» »

Kredit

Kredit

Neon87 ::

Pozdravljeni!

Zanima me kaj storiti v primeru, da bi potreboval nov kredit, če izgubim eno tožbo.
Trenutno je situacija naslednja:
-imam gotovinski kredit 440€\mesečno, do izteka še 29 mesecev,
-žena ima stanovanjski kredit v višini 250€\mesečno, do izteka še ima cca. 90 mesecev,
-potrebujem 13000€ (če izgubim tožbo).

Kaj naj storim:
a)Vzamem nov gotovinski kredit s čimer poplačam vse zgoraj. Potreboval bi cca. 48000€. Hitri izračun na NLB pravi, da bi pri spremenljivi obrestni meri plačeval 650€ mesečno, 87 mesecev. Skupni strošek bi znašal cca. 57000€.
b)Vzamem še tretji kredit 13000€ in tako 78 mesecev plačujem še 200€.

Ne vem ali bi šlo skoz z obroki 900€\mesec. Sicer "samo" 29 mesecev, ko bi prvi kredit bil končan.

Kaj se z vidika stroškov in obresti najbolj splača?

Prosim za nasvet!
Lp

dj_uro ::

vse je odvisno od tvoje plače in mesečnih navad/razvad...
in prihodnosti ter planov zanjo
vw-klub.si

Tilen ::

Najceneje bi znalo biti, da se obstoječ ženin kredit refinancira - več kredita, nižje obresti, daljša ročnost, izplačilo v gotovini (dogovor!).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

[SkA] ::

Nisi sicer nič napisal, koliko časa obstoječi krediti že trajajo - upoštevaj pri izračunu, da se v začetni fazi kreditov odplačuje več obresti, kot glavnice, kasneje se pa ta razmerje poveča v prid glavnice. Bolj kot si "pri koncu", manj se splača prekiniti obstoječega.

Neon87 ::

Moj in ženin kredit je že čez polovico. Moj je bil vzet za 60 mesecev, ženin pa za 180 mesecev.
Recimo, da bi se dalo stisnit je najboljša varjanta torej varjanta b)?

Tilen ::

Odvisno od EOM in bonitete. Kredit naj vzame tisti, ki dobi boljše pogoje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

smacker ::

Najceneje je pomojem c) ampak je vprašanje če si zmožen plačevat 900/mesec. Če nisi, potem lahko vzameš 25.000 kredita (cca. 420eur na 72 mesecev) in poplačaš kredit, ki ima obrok 440eur. Tako ostaneš pri istem mesečnem strošku, podaljša se obdobje odplačevanja in najverjetneje izgubiš nekaj eur zaradi stroškov/obresti. Po točne izračune pojdi na banko ;)

[SkA] ::

Neon87 je izjavil:

Moj in ženin kredit je že čez polovico. Moj je bil vzet za 60 mesecev, ženin pa za 180 mesecev.
Recimo, da bi se dalo stisnit je najboljša varjanta torej varjanta b)?


Verjetno - glede na to da govoriš o 13000EUR, vse druge variante so spet plačevanje obresti za več kot 3x toliko visok kredit, glede na to, da si pri prvih dveh večino teh obresti že odplačal. Višina zneska, čas trajanja - to ob obrestni meri vpliva na preplačilo.

Ampak, kot so ti drugi svetovali, pojdi na banke po ponudbe, pa se potem glede na zmožnosti in znesek preplačila odločaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Twixz ::

Kater kredit se splača okoli 4.000€ (najverjetneje okoli 4500)?
Obrok bi bil do 200€ na mesec, kar pomeni slabi dve leti izplačila.
Rabim ga v roku enega tedna, hitri krediti vem da imajo obresti da glava peče :).

smacker ::

Kreditna kartica.

Twixz ::

Rabim gotovino, sem pozabil dodati :D

Old Spice ::

Izredni limit? Jest na svoji bp dobim 4000 minusa. Rabijo kak dan, da odobrijo. Košta pa nekih 100-150 odobritev oz. zavarovanje in potem mesečno odvisno kolikor si pač v minusu.

smacker ::

Limit je najdražji kredit.

Twixz ::

Meni limit ne diši. Raje na obroke, fiksno časovno obdobje.
Samo zanima me če je kdo v kratkem jemal potrošniški/gotovinski kredit :)

zee ::

smacker je izjavil:

Limit je najdražji kredit.


Ko sem pred leti raziskoval opcijo, kako odplacati en manjsi dolg, je bil limit bistveno cenejsi od kredita z bistveno manj papirologije.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

buttcrack ::

so še vedno 12% obresti na minus?

avtek ::

Če gledam pravilno, je na NLB 8%.

smacker ::

zee je izjavil:

smacker je izjavil:

Limit je najdražji kredit.

Ko sem pred leti raziskoval opcijo, kako odplacati en manjsi dolg, je bil limit bistveno cenejsi od kredita z bistveno manj papirologije.

Odvisno od primera. Pri manjših zneskih, ki jih odplačaš v nekaj mesecih ali pa če imaš kak paket za 5-10/eur na mesec, kjer imaš redni limit par k eur (ne plačaš odobritve) se lahko splača. Za 4k na 2 leti bo limit cca. 500eur (2x odobritev + 24x obresti), kredit pa okoli 300.

HappyPills ::

Če izgubiš tožbo se je možno izpogajat za obročna odplačila? Povprašaj.

Twixz ::

SKB potrošniškega bom verjetno vzel. 5% obresti, vse skup za 5 jurjev plačam 5420. Not bad. :)

smacker ::

Na NKBM je 5350 za nekomitente: https://www.nkbm.si/krediti

Twixz ::

NKBM ima mesečni obrok za 5 jurjev proti SKB 2 evra na mesec večji (govorimo o fixni obrestni meri).

Twixz ::

Quick update:

Doma sem 1 teden gledal za krediti. Sparkasse, Unicredit, NKBM, Abanka, SKB, Sberbank, SanPaolo, Hranilnica LON, Delavska Hranilnica. NLB (moja banka) nisem.
SKB je imel najugodnejšo ponudbo, prišel sem celo na 4.6% obresti če postanem njihov komitent.
To ponudbo sem poslal svojemu bančniku, ki mi je ponudil 4.5% obresti na dobo 30 mesecev, kredita 5000 (z zavarovanjem dobim ven 4670, plačam pa 5500).
V ponedeljek grem podpisat pogodobo. :)

HappyPills ::

Pa še bi lahk zbil.

kixs ::

HappyPills je izjavil:

Pa še bi lahk zbil.


Raje brez kredita nasparat 5k€ in ne rabis banki placat skoraj 1k€ :O

smacker ::

To je še dražje kot limit. NLB je itak najdražja banka. Na NKBM bi za istih 4670 plačal 5080 (30x170). Stroške časti banka, zavarovanja ni, plačaš samo obresti, ki so "visokih" 6,6%. Do the math.

Twixz ::

Raje brez kredita nasparat 5k€ in ne rabis banki placat skoraj 1k€


Šur. S tem da šparanje ne pride v poštev. Ker itak če bi šel kot podnajemnik v stanovanje bi plačeval 300€ na mesec. Pa ne bi blo nič mojega.

To je še dražje kot limit. Do the math.


Sem naredu math. 169€ na mesec je obrok. Vse banke so dražje ali pa so mi zaj*bal nekje. Bom previden ko preberem.

kixs ::

Twixz je izjavil:

Raje brez kredita nasparat 5k€ in ne rabis banki placat skoraj 1k€


Šur. S tem da šparanje ne pride v poštev. Ker itak če bi šel kot podnajemnik v stanovanje bi plačeval 300€ na mesec. Pa ne bi blo nič mojega.


Zdej si tako napisal, kot da bos za 5k€ dobil celo stanovanje!?

zasekamroz ::

HappyPills je izjavil:

Če izgubiš tožbo se je možno izpogajat za obročna odplačila? Povprašaj.

vprašanje s tožbo je blo leta 2017

Twixz ::

kixs je izjavil:

Twixz je izjavil:

Raje brez kredita nasparat 5k€ in ne rabis banki placat skoraj 1k€


Šur. S tem da šparanje ne pride v poštev. Ker itak če bi šel kot podnajemnik v stanovanje bi plačeval 300€ na mesec. Pa ne bi blo nič mojega.


Zdej si tako napisal, kot da bos za 5k€ dobil celo stanovanje!?


Recimo. Edino menjave oken in balkonskih vrat ne morem delati sam ostalo pa sem sam naredil. Mislim da bom do vsaj pogojne vselitve imel dovolj 5 jurjev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2280385567 (561) D3m
»

Kratkoročni kredit 2.000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
867925 (5850) Killermode
»

Podaljšanje limita

Oddelek: Loža
347764 (6620) Spajky
»

Znižanje limita (-) na banki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5318588 (13219) GrimReaper

Več podobnih tem