» »

Nakup rabljenega avta

Nakup rabljenega avta

Temo vidijo: vsi
««
18 / 61
»»

Twixz ::

Passat, 2007 letnik, 250k prevoženih, 1.9 TDI (77 kW), sportline oprema, za 2700. Se splača ali ne?
Kupujem karavana zarad družine, letno delam 15k-18k (35 km dnevno služba) + ostale ture malo po avtocesti.

matobeli ::

Če ma res sam tolk na števcu, pa da ni že rjav pol bi šlo.

No, kakorkol pogledat kaj je z šobam, bremzam, ipd.

Twixz ::

Enmčken je rjav po blatnikih, 100€ pr ličarju da zrihta.

BKC motor, turbo menjan, velik servis delan na 230k.

Gambino ::

Twixz je izjavil:

Passat, 2007 letnik, 250k prevoženih, 1.9 TDI (77 kW), sportline oprema, za 2700. Se splača ali ne?
Kupujem karavana zarad družine, letno delam 15k-18k (35 km dnevno služba) + ostale ture malo po avtocesti.


To je samo še za v prešo ne pa za vozit!

Valvoline ::

Jaz bi ta model passata preskocil. Rjavijo bolj k so vcasih jugeci. Raje kak a4 podobnega letnika, ima galvanizirano plocevino. Ce ze passat, izkljucno fejsliftan 2008/9 ali novi model 2010.

Twixz ::

To je samo še za v prešo ne pa za vozit!


Dobro, glede na to da vozim 2000 letnik z 310.000 prevoženimi je to kr luksuz :D

Jaz bi ta model passata preskocil. Rjavijo bolj k so vcasih jugeci. Raje kak a4 podobnega letnika, ima galvanizirano plocevino. Ce ze passat, izkljucno fejsliftan 2008/9 ali novi model 2010.


Gledam neki do 3 jurje pa pou pa da mi vsaj 5 let zdrži. Da si zrihtam stanovanje, pol bom pa že kupil neki bolj "orng".

Valvoline ::

Twixz je izjavil:

To je samo še za v prešo ne pa za vozit!


Dobro, glede na to da vozim 2000 letnik z 310.000 prevoženimi je to kr luksuz :D

Jaz bi ta model passata preskocil. Rjavijo bolj k so vcasih jugeci. Raje kak a4 podobnega letnika, ima galvanizirano plocevino. Ce ze passat, izkljucno fejsliftan 2008/9 ali novi model 2010.


Gledam neki do 3 jurje pa pou pa da mi vsaj 5 let zdrži. Da si zrihtam stanovanje, pol bom pa že kupil neki bolj "orng".

Neki tazga npr:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Novi model l.2008+ je pa drazji za 1k+

mancini ::

Tak passat in 100e pri licarju haha
Blatniki so pri takih passatih katastrofa. Ga je imel brat, toliko rje niso imeli stari Kadet Opli, ki so sinonim za rjo

Wrop ::

Valvoline je izjavil:

Twixz je izjavil:

To je samo še za v prešo ne pa za vozit!


Dobro, glede na to da vozim 2000 letnik z 310.000 prevoženimi je to kr luksuz :D

Jaz bi ta model passata preskocil. Rjavijo bolj k so vcasih jugeci. Raje kak a4 podobnega letnika, ima galvanizirano plocevino. Ce ze passat, izkljucno fejsliftan 2008/9 ali novi model 2010.


Gledam neki do 3 jurje pa pou pa da mi vsaj 5 let zdrži. Da si zrihtam stanovanje, pol bom pa že kupil neki bolj "orng".

Neki tazga npr:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Novi model l.2008+ je pa drazji za 1k+


Raje 1000 € več, kot vsak dan držat tak obrobkan volan. Kaj se še skriva očem? Prodajalcu se še smeti ne da pospraviti, kot da hoče še odgnati tistega kupca, ki bi bil pripravljen dati jurja.

IL_DIAVOLO ::

Kaj je volan pucal z drot pirsno in finim brusnim papirjem?

codeMonkey ::

facepalm ::

Kaj pa pravite na i30, l. 2010, 120kkm (realni) 66kw 1.6 crdi za okoli 3k?
Je vreden toliko? Brezhiben in nadpovprecno ohranjen.

hojnikb ::

sure, go for it. Ampak so pa to ze magicni kilometri, kjer bo treba pocasi menjavat big ticket stvari (recimo jermen/vodna pumpa, bremze...)
#brezpodpisa

facepalm ::

hojnikb je izjavil:

sure, go for it. Ampak so pa to ze magicni kilometri, kjer bo treba pocasi menjavat big ticket stvari (recimo jermen/vodna pumpa, bremze...)

v bistvu ga ne potrebujem ampak mi ga je skoda, da bi pristal pri kakem preprodajalcu:)
sem mnenja, da ce vlozim jurcka v preventiven servis (gume included), bo peljal se lep cas bp.

Valvoline ::

facepalm je izjavil:

Kaj pa pravite na i30, l. 2010, 120kkm (realni) 66kw 1.6 crdi za okoli 3k?
Je vreden toliko? Brezhiben in nadpovprecno ohranjen.

Top masina, motor na ketno, navadni vztrajnik. Obvezno preverit podvozje, rjavijo sprednji ter zadnji most, plocevina pa ok.

Twixz ::

Passat, 2006 letnik, 250k prevoženih, 1.9 TDI (77 kW), sportline oprema, za 2700. Se splača ali ne?

Še zmeraj je na voljo.
Kilometri so realni, preverjeni 100%, avto tudi ni bil karamboliran. Vožen po avtocesti, menjan turbo in sklopka, diski in ostali potrošni material menjani po potrebi, servisi delani redno tako veliki kot mali.

Hm, hm, hm...

matobeli ::

Menjana turbina pri 250kkm? In to pri 1.9 ki naj bi bil celo boljš kot 2.0? Jaz bi se izognil.

jojw ::

Matr kakšne stare kante kupujete..

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Telbanc ()

Sparkxl ::

matobeli je izjavil:

Menjana turbina pri 250kkm? In to pri 1.9 ki naj bi bil celo boljš kot 2.0? Jaz bi se izognil.


Očitno še nisi imel bmwja. Pri nas na 2 turbina šla pred 100k km

hojnikb ::

če gre turbina pred 100kkm, je al tovarniški zajeb al pa problem med zicom in volanom.
#brezpodpisa

Sparkxl ::

Tovarniški zajeb ja...lep izraz za šrot kvaliteto, po kateri bmw slovi že lep čas.
Daj obrazloži mi kako lahko voznik zjebe avto pri 70k km, oz 2 različna voznika. In zakaj ta 2 ista voznika nista zjebala nobenega avta pred tem in po tem?

zobnik ::

2006 škoda fabia 1.4 tdi za 900 evrov se je prodajal polet pa ga nisem vzel.
Ena mi je ponujal fabio 2010 za 2 jurja

Da pa bi dal za passata 2700 in staro skoraj 15 let....ne in ne.

Za ta dnar moraš dobit kak drug avto vsaj staro 10 let

jojw je izjavil:

Matr kakšne stare kante kupujete..



Če nisi ravno vsak dan po min. 100km v avtu je vseeno kaj voziš...sam poglej kolk je še cliotovo 2 na cesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

zobnik ::

Twixz je izjavil:

Enmčken je rjav po blatnikih, 100€ pr ličarju da zrihta.



ne kupuj takega avta k je rjast pa tud če je samo mal...večni problemi, pa da ti mal porihta ličar bo čez leto-dve spet zunaj, če ne še prej. Razen če se emnja blatnik, obrobe.

Twixz ::

Sem upošteval nasvete in ne bom kupil tega passata.

Za turbo pa ne bom komentiral. Sam sem ga menjal pri 255.000 ker mi je potrgalo lopatice.

Valvoline ::

Sparkxl je izjavil:

Tovarniški zajeb ja...lep izraz za šrot kvaliteto, po kateri bmw slovi že lep čas.
Daj obrazloži mi kako lahko voznik zjebe avto pri 70k km, oz 2 različna voznika. In zakaj ta 2 ista voznika nista zjebala nobenega avta pred tem in po tem?

Podaljsan servisni interval, tu je tezava. Ce se olje menja redno na vsakih 10.000km vsak spodoben motor/turbina mora zdrzat najmanj 300k brez mehanskih okvar.

jojw je izjavil:

Matr kakšne stare kante kupujete..

Ce ze tako razmisljas, vse starejse od 5 let je stara kanta.
:D

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Kolk je po vašem vredna mazda 3 letnik 2007, ima dobrih 200.000km in 1.3 bencinar?

facepalm ::

1500€?

hojnikb ::

tolk, za koker jo je prodajalec pripravljen dat. Tako kot smo ti ze na facebooku povedal, brez avtonet linka tut pametnih odgovorov nebo.
#brezpodpisa

zobnik ::

2200 ima ceno, 1500 ponudil, 1700 je zadnja cena.
ampak men se zdi draga, če pa so mi ponujal fabio 2010 na dizl za 2000 evrov

saj ni panike clio je normalno vozen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

hojnikb ::

2000 jurja za polog, ostalo lizing pa maš novga mk4 cliota za mal čez 100e na mesec
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Raje dacio za po jarkih.

KAVINSKY ::

hojnikb je izjavil:

2000 jurja za polog, ostalo lizing pa maš novga mk4 cliota za mal čez 100e na mesec


Saj sem mu že napisal, LPG sanderota se dobi za podoben denar - pa še ugoden kredit je preko eko sklada. Še osnovna oprema je upgrade v primerjavi z trenutnim cliotom.

hojnikb ::

trenutni mk4 clio ma kr dost opreme za 10 jurjov.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
navi, lite felge, tempomat klima... za dailya kaj vec skor nerabis.
dacia lpg za 10 jurjov nima razn klime nic od tega. pa realno je to avto, ki bazira na platformi mk2/3 cliota.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

IL_DIAVOLO ::

Ima 100 konjev, lpg, in 5 vrat :)

facepalm ::

Ima kdo izkusnje ali se da kupiti avto od fizicne osebe preko avtohise?
Gre se za kredit ekosklada, katerega dobis le, ce kupis rabljeno/novo vozilo od pravne osebe, kolega pa zanima eno vozilo, ki ga prodaja fizicna oseba.

ftput ::

Sem v procesu nabave novega (rabljenega) avtomobila. Iščem nekaj kar bo služilo kot družinski avto (karaven/enoprostorec/suv), budget 10.000€ +/-. V tem budgetu si trenutno ogledujem Focus, Octavia in V60 (D2). Ima še kdo kakšen predlog za dodati v izbiro oz. česa se izogibati?
Focusi so malo pod budgetom Business oprema, 2016 z nekje pod 100k km, V60 pa se držijo zgornje meje mojega budgeta in seveda Octavia, ki je neka zlata sredina.
Ogledal, sem si tudi nove avte, npr. Kia Ceed SW, ki jo na straneh oglašujejo že za 15.300€ z približno tako opremo kot si jo želim, vendar sem skeptičen kako se pri leasingu natu cena 15.300 približa redni ceni 24.000€.
Tako, da če ima kdo kakšno mnenje/pripombe bom vesel :)

facepalm ::

Odvisno kako prostoren avto zelis.
Ce ti je ok nova Kia Ceed SW, lahko pogledas za kaksnim Hyundaiem i30 SW, ker imajo (trenutno) brezobrestno financiranje.

ftput ::

Rečmo okrog 500l, da je prtljažnika. Volvo vem, da ma nekaj manj prostora kot to.
Gorivo mi je tudi bolj kot ne vseeno.
Sem gledal tudi za Hyundai i30 SW vendar, sem našel le akcijo "novih", kjer je pa cena napisana 18.790€ kar mi pa je preveč denarja za avto.

IL_DIAVOLO ::

Skoda octavia, nimas kaj drugega gledat.

ftput ::

Sem bil dolgo časa prepričan v Octavio potem sem pa dodal še te dva na seznam.
No če pa drugače prašam, kakšna bi bila primerna cena za Octavio 100k - 120k km z Ambition opremo oz. kakšno Octavio naj iščem (pod 100k km, SLO preklo...)? Da se lahko malo boljše orientiram kaj je potem ugoden oglas in kaj ni.

IL_DIAVOLO ::

13-15 jurjev. 2.0 tdi, rocni menjalnik.

matobeli ::

Poklikaj na avto.net pa boš videl kaj je "ugodno". Nažalost je teh avtov kot listja in boš težko ujel dobro ceno, ker te dilerji prehitijo.

Glede na to da se prodajajo po približno enakih cenah kot Octavie in so obenem ena številka več od avta, si poglej Mazda 6. Komot lahko vzameš celo par let starejše vozilo, predelaš na LPG...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Najbolj oskubljene Octavie so ravno jurja manj.

ftput ::

matobeli je izjavil:

Poklikaj na avto.net pa boš videl kaj je "ugodno". Nažalost je teh avtov kot listja in boš težko ujel dobro ceno, ker te dilerji prehitijo.

Glede na to da se prodajajo po približno enakih cenah kot Octavie in so obenem ena številka več od avta, si poglej Mazda 6. Komot lahko vzameš celo par let starejše vozilo, predelaš na LPG...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Najbolj oskubljene Octavie so ravno jurja manj.


Ravno zaradi tega ker je vsega res kot listja zdej jeseni sem se obrnil na forum po kakšen nasvet. Hvala za predlog, Mazde sem povsem spregledal.

hojnikb ::

ftput je izjavil:

Sem v procesu nabave novega (rabljenega) avtomobila. Iščem nekaj kar bo služilo kot družinski avto (karaven/enoprostorec/suv), budget 10.000EUR +/-. V tem budgetu si trenutno ogledujem Focus, Octavia in V60 (D2). Ima še kdo kakšen predlog za dodati v izbiro oz. česa se izogibati?
Focusi so malo pod budgetom Business oprema, 2016 z nekje pod 100k km, V60 pa se držijo zgornje meje mojega budgeta in seveda Octavia, ki je neka zlata sredina.
Ogledal, sem si tudi nove avte, npr. Kia Ceed SW, ki jo na straneh oglašujejo že za 15.300EUR z približno tako opremo kot si jo želim, vendar sem skeptičen kako se pri leasingu natu cena 15.300 približa redni ceni 24.000EUR.
Tako, da če ima kdo kakšno mnenje/pripombe bom vesel :)

za 10k ali manj se dobi focus mk3 facelift (torej letniki 2015+) z 1.5 motorjem in dost naloadano opremo. Smo nabavl doma enga takega pred casom (bil okol 8 cukov). Remap na 140HP in je avto dost spodoben za taksen denar. Poraba pa pod 5L relacijskih vozenj.
Tako da, ce gledas value for money, se da z focusom dobit velik. Glej samo, da ima kaj od opeme, ker marsikater nima niti avto klime ali bombonckov, kot je recimo hill hold. Tako da glej vsaj naloadanga businessa ali titanium, manj je tak k dacia.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

krho ::

focusa z 1.5 motorjem je skoraj nemogoče dobit (v zadnjem tednu nisem videl niti enega)... Vsi so kupovali 3 cilindrske 1.0 mlinčke.. kateri so po letnikih hit&miss.

Razen, če misliš dizla...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

facepalm ::

Za okoli 10k se dobi tudi C4 grand picasso, ce je potreba po prostoru velika.

Valvoline ::

superb, 5 vratni ali karavan.

ftput ::

C4 grand Picasso in superb sta mi že malo "prevelika".
Kaj je vaše mnenje glede teh dveh Octavi:
Škoda Octavia Combi 1.6 TDI GreenLine
Škoda Octavia Combi 1.6 TDI Business Executive

Sploh ta druga se mi zdi ugodna. Je pa sodelavec imel probleme z Octavio 1.6 greenline (sklopka + menjalnik pri 130k km) ima še kdo podobne izkušnje?

Sparkxl ::

Pa si ti vozil kdaj tako Octavio? Jaz sem, 20 minut in to je bila najbolj grozljiva testna vožnja ever. Pomanjkljiva zvočna izolacija, 1.6 tdi ki žaga glasneje od vsakega zetorja na njivi v kombinaciji z premalo moči, so pač fail za moje pojme. Potem sem vzel tsi, tega pa sploh ne slišiš.

ftput ::

vozil je nisem nikoli, sem pa bil sovoznik nekajkrat ob mestni vožnji s tako Octavio. Ne spomnim se, da bi imel podobno izkušnjo. Ampak vzeto na znanje.
««
18 / 61
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22125372 (2876) KTr1sk
»

Fiat Bravo l.2007-2008 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17418880 (13657) zobnik
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10018252 (15106) zobnik
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15823868 (18293) KAVINSKY
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15329512 (24739) Heavy

Več podobnih tem