» »

Kateri disk kupiti?

Kateri disk kupiti?

Širajzl ::

Katerega izmed teh dveh bi izbrali vi?

HITACHI 250GB 7200o, 8mb, IDE 20.000 SIT

MAXTOR 250GB 7200o, 8mb, SATA 21.000 SIT
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

mtosev ::

Hitachija
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

celada ::

moj glas tudi za hitachija

M-XXXX ::

Jsm mam sam maxtorja 250gb serija 10. Je cisto tih (do zdj ga niti enkrat nism slisal- nikol ne ruzi!) Se ne segreva, je hitr in tud nikol se nism mu problemov z njim tako da jst pravm maxtor

rontajzel ::

WD 250GB 7200o, 16mb, SATAII 24.000 SIT
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

jurre ::

Jaz bi ti tudi raje priporocal WD (sem ravno kupil 320gb, je cisto tih, kakor moj prejsni WD, hitrost ok, greje se zelo malo)

DominusSLO ::

najprej se odloči al boš kupu ide al sata disk...
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

bluefish ::

vsekakor Hitachi. Ravno pred nekaj dnevi sem ga dobil (SATA) in sem zadovoljen in navdušen. Priznam pa, da z Maxtor-ji nimam izkušenj.

r5r ::

Meni se Maxtor 160GB precej greje, sicer je pa tišji od Seagate 120 in glasnejši od Hitachi 120. Vsi na EIDE. :)

Glas za Hitachi. EIDE je bolje, vsaj dela tudi na starejših ploščah brez SATA vrat.
And it makes me wonder.

M-XXXX ::

Jst mam glede wd bolj slabe izkusne. mam enga ki je velik 80gb in sem ga v 1mesecu 4x pelal na servis in 4x so mi ga zamenal!

globe ::

kaksne so razlike med ide in sata diski?

mtosev ::

Novi konektor in prenos 150mb/s vs 133ms/s.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

V priključku.
V hitrosti so zanemarljive.

mtosev: najdi mi ti disk, ki ima 133 ali celo 150MB/s prenosa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

mtosev ::

Govorimo o SATA in IDE. Pri SATA je preposnost 150 pri ATA 133mb. Če pa disk nezmore takega presona ni standard kriv.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jest10 ::

Ne. Govori se o razliki med IDE in SATA diski. In ne o razliki med standardi.
kaksne so razlike med ide in sata diski?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

bluefish ::

glede težav z WD diski. Morda sem le srečko, ampak v pol leta mi disk ni niti enkrat odpovedal, niti se niso pojavile napake.

Gambino ::

Men je WD 800JB, ki je 80GB kupljen pred 2. leti in pol crknu glih pred 14. dnevi. Hvala bogu da je imel 3 leta garancije in so ga zamenal brez problemov. Drgač sem bil pa z diskom zadovoljen. Zanima me koliko se vidi razlika v hitrosti med IDE SATA in SATA 2 diski. Zanima me tudi koliko se pozna razlika med 2 8 16 MB pred spomina (pri diskih seveda).

RC14 ::

Bilo je že dostikrat na tem forumu povedano, pa bom še enkrat:
razlike med PATA, SATA in SATA2 so v praksi zanemarljive in tega ne boš opazil, mogoče kakšnih 5% v kakšnih sintetičnih testih v prid sata2.
Razlika med 8 in 16Mb pa je ista pesem.

Ne si belit glave s tem, kupite tisti disk, ki je najcenejši in ima po možnosti največ garancije. Jaz priporočam WD , Hitachi ali Seagate ta ima 5 let garancije.

Bo uredu?;)


Lp

;-) ::

Če se ti poraja vprašanje kakšen disk kupiti?

NAJCENEJŠI Z ČIM VIŠJO KAPACITETO pa konc

Širajzl ::

Eweer: super si povedu!
Tko si sn že prej dopovedvov, sam eno potrditv sm rabu, H V A L A ! ! !
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

GrimReaper ::

Jaz sem pa take sorte, da bi prej pogledal 100 testov preden bi kupil disk. Zakaj tako? Po nakupu Maxtor 250GB diska, ki sem ga kupil samo zato ker je dobil Zlati monitor, sem bil zelo razočaran, disk te res spravi ob živce s svojim glasnim struženjem.

Kolker vem je sedaj Seagate najboljši (najtišji, največ garancije). Zdaj če je najhitrejši pa ne vem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Dr_M ::

Kolker vem je sedaj Seagate najboljši (najtišji, največ garancije). Zdaj če je najhitrejši pa ne vem.

najtisji ni, najvec garancije ma pa, ce se ubadas z RMA (kar pa zna bit kr drago, sploh ce se ti pokvari po 3 letih, kolikot ti prodajalci pri nas priznajo garancije). so pa tanovi seagatei kr precej hitri. ampak ce gledamo 7200rpm diske, majo delec najboljsi dostopni cas se vedno hitachiji.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

GrimReaper ::

Kateri disk pa je potem tih, hočem najtišjega kar jih je, samo ne Samsung, ti so počasni.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

mtosev ::

Moja HITACHIja sta tiha.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tr0n ::

WD FTW

dejanslo ::

jaz sem tudi za wd. mam enga 80gb (800jb) 4+let in dela brezhibno, 200ka pa tud zdaj že skoraj eno leto šiba brez kakršnihkoli problemov.. slišal ju nisem nikoli, ker je zmeraj blo kaj drugega, kar je bolj ružlo :) imam pa tud en seagate 160gb na katerem so enkrat šle tabele in sem se mučil, da sem dobil večino podatkov nazaj..
There`s More Than One Way To Do It

Veron ::

jst pa sm zdej že 4. zamenjani disk na servisu zamenju (2k doplačila) za hitachi 200GB

Tako da moj glas definitivno ne gre za WD

just_a_cook ::

Imam ze cca (ne pretiravam) vec kot 20 diskov od WD. Kupoval sem jih, ker so vedno delali brez problemov.
A vendar pa v zadnjem letu, so kar 3 diski crknili. In vsi po istem: vecinoma so se vsi vrteli 24/7, potem pa ce slucajno ugasneš računalnik "na silo", torej da držiš tipko za izklop je pomenilo smrt vsem trem.

Tako da sem v zadnjem letu kar malo skepticen, kaj se dogaja. Delajo pa drugace 100% ok.
==================
Just a cook

kixs ::

Imam ze cca (ne pretiravam) vec kot 20 diskov od WD. Kupoval sem jih, ker so vedno delali brez problemov.
A vendar pa v zadnjem letu, so kar 3 diski crknili. In vsi po istem: vecinoma so se vsi vrteli 24/7, potem pa ce slucajno ugasneš računalnik "na silo", torej da držiš tipko za izklop je pomenilo smrt vsem trem.

Tako da sem v zadnjem letu kar malo skepticen, kaj se dogaja. Delajo pa drugace 100% ok.


Tvoj problem je, ker si gonil 24/7 diske, ki temu niso namenjeni! Po moznosti imajo se kroglicne lezaje in problem je tu!

Tako kot pri ostalih stvareh, je tudi pri diskih stvar lojalnosti in patriotizma doloceni firmi.

Moja gre k navezi IBM-Hitachi.

Ceprav imam zdaj v svojem racunalniku:

IBM 180Gb , Maxtor 250GB, Hitachi 250GB, Maxtor 40GB in Seagate 400GB.

WD 80GB mi je ckrnil! Pred leti mi je crknil 850MB Conner. Od vseh diskov, ki sem jih imel v svoji 14-letni PC karieri, sta to edina diska, ki sta mi crknila.

Po hitrosti in zanesljivosti ne mores falit z Hitachijem!

LP

just_a_cook ::

Res je. Ampak sem to vzel v racun.
Vsak comp ima 2 diska ravno zato. Se vedno je ceneje kot SCSI diski.

Problem je, da sem preveckrat se videl tezave z IBM diski. Ne poznam pa zgodbe hitachi.
==================
Just a cook

Veron ::

Tvoj problem je, ker si gonil 24/7 diske, ki temu niso namenjeni!

Praviš, da navadnga diska ne smeš gonit 24/7? :\

just_a_cook ::

Seveda lahko. Mislim, da je celo bolj priporočjivo, kot pa stalno ugašanje in prižiganje.
==================
Just a cook

kixs ::

Tezava, ki jo je prej omenil, da so mu 3-je diski naenkrat crknil, je povezana z delovanjem 24/7 in verjetno ne dovolj hlajenimi diski.

Problem je v kvaliteti krogljicnih lezajev, ki se pocasi zapecejo in ko ga enkrat ustavis, ga ne pozene vec!

Ce pa mislis, da so strezniski diski in navadni enaki, potem pa kar uporabljaj :\ se naprej!?

:P

just_a_cook ::

Diski so hlajeni ZELO dobro. Oba diska imata svoj 9 cm ventilator (Chieftech ohisje).
Seveda pa ne primerjajmo strezniske in diske za domaco raba.
==================
Just a cook

Veron ::

Eto jst sm zdej s servisa (z doplačilom) dubu namesto WD 160gb sata, hitachi 200GB sata2. Upam da bo ta usaj delu tko kokr je treba čeprou k močno mele ga useen slišm... zgleda mam tok smotano ohišje...

destiny ::

Če ga maš prišraufanega direkt na ohišje je hudič res zlo glasen. Jest še zmer (sicer zlo neaktivno) iščem odslužen notranji plašč kakega APN-a, da nanj obesim svoje diske.

Veron ::

Ne ne, za 2k sem kupil Disk Silencer... tako da je bil kljub silencerju za moje pojme glasen...

Sicer bom videl kako se bo razpletla zdej zgodba okoli tega diska WD, potem pa bom videl če še po forumih poročam :D

neres ::

Js mam tudi enga Hitachija sata2 (ne na tem PCju, tako da nevem oznake) in je dokaj glasen med branjem/pisanjem po disku.
Dvomim da je za to krivo kako je prišraufan na ohišje (Gmc H60). Ima pa to ohišje pred diski luknjo za sprednji ventilator, kar najbrž prispeva k temu da se disk bolj sliši.

TOP ::

Jaz z Hitachiji imam slabe izkušnje kar 3 so mi že crknili in vsi 160gb SATA.Tako da dajam prednost WD,Segate nisem še mel z Maxtorji tud slaba izkušnje mi ni crknu sam pa je ružu ku hudič.

destiny ::

@neres - odstrani ga iz slota za diske in ga priklopi prosto stoječega v ohišju, boš "slišal" razliko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi diski so zdej in?

Oddelek: Kaj kupiti
362850 (1717) elToro
»

od katere firme kupiti diks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684804 (3526) jastreb
»

Najtišji trdi disk,.... kaj predlagate

Oddelek: Kaj kupiti
473091 (1811) antonija
»

Pomoč pri nakupu diska?!?

Oddelek: Kaj kupiti
211377 (1040) Tea Time
»

kateri TRDI DISK kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
302542 (1969) frenk

Več podobnih tem