» »

Računalnik se ne prižge

Računalnik se ne prižge

robi3010 ::

Računalnik toshiba satellite a100 se mi ne prižge več. Včeraj je bil priklopljen cel dan na polnilec in potem ko sem ga hotel prižgati se nič ne dogaja, bil pa je kar precej topel na otip tako računalnik kot polnilec. Ko je polnilec vklopljen se prižgejo lučke za baterijo, ko pa polnilec potegnem ven se vse skupaj ugasne, tudi če ga pustim dlje na polnjenju. Prosil bi za kakršnokoli pomoč.

kmetek ::

Erm naj ti nekdo posodi univerzalni polnilec, da najprej to izključiš.

Daj baterijo ven in probaj samo preko polnilca?

Najprej to dvoje.

robi3010 ::

Sprobal oboje še zmeraj nič.

Marilyn ::

Nauči se, da prenosnika ne pustiš prižganega čez noč.So zelo občutljiva zadeva in jih zna zmučit tudi takšno dejanje.Če pa misliš,da pretiravam, imaš pa pred sabo dokaz.Še posebej če ima računalnik že nekaj mesecev za sabo.Že dejstvo, da je gorel tako močno kot polnilec zna bit zaskrbljujoče.Če ga imaš v garanciji ga kar pošlji na popravilo, ker zna bit 1000 in 1 razlog zakaj ne vžge.Mislim pa, da si uničil procesor - seveda v najslabšem primeru!Morda rami itd.Če pa že imaš potrebo po puščanju rač. vžganega veliko veliko ur, si pa omisli hladilnik.Je 60EUR ampak še zmeraj zanemarljivo malo glede nato, koliko te bo stal nov prenosnik. Sporoči! (in mimogrede, imam isti prenosnik in ga imam nad hladilnikom (pa ne tistim v katerem imaš mleko :)))

Pyr0Beast ::

Če je prenosnik crknil je zanič narejen, uporabnik tu nima kaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Marilyn ::

Pyr0Beast je izjavil:

Če je prenosnik crknil je zanič narejen, uporabnik tu nima kaj.

a to pomeni, da ga lahko nažigam cele dneve?pa da bo prenosnik skozi prižgan? ah dej no dej.
Ali sem narobe razumel, kaj si sploh hotel povedat?

Stupo ::

robi3010 je izjavil:

Računalnik toshiba satellite a100 se mi ne prižge več. Včeraj je bil priklopljen cel dan na polnilec in potem ko sem ga hotel prižgati se nič ne dogaja, bil pa je kar precej topel na otip tako računalnik kot polnilec. Ko je polnilec vklopljen se prižgejo lučke za baterijo, ko pa polnilec potegnem ven se vse skupaj ugasne, tudi če ga pustim dlje na polnjenju. Prosil bi za kakršnokoli pomoč.

Če te pravilno zastopim - lučka za napajanje sveti, ko pa prtitisneš gumb za vklop se ne zgodi nič (lučka za napajanje še vedno sveti)?

Pyr0Beast ::

a to pomeni, da ga lahko nažigam cele dneve?pa da bo prenosnik skozi prižgan? ah dej no dej.
Ali sem narobe razumel, kaj si sploh hotel povedat?

JA !

Prenosnik ma da dela pod polno obremnitvijo brez težav.

Drugače je to tako kot bi imel avto kateri ima 500 konjev a uporabljaš ga lahko le 15 minut na dan.

Edina stvar ki bi se morala čistiti na prenosniku je ventilator oz. prah ki se je nabral na hladilnih rebrih.

Če je stvar zanič narejena bo crknila pa če jo boš šparal ali pa ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Marilyn ::

Pyr0Beast je izjavil:

a to pomeni, da ga lahko nažigam cele dneve?pa da bo prenosnik skozi prižgan? ah dej no dej.
Ali sem narobe razumel, kaj si sploh hotel povedat?

JA !

Prenosnik ma da dela pod polno obremnitvijo brez težav.

Drugače je to tako kot bi imel avto kateri ima 500 konjev a uporabljaš ga lahko le 15 minut na dan.

Edina stvar ki bi se morala čistiti na prenosniku je ventilator oz. prah ki se je nabral na hladilnih rebrih.

Če je stvar zanič narejena bo crknila pa če jo boš šparal ali pa ne.


vso srečo z tvojim prenosnikom (če ga imaš seveda)...potreboval jo boš...

No odgovori mi pa še to.Zakaj izdelujejo hladilnike(AKASA ITD.) za prenosnike, če pa že sami vsebujejo dovolj močne hladilnike, kateri bi jim omogočali zadostno hlajenje?Malo poglej kašno temperaturo ti dosega prenosnik, ko igraš igrice - in potem pride še dodatno segevanje ko jih kar "naivno" puščamo prižgane...Eno je teorija, drugo pa praksa oz. realnost.

Spomni se na moje besede, ko ti bo šou prenosnik v k***c!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

neo ::

Heh, Šminker, potemtakem bi firme po končanem delovnem času tudi lahko preprosto izklople vse serverje, right? Praksa je to, da če imaš kvaliteten prenosnik, ne rabiš dodatnega hladilnika ki je več ali manj samo za nategovanje množic. Poleg tega ima dandanes vsak malo boljši prenosnik tudi vgrajen senzor, ki ga izklopi v kolikor procesor preseže dovoljeno temperaturo.
Neo's

Marilyn ::

kdor ima serverje preko prenosnikov je pa res "smešen".Aja kdaj se ti pa izklopi prensonik, ko doseže katero temp.?že ko igraš igrico znajo nekateri dosegat 90 stopnij, kaj šele da jih potem matraš dneve in dneve. Prenosnik na ta način deluje leto, mogoče dve..Verjami.Sem imel že miljardo prenosnikov.Včasih zjutraj ko sem jih tudi jaz puščal čez noč.Kar je bilo zelo butasto.Bi lahko jajca pekel na tipkovnici.

In še to ne.Imel sem kvalitetne prenosnike, ne glede kdaj sem jih kupoval.Vsakič sem za njih odštel 1000EUR od Acerjev, do HP-jev, Toshib, pa so se zadeve znale zelo pregrevat (pa ne v smislu, da so crkavali, ampak prevroče je bilo vse skupaj).In Acer prenosnik mi je šel v p***o zato ker sem imel isto logiko kot nekateri.Kurit do konca.Bravo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

Stupo ::

Prenosnik se izklopi, ko doseže procesor nekje med 95 in 105°C (odvisno od samega prenosnika), pri grafiki je ta meja celo malenkost višja.
Moj prenosnik zaenkrat še dela po 6 letih delovanja (večinoma je prižgan 24 ur dnevno), le disk je bil 2x menjan.

Marilyn ::

24 ur dnevno je prižgan seveda.Kaj pa 48, tri dni?...No namreč tako početje ni pametno.

jaz imam spodaj hladilnik in ima prenosnik lepo temp. 40.več kot odlično.

IvoJan ::

Marilyn je izjavil:

Nauči se, da prenosnika ne pustiš prižganega čez noč.So zelo občutljiva zadeva in jih zna zmučit tudi takšno dejanje.Če pa misliš,da pretiravam, imaš pa pred sabo dokaz.Še posebej če ima računalnik že nekaj mesecev za sabo.Že dejstvo, da je gorel tako močno kot polnilec zna bit zaskrbljujoče.Če ga imaš v garanciji ga kar pošlji na popravilo, ker zna bit 1000 in 1 razlog zakaj ne vžge.Mislim pa, da si uničil procesor - seveda v najslabšem primeru!Morda rami itd.Če pa že imaš potrebo po puščanju rač. vžganega veliko veliko ur, si pa omisli hladilnik.Je 60EUR ampak še zmeraj zanemarljivo malo glede nato, koliko te bo stal nov prenosnik. Sporoči! (in mimogrede, imam isti prenosnik in ga imam nad hladilnikom (pa ne tistim v katerem imaš mleko :)))

moj laptop je prižgan 24/7 brez baterije na polnilec. zvečer ga samo zaprem pa mi vseeno use normalno dela
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

energetik ::

Šminker, če misliš, da se bo laptop bolj segrel po 3 dneh kot po 24h se močno motiš. Bi rekel, da že po pol ure konstantne obremenitve procesor doseže končno temperaturo. Poleg tega verjetno ne nabijaš 24/7 igric.
Verjetno si imel ti probleme s prahom na hladilniku in ventilatorju. In ja, prenosnik ima da dela 24/7.

Marilyn ::

energetik je izjavil:

Šminker, če misliš, da se bo laptop bolj segrel po 3 dneh kot po 24h se močno motiš. Bi rekel, da že po pol ure konstantne obremenitve procesor doseže končno temperaturo. Poleg tega verjetno ne nabijaš 24/7 igric.
Verjetno si imel ti probleme s prahom na hladilniku in ventilatorju. In ja, prenosnik ima da dela 24/7.


ne, nisi me razumel.Konstantno tako početje - da bi računalnik imel po 3 dni prižganega se ti zna enkrat maščevat.Temp. lahko doseže visoko takoj, to sploh ni dvoma.V glavnem bolj miren sem če vem ,da ima hladilnik pod sabo in temp. 45 stopinj, ne pa da je tko vroč, da si lahko zajtrk spečem gor :)).Še vsak prenosnik ki sem ga imel v uporabi, od sebe ali kolegov...sem raje poskrbel da ima nizko temp.Nobeden me nebo prepričal, da prenosniku konstantna visoka temp. ne škodi.

LP

robi3010 ::

S sosedom sva ga razdrla, in ugotovila da je šla plata, zdej me pa zanima če se ga splača popravljat, ker v garanciji ni več ker je star tri leta. Pa če gdo ve kje bi vprašal za plato, če je dobavljiva in kolk stane. Vem pa samo za INEA tam kjer sem ga kupil. Hvala za odgovore.

IvoJan ::

pri starejših laptopih se ne splača. Razstavi ga in prodaj po delih potem pa kupi novega
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

BALAST ::

Ne splača se popravljat.

Pyr0Beast ::

vso srečo z tvojim prenosnikom (če ga imaš seveda)...potreboval jo boš...

Ne rabim je.

Zakaj izdelujejo hladilnike(AKASA ITD.) za prenosnike, če pa že sami vsebujejo dovolj močne hladilnike, kateri bi jim omogočali zadostno hlajenje?

Ker folk nima jajc.

Malo poglej kašno temperaturo ti dosega prenosnik, ko igraš igrice - in potem pride še dodatno segevanje ko jih kar "naivno" puščamo prižgane...

80, 90°C, ampak to ni problem. Te stvari BP delujejo do 100°C in še preko.

Samo ko je zadeva samo prižgana se zadeva sploh ne greje tako, tam 50, 60°C če je hladilnik spucan.
Npr. za HP-jev laptop s zamenjano termalno pasto - 6715 je temperatura pod full-loadom 60°C, ventilator pa deluje na minimumu. Le če zapreš odprtine doseže polno hitrost, če je pa brez obremenitve pa se prižge enkrat na 10 minut.

Eno je teorija, drugo pa praksa oz. realnost.

Natanko tako. Ti imaš premalo prakse.


Spomni se na moje besede, ko ti bo šou prenosnik v k***c!

Se sploh ne sekiram, če crkne, pa ne bo.

.Sem imel že miljardo prenosnikov.

Bluziš.

Acer prenosnik mi je šel v p***o zato ker sem imel isto logiko kot nekateri.Kurit do konca.Bravo!

Yeah right. Glih vedel boš zakaj je šel.
Lahko je bila napaka pri izdelavi.

jaz imam spodaj hladilnik in ima prenosnik lepo temp. 40.več kot odlično.

Moj ima pa tam 35°C na procesorju, pa se ventilator sploh ne vklaplja, tudi pod polno obremenitvijo, šele tam doseže 50°C.


Pri hladilnem sistemu prenosnika je tako, če se npr. CPU ne bo zmogel hladiti preko hladilnika se bo hladil preko samega PCB-ja. Zato je zadeva svinjsko vroča, vsa plastika in ohišje.

Druga stvar je pa to, če sistem ne zna samodejno nižati frekvence CPU-ju, takrat poha na polno. WinXp privzeto nastavi na desktop ali pa Always On.

Nobeden me nebo prepričal, da prenosniku konstantna visoka temp. ne škodi.

Ne škodi. Če bi, bi prvo pocrkali proci, pa ne. Nekaj prenosnikov umori samo zvijanje plate in posledični hladni loti, ostali pa pockajo zaradi termičnih raztezkov ko so delni hladni loti že prisotni.

S sosedom sva ga razdrla, in ugotovila da je šla plata, zdej me pa zanima če se ga splača popravljat, ker v garanciji ni več ker je star tri leta. Pa če gdo ve kje bi vprašal za plato, če je dobavljiva in kolk stane. Vem pa samo za INEA tam kjer sem ga kupil. Hvala za odgovore.

Na uradnem servisu se ne splača, ti mimogrede zaračunajo 200€.
Kupi plato preko e-baya in zamenjaj sam.

Ali pa, kakor rečeno, prodaj po delih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

bukev ::

pridružujem se mnenju Pyr0Beasta
sam uporabljam v službi prenosnike od leta 1999.
prvi je bil siemens, nato sem zamenjal kar nekaj dell-ov - latitude c600, d600, d610, d620, sedaj imam d630 (menjal sem jih zaradi zastarelosti ali pa sem jih ob delu polomil)
vedno, ko sem imel priložnost, sem ga priklopil na 220V ( seveda tudi čez noč), in nikoli nisem imel problemov zaradi kakršnegakoli pregrevanja, čeprav sem imel tisto sonyevo baterijo za katero je bil narejen recall. računalnik je bil takrat res vroč kot p.., ne glede ali se je v tistem trenutku polnil ali ne. po menjavi baterije so bile temperature normalne.

po mojih izkušnjah prenosnikom bistveno bolj škodi mraz in visoka zračna vlaga kot pa polnjenje preko noči.

Bukev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

Marilyn ::

govorim o matranju računalnika po več dnevov zapored.to pomeni naj bo prižgan tudi čez noč itd. Ne razumem komu bi tudi odgovarjalo, da je tipkovnica oz. ohišje prekleto vroče že med samo uporabo.Mam hladilnik in je prenosnik še dokaj znosen na otip.Sej sem že "frajerju " napisal.Naj da jajca gor, pa bo vidu če mu bo odgovarjalo :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

IvoJan ::

pa kaj ti govoriš -.- moj prenosnik je že 3 leta neprestano prižgan pa še zmeraj dela normalno samo HDD ga jebe -.- 24/7 ga imam prižganega in priklopljenega na elektriko tako da prosim ne bluzi če ne veš o čem govoriš. zmenen?? zmenen!
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

bluefish ::

Marilyn je izjavil:

govorim o matranju računalnika po več dnevov zapored.to pomeni naj bo prižgan tudi čez noč itd. Ne razumem komu bi tudi odgovarjalo, da je tipkovnica oz. ohišje prekleto vroče že med samo uporabo.Mam hladilnik in je prenosnik še dokaj znosen na otip.Sej sem že "frajerju " napisal.Naj da jajca gor, pa bo vidu če mu bo odgovarjalo :))
Kos silicija in plastike prav malo briga, ali je prižgan 12 ur ali pa en teden 24/7 - enako je s temperaturo, ki zaradi daljšega delovanja (prej omenjenih 12 vs. 24 ur) ne bo občutno višja.

bukev ::

pa saj se segrevajo tako hudo (če vent deluje)
ko cel dan delam na prenosniku v pisarni, se ohišje sploh ne segreva, na otip se mi zdi cca 30 - 40⁰.
še najbolj sem uspel segreti prenosnik v postelji, ko sem gledal kak film in sem s posteljnino zaprl pretok zraka:D
Bukev

69charger ::

Šminker,če si ti nek strokovnjak za laptope se jaz spoznam na elektroniko od aviona. Gonim moj laptop vsak dan po 10 ur na 80-90 stopinj in v 1 letu z njim ni nič,razen tega da ga je treba spucat ker se je nabral prah.

bluefish ::

Opozorilo - brez osebnih obračunavanj, pa naj bo mnenje nasprotne strani še tako nelogično.

Pyr0Beast ::

Hvala za moderacijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Marilyn ::

ja sej se strinjamo vsi glede tega.Zdaj pa natančno pejte pogledat kdo je začel biti primitiven in se spuščal nizko.no, kar lepo počasi...
sarkazem, izjave brez kakršnih koli argumentov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

Pyr0Beast ::

vso srečo z tvojim prenosnikom (če ga imaš seveda)...potreboval jo boš...

To je to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Stupo ::

robi3010 je izjavil:

S sosedom sva ga razdrla, in ugotovila da je šla plata, zdej me pa zanima če se ga splača popravljat, ker v garanciji ni več ker je star tri leta. Pa če gdo ve kje bi vprašal za plato, če je dobavljiva in kolk stane. Vem pa samo za INEA tam kjer sem ga kupil. Hvala za odgovore.

Kaj se zgodi, ko ga vklopiš?
Se lučka za vklop in ventilator prižgeta, slike pa ni?
Si poizkusil odklopiti vse komponente in ga prižgati z drugim RAM modulom?
Matična plošča je precej draga (200-300€). Lahko odneseš računalnik tudi na Modul Center, če jim bo uspelo popraviti matično ploščo in bo strošek manjši.

solatko ::

Šminker - Na prenosniku še nisem videl skurjenega procesorja. Vsak računalnik (tudi prenosnik), bo delal dlje in bolje, če se ga čim manjkrat vžiga, saj so takrat trenutne obremenitve najvišje.
Pri prenosnikih so problem matične plošče, ker imajo slabo hlajenje, je pač vse stlačeno skupaj in ni dobrega zračenja.

Plošče, če je ne dobiš res ugodno, se ne splača menjat, saj pride strošek takoj čez 300EUR, dodaš še malo zraven pa kupiš novega.

Ljudje prenosnik kupijo, če delajo na terenu ali nekaj v pisarni, nekaj doma, ker je mobilnost pač pomembna, niso pa predvideni za celodnevna gledanja filmov, igranje igric in podobno, če prav proizvajalci prilagajajo te računalnike željam in potrebam potrošnikov (zaslužek je pač na prvem mestu).

Kdor rabi prenosnik za posel, je zadosti če stabilno dela 3 leta, kar je več je podarjeno. Posel pač mora v treh letih zaslužit novega.
Za šminkaraj, je vseeno, če okoli nosiš prenosnik, ki ne deluje čisto v redu, saj bodo vsi vidli, da ga imaš.

Mora pa vsak prenosnik v rangu 1k-2k zdržat 24/7 obremenitev vsaj 3 leta, brez problemov.

Marilyn ::

solatko je izjavil:

Šminker - Na prenosniku še nisem videl skurjenega procesorja. Vsak računalnik (tudi prenosnik), bo delal dlje in bolje, če se ga čim manjkrat vžiga, saj so takrat trenutne obremenitve najvišje.
Pri prenosnikih so problem matične plošče, ker imajo slabo hlajenje, je pač vse stlačeno skupaj in ni dobrega zračenja.

Plošče, če je ne dobiš res ugodno, se ne splača menjat, saj pride strošek takoj čez 300EUR, dodaš še malo zraven pa kupiš novega.

Ljudje prenosnik kupijo, če delajo na terenu ali nekaj v pisarni, nekaj doma, ker je mobilnost pač pomembna, niso pa predvideni za celodnevna gledanja filmov, igranje igric in podobno, če prav proizvajalci prilagajajo te računalnike željam in potrebam potrošnikov (zaslužek je pač na prvem mestu).

Kdor rabi prenosnik za posel, je zadosti če stabilno dela 3 leta, kar je več je podarjeno. Posel pač mora v treh letih zaslužit novega.
Za šminkaraj, je vseeno, če okoli nosiš prenosnik, ki ne deluje čisto v redu, saj bodo vsi vidli, da ga imaš.

Mora pa vsak prenosnik v rangu 1k-2k zdržat 24/7 obremenitev vsaj 3 leta, brez problemov.


NO EVO FANTJE, A JE TEŽKO DRŽAT NIVO DISKUSIJE KOT SOLATKO?...ok, se strinjam stabo...
samo poglej...Vse kar sem trdil je bilo to, da nič slabega ni, če podložimo hladilnik pod prenosnik.Ker namreč( tudi odvisno od prenosnika, to je tudi res - niso vsi enaki) če je računalnik vseskozi pod delovanjem se rad prekomerno segreva, tako ohišje kot ostalo.In potem nič ne de, če ima spodaj hladilnik, da drži neko sprejemljivo temp.Ker prenosnike danes ne uporabljajo samo za "pisarniško" delo, ampak tudi za igranje iger, ripanje raznoraznih filmov (kjer nekateri uporabljajo 100% moč procesorja-posledično se segreva še vse ostalo), uploadanja filmov čez noč itd.in še enkrat se bom ponovil: nič ni narobe, če mu pomagamo pri ohlajanju, ker namreč tako mu lahko podaljšamo "delovno dobo".Ker ne želim, da se od prenosnika poslovim po treh letih (in spet: ne trdim da je nujno tako....).Moje izkušnje so take.Od kolegov, sebe..še vsak prenosnik ko sem prijel v roke, je bilo zelo nelagodno opazovat, kako ima že ob normalnem delovanju temp. 75 in tipkovnico prekleto vročo.Sedaj pa tako: sedaj mislit, da lahko nažigamo prenosnike leta in leta in pričakovat, da nebo problemov je dokaj naivno.Človeka pač naravnost zmoti predvsem SIGURNOST in LAHKOVERNOST.Tudi sam sem počel isto: pustil sem prenosnik čez noč in potem me je zjutraj kmalu kap, kaj bogi revež daje od sebe :)).Zdaj ga pa imam na prafaktorjih.Seveda večinokrat se procesor že sam takoj izklopi ko zazna, da mu temp. ne ugaja :D, lahko pa pomagamo, da ostalim komponentam olajšamo delovanje.zdej z odg. v kontekstu "NE BLUZI, NE NAKLADAJ" človek nemore ostati miren.

LP

IvoJan ::

lej jst sem ti lepo napisal kako je pa kar nisi hotel dojet in zato nisem jaz kriv.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Marilyn ::

NO SE VSEM LEPO OPRAVIČUJEM, SE VEDNO TRUDIM OSTAT MIREN IN NA NEKEM NIVOJU...ampak ko berem odg. v smislu "dej ne bluzi", nisem mogel tega ohranit, ker moje izkušnje mi pravijo drugače - prenosnikom NE ŠKODI DODATNO OHLAJEVANJE,ker se ti hitro lahko maščuje.In ni lepo ko ti prenosnik po 1,5 letu začne "parat" živce.Sem ga uporabljal za igre, kjer je PC pobiralo veliko moči in potem kar nisem mogel držati rok na tipkovnici, zato sem si omislu hladilnik, pa teh problemov ni bilo več.

bluefish ::

Nihče ni trdil, da dodatno hlajenje prenosniku škodi, ampak panike glede gretja pa tudi ni potrebno zganjati.
Igranje iger na prenosniku je jasno eno bolj zahtevnih opravil, ki mu povprečni laptopi niso ravno namenjeni. V tem primeru se hudemu gretju ni čuditi.
Ob neki normalni pisarniški rabi pa je povsem vseeno, ali prenosnik dela cel dan ali pa eno uro.

Tako ali tako pa vsa ta debata nima blage veze s problemom avtorja teme.

Marilyn ::

"ne škodi" v smilsu, hladilnik lahko kvečjemu samo koristi.v prenesenem pomenu sem mislil.In seveda, če bi brskal po spletu, bral pošto...potem si nebi delal potrebe po dodatnem ohlajevanju.Ampak imamo danes prenosnike, ko vsebujejo odlične močne komponente, vendar rad vidim, da kakšni močni grafični tudi sam pomagam.In to je bil ves moj koncept mojih trditev.

LP

neo ::

Vedno bolj imam občutek da prodajaš hladilnike za prenosnike? Al se motim? Ker ko boš vzel v roke kakega novega Lenovota serije Edge, boš zelo presenečen nad tem kako malo se zadeva greje.

Marilyn je izjavil:

kdor ima serverje preko prenosnikov je pa res "smešen".


"smešen" si kvečjemu ti ko sploh pomisliš na kaj takega. Je bilo dano samo kot primerjavo, ker, če si mogoče že kdaj videl oz. imel kak server, si mogoče opazil da se zadeve res svinjsko grejejo,pa delajo nonstop 24/7/365.
Neo's

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo ()

Pyr0Beast ::

Nihče ni trdil, da dodatno hlajenje prenosniku škodi, ampak panike glede gretja pa tudi ni potrebno zganjati.

Exactly.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Marilyn ::

neo je izjavil:

Vedno bolj imam občutek da prodajaš hladilnike za prenosnike? Al se motim? Ker ko boš vzel v roke kakega novega Lenovota serije Edge, boš zelo presenečen nad tem kako malo se zadeva greje.

Marilyn je izjavil:

kdor ima serverje preko prenosnikov je pa res "smešen".


"smešen" si kvečjemu ti ko sploh pomisliš na kaj takega. Je bilo dano samo kot primerjavo, ker, če si mogoče že kdaj videl oz. imel kak server, si mogoče opazil da se zadeve res svinjsko grejejo,pa delajo nonstop 24/7/365.


ja prodajam jih, ja super si to pogruntal.Preberte vse kar napišem, ne pa samo tisti del, ki vam odgovarja da potem "razbivate j***a".Če bi prebrali bi videli, da posplošujem, ne trdim, da je povsod tako.Imam namreč prenosnike kjer hlajenje obvezno potrebujem in imam dva prenosnika kjer jih ne.
no sedaj pa kar na google kaj pomeni posploševanje.
jaz sem zaključu s to debato!

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik toshiba ugaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
192434 (1960) solatko
»

Ali računalniku škodi če je prižgan dan ali dva

Oddelek: Pomoč in nasveti
483615 (2189) alese
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7019306 (18375) Havq
»

Servis - po prevzetju zaznane napake

Oddelek: Pomoč in nasveti
393595 (2563) solatko
»

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
494955 (4117) bond007

Več podobnih tem