» »

Nakup rabljenega avta

Nakup rabljenega avta

Temo vidijo: vsi
««
20 / 61
»»

Valvoline ::

hojnikb je izjavil:

če misliš da je veriga lifetime, se močno motiš, vsaj kar se tiče modernih avtov. Ni bmw edini, ki trga ketne.

Kie ter hyundai 1.6crdi nimajo tezav z verigami. Taksisti majo po 500k pa se nobena se ni strgala. Tudi pr starejsim 1.5crdi ne. Nekateri avti majo klump verige ja, razni vwji,bmwji,mazde itn.
Dobi se ze dobr i30 ali kia ceed 1.6 crdi 2010 za 2-2.5k, sam mors prehitet sverkote, oni pac kupijo za 2k pol prodajajo naprej po 3+k. Tist rdec 07 v oglasu je kupljen ne vec kot 1.5k, lahko precej manj.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Valvoline je izjavil:

Navadni duster na plin, 4x4 je za kmetavze, 99% folka ga ne rabi. Fajn oddaljen od tal, prostoren, velik prtljaznik, top druzinski mini suv.
Jaz sem za mojo astro 1.3cdti dal 2k, po dveh letih in 30kkm jo bom spet prodal za 2k, gume dobil zraven zimske na kovinskih ter letne na alu. Doslej 0 okvar, 0 za servise, 3x menjal olje in to je to. Kolk sem ze po tvojem zgubil?
Kupis nek 10 let star iskan model, se furas 3 leta prodas spet za ist gnar. Vedno najboljsa varijanta.

99% ljudi ne potrebuje vec kot cliota 2.
Jaz sem cca leta 2012 kupil Cliota 2 ph1 1.4 16v za 500€. Vanj vlozil cca 100€ za homokineticni zglob in koncnike. Nisem mu dal niti kapljice olja, niti nove gume, niti ene zarnice. Samo goriva je bil delezen. Po dobrem letu in cca 40kkm prevozenih, sem ga prodal za 800€. Se dandanes ga videvam na cesti. Koliko sem jaz izgubil?
Lahko imas sreco pri rabljenem, lahko ti zariba naslednji dan. Pri novem tudi, vendar je moznost manjsa in pa imas garancijo.
Kateri model astre pa imas, da je bila l.2018 vredna samo 2k in je danes ravno toliko?

Dejstvo je, da ce zelis zanesljivo vozilo, ne bos kupil avta "za jurja".

Valvoline ::

Astra H 1.3cdti 5 vrat, l.2007. En najbolj iskanih modelov tega letnika. Ce bi kupil ceeda 2010 (me je nek sverko prehitel zarad karantene) za 2k bi ga tut fural 2-3 leta ter spet brez problema prodal za 2k.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

No sej tak koncept je tudi ok. Ves pa, da ne mores biti 100% preprican, da z avtom ne bo stroskov. Zgolj zaradi tega sem predlagal nov avto, ceprav je tudi sam ne bi nikoli kupil. Je pa vozilo ok za ekonomicno voznjo od tocke a do tocke b.
Jaz cakam na enega i30, katerega je znanec imel namen prodati a si je kasneje premislil in bo pocakal pomlad, da se c19 zadeve malo umirijo.

Wrop ::

Nova Dacia Sandero je narejena na platformi CMF-B LS(Low spec). Npr. clio 5 ima isto, samo da je HS (High spec). Stari Sanderoti so res bili bolj tako tako. Bolj rang cliota 2. Mogoče.
En sandero III (2021) 100 LPG, je mogoče celo res dober nakup za pet let brez skrbi. Če je na poti še kaka črpaka s plinom, potem ga itak daš na spisek in greš pogledat, če ti odgovarja.

facepalm ::

Problem z novim je cena. Po avtonet ponudbi sodec, je Clio 5 na lpg cca 2k€ cenejsi od Sanderota (s podobno opremo).

Blinder ::

V tiste zgornje kalkulacije ste pozabili dodat, da bojo servisi na Sanderotu pri pooblascenem servisu drazji.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

facepalm ::

Nismo:)

hojnikb ::

a se sploh nov sandero ze dobi? razn tegale stepway modela ne vidim, da bi ze blo kaj na lagru
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
#brezpodpisa

karafeka ::

Eno laično vprašanje.
Koliko je približno življenjska doba kompresorja klime?
Tole je pomoje en velik strošek pri več kot 10 let starih avtih (kompresor, spiranje, polnjenje, verjetno še kondenzator).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Raptor F16 ::

karafeka je izjavil:

Eno laično vprašanje.
Koliko je približno življenjska doba kompresorja klime?
Tole je pomoje en velik strošek pri več kot 10 let starih avtih (kompresor, spiranje, polnjenje, verjetno še kondenzator).


Konpresor je nekje 200 EUR prištej še ene 150 EUR za plin in delo.

Se ne spomnim da bi na kateremkoli avtu pri nas to rabili menjati.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Naj vzame en pocen nov avto z 5 let garancije na financiranje , da ce bo kak problem bo vsaj za 5 let malo zazihran in na 5 let balon financiranja.
Po petih letih pa glede na stanje financ se lahko odloci avto financirat 5 let naprej ali odkupit ali zamenjat.
Vseeno si cez 5 let potem bolj fleksibilen.

@Jaz se tudi facepalmu pridruzujem, da pac med novim avtom in rabljenim je iz vidika "srece" eksponentno velika razlika v prid novemu, stroski gor dol.
Vsi tu govorijo, da so rabljeni ok, popravljanje poceni, ampak kolko jaz razumem on glih tega noce, da bi kaj moral popravljati.

Po drugi strani pa kaj pa ce se z rabljenim spet zajebe? Pol je na istem, kot je zdaj. Spet bo slo en kup zivcev in nepotrebnega casa, ta cas bi pa lahko koristil za kaj drugega.

PS: Sem pa gledal financiranja v Sloveniji so res grozna. Ima slucajno sp za operativni lizing?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Valvoline ::

m0LN4r je izjavil:

Naj vzame en pocen nov avto z 5 let garancije na financiranje , da ce bo kak problem bo vsaj za 5 let malo zazihran in na 5 let balon financiranja.
Po petih letih pa glede na stanje financ se lahko odloci avto financirat 5 let naprej ali odkupit ali zamenjat.
Vseeno si cez 5 let potem bolj fleksibilen.

@Jaz se tudi facepalmu pridruzujem, da pac med novim avtom in rabljenim je iz vidika "srece" eksponentno velika razlika v prid novemu, stroski gor dol.
Vsi tu govorijo, da so rabljeni ok, popravljanje poceni, ampak kolko jaz razumem on glih tega noce, da bi kaj moral popravljati.

Po drugi strani pa kaj pa ce se z rabljenim spet zajebe? Pol je na istem, kot je zdaj. Spet bo slo en kup zivcev in nepotrebnega casa, ta cas bi pa lahko koristil za kaj drugega.

PS: Sem pa gledal financiranja v Sloveniji so res grozna. Ima slucajno sp za operativni lizing?

Ajaj. Je pa res da ce se ne spoznas nic na avte mors vzet kakega struckota poleg pri nakupu/ogledu. Tako statisticno na pamet 90% rabljenih avtov (starosti do 12-13 let) naprodaj je vredu, kakih 10% pa sminkan klump. Pac avta ne kupujes od sverkote/avtohise in to je to. Vprasas lastnika kolk casa ima vozilo, ce je manj kot 3 leta preskocis. Pr novem avtu je problem da cez 2-3 leta ni vec nov.
:D

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

>. Tako statisticno na pamet 90% rabljenih avtov (starosti do 12-13 let) naprodaj je vredu, kakih 10% pa sminkan klump.

obrni to statistiko okoli. SPloh če gledaš 03 regijo.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Dajas obcutek, kot da se glih ti najbolj bavis z rabljenimi. Jebes struckote vse po vrsti, ce se zalomi se zalomi. Vsak dober dealer, ti bo pred ogledom dal struckoti zrihtat, da drugi strucko bo rekel, da je z avtom vse kul.
Kaj mu bos pa ti dal za cas in zivce, ce naleti na tvojih izmisljenih 10% ? Pa ti vidis kdaj mehanske delavnice prazne? Dvomim, da je tam samo 10% avtov.

Pac saj loto lahk tut igra, mogoce bo zmagal. Lahko pa vprasa struckota "vedezevalko" da mu obkrozi cifre. /s

PS: Sicer pa meni ni jasno, da ce se vam avto pokvari imate casa na pretek, da ga sraufate in popravljate? Celo zdaj pozimi, ce gre kaj narobe?
Never ever again! Sraufanje v hladni garazi, potem 20km se vozit po rezervni del, al pa mate se vec casa pa cakate na internet dostavo, po moznosti pa se zajebejo narocilo, kot so meni...

Pa pol stoji zadeva 1-2 tedna, super. Ocitno tak clovek sploh ni navezan na avto, ce ga par dni ne potrebuje.
Jaz ga prakticno rabim vsak dan. Ko pa je par ur na uradnem servisu, pa dobim zastonj zamenjavo. A to dobis pri rabljenem tudi?
Ne, moras sam imet vsaj se en avto pr bajti, ce ga glih zena ne rabi.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Valvoline ::

Ne bo drzalo. Uvozeno ne stejem noter, tisto itak po defaultu preskocis. Iz uvoza edino ce si ga sam prpeljes drgac ne hvala.

hojnikb ::

Valvoline je izjavil:

Ne bo drzalo. Uvozeno ne stejem noter, tisto itak po defaultu preskocis. Iz uvoza edino ce si ga sam prpeljes drgac ne hvala.

to potem odbiješ 3/4 avtoneta
#brezpodpisa

Valvoline ::

m0LN4r je izjavil:

Dajas obcutek, kot da se glih ti najbolj bavis z rabljenimi. Jebes struckote vse po vrsti, ce se zalomi se zalomi. Vsak dober dealer, ti bo pred ogledom dal struckoti zrihtat, da drugi strucko bo rekel, da je z avtom vse kul.
Kaj mu bos pa ti dal za cas in zivce, ce naleti na tvojih izmisljenih 10% ? Pa ti vidis kdaj mehanske delavnice prazne? Dvomim, da je tam samo 10% avtov.

Pac saj loto lahk tut igra, mogoce bo zmagal. Lahko pa vprasa struckota "vedezevalko" da mu obkrozi cifre. /s

PS: Sicer pa meni ni jasno, da ce se vam avto pokvari imate casa na pretek, da ga sraufate in popravljate? Celo zdaj pozimi, ce gre kaj narobe?
Never ever again! Sraufanje v hladni garazi, potem 20km se vozit po rezervni del, al pa mate se vec casa pa cakate na internet dostavo, po moznosti pa se zajebejo narocilo, kot so meni...

Pa pol stoji zadeva 1-2 tedna, super. Ocitno tak clovek sploh ni navezan na avto, ce ga par dni ne potrebuje.
Jaz ga prakticno rabim vsak dan. Ko pa je par ur na uradnem servisu, pa dobim zastonj zamenjavo. A to dobis pri rabljenem tudi?
Ne, moras sam imet vsaj se en avto pr bajti, ce ga glih zena ne rabi.

Ne verjamem da sem samo jaz tolk srecen da se men avto nikoli ne pokvari.

hojnikb je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ne bo drzalo. Uvozeno ne stejem noter, tisto itak po defaultu preskocis. Iz uvoza edino ce si ga sam prpeljes drgac ne hvala.

to potem odbiješ 3/4 avtoneta

Mogoce ne vem. Sej pravim, avtohise preskocim, sverkota tudi po par vprasanj po telefonu.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

avto ki skos stoji v garazi se res nemore pokvarit, ja.
#brezpodpisa

Valvoline ::

hojnikb je izjavil:

avto ki skos stoji v garazi se res nemore pokvarit, ja.

Tak se glih najbolj kvari, narobe razmisljas. Za avto je najslabse ce stoji v garazi.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

@Valvoline
Smo mi tudi prodajali "brezhiben" avto, ga nam je en privat pred prodajo popedenal. Struckoti so se tepli zanj.

No ampak enivej, vprasanje ali glede na to, da mu je prejsnji avto prevec stresno popravljati, ocitno ima preslabe mehanike in premalo casa, mu ti predlagas naj menja rabljeno za rabljeno. Predvidevam, da to ni glih smisel njegovega pocetja.

Ne verjamem da sem samo jaz tolk srecen da se men avto nikoli ne pokvari.
Sej meni se nov avto do 15 let tudi ne, ce ga normalno vozis. Kako dolgo oz. kok let pa imas ti rabljen isti avto in koliko ga dejansko vozis?

avto ki skos stoji v garazi se res nemore pokvarit, ja.
Exactly. Jaz delam po 2000km na mesec z gasom do podna, zdaj pa mi ti daj za ta namen nek avto, ki je ze 10 let star.

Tak se glih najbolj kvari, narobe razmisljas. Za avto je najslabse ce stoji v garazi.
Pravljice. Razlika je ce delas 100x po 5km na dan ali pa 1x po 30 ali pa 1x na teden gres za vikend po nakupe. Ta zadnji bo laufal vecno.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Valvoline ::

Jaz naredim 15-20k letno vcasih sem vec k 30+k. Avto menjam ponavadi na 2-3 leta, ne ker je po tem obdobju avto slab ampak ker se enostavno tako najbolj splaca in se vmes malo navelicas. Mel a4 1.9tdi 15+ let starega, ko sem ga kupil je bil kot nov,naredil 100k+ edina okvara vmes zaribal mi je lezaj alternatorja, kupil rabljenega za 30e, zamenjal in to je to. Ko sem ga prodal z 350kkm je bil se vedno kot nov. Men ne mores prodajat pravljice da se rabljen avto ne splaca kao, niso varni in zanesljivi. Trenutna astra je tudi se vedno kot nova, naslednji lastnik bo mel se najmanj 5 let brezkrbne voznje z njo. Zdej ce ti nategujes kupce to gre teb na cast, normalen in posten folk tega ne pocne. Se sverkoti niso vsi nateguni.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Peesda, ne vem.. ali ziviva v cisto drugi drzavi ali pa imava drugacno mnenje o tem, kaksno je brezhibno vozilo.
Se vsakic, ko sem iskal rabljeno vozilo, sem naletel na kaksno "limonco".
Na zadnje pred tremi meseci. Sem porabil cel dan za same limone in neresne prodajalce, da mi je bilo zal, da se nisem iz prve zmenil z znancem za tisto vozilo, ki sem ga na koncu vzel, ceprav mi ni in mi ni nikoli bilo posebno vsec (Peugeot 206).
Od 12ih vozil, ki sem si jih lastil, je bil en nov, 2 rabljena zelo mlada in 9 starih (rang 10 let). Kar sem ugotovil je to, da mi najbolj sedejo rabljeni z garancijo. So dovolj stari, da me ne briga, ce mi ga potolcejo na parkiriscu ali toca ter si hkrati dovolj novi, da z njimi ni tezav oz se popravijo v sklopu garancije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Wrop ::

facepalm je izjavil:

Problem z novim je cena. Po avtonet ponudbi sodec, je Clio 5 na lpg cca 2k€ cenejsi od Sanderota (s podobno opremo).


Nov Sandero se začne prodajati v drugi polovici januarja. Comfort 1.0 100 Eco-G različica (ne Stepway) se začne pri 12.300 €. Avtomatska klima, vzratna kamero in senzorji spredaj/zadaj, nadzor mrtvega kota pa si še vedno pod 13.000 €. Clio na lpg se v katalogu začne pri 14.600 €. Ko dodaš ne senzorje, kamero, zaslon na dotik in avtomatsko klimo si na 15.700. 3000 € razlike. To je za cca 60k km, če se voziš na plin. Dobiš pa pri cliotu vseeno nekaj več za ta dodaten denar.

Aston_11 ::

Wrop je izjavil:

Avtomatska klima, vzratna kamero in senzorji spredaj/zadaj, nadzor mrtvega kota pa si še vedno pod 13.000 €. Clio na lpg se v katalogu začne pri 14.600 €. Ko dodaš ne senzorje, kamero, zaslon na dotik in avtomatsko klimo si na 15.700. 3000 € razlike. To je za cca 60k km, če se voziš na plin. Dobiš pa pri cliotu vseeno nekaj več za ta dodaten denar.
Za enih 17/18 dobiš novega golfa, ki v oskubljeni varianti že vse to ima. Vendar se po pripovedovanjih ne splača, ker da vw dela šrot.

facepalm ::

Bomo videli, ko bodo na zalogi.
Ce se bodo pri Dacii branili popustov ces, da so ze itak poceni, bo verjetno cena primerljiva s Cliotom s popustom.

Wrop ::

Aston_11 je izjavil:

Za enih 17/18 dobiš novega golfa, ki v oskubljeni varianti že vse to ima. Vendar se po pripovedovanjih ne splača, ker da vw dela šrot.


Za tako ceno ga dobiš z obveznim financiranjem. MPC osnovne verzije je 20.200 €. Pri vsakem od teh odšteješ še 15 % cene, pa si čez palec na razliki 6000 €. Vsekakor dobiš več pri novem golfu, samo če mu 6000 razlike ne pomeni tako veliko, potem se že sedaj ne bi vozil s starimi pokvarljivimi jajci.

facepalm je izjavil:

Bomo videli, ko bodo na zalogi.
Ce se bodo pri Dacii branili popustov ces, da so ze itak poceni, bo verjetno cena primerljiva s Cliotom s popustom.


Popusti bodo že z začetkom. Clio se je komaj začel prodajati, pa ima že popuste.

m0LN4r ::

Valvoline je izjavil:

Jaz naredim 15-20k letno vcasih sem vec k 30+k. Avto menjam ponavadi na 2-3 leta, ne ker je po tem obdobju avto slab ampak ker se enostavno tako najbolj splaca in se vmes malo navelicas. Mel a4 1.9tdi 15+ let starega, ko sem ga kupil je bil kot nov,naredil 100k+ edina okvara vmes zaribal mi je lezaj alternatorja, kupil rabljenega za 30e, zamenjal in to je to. Ko sem ga prodal z 350kkm je bil se vedno kot nov. Men ne mores prodajat pravljice da se rabljen avto ne splaca kao, niso varni in zanesljivi. Trenutna astra je tudi se vedno kot nova, naslednji lastnik bo mel se najmanj 5 let brezkrbne voznje z njo. Zdej ce ti nategujes kupce to gre teb na cast, normalen in posten folk tega ne pocne. Se sverkoti niso vsi nateguni.
Tvoj spekter "kot nov" je ocitno zelo sirok. Sem sedel v teh avtih, ko recejo "kot nov" ampak meni se niti 8-10 let "kot nov" ni nikoli zdel nov, kaj sele 15 let.
S sodelavcem imava isti avto, njegov je le 2 leti starejsi in ima 2x vec kilometrov, oprosti ampak ce imas obcutek opazis razliko takoj, kaj je novo in kaj je rabljeno, od tega kako se volan obraca, kuplunga, menjalnik, vrata, kljuka, skratka vse, ja sem picajzelj in ce primerjam jabko z jabko, opazim vsako malenkost.
Ampak zdaj verjamem, da ce bi se ti not vsedel, bi mislil, da je frishn direkt iz fabrike.

Ce so po tvojem, problematicni samo 10% me res zanima kaj potem vi struckoti sraufate tolko doma in od cesa zivijo neuradni popoldanci in mehanki na crno.

Zdaj pa nazaj k temi, kjer OP hoce avto z cim vecjo verjetnostjo, da ne bo z njim zapravljal dragocenega casa. Rabljeno to pac ni, predvsem pa ne na daljsi rok.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

"Kot nov" lahko 5 let staremu avtu (da ne govorimo več) reče samo nekdo, ki še ni videl novega avta.

m0LN4r ::

Maksimalno 5 let, pa se to mora bit lastnik neka 50kg oseba, ki ga vsak dan glanca in pazi kako znjim vozi.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Valvoline ::

m0LN4r je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Jaz naredim 15-20k letno vcasih sem vec k 30+k. Avto menjam ponavadi na 2-3 leta, ne ker je po tem obdobju avto slab ampak ker se enostavno tako najbolj splaca in se vmes malo navelicas. Mel a4 1.9tdi 15+ let starega, ko sem ga kupil je bil kot nov,naredil 100k+ edina okvara vmes zaribal mi je lezaj alternatorja, kupil rabljenega za 30e, zamenjal in to je to. Ko sem ga prodal z 350kkm je bil se vedno kot nov. Men ne mores prodajat pravljice da se rabljen avto ne splaca kao, niso varni in zanesljivi. Trenutna astra je tudi se vedno kot nova, naslednji lastnik bo mel se najmanj 5 let brezkrbne voznje z njo. Zdej ce ti nategujes kupce to gre teb na cast, normalen in posten folk tega ne pocne. Se sverkoti niso vsi nateguni.
Tvoj spekter "kot nov" je ocitno zelo sirok. Sem sedel v teh avtih, ko recejo "kot nov" ampak meni se niti 8-10 let "kot nov" ni nikoli zdel nov, kaj sele 15 let.
S sodelavcem imava isti avto, njegov je le 2 leti starejsi in ima 2x vec kilometrov, oprosti ampak ce imas obcutek opazis razliko takoj, kaj je novo in kaj je rabljeno, od tega kako se volan obraca, kuplunga, menjalnik, vrata, kljuka, skratka vse, ja sem picajzelj in ce primerjam jabko z jabko, opazim vsako malenkost.
Ampak zdaj verjamem, da ce bi se ti not vsedel, bi mislil, da je frishn direkt iz fabrike.

Ce so po tvojem, problematicni samo 10% me res zanima kaj potem vi struckoti sraufate tolko doma in od cesa zivijo neuradni popoldanci in mehanki na crno.

Zdaj pa nazaj k temi, kjer OP hoce avto z cim vecjo verjetnostjo, da ne bo z njim zapravljal dragocenega casa. Rabljeno to pac ni, predvsem pa ne na daljsi rok.

Muhaha, in kako se to pr nove avtu obraca volan, kako pri starem? Do explain please, to bo zanimivo. Ne vem kake sajtrge to vozite pa da se *obraba* opazi. To je mogoce zgolj v najbolj spodnjem tj cenenem razredu avtov, srednji razred nikakor ne, limuzina itak mora but timeless ob rednem vzdrzevanju.
Je pa res da mene ne motijo manjse praske, pikice in podobno, avto mora bit v 1 barvi brez pikice rje, to je edino pomembno. Avto mam za vozit, ne za gledat.

Utk je izjavil:

"Kot nov" lahko 5 let staremu avtu (da ne govorimo več) reče samo nekdo, ki še ni videl novega avta.

Tako ponavadi naklada folk k si ne zna rabljenega avta kupit.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Tako ponavadi naklada folk k si ne zna rabljenega avta kupit.

Noče. In ki ve zakaj ga noče.

m0LN4r ::

Lej, ce ti ne opazis razlike med istim novim modelom avta in 5 let starim z XY tisoc kilometri, po petih minutah voznje, itak nima smisla razlagat, zate je pravim pojem "kot novo" zelo sirok, presirok bi rekla vecina.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Valvoline ::

Utk je izjavil:

Tako ponavadi naklada folk k si ne zna rabljenega avta kupit.

Noče. In ki ve zakaj ga noče.

Sure je nov avto fajn. Ampak po treh letih ali 50-100kkm ni vec nov, potreben velikega servisa, rednega in izrednega vzdrzevanja kot velja za vsak rabljen avto. Tak da bo treba redno menjat na vsaka 3 leta. Marsikdo k je kupil nov avto potem ce ga vprasas kako in kaj ti pove da novega nikoli vec ne bo kupil ker se ne splaca.

m0LN4r je izjavil:

Lej, ce ti ne opazis razlike med istim novim modelom avta in 5 let starim z XY tisoc kilometri, po petih minutah voznje, itak nima smisla razlagat, zate je pravim pojem "kot novo" zelo sirok, presirok bi rekla vecina.

A mas jugeca mogoce? Stavim da tudi ti ne bos nic opazil, to je vse v glavi. Pac nekateri bolj gledajo na letnik in stanje na stevcu kot dejansko stanje vozila. *U ti boga ta ima ze 200k na stevcu je zagotovo kaput*.
:))

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Sure je nov avto fajn. Ampak po treh letih ali 50-100kkm ni vec nov, potreben velikega servisa, rednega in izrednega vzdrzevanja kot velja za vsak rabljen avto. Tak da bo treba redno menjat na vsaka 3 leta. Marsikdo k je kupil nov avto potem ce ga vprasas kako in kaj ti pove da novega nikoli vec ne bo kupil ker se ne splaca.

Sej se niti rabljen ne splača, če nisi taksist. Jaz imam 3. novega. In ni potrebe da se menja vsake 3 leta, ker ni nujno, da se stalno voziš v novem. Ne pa to pomeni, da ne opazim razlike med 10 let starim in novim. Čeprav so moji 10 let stari v boljšem stanju od 95% kar se prodaja.

Valvoline ::

ps.
Cakam na pojasnilo kako se to obraca volan pri novem, kako pri rabljenem.
:D

m0LN4r ::

Ti se samo smej, zalostno, da ne opazis med voznjo razlike med rabljenim in novim. Pa se to 15 let omenjas, ko se to opazi ze po parih letih.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Valvoline ::

m0LN4r je izjavil:

Ti se samo smej, zalostno, da ne opazis med voznjo razlike med rabljenim in novim. Pa se to 15 let omenjas, ko se to opazi ze po parih letih.

Sej pravim, te nam ti strokovno razlozi kaj opazis. Ce je avto vzdrzevan in zrithan v nulo jaz opazim zgolj razliko v stanju na stevcu, ter letnik na prometni.
:))
Na primorskem k ni zime tut jugeca,stoenko golfa 1 in podobno najdes kot nove.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

Valvoline je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ti se samo smej, zalostno, da ne opazis med voznjo razlike med rabljenim in novim. Pa se to 15 let omenjas, ko se to opazi ze po parih letih.

Sej pravim, te nam ti strokovno razlozi kaj opazis. Ce je avto vzdrzevan in zrithan v nulo jaz opazim zgolj razliko v stanju na stevcu, ter letnik na prometni.
:))
Na primorskem k ni zime tut jugeca,stoenko golfa 1 in podobno najdes kot nove.


Yugo je že iz tovarne prišel gnil, tko da če nima rje potem veš, da ni nov :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

m0LN4r ::

Ce je avto vzdrzevan in zrithan v nulo jaz opazim zgolj razliko v stanju na stevcu, ter letnik na prometni.
Kaj bom takemu cloveku karkoli razlagal, ki sam prizna da ne opazi razlike. Stem se je najina zgodba koncala. Pac nisi vec mlad in zaznavanje razlik je tezko pri teh letih.
Saj ko je clovek starejsi marsikje ne opazi razlike.

To je tako sizifovo, kot recimo starejso osebo, ki visokih tonov vec ne slisi, prepricevati, da mu napajalnik cvili.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Valvoline ::

To se tebi tako zdi, ti tudi nic ne opazis, podzavestno ko pogledas letnik in stevec te *notranjni janez* laze da mogoce nekaj ne stima.
:D

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Nima smisla, ce ne verjames pac ne verjames oz. ce ne opazis, ne opazis. Od struckota kot si ti, bi jaz pricakoval, da opazis razliko med 7 in 14 let redno vozenim starim avtom.
Ni treba biti zaradi tega takoj uzaljen in nesramen.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

matobeli ::

Valda se opazi, z dodatnimi 10keur razlike lahko popraviš in nabaviš še ene 3 14 let stare. Zadnje 3 leta furaš isto garo kot pa če v štartu nabaviš 7let star avto.

Seveda pa se ne splača kupovat cliota ali golfa, boženedaj dacie.

Japonca vzameš, po možnosti takega brez rje pa ne bo nič crknilo.

facepalm ::

Wrop je izjavil:


Popusti bodo že z začetkom. Clio se je komaj začel prodajati, pa ima že popuste.


Jaz sem pred 3mi meseci, ko sem vprasal za popust na Dacio iz zaloge, dobil odgovor, da je ze tako poceni (malo pod 12k), da popustov ne dajejo. A glej ga zlomka, za cca 1500€ zraven pa bi lahko dobil Cliota 5 s popustom (oba lpg).
Takrat se je tudi ze vedelo, da pride z novim letom nov model.

Valvoline ::

15 let sem omenil kot primer, ne kot pravilo. Seveda je 15 letni jajcek ala klio,polo in podobno za na preso, audi, mercedes, bmw je lahko se vedno top, kljub letom in kilometrom, to je narejeno da je trajno.
Najbolj se splaca kot receno nakup 8-10 let starega, furas 2-3 leta pa ponovis vajo, izguba vrednosti je minimalna ali je sploh ni. Fotr od znanca ima audi a6 letnik 1995 unih skatlastih se, v zivljenju nisem vidu tako ohranjen avto kljub prevozenimi 320kkm, plocevina v celoti galvanizirana in pocinkana. In kaj zdaj, naj recemo da ta avto ni vredu ker ima 320k in je star 25 let? lol. Avto je lahko star 5 let pa je za odpad, lahko 20 let pa je kot nov, ni tu nobenega pravila glede tega.

matobeli je izjavil:

Valda se opazi, z dodatnimi 10keur razlike lahko popraviš in nabaviš še ene 3 14 let stare. Zadnje 3 leta furaš isto garo kot pa če v štartu nabaviš 7let star avto.

Seveda pa se ne splača kupovat cliota ali golfa, boženedaj dacie.

Japonca vzameš, po možnosti takega brez rje pa ne bo nič crknilo.

Japonci rjavijo ze v salonih oz takoj iz 1vega dneva k ga prpeljes domov.
:D

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Valvoline je izjavil:

15 let sem omenil kot primer, ne kot pravilo. Seveda je 15 letni jajcek ala klio,polo in podobno za na preso, audi, mercedes, bmw je lahko se vedno top, kljub letom in kilometrom, to je narejeno da je trajno.
Najbolj se splaca kot receno nakup 8-10 let starega, furas 2-3 leta pa ponovis vajo, izguba vrednosti je minimalna ali je sploh ni. Fotr od znanca ima audi a6 letnik 1995 unih skatlastih se, v zivljenju nisem vidu tako ohranjen avto kljub prevozenimi 320kkm, plocevina v celoti galvanizirana in pocinkana. In kaj zdaj, naj recemo da ta avto ni vredu ker ima 320k in je star 25 let? lol. Avto je lahko star 5 let pa je za odpad, lahko 20 let pa je kot nov, ni tu nobenega pravila glede tega.


Se dobro, da ce se kupuje stara jajca za od tocke A do tocke B, se praviloma priporoca kaksnega Cliota in Getza, ker so z njimi najmanjsi problemi oz cetudi pades na mino, so poceni za popravit in vzdrzevat.
Si prav predstavljam v kaksnem stanju je nek 15 let star Audi A6 z zgolj najnujnejsimi servisi (olje, filtri, okvare).
Da se avto dobro stara, ter da je vsaj na oko in obcutek podoben novemu (oz realno 5 let mlajsemu), je potrebno veliko preventivnih posegov.
Prvo stvar, ki jo je najlazje opaziti je lega na cesti. Ne poznam osebe, ki bi na 100kkm menjala blazilce zato, da bo vozilo spet udobno. Clovek se navadi, ko pa se nekdo prvic usede v tak avto, lahko zlahka opazi nagibanje v ovinkih in zgolj zadovoljivo poziranje lukenj. Ampak ja.. nekateri gledajo stanje volana in plastik kot merilo ohranjenosti avta. To se da najlazje spedenat in poceni zamenjat polomljeno oz obrabljeno plastiko.

Valvoline ::

Spet posplosevanje, podvozje/deli podvozja je potrosni materijal, je lahko hin tudi na 5 letnem avtu. Peljes na tester za blazilce, zamenjas slabih, naslednjih 100k mas mir.
Kor receno starost nima nekega vpliva na vozne lastnosti in ohranjenost, ce je starejsi avto vzdrzevan in komplet servisiran bo boljsi kot nek novejsi k nikoli ni bil na servisu.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

facepalm je izjavil:


Jaz sem pred 3mi meseci, ko sem vprasal za popust na Dacio iz zaloge, dobil odgovor, da je ze tako poceni (malo pod 12k), da popustov ne dajejo. A glej ga zlomka, za cca 1500€ zraven pa bi lahko dobil Cliota 5 s popustom (oba lpg).
Takrat se je tudi ze vedelo, da pride z novim letom nov model.


Sandero II ali clio 5, vsekakor clio. Sandero III Comfort ali clio Intens, spet clio. Ima clio kar nekaj varnostnih sistemov + udobje več in odtehta tistega 1500 €.

matobeli ::

Valvoline: lahko slikam 13let staro škodo, skoz pod nadstreškom (prerjaveta na skrajnih koncih pragov). Čez 5let bo lih tolk rjava kot kerkol 18let star japonc. Da o rjavih Renojevih kombijih ne govorimo :P

Pa tud japonci niso vsi narejeni enako. Je pa res da je cenejši segment bil pregovorno res zelo slabi. (Civici, Swifti,...)

Vsi avti rjavijo kot strele po 15letih. Razlika je samo v tem da je bistveno manj fiatov in renojev na cesti ki so starejši od 15let kot pa je japoncev, pa čeprav jih je bilo prodano bistveno več.

Z rjavim avtom se komot pride še 100kkm, z lightshovom na armaturki pa težje.

hojnikb ::

Vsi avti rjavijo kot strele po 15letih. Razlika je samo v tem da je bistveno manj fiatov in renojev na cesti ki so starejši od 15let kot pa je japoncev, pa čeprav jih je bilo prodano bistveno več.


nwm no, mk2 cliotov mas na nasih cestah se ogromno. vrzi kamen v katerokol smer, pa bos enga zadel.
#brezpodpisa
««
20 / 61
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22125325 (2829) KTr1sk
»

Fiat Bravo l.2007-2008 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17418856 (13633) zobnik
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10018216 (15070) zobnik
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15823767 (18192) KAVINSKY
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15329456 (24683) Heavy

Več podobnih tem