» »

I: servis za prenosnike na nivoju menjave elementov

I: servis za prenosnike na nivoju menjave elementov

Alen T 1978 ::

zdravo.

iščem servis prenosnikov ki popravljajo vezja na nivoju elementov. da je priznano in kvalitetno in ne predrago.
bi znal kdo pomagat?

moral bi nesti osnovno ploščo od prenosnika Acer Aspire 7741z na pregled ker mi ventilator nekam premalo piha kljub temu da je ventilator z hladilnim rebrom nov - kupljen original nadomestni del od pooblaščenega distributerja od acer prenosnikoiv iz nemčije ter moral bi dat zamenjat gumb za levi del touchpada ker je odlomljen.

hvala v naprej za vsakršne nasvete.

hojnikb ::

gumb lahko menjaš sam, sam pajsnet ga morš ven z kakim izvijačem...
Kar se pa tiče ventilatorja... testiraj z kakim prime95 in če se ne zažene do konca, je neki narobe. Sicer bi mogl bit pa kul..
#brezpodpisa

Alen T 1978 ::

Ja gumb ne bi znal oziroma se ne bi upal, ker po moji navadi bi še kaj uničil kar ne bi bilo treba.
Bom probal zdej ta program. Sem ga že prej pa nisem imel časa čakat in opazovat pihanje.

Drugače full slabo piha ven topel zrak. Če dam roko zdraven se čuti čisto malo. In zrak je full vroč. Tudi laptop na predelu tipkovnice kjer je pod njo procesor je full topel. Že skoraj vroč. Tudi pri prejšnjem ventilatorju je bilo isto. Pa sem ga šel menjat, ker sem posumil, da je ventilator že zanič. Pa je bilo isto.

Se pa spomnim, da je včasih precej močneje pihalo ven in tudi prenosnik ni bil tako vroč na predelu tipkovnice in diska (prej pozabil omenit).

Poročam.

Alen T 1978 ::

Predolgo traja ta test. Sem ga skenslal. Vidim,da ta program računa primarne številke, ne?
Ventilator vseeno ni pihal močneje.

Sem pa inštaliral SpeedFan program. In sem posredno ugotovil, kar sem včasih vedel, ker sem pozabil, da mora motherboard podpirat nadziranje ventilatorjev. Program SpeedFan sicer zazna temperature vendar ne izpiše ventilatorja, da bi mu ročno naštimal število vrtljajev.

Sem pa neki pomislil. Odkar sumim, da ventilator piha premalo, ko uporabljam kao resne programe, ki do fulla obremenijo procesor se mi laptop še ni sesul. In tudi ta SpeedFan, ko je v ozadju tekel un program za prime numbers računat, je izpisal, da je temperatura procesorja okrog 90°C kar pomeni, da prenosnik normalno deluje.

Sej če se temperatura ustavi pri okrog 90°C pol pomeni, da ventilator dobro opravlja svoje delo. Ali kaj?

Kako naj ugotovim, če ventilator premalo piha? Ker meni se res zdi, da premalo piha - da je včasih bolj pihal in da je bil prenosnik na otip hladnejši. Sej možno, da sem jaz kaj pobrkal v glavi pa da sem si narobe zapomnil.

Neki me še bega. Če bi ventilator dejansko premalo hladil in če bi programi obremenil procesor do fulla bi se procesor pregrel, ne? in bi ali skuril proc al bi se sam računalnik ugasnil, ne?

solatko ::

Hladilna cevka ti je spustila tekočino in se zato ne prevaja toplota, tako, kot bi morala. Si zamenjal termalno pasto na procesorju?

Temperatura procesorja nebi smela presegat 80 stopinj. Če gre do 90, potem je skrajni čas, da zamenjaš pasto.
Delo krepa človeka

Alen T 1978 ::

Glede cevke vem oziroma razumem kaj govoriš, vendar ne bi vedel ali je tako - da je spustila tekočino.
Termalno pasto sem dal oziroma nanesel. Ni dolgo tega - ko sem menjal ventilator. Ene malo manj kot pol leta. Pasta ni neka hi-top. Čak, da vidim, kaj piše na injekciji. ... Ah kurca. Nič ne piše. Neka no-name.

SimplTech ::

Imel zelo podobno situacijo na službenem HPju (NC6400). Star je bil cca. 6 let pa se je kljub generalnemu čiščenju in menjavi termalne paste še vedno pregreval. Tako da ti ostane edino menjava heat-pipa kot je omenil že predhodnik.

solatko ::

Alen T 1978 - V zadnjem obdobju sem z solidno termalno pasto (MK2)in novim track padi na GPU, spravil kar nekaj prenosnikov v do 20°C nižje temperaturno območje. Kakšne bele silikonske paste, za prenosnik niso primerne.
Dekco pri reži za izhod zraka si odstranil?
Delo krepa človeka

Alen T 1978 ::

Aha. Ta ti je pa dobra fora. Bom odstranil dekco oziroma penco. Ne vem oziroma ne razumem čemu služi? - Lahko kdo to komentira?

Poznam MK2. Vem za njih. Track pad-i? Kaj je to? - Sem pogledal na google pa mi ni nič jasno.

Zgodovina sprememb…

Alen T 1978 ::

Se splača tole kupit: ARCTIC Silver 5 3.5g za 10,16€? Ima vrednost termalne prevodnosti >350,000W/m2 °C. Je to zelo dobro ali samo v redu oziroma malo bolje?

solatko ::

Alen T 1978 - Dekca je skupek prahu, dlak, fine maščobe, ki se z leti nabere med režami za izhod zraka in šobo hladilnika. Če pa imaš kakšno penco, pa jo odstrani, saj ovira normalni pretok zraka.
Večina silver past je dobra, vendar ne rabiš take količine. Poglej za kakšno manjšo ampulo, s ceno okoli 3€.
Lahko naročiš tukaj - tudi termal pad-e imajo.

http://www.ekwb.com/shop/accessories/th...
Delo krepa človeka

Alen T 1978 ::

Ja. Bila je dekca. Sem jo odstranil.

Sem obremenil proc/rač do konca. Odprl vse programe. Dal vsem nekaj za delat. In temp ni šla več kot čez 75°C.

Vendar ventilator vseeno ne piha kot bi naj moral oziroma kolikor se jaz spomnim, da je na začetku pihal. Ne vem od kje mi ta podatek, da je začel slabše pihat. Ker že ene pol leta je od tega, ko sem zamenjal ventilator. Pa drugače redno (no, kolikor je to redno) razdrem laptop pa odstranim prah pa razne delce (tobak, drobtine, prah,...).

Tudi pasto sem na novo dal. To, ki jo imam.

Pozabil napisat. Ta ventilator v mojem prenosniku nima une pene, ki sem jaz mislil, ko sem rekel, da bi jo odstranil.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Alen T 1978 - Ventilator piha po potrebi, pri temperaturah okoli 70-80 stopinj, se ga ne sme slišat, pa tudi orkana ti ne bo povzročal. Piha kolikor je potrebno, da je sistem hladen. Važno je, da je tisto kar pride iz računalnika zelo toplo, kar kaže, da se toplota grafike in proca lepo odvaja.
Ohišje na otip ne sme biti vroče, temveč malo višje temperature, kot je okolica.
Če je tako, se nehaj sikirat in veselo uživaj v programju in delu na mašini.

Ko boš ventilator zopet slišal, bo čas za ponovno čiščenje.
Delo krepa človeka

Alen T 1978 ::

Ja. Hvala za lepe želje. ;)

Čeprav ventilator se vseeno sliši. Pomoje ni nek presežek kvalitete.

solatko ::

Ja nekateri so pač malo glasnejši, praviloma pa naj bi se jih do večje obremenitve ne slišal.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

da ti kje ne nagaja regulacija vrtljajov...
Dj prklopi stvar na 12V, da vidiš če sploh dela normalno.
#brezpodpisa

Alen T 1978 ::

H. Ja. Lahko bi sprobal. Si ziher, da je 12V? Da ga nam skuril.

hojnikb ::

je 12V. Itk pa tudi piše gor, kolk je..
#brezpodpisa

SimplTech ::

Na zadnje ko sem imel CPU vent za Toshiba prenosnik v rokah je deloval na 5V.

Alen T 1978 ::

Aja. Jaz sem čisto pozabil na tale thread.
Bom za foro sprobal na nekem primernem pretvorniku, če bo na ventilatorju kaj pisalo koliko je volten pa to sam ne še prec, ker se mi ne ljubi, ker je dosti dela s tem razdiranejm laptopa. Pa to razdiranje mi glih ni ljubo opravilo.

Poročam kasneje. No pa sej... ni glih neka zanimiva zadeva tole glede pretvornika, ker laptop se mi sedaj hladi normalno. Skoz je na okrog 45-50-55°C.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404690 (3459) solatko
»

Pregrevanje HP laptopa po nadgradnji na W10

Oddelek: Strojna oprema
232904 (2340) Mitja358
»

Ugašanje prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
91079 (892) solatko
»

Pregrevanje na matični plošči - prenosnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101706 (1593) solatko
»

prenosnik zmrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
441406 (937) solatko

Več podobnih tem