» »

Hladilnik za laptop

Hladilnik za laptop

bigbada ::

Kateri hladilnik za laptop vi doma uporabljate (če ga) ? Nameravam si enega nabaviti in me zanima kaj se splača. Da je čimbolj tih pa da dobro hladi.

Sem gledal malo to:
https://www.bigbang.si/racunalniska-opr...

hojnikb ::

spucaj notranjost in zamenjaj termalno pasto, bo dosti več haska
#brezpodpisa

Snail ::

bigbada ::

hojnikb je izjavil:

spucaj notranjost in zamenjaj termalno pasto, bo dosti več haska

lol, zakaj? prenosnik sem komaj kupil par dni nazaj. Rad bi imel hladilnik spodaj, ki bo hladil vse skupaj in bo seveda tudi laptop bolj visoko očem postavljen na katerega bom potem priklopil zunanjo tipkovnico, da ne bom pacal laptopa.

hojnikb ::

potem pa sploh nerabiš tega.
#brezpodpisa

bigbada ::

Rabim. Da se ne bo grel, ker stari je bil spodaj kar vroč po nekaj času. Pa rabim, da je višje gor na nivoju oči in da lahko priklopim zunanjo tipkovnico, da potem ne mastim original tipkovnice. Ne vem v čem je problem. Hladilniki za prenosnike so kul, to ima že skoraj vsakdo dandanes.

hojnikb ::

Hladilniki za prenosnike so kul, to ima že skoraj vsakdo dandanes.

kar seveda ni res.
Kupiš v osnovi spodoben prenosnik, ki nima slabga hladilnega sistema, pa ni potreba po teh jajcih
#brezpodpisa

bigbada ::

Če igraš recimo kaki game na laptopu in imaš dolgo prižgano se bo še ne vem kako dober prenosnik z nevem kako dobrih sistemom segrel.

hojnikb ::

spodoben prenosnik bo lepo odvajal toploto in držal temparaturo tipkovnice in ohišja na znosnem nivoju.
#brezpodpisa

bigbada ::

Ali pa tudi ne. Nič ni 100%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

hojnikb ::

hec je ker so ti "hladilniki" bolj za okras kot karkoli druga, sploh če prenosnik nima vent lukenj spodaj.
#brezpodpisa

bigbada ::

Kako za okras? Na starem prenosniku je temperatura padla za 10-15 stopinj ko sem imel spodaj hladilnik ki je mrzlo pihal v laptop. Pa tudi laptop ni tako močno brnel oziroma "delal", ko je bil priključen na hladilnik. Pa spodaj ni bilo nobenih lukenj. Tako da nekaj ziher pomaga.

solatko ::

Seveda pomaga, samo ne toliko, kot ti misliš. 10-15 stopinj je mal bosa, kakšnih 5 stopinj pa morda pridobiš. Če rabiš samo podstavek, da je računalnik višje, je dober vsak, ki je dovolj visoko dvignjen (greš v trgovino in pogledaš), za hlajenje pa vedi, da obremenjujejo ventilatorji USB priključek istega prenosnika, kot ga boš hladil.
Razen HP-jev, je večina prenosnikov narejenih tako, da se greje dno prenosnika, tipkovnica in touch pa ostajajo primerno hladni.
Pravi hladilnik bi moral z dna vleči vročino, ne pa, da jo zabija nazaj v prenosnik, če pa spodaj ni rež, potem pač opravlja svojo funkcijo, saj hladi dno, vroč zrak pa piha pri strani ven.
Delo krepa človeka

miller31 ::

Kupiš tole pa ni potrebe po dodatnem hladilniku :)
https://www.asus.com/Notebooks/ROG-GX80...

Se strinjam s Hojnikom osebno s temi dodatnimi ventilatorji nisem imel nekaj dobrih izkušenj oz. da bi z nakupom nekaj pridobil. Treba je imeti dobro očiščena rebra, dobro pasto in zadeva mora delati BP.

hojnikb ::

bigbada je izjavil:

Kako za okras? Na starem prenosniku je temperatura padla za 10-15 stopinj ko sem imel spodaj hladilnik ki je mrzlo pihal v laptop. Pa tudi laptop ni tako močno brnel oziroma "delal", ko je bil priključen na hladilnik. Pa spodaj ni bilo nobenih lukenj. Tako da nekaj ziher pomaga.

10-15C profitiraš z zamenjavo termalne paste.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje prenosnika (čiščenje)

Oddelek: Strojna oprema
204433 (3322) Invictus
»

I: servis za prenosnike na nivoju menjave elementov

Oddelek: Pomoč in nasveti
191229 (893) Alen T 1978
»

prenosnik zmrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
441353 (884) solatko
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7019441 (18510) Havq
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
397672 (7265) Marilyn

Več podobnih tem