» »

Kdo zna odklenit HP Bios F 08 za 64bit?

Kdo zna odklenit HP Bios F 08 za 64bit?

bobi1992 ::

Pozdravljeni!

Rabil bi pomoč glede Prenosnega računalnika HP Mini 210-4120sa in imam najnovejši Bios F-08 in mi javlja da ne zmore peljat 64 bit-ni sistem in po vseh statistikah glede stroje opreme mi Intel zagotovil da strojna oprema zmore pelat 64 bitni sistem. Tudi tak model sem ze videl da je mel 64 bitni sistem gor in morem rečt da se noro dober obnese in se bol odziven rata.

Za graficno mi da gonilnik 3600 a niz graficne mi kaze 3650 res cuden to!

Sistemske zahteve:
Procesor: Intel Atom N2800 1,90Ghz - 4 jedra
Grafična: Intel GMA 3600 - 265MB fizicnega ponilnika
Ram: 4GB - DDR3 - 1066Mhz
Disk: 1TB
Trenutni OS: Windows 7 Ultimate 32bit - SP1 Slo

Dodatne spacifike na tej povezavi:
http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/publ...

Prosil bi za pomoč kako bi lahko sprozil Bios sistem da bi lahko nalozil 64 bitni sistem. Po raznih forumih sem zasledu da je Bios zaklenjen za 64 bitni sistem in če kdo to zna to uredit?

Lep pozrav

Zheegec ::

Lahko, da je zaklenjen, ja. Ampak neke hude razlike v delovanju s 64-bit ne bo. 64-bit načeloma deluje malenkost počasneje, ampak ker imaš 4GB RAM ga lahko vsega izkoristi (ne samo okoli ~3.5GB). Raje posodobi na Windows 10 dokler je še zastonj posodobitev. Kaj konkretno ti pa napiše? Da 64-bit ni podprto? Če v BIOS ni opcije za to omogočiti (v BIOS prideš s tipko ESC ali pa F10 ponavadi), potem ni nič za narediti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

bobi1992 ::

Pozdravljen!

Pokazal ti bom kaj mi pokaze k hočem zagnat Setup 64 bitni windows 7 Ultimate ... Postopek naredim tako ... Pozenem racunalnik in pritisnem F9 za boot meni in izerem USB ključ in dam Enter nato bere USB ključ kot pri Win XP in dam F9 in pokaze Setup Windows nato dam Enter in se pokaze ( Windows is Loading files... ) k bi mogu zagnat Windows setup pa javi napako 0xc000035a in mam seobcijo ESC ali Enter. Če dam ESC gre v ponovni zagon. Če dam ENTER pa gre naprej v Windows 7 32 bit k je namescen.

Dodal bom tudi slike k sem jih poslikal:
1. Slika:

2. Slika:

3. Slika:


3 Slika kaze napako!

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

hojnikb ::

na tem turdu z 64bit neboš nič profitiral.
Daj gor win8.1/10 32bit in je to to. Bo delal bolš kot katerkoli win7
#brezpodpisa

AC_DC ::

http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-H...

It is possible usage 4 GB RAM and unlock x64 locked instruction... You have to download some tools eg.:
DmiFit, ezh2o2, phoenixtool207, decrypt the bios, patch module microcode update e.g from ASUS Eee PC 1225C, and flashig hp mini now. PAE working perfect, x64 working perfect. You may be modified slice
Many of the HP engineers are young and most come straight from college. Many of them are even great engineers. School does not teach good coding habits though, but everyone knows bad code when they see it.

------------------------------------------------------------------------------------

Individual rom modules will be in the form:
024E56C9-7022-4E79-A9D8-10AE9DE8FEFE_0_1135.ROM
024E56C9-7022-4E79-A9D8-10AE9DE8FEFE_0_975.ROM
024E56C9-7022-4E79-A9D8-10AE9DE8FEFE_1_1135.ROM
024E56C9-7022-4E79-A9D8-10AE9DE8FEFE_1_975.ROM
04FF1E76-A3A2-490B-93E3-CE21F78D16D6_1_702.ROM
......
......
......
PADDING-00000000_0_2.ROM
PADDING-000E35D0_0_859.ROM
PADDING-002325C8_0_856.ROM
You need to know assembler well and prepare for an emergency flash
I did and it is worth the lock off

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

bobi1992 ::

hojnikb je izjavil:

na tem turdu z 64bit neboš nič profitiral.
Daj gor win8.1/10 32bit in je to to. Bo delal bolš kot katerkoli win7


Pozdravljen!

Glede na Win 8.1 in 10 pa na zalost sem mel sistema in mel celo goro tezav da ne umenjam Win 8.1 k ni zaznal graične kartice in mi vedno pisal da naj jo iklopim sam ven jo nisem mogu dat k je integrirana na vezje za Win 10 pa sploh nimam beset ... sranje od sranja. Windows 7 mi je delov vedno v najtezjih pogojih v sluzbi in doma je računalnik 24h v pogonu in delam z nemu vse kar cem in vem da Win 7 to zmore pri Win 10 sem mel kuj Modre ekrane se je sesuval ... Računalnik deluje tudi vec mesecev neprestano 24/7 in ce bi blo mozno dati na 64 bitni sistem blo super.

Lp.

AC_DC ::

Takšni gnili proizvajalci si zaslužijo samo eno: BOJKOT in vrnitev njihovega polprozivoda.
In tudi če uspeš flešati na x64 bios, kje boš našel x64 šoferje ?

hojnikb ::

ne igraj se z biosom, ker bos hitro mel en lep utezilnik papija.

kar se pa tice novejsih winsov; zgleda da si slabo poinstaliral driverje..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

AC_DC ::

Tisti preostali 1 gb rama (od 4 gb) raje uporabi za ramdrive.

hp ima na svoji strani za njegov model šoferje samo za win7 starter edition x32.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

bobi1992 ::

AC_DC je izjavil:

Tisti preostali 1 gb rama (od 4 gb) raje uporabi za ramdrive.

hp ima na svoji strani za njegov model šoferje samo za win7 starter edition x32.


Glih pogledov kar si objavil ... sam nisem tok doma v tem v bios zadevah ... zna to kdo narditi da bi to delovalo ali pa v bios F08 na namizju?

lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobi1992 ()

boogie_xlr ::

poskusi naložit 64bit različico debiana

bobi1992 ::

boogie_xlr je izjavil:

poskusi naložit 64bit različico debiana


Kje pa jo lah dobim to razlicico 64bit se da dobit na partisu al kjer kol ... bi prosu za link za torent ... lp.

AC_DC ::

Spc ::

bobi1992 je izjavil:

Procesor: Intel Atom N2800 1,90Ghz - 4 jedra
Grafična: Intel GMA 3600 - 265MB fizicnega ponilnika

Problem tega chipseta je ta, da intel ni izdal 64bitnega driverja za grafično.
Drugo bi moralo normalno delovati.

Sem imel isti problem na Acer Aspire One, vse sem lahko inštaliral 64bitno, le za grafično ni bilo gonilnikov.
Sem pa našel nek modan driver na internetu, ki deluje samo z Windows NT 6.1.
 

noraguta ::

A tale hp al kaj je že nima supporta?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bobi1992 ::

noraguta je izjavil:

A tale hp al kaj je že nima supporta?


na zalost ne ... ce bi mel bi ze nastavil v Biosu ... sam k je 64 bitni sistem zaklenjen pa ga morem odklenit pol pa bo slo ... za Intel gma 3600/3650 je gonilnik na Uradni strani Intla za Win 7 64bit ...

In tud vidu 14 dni nazaj od kolega k ma istega isto strojno opremo je kar mocnejsi od mojega ratal ... prizna mu fizicni ponilnik 265MB in procesor je bol izkoriscen in ram uporabbla bolše in hitrejsi je zelo ... zato ce bi to znal odklenit blo uper ... nato pa da stestiram k HP tehnična podpra ni niču njim ... skoz majo izgovore zmore pljati 4GB rama in tud 64 bitni sistem ... nekateri priporocajo k gledam po forumih da so dali tudi bios F 24 gor to sem probal in jvi napako mi ... ker prenonik je skoz z mano kamer kol grem pa tud zelo priročen in zmore vse ...

zato ce bi lah kdo to odklenil pa pokrpal ce se kdo zna to nardit bi blo super.

lp.

hojnikb ::

si ziher da nima tvoj kolega kak ssd ;)
#brezpodpisa

noraguta ::


prizna mu fizicni ponilnik 265MB in procesor je bol izkoriscen in ram uporabbla bolše in hitrejsi je zelo ..

Čak mal a govorimo v današnji metriki?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zheegec ::

Njegov računalnik je najbrž hitrejši, ker ima boljši disk (najbolj verjetno) ali pa boljši procesor, ali pa preprosto nima toliko odprtih programov v ozadju, kot ti in ima naložene ustrezne gonilnike. Ali pa imaš ti kakšne viruse. Glede na to, da imaš Windows 7 ultimate so najbrž piratski in lahko da imaš tudi kaj trenutno narobe (treba narediti diagnostiko).

Glej, čisto preprosto je to:

- Če želiš manjšo pohitritev naložiš legalne Windows 10 in ustrezne gonilnike. Če ne znaš sam rabiš nekoga, ki ti to naredi.
- Če želiš bistveno pohitritev, nadgradiš disk na SSD in naložiš legalne Windows 10 in ustrezne gonilnike. Če ne znaš sam rabiš nekoga, ki to to naredi.

Vse ostalo je brezvezno kompliciranje. Sploh pa modificiranje BIOS za nekoga, ki ni res expert v tem. Še jaz se ne bi spravil tega početi, ker preprosto ni vredno rizika, da pokvariš cel prenosnik.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

bobi1992 ::

hojnikb je izjavil:

si ziher da nima tvoj kolega kak ssd ;)


sem zriher ker sem pogledal v Sistem Widows 7 ima 64 bitni sistem in WD 1TB diska ... z to razliko da je 64 Bitni sistem ... nazalost pa nima biosa shranjenga na disku in gonilnike ... drugac bi ze dal mi in da bi probal ...

Nekdo ga mu je oklenil sam ze dovgo nazaj ... nikol pa nisva tko govorila da ma 64 bitni sistem ... SSD mi nc ne pomaga ... sam rabim podporo za 64 bit ... ali obstaja ksen program k ti zakrpa 64 bitno podporo? lp.

Zheegec ::

In zakaj točno rabiš podporo za 64-bit? Se ukvarjaš z razvijanjem kakšnih zelo konkretnih programov za nacionalno varnost ali pa robotiko?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hojnikb ::

ne, on je vec kot ocitno preprican, da je culprint hitrejsega delovanja 64biten sistem in ne kaka druga stvar :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Zheegec ::

Da, 2x več bitov ziher pomeni 2x hitrejše delovanje :) Ker je v računalništvu vse tako preprosto.

Glej, bobi1992, preberi moj prejšnji post še enkrat, imaš tam popolnoma vse napisano.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bobi1992 ::

Zheegec je izjavil:

In zakaj točno rabiš podporo za 64-bit? Se ukvarjaš z razvijanjem kakšnih zelo konkretnih programov za nacionalno varnost ali pa robotiko?


No bol se dajem z rotobtko in mašinam in tud občasno za nacionalno varnost ... ampak sem tezavo resil ... na enmu drugmu forumu mi je en priporočal da zazenm normano in dodam boot fix orodje da mi popravi vodič 64x in evo ob zagonu gre vse normano k bere usb disk patud prebere orodje boot fix orodje in sem mogu sam dati 3x yes in stekel je loading bios fix da je popravil in nato k je zaklucil pa prtisnu tipko X in podril z yes in ponovno zagnal inistal win 7 64bit in gre vse gladko se ze instalira.

Zadeva je resena in dela 100% ... lp.

Zheegec ::

No fajn. Inštalacija na sveže je super, ker se pobrišejo vse neumnosti ki so bile naložene in še kakšni virusi. 64-bit pa ti žal ne bo pomagal pri hitrosti.
Kot že rečeno, je elegantna rešitev SSD - računalnik bo deloval bistveno hitreje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xp vs 7...32 vs 64bit..?

Oddelek: Pomoč in nasveti
469083 (8353) helo
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8920018 (10103) bobi1992
»

Windows 7 32bit vs. 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
396879 (5987) Blisk
»

Najprimernejši OS za moj PC

Oddelek: Operacijski sistemi
304934 (4242) bluefish
»

Ali naj naložim 64biten ali 32biten win 7?

Oddelek: Operacijski sistemi
223316 (2763) whiteghosted

Več podobnih tem