» »

kateri disk IBM ali WD??

kateri disk IBM ali WD??

matrix2 ::

Sem pred nakupom novega diska imam trenutno Maxtor 160Gb - 133Mhz in sem totalno razočaran tako glede hitrosi,glasnosti,temperature!! Imel sem že WD80 serijo JB, ki je fantastična. Zanima pa me sledeče, ker vem da so IBM-i tudi zelo hitri in skoraj neslišni diski, pa je za slišati da so se menda sedaj zelo popravili glede okvar. Kakšen bi bil nakup IBM diska je to še vedno velik riziko? Mi še vseeno raje priporočate nakup WD-ja?

overman ::

ce se ne motim je ibm prekinil svojo proizvodnjo trdih diskov-zato pa so tako poceni, ker so to tisti diski ki jih se niso prodali!

jurre ::

ja, IBMjovi diski so pod firmo HITACHI (ali hitachi global storage). Kako se obnesejo ne vem ravno, po testih imajo ocene se kar solidne, samo so za moje pojme boljsi WDjevi. Tudi dostopne case in pisalne case imajo boljse, tako da je za pomoje boljse dati par jurjev vec in kupiti WD. Odlocitev je tvoja....

cekr ::

Novi Hitachijevi diski so takšni kot je potrebno. Ne boš nič izgubil, če ga kupiš.

WD-jevi pa so tudi odlični, samo včasih prav nesramno glasni.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Stallone ::

WD!! MEn je šu IBM-ov 60GB po gobe ;(

freserovski ::

Jaz sem nabavil IBM-Hitachi 180 gxp z 8 mb predpomnilnika in disk je tih ko miška (verjetno še bolj ) :D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

frenk ::

jest mam IBM 80Giga in 40Giga...tapru je zlo tih, tadrug se pa dere k svina>:D...je iz une serije pokvarljivih diskov z madžarske...ampak še vseen dela:)

Dusko ::

@cobra a mi poveš kje si ga kupo in kolk stane.Ker iščem prav ta disk zaradi tekočih ležajev no saj maxtor dimanod 9 serija jih tudi ma samo po prvem postu zgleda da je tudi glasna zadeva.

BaRtMaN ::

Stallone: meni tudi šel 60 GBajtnež, ampak zdej so IBM-Hitachi diski baje zelo pošteni.

freserovski ::

kupil sem ga v avstriji naročen na avstrijsko mejo...
www.diskontcomputer.com, bil je pa z poštnino vred 31 jurjev, preračunano v SIT
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

matrix2 ::

Ravno zato ker sem slišal, da je prišel IBM pod okrilje HITACHI-ja me je pričelo zanimati kakšne imaste izkušnje z temi diski?? Cobra praviš, da imaš IBM 180Gb 8Mb malo mi povej kje si ga kupil v Avstriji, ker tam dosti kupujem in malo opiši ali se greje kakšen so dostopni časi, itd. Vendar moram priznati, da ste me z WD-jem skoraj prepričali in je v najožjem izboru kakšen 160Gb iz JB serije. Vendar ker poznam IBM-je od prej, sem dva pokopal, zato ne vem kako bi ukrepal. Glede hitrosti, dostopnih časov in hrupa pa dam kapo dol IBM-u, svaka jim čast....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matrix2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri disk kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
391805 (1118) destiny
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
576018 (4170) Grimlord
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452814 (2026) Dr_M
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113892 (7789) e-marko
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310430 (7615) Keyser Soze

Več podobnih tem