» »

LG-jev novi monitor 5K ne deluje poleg brezžičnega usmerjevalnika

LG-jev novi monitor 5K ne deluje poleg brezžičnega usmerjevalnika

9to5Mc - Nov LG-jev monitor UltraFine 5K, ki ga prodaja tudi Apple v svoji trgovini in celo priporoča za uporabnike MacBook Pro, ima precej nenavadno hibo. Če ga postavimo dovolj blizu brezžičnega usmerjevalnika, začne slika utripati, ob nadaljnjem približevanju pa monitor popolnoma počrni. Pomaga šele, če usmerjevalnik odnesemo dovolj stran. Ker gre za 1300 dolarjev vreden monitor, je pomanjkljiva hud spodrsljaj.

V LG-ju so napako potrdili, a dejali, da gre samo za konkreten model, medtem ko so vsi ostali izdelki brezhibni. Toda nekateri uporabniki so celo ugotovili, da monitor kvarno vpliva tudi na MacBook Pro, ki je priključen nanj. Če se brezžični usmerjevalnik preveč približa kompoziciji, zmrzne tudi Macbook Pro.

Kaj točno je narobe, še ni znano. Lahko pa ugibamo, da očitno ključni del monitorja nima zaščiten pred zunanjim elektromagnetnim poljem. Brezžični usmerjevalniki oddajajo elektromagnetno valovanje s frekvenco 2,4 in 5,0 GHz, torej je nekje komponenta monitorja v resonanci s to ali harmonično frekvenco. Če je to res, potem bi morala biti težava sorazmerno enostavno rešljiva - zgolj zaščititi bo treba izpostavljeni del, pa bo monitor normalno deloval.

LG-jeva pomoč uporabnikom je z napako že tako dobro seznanjena, da ljudem pri tovrstnih težavah samoiniciativno svetuje, naj najprej preverijo, ali napake izginejo proč od usmerjevalnika. LG in Apple težavo že preučujeta, tako da lahko v prihodnosti pričakujemo tudi popravek. Toda to ne pomagalo pri ostalih težavah, ki jezijo številne nezadovoljne kupce te naprave.

22 komentarjev

vostok_1 ::

Pogrešam CRTje. Monitorje ko si še lahko tepu brez zadržkov in so vseeno delovali.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

konspirator ::

Tin hat folija zna pomagati 8-).

Bohnedaj da se zgodi emp, bomo naslednjih 50 let v temi.
--

mtosev ::

zanimiv bug.:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

konspirator je izjavil:

Tin hat folija zna pomagati 8-).

Bohnedaj da se zgodi emp, bomo naslednjih 50 let v temi.


Ja, samo pol ne boš več mogel pisat na ST :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

konspirator ::

mtosev je izjavil:

zanimiv bug.:D

Ni bug, ekonomisti so preglasovali inženirje (kot običajno).
--

Ziga Dolhar ::

Zgleda smo že pozabili na čase, ko nisi smel telefona postaviti preblizu monitorja ali zelo glasnih zvočnikov :).
https://dolhar.si/

konspirator ::

Tisto prasketanje se pojavi samo te kdo kliče & se aparat prijavlja na bazno - ko je na 2g omrežju.
--

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

vostok_1 je izjavil:

Pogrešam CRTje. Monitorje ko si še lahko tepu brez zadržkov in so vseeno delovali.

Nič ga nisi tepu, vem da si moral še zvočnike držat stran od njega.
Pa statične elektrike kolikor hočeš...

opeter ::

vostok_1 je izjavil:

Pogrešam CRTje. Monitorje ko si še lahko tepu brez zadržkov in so vseeno delovali.

Ne vem, jaz mam sicer druge spomine. Škatla je bila še kako občutljiva na "valove".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bozicek ::

Kje imata malce smisla za hec ?

To je kot vcasih ko smo imeli katode TV in je zacelo "sneziti" na ekranu. Dvakrat si povsem po domace usekal (po stranicah, ce si bil pa oreng razpizden pa po vrhu na vso moc) in slika je bila cista...

malce spomina in sale na stare case :))
Darila letos samo za poredne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bozicek ()

ZigaZiga ::

Jaz imam še zdaj 2 katodna zaslona doma (ne več v aktivni uporabi, sta pa za rezervo).
En je zabaven, ker po nekem času postane zelen (vse barve dobijo dodaten odtenek zelene). :D
No ja, čeprav je odporen na udarce, pri tej težavi udarci ne pomagajo. Pomagajo pa pri sprostitvi takega ali drugačnega stresa :P

Na "valove" je bila pri meni občutljiva le stara katodna televizija, vendar v času, ko je že itak crkovala. Tako da ne vem, nisem imel nekih takih izkušenj, da bi se res poznalo zaradi zvočnikov / telefona ali česarkoli.
Je pa jasno, CRT tehnologija je nasplošno občutljiva na elektromagnetno valovanje, saj se s spreminjanjem magnetnega polja spreminja končna lokacija, kamor prileti elektron.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZigaZiga ()

LuiIII ::

Tole pri današnjih visoko frekvenčnih povezavah ni nič posebnega! Jaz sem moral na kamerah npr. zamenjati USB shield ker je pač v okolju kjer je živahno EM polje prihajalo do motenj signala. Je pa tole z monitorjem vseeno precej lame.

Mordecai ::

Tile LG jevi monitorji so krneki. Imam 2 novejša modela in se oba samodejno hočeta ugasnit čeprav delam na njem.

gruntfürmich ::

zanimivo. valovna dolžina je 6 oz 12 cm (če sem prav izračunal), pričakoval bi da je bolj problem s tistimi pod mm ki bi imeli dolžino enako finim komponentam...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

filipk ::

gruntfürmich je izjavil:

zanimivo. valovna dolžina je 6 oz 12 cm (če sem prav izračunal), pričakoval bi da je bolj problem s tistimi pod mm ki bi imeli dolžino enako finim komponentam...

Brez skrbi, da je notri dovolj vezi, ki motnjo ujamejo in zmotijo svoje delovanje. Mimogrede: tipično se za anteno vzame četrt valovne dolžine.

Machete ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Zgleda smo že pozabili na čase, ko nisi smel telefona postaviti preblizu monitorja ali zelo glasnih zvočnikov :).


Nismo. Če ima kdo šanso, naj aktiven mobitel primakne k magnetom od elektirčne kitare in privije ojačevalec. Potem naj ga kdo še pokliče. Zabava zagotovljena.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ziga Dolhar ::

Machete je izjavil:

Ziga Dolhar je izjavil:

Zgleda smo že pozabili na čase, ko nisi smel telefona postaviti preblizu monitorja ali zelo glasnih zvočnikov :).


Nismo. Če ima kdo šanso, naj aktiven mobitel primakne k magnetom od elektirčne kitare in privije ojačevalec. Potem naj ga kdo še pokliče. Zabava zagotovljena.


Kaj, a dobiš hevimetal? :)
https://dolhar.si/

WhiteAngel ::

mtosev je izjavil:

zanimiv bug.:D


Šalabajzerji, majke jim :( Delajo monitor za >1k EUR in šparajo pri EM šildih.

njyngs ::

Well, to je tako butasto, kot da bi ti proizvajalec telefona govoril, da ne držiš pravilno mobilca in zato nimaš signala >:D

opeter ::

njyngs je izjavil:

Well, to je tako butasto, kot da bi ti proizvajalec telefona govoril, da ne držiš pravilno mobilca in zato nimaš signala >:D


Hehe. Spominja me na Apple ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

...:TOMI:... ::

njyngs je izjavil:

Well, to je tako butasto, kot da bi ti proizvajalec telefona govoril, da ne držiš pravilno mobilca in zato nimaš signala >:D


To niti ni butasto. Telefoni so radijske naprave in tako bi se morali tudi obnašati uporabniki.
Tomi

Spock83 ::

Zanimivo, da Dell ima v nekaterih svojih notebookih podobno tezavo. Samo da tam wifi moti delovanje usb 3.1.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook?

Oddelek: Kaj kupiti
265080 (3555) Uporabnix
»

Nakup MacBook Pro 13"

Oddelek: Kaj kupiti
61505 (1309) Zheegec
»

MacBook Air (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Diski
27133438 (15819) poweroff
»

Macbook in BTC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
958206 (6595) Mulh

Več podobnih tem