» »

prenosnik zmrzne

prenosnik zmrzne

fokz8 ::

zdravo. zanima me, kaj bi lahko bilo narobe...prenosnik po 5-ih minutah delovanja zmrzne in nemorem nič več delat. gre se za asusov prenosnik star nekje 3,5 let. Pred dnevi so bili windowsi na novo naloženi, vendar na isti način kot že 100x prej

kaj bi lahk blo narobe?

lp
  • spremenil: fokz8 ()

solatko ::

Pregrevanje, slaba termalna pasta, problem z baterijo, diskom....., zadeva je pač že v letih, sploh če je bila veliko v pogonu.
Kdaj je bilo narejeno generalno čiščenje?
Delo krepa človeka

fokz8 ::

prenosnik ni moj drugače, je od punce.

Pregrevanje lih ne najbol,

slaba termalna pasta najvrjetneje

baterija je uničena, tako da je 24/7 prikloplen na štrom,

sklepam pa tut sam, da je morda disk/ali pa ram crknu.

Generalno čiščenje?nikoli

je tu karkoli se da nardit? Hočem zagnat memtest, pa ga sploh nemorem ker ga ne morem potegnit iz neta ker ne zdrži dokler. Sem ga dal iz svojega prenosnika na njenega, pa sploh noče zaznat usb ključa.

solatko ::

Če ne znaš sam, najdi nekoga, ki ti bo prenosnik razdrl, zamenjal termalno pasto, dobro spihal zadevo in po mojem ne bo potrebno drugih posegov.
V najslabšem primeru, ti mora to naredit za 30-50€.
Delo krepa človeka

fokz8 ::

znam sam in pravkar sem na tem. termalno pasto pa bom zamenjal jutri ker je danes nimam kje dobit

ne pomaga nič

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

fokz8 ::

poraba procesorja je 55%, pa sploh ne delam nič gor

WazzapMan ::

Zdravo.

Tud jest sem imel podobno težavo, potem pa sem odstranil baterijo ki je bila zanič in računalnik je delal.

Lp

fokz8 ::

@jerman

tukaj je baterija za nič že vsaj 2 leti. sicer nikoli ni bla odstranjena. bom sprobal jo sedaj odstranit in priklopit samo na elektriko.

EDIT:
pravkar sprobal...ni razlike

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

solatko ::

Poraba procesorja je odvisna od programov, ki ti laufajo. Poglej kaj imaš vse odprto, morda kakšna zlobna koda.

Sistem naloži nanovo (original), instaliraj samo tisto kar rabiš in bo morda bolje.
Delo krepa človeka

fokz8 ::

hočem na novo naložit sistem, pa sploh ne prime tipkovnice k stisnem enter oz. katerokoli tipko tamle kjer piše press any key to continue...sploh ne pridem do tja da bi lahko začel nalagat. niti v biose nemorem in nič. in pol se normalno zažene...pa lahko normalno pišem

wtf?

fokz8 ::

zdj sem s programo prevero temperature:

core#0 71stopinj
core#1 69stopinj

Šele po zagonu brez prižganega karkoli. to je nenormalno in obupno

solatko ::

Si zamenjal termalno pasto?
Če si jo, imaš zanič hladilnik.
Ko si razdiral (če si), si tipkovnico pravilno priklopil nazaj?
Si ventilator priklopil?
Verjetno bo potreben poseg nekoga, ki se spozna na te zadeve.
Delo krepa človeka

fokz8 ::

ne termalne paste nisem zamenjal ker je nisem imel kje dobit, sem pa namazal z zobno pasto začasno in ni pomagalo nič.
vse sem priklopil pravilno.

sem pa zdj še enkrat formatiral in trenutno dela normalno, razen temperatur procesorja

D3m ::

Pravilno bo vsaj zaščiten pred kariesom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fokz8 ::

noben ti ni rek da se rabiš norca tu delat.

če še ne veš, je zobna pasta alternativa za termalno pasto. veš, malce branja ti nebi škodilo

D3m ::

Vem to. Ampak si nisem mogel pomagati :D

Jaz sem pri prenosniku od punce menjal že baterijo, zaslon in rame. Baterijo in zaslon naročil na Kitajskem rame v Funtech.

Skupaj je bil strošek cca. 200 EUR
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

fokz8 ::

njen comp sploh ni več vreden 200€.

D3m ::

S ceno se ti ni treba obremenjevati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fokz8 ::

Pravim samo da če pridem popravilo več kot 100€-150€ je bolje kupit nov laptop:)

D3m ::

Niti ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DeeCoy ::

Zobna pasta ni NIKAKRŠNA alternativa za termalno! Naj google pravi kakor hoče - laže! Zobna pasta ni namenjena mazanju po procesorju ali čem drugem. Nima prevodnih lastnosti, tako kot tudi ne obstojnosti. Mislim, da je bilo na s-tju debate o tem že dovolj.

#000000 ::

Zobna pasta je lahko alternativa, ampak ne na dolge steze. Za par ur dokler ne dobiš prave paste bo držala tudi zobna.

fokz8 ::

@deecoy saj nisem mislil to za par mescov ali več. to je mišleno za 8-12 ur.

solatko ::

Preveri, če ti piha vroče, če je mlačno, potem je kriva zobna pasta ali pa cev, ki prenaša toploto k ventilatorju, ne deluje (prepognjena, počena....,).
Če ima procesor 80+ stopinj, mora ob normalnem delovanju hladilnika, iz prenosnika pihat izredno vroč zrak, če je hladen, hladilnik ne opravlja svoje funkcije in ga moraš zamenjat.
Nobena druga stvar ne vpliva na segrevanje procesorja (termalna pasta, hladilno telo (heat pipe) in ventilator).
Delo krepa človeka

DeeCoy ::

fokz8, jaz tud če zaradi tega 2 dni nebi uporabljal računalnika, nebi dajal gor zobne paste. Probaj si s termalno pasto umit zobe. Sam enkrat, bo zadostoval za 8 ur :)

fokz8 ::

@deecoy
če je nekaj alternativa za nekaj, še ne pomeni da velja tudi obratno:)

@solatko

iz compa piha zelo vroče, tipkovnica je zelo topla. Ventilatorjev se sploh ne sliši. Sem si potegnil speedfan control(ali nekaj takega) pa piše za vsak ventilator 0RPM...zdj pa nevem a to piše skos, ali pa dejansko ne delajo več.

...drugače pa z ponovnim formatiranje računalnik trenutno deluje že 2 dni normalno, razen 70 stopinj obeh jeder. kakšne ideje kaj naj storim?

solatko ::

Si termalno že dal gor?
Delo krepa človeka

DeeCoy ::

Če se ventilatorja ne sliši, potem je definitivno hin. Zamenjat kakor hitro je mogoče.

fokz8 ::

@solatko, ni še prišla ko sem jo naročil.

@deecoy
lahko to sam zamenjam al je bolš dat k serviserju?

DeeCoy ::

ponavadi je ventilator nekje na vrhu, tako da samo vzameš dol zadnjo plato in odšraufaš ven ventilator. Vsaj upam da je zadaj, ker če je spredaj je treba pol laptopa razdret. Če se ti zdi da si po navodilih iz googla zmožen delat, potem ni to nobena umetnost

solatko ::

Ko boš dal gor termalno pasto, bodo verjetno temperature normalne. Če mu piha vroče ven, potem ventilator dela, sicer bi mu pa ven metalo.
Delo krepa človeka

fokz8 ::

@deecoy

ja svojga sem že razstavo, vendar pa je čist drugo firma in vse in nima niti približno enako narejeno. Ampak z googlom seveda dosežeš čudeže

@solatko

termalna pasta bo znižala za 35 stopinj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

solatko ::

Ja, na zobno pasto sigurno:D
Delo krepa človeka

DeeCoy ::

solatko, v programu mu piše 0RPM pa ventilator je pri 70 stopinj neslišen, kar je nemogoče.

fokz8 ::

sicer sem nekih prebral da več kje piše za ventilatorje 0RPM , vendar pa nevem a velja enako za speedfan program.

DeeCoy ::

Nima veze kaj piše, ventilator bi bil pri 70 stopinjah na 100% in to bi se slišalo.

fokz8 ::

ja to je pa res.

solatko ::

Če mu vroče piha, potem ventilator dela, lahko pa da je na silent. Ventilatorji na dveh žičkah, nimajo senzorja obratov. Če piha potem ventilator dela. Vroče pa je zaradi zobne paste, namesto termalne. Ko boš to uštimal, bodo tudi temperature normalnejše.
DeeCoy - večina dobrih prenosnikov, tudi na višjih temperaturah, ne dela hrupa, sploh pa ne pri 70. Možno je tudi, da mu zaradi slabega prenosa toplote, ne zviša obratov na ventilatorju, zato čimprej zobno stran in dobro termalno gor.

Ko boš uštimal kar bi že moral, pa napiši rezultate, upaj, da ti ne bo prej vse skupaj vzel hudič (zavedaj se, da se pri slabem prenosu toplote, mnogo bolj greje okolica procesorja).

Sicer pa ni noben problem pogledat delovanje ventilatorja, odmakneš zaščito in vklopiš prenosnik, pa vidiš ali se vrti:D.
Delo krepa človeka

solatko ::

Napaka
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

fokz8 ::

@solatko

ker je pihalo nenormalno vroče, sem namazal zobno pasto. Tako da to ni zaradi zobne paste...to je pihalo že prej.

Hvalabogu po ponovnem formatiranju laptop dela in ne zmrzne več tako kot prej,... vendar pa je treba zdj za tole poskrbet, če ne bo res crkno prej. Danes so mi napisali da so poslali termalno pasto naprej.Tako da pride danes alpa jutri. Je pa problem da pride na moj domač naslov, js pa sem v mb ker študiram tu, tako da tut nebo prej kaj ko pa v petek.

Sem pa prej ji dal mojo hladilno podlago k jo mam, pa se ji je prenosnik kr ugasno ko sem jo vklopo...tako da ga niti s tem nemorem hladit haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

solatko ::

Nenormalno vroče piha, ker je stik med hladilnikom in procesorjem slab. Čim prej zamenjaj, ker ti dela na vrhu še zahtevane temperature, ko priklopiš hladilno podlago, pa gre temperatura čez in ti zato ugasne.

Zobna pasta ni nadomestilo za termalno pasto, lahko zaleže za preizkus procesorja, če ravno ni paste, nikakor pa ni za normalno delovanje prenosnika.

Zavedaj se, da se greje tudi vse ostalo in bo posledično odpovedal kak drug element na MB, zato se ne igraj in zadeve ne uporabljaj, dokler ne zrihtaš.
Delo krepa človeka

fokz8 ::

temperatura se je z očiščenjem in termalno pasto zmanjšala za 15 stopinj. Trenutno je nekje 55-60

solatko ::

Torej za HP skoraj bolje, kot normalno. Uživaj, v prihodnje pa se ne igraj s temi stvarmi. Znajo biti precej drage.
Delo krepa človeka

fokz8 ::

Ni HP,...ASUS je...Pa ne igram se js, ni moj prenosnik -.-

solatko ::

Vseeno, te temperature so še kar normalne, čez par dni, ko se pasta uleži, bo šlo še par stopinj dol. Kaj pa pravi polna obremenitev - AIDA64?
Nebi smelo preko 65-70.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta koliko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
386312 (5309) Pentium
»

Kaj namesto termalne paste?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
253985 (1440) janezvalva
»

problem z pregrevanjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
304169 (3242) Riff
»

Termalna pasta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223889 (3253) Moonman

zobna pasta za procesor(katera) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7812696 (11193) Gandalfar

Več podobnih tem