» »

Vprašanje glede HP mini prenosnika

Vprašanje glede HP mini prenosnika

Fifajezakon ::

Živijo!
Imam HP mini 210-1022 prenosnik. Po dolgem času sem ga spet prižgal in ugotovil zakaj ga dolgo časa nisem uporabljal xD prenosnik je res počasen. V njem imam 1gb RAM in okoli 140 gb disk. Ker se na te mini prenosnike in nasplošno na prenosnike ne spoznam me zanima če lahko upgradam na višji RAM? Lahko te HP minije nadgradim na 4gb RAM? HP bi se bolj kot ne uporabljal za brskanje po spletu in občasnem gledanju filmov. Bi ga pa tudi rad uporabljal za šolo ko bi bil zdoma. Pa me zanima če kdo ve kakšni RAMi grejo v te HPje in če bi lahko tudi nadgradil na SSD disk. Nebi rabil veliko prostora za SSD, saj imam tudi zunanji disk v velikosti 1tb če bi slučajno rabil kaj shranjevati. In zanima me še kakšne so cene RAMov in SSD diskov za te minije :)
Lep pozdrav in lep dan še naprej

luxxx7 ::

Pozdravljen, pri tem prenosnikih je problem v CPU, namreč Intel Atom je zastarel in počasen, tako da bo bremzal tudi SSD, če ga boš vgradil... Mislim pa da gre na to plato max. 2GB ram DDR2. Nesplača se ti vlagati v to malo stvarco...

konspirator ::

Ram je max 2 gb, DDR2 SDRAM SO-DIMM 200-pin 667 Mhz
https://www.cnet.com/products/hp-mini-2...


ssd upgrade:
http://www.overclock.net/t/737360/how-t...
Kot kaže je notri klasičen 2.5" sata hdd
--

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

to je single core atom, katermu nebo pomagal niti 32GB rama in najhitrejši ssd.

Tole lepo recikliraj ali podari kakšnemu mazohistu, sebi pa prvoši nekaj spodobnega.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Fifajezakon ::

Sem ga itak dosti poceni dobil (vsaj za tisti čas) :P torej ne bo nič pomagalo če vgradim večji RAM? Da se ne matram za brez veze :D
Hvala vm za odgovor :)
Lp

hojnikb ::

se vedno bo pocasen, so no.
#brezpodpisa

Malajlo ::

Ah, za mejle, vlc in s-t je zadeva z 2GB RAM čisto dovolj. Mulci so sicer pante polomili, ampak za risanke je bil pa ok. Pa da je fotr rdpjal, ko je bil telefon preneroden.

Heavy ::

Konec tedna sem usposobil svojega HP Mini 311 (ION), nadgrajen na 2GB DDR3. Namestil Windows 7 32bit z Aero vmesnikom. Moram še termalno pasto zamenjati.

Po prvih vtisih ni tako neuporaben. Za internet, urejanje dokumentov in kakšno staro igro (nvidia grafična) je prav soliden. Leta nazaj sem še programiral za faks na njemu. Bi mu SSD nabavil, ampak za 50€ dobim rabljene Core2 prenosnike ali tablični računalnik.


Če dobiš poceni ram na bolhi ga kupi. Pomaga tudi sveža inštalacija oken (odsvetujem 10, tisto je počasneje delalo od 7, CPU je bil vedno na full load). Lahko tudi Puppy linux vreš gor.
#TeamFelix


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izboljšam delovanje računalnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535815 (4095) alexz
»

Kateri netbook?! (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Kaj kupiti
2230271329 (91887) MrStein
»

Kdo zna odklenit HP Bios F 08 za 64bit?

Oddelek: Pomoč in nasveti
243375 (2840) Zheegec
»

Se splača nadgradnja starega prenosnika?

Oddelek: Strojna oprema
222890 (2210) stara mama
»

Kateri NetTop

Oddelek: Kaj kupiti
224575 (4054) krneki0001

Več podobnih tem