnete? Kako to izpeljete? Snemate ko zapirate in date gospe na pošti v roke? A z eno roko? A imate gopro za oddajanje paketov? Resno. Wtf?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

RegulusDraco ::

Tako, da ne prodajam več rabljenih reči na bolhi, niti jih ne kupujem.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

harmony ::

RegulusDraco je izjavil:

zato tudi prodajalec posname artikel ko ga je zapakiral in oddal na pošti slovenije.

Govorimo o 1300 eur no. In ste preleni korektno speljati zadevo. Za 1300 eurov.

Zakaj te to cudi? Ce imamo enega forumasa, ki je svetoval nakup avtomobila iz Nemcije na taksen nacin. Vidljeno preko oglasa, kupis, nakazes denar, oni ti avtomobil dostavijo.

blackbfm ::

Govorimo o 1300 eur no. In ste preleni korektno speljati zadevo. Za 1300 eurov


ja, za 1300 eurov gres osebno iskat stvar..

Machete ::

harmony je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

zato tudi prodajalec posname artikel ko ga je zapakiral in oddal na pošti slovenije.

Govorimo o 1300 eur no. In ste preleni korektno speljati zadevo. Za 1300 eurov.

Zakaj te to cudi? Ce imamo enega forumasa, ki je svetoval nakup avtomobila iz Nemcije na taksen nacin. Vidljeno preko oglasa, kupis, nakazes denar, oni ti avtomobil dostavijo.


Jaz ne vem zakaj komplicirate. Posel se pač tako dela, da moraš človeku zaupat. Toliko občutka pa že premore vsak normalno inteligenten. Če se zalomi pač se. Ampak mi beremo o primeru dveh na tem forumu, vmes pa se na bolhi, ebaju, amazonu itd.. proda na desetisoče izdelkov popolnoma BP. Verjetno je pač v naši naravi, da zanemarimo statistično relevantnost in se obesimo na posamezne primer, ki so v hudi manjšini. Matematično pa smo v zmoti. Podobno kot strah pred begunci, je enak strah pred nategom. V bistvu ni upravičen. Ne rečem pa da previdnost ni potrebna, ampak generalno totalno pretiravate., po mojem mnenju in izkušnjah.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bambam20 ::

blackbfm je izjavil:

Govorimo o 1300 eur no. In ste preleni korektno speljati zadevo. Za 1300 eurov


ja, za 1300 eurov gres osebno iskat stvar..


vedi, da si na SLo-techu, forumu bogatašev. . Tukaj je večini 1300€ enako 13€.

r3dkv1c4 ::

Aston_11 je izjavil:

Ali pa je bral st in videl olujo, ki mu sledi.

To je to, ST je inštitucija, ki spreobrne bolhače v pravo pošteno smer.....najbolj strah jih je ST-jevih priporočil in groženj s prijavo na policijo.
Živel ST, le kaj bi mi brez njega.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100271 (6005) predi
»

Prevaranti

Oddelek: Pomoč in nasveti
273636 (2108) mikhaair
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38382236 (25683) budnost
»

kupec želi denar nazaj od prodanega telefona- what to do (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519453 (7580) MadMen
»

Tezave z kupcem na bolhi glede konzole (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
10716000 (11116) stara mama

Več podobnih tem