» »

Nakup rabljenega avta

Nakup rabljenega avta

Temo vidijo: vsi
««
16 / 54
»»

Meizu ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Novi so predragi, po x letih, če so lepo vzdrževani, pa se splača. Nemc je pač nemc no :)


O tem se lahko pa cisto komot strinjam, ja. Ljudje bi pac radi nemca prodali, kot da so v njem vozili kraljico Elizabeto. Jebiga.

Ampak ce gledamo salonsko vrednost novih nemcev, npr. Golf ali kaj podobnega, bi moral kaksnega leto starega dobit vsaj kaksnih 20%+ ceneje kot glanc novega. Dovolj prisparas, da lahko s privarcevanim denarjem menjas pol masine al pa cel menjalnik, ce je treba.

Edit: Nisem pa trenutno azuren v ceni rabljenih vozil pri nas, tako da se lahko tudi motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

IL_DIAVOLO ::

Ja golfi s ta novim motorjem 1.5 tsi so precej ugodni. Od 22k naprej. V 2 letih bi znalo fajn padit. 15-17k.

Bye ::

hojnikb je izjavil:

Bye je izjavil:

Ja, vodo sem dolival redno vsak teden po pol litra. Jurja sem dal zanj.

da ti to ni bil rdeč alarm (sploh če vode ni blo nikjer videt v motornem prostoru ->potencialno mešanje z oljem) in seveda klopotanje, pa res ni čudn da je bil zarib.

Če bi odpravo pravočasno puščanje vode (hladilni sistme nasploh je rakrana E46 serije),pozamenjal olje in spravil ventile v fazo (če niso bli, je bla verjetno raztegnjena ketna ali je kaj preskočlo) bi verjetno še danes laufal. K
In potem je vedno znamka kriva, da avto gre v k.

Avto je bil predhodno na servisu, to se podrazumeva.

hojnikb ::

če je bil na servisu in se to ni saniralo oz. opozorilo, potem je tisti mehanik zelo slab.
#brezpodpisa

Bye ::

To al pa nisem hotel v stara jajca vlagati par jurjev za odprtje motorja. Če je avto fuč, tudi najboljši mehanik ne more delati čudežev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Meizu ::

Bye je izjavil:

To al pa nisem hotel v stara jajca vlagati par jurjev za odprtje motorja. Če je avto fuč, tudi najboljši mehanik ne more delati čudežev.


Seveda lahko, sam masino treba menjat.

K0l1br1 ::

Meizu je izjavil:

Najbolje je kupovat 1 leto, max 2 leti stare rabljene avtomobile,
Če bi jaz to naredil, bi kupil 1,5 leto rabljenega za ceno novega. Bolje novega, torej.

Meizu ::

K0l1br1 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Najbolje je kupovat 1 leto, max 2 leti stare rabljene avtomobile,
Če bi jaz to naredil, bi kupil 1,5 leto rabljenega za ceno novega. Bolje novega, torej.


Kdo te bi to najebal. Mislim, to sam sebe najebes ce to storis. Isces dalje.

matobeli ::

Problem je da se 2leti starih ne prodaja tolk velik, oziroma se ne prodajajo po tako zelo dobri ceni da bi se splačalo.

Razen če je bil vmes facelift ali nov model, potem se da kaj ugodno dobit, ampak imaš potem star model.

Če že kaj dobiš je pa testni/rentacar/služben. :|

Meizu ::

matobeli je izjavil:

Problem je da se 2leti starih ne prodaja tolk velik, oziroma se ne prodajajo po tako zelo dobri ceni da bi se splačalo.

Razen če je bil vmes facelift ali nov model, potem se da kaj ugodno dobit, ampak imaš potem star model.

Če že kaj dobiš je pa testni/rentacar/služben. :|


Kaj ne, mi smo dobili Pezoja 407 takrat leta 2009 kot letnik 2007 za cca 30% manjso vrednost od novega, s 30kkm. Ne testno vozilo.

hojnikb ::

Bye je izjavil:

To al pa nisem hotel v stara jajca vlagati par jurjev za odprtje motorja. Če je avto fuč, tudi najboljši mehanik ne more delati čudežev.

da se marsikaj, če si pripravljen plačat, tut kompletno zrihtat motor. Če mehanik tega ni sposobn, ga morš pač menjat.
V tem primeru, če se je vedelo, da je motor slab, bi se dobil drug iz kakšnega odpada in gasa.
#brezpodpisa

Bye ::

hojnikb je izjavil:

Bye je izjavil:

To al pa nisem hotel v stara jajca vlagati par jurjev za odprtje motorja. Če je avto fuč, tudi najboljši mehanik ne more delati čudežev.

da se marsikaj, če si pripravljen plačat, tut kompletno zrihtat motor. Če mehanik tega ni sposobn, ga morš pač menjat.
V tem primeru, če se je vedelo, da je motor slab, bi se dobil drug iz kakšnega odpada in gasa.

Ja, seveda, sam zdaj gremo že izven teme.

Twixz ::

tole je uredu?

Bye ::

sandmat ::

na https://avtolog.si prvi izgleda ok, za drugega pa ni VIN številke ... :)

https://avtolog.si/search/NMTEX16R80R03...

Hoden ::

Pozdravljeni, tudi sam se počasi odločam za zamenjavo avtomobila. Ker imam zelo dobre izkušnje s Toyoto (naredil sem 460km praktično brez izrednih popravil), se tudi za naslednji avto odločam v tej smeri. Gledam karavane letnika okrog 2015. V ožjem izboru sta še Honda civic in Peugeot 508. Ali je peugeot, kar se tiče kvalitete na podobni ravni? Obstaja kakšna lista zaupanja vrednih prodajalcev? Za sedaj izbiram predvsem med avtomobili z slovenskim poreklom, ampak je izbor veliko manjši kot sicer. Kako se vi lotite iskanja rabljenega avtomobila in po kateri kriterijih izločate avte že ob samega oglasa.

Hvala

matobeli ::

Če te je navdušila Toyota se raje drži podobnih proizvajalcev. Honda, Subaru tudi Mazda.

Seznam zaupanja vrednih preprodajalcev ne obstaja, na avtomobilizem forumumu imaš priporočila, ampak se ne preveč zanašat.

Drugače pa...
-privat prodajalec
-slo poreklo
-brez vzhodne slovenije
-japanc
-brez rje

tony1 ::

Hoden je izjavil:

Pozdravljeni, tudi sam se počasi odločam za zamenjavo avtomobila. Ker imam zelo dobre izkušnje s Toyoto (naredil sem 460km praktično brez izrednih popravil), se tudi za naslednji avto odločam v tej smeri. Gledam karavane letnika okrog 2015. V ožjem izboru sta še Honda civic in Peugeot 508. Ali je peugeot, kar se tiče kvalitete na podobni ravni? Obstaja kakšna lista zaupanja vrednih prodajalcev? Za sedaj izbiram predvsem med avtomobili z slovenskim poreklom, ampak je izbor veliko manjši kot sicer. Kako se vi lotite iskanja rabljenega avtomobila in po kateri kriterijih izločate avte že ob samega oglasa.

Hvala


Na ravni zanesljivosti toyote je le še honda (in verjetno suzuki), mazda in subaru sta že malo zadaj. Vsi drugi proizvajalci so krepko zadaj... Če si bil s toyoto zadovoljen, ostani na toyoti...

Hoden ::

Hvala. Verjetno bo res kar toyota :) Mogoče pozna kdo kakšnega, ki odkupuje avtomobile? Verjamem da bi okrog jurja še dobil za moj avto :)

matobeli ::

Avto.net odkupuje avtomobile ;)

Če daš tako ceno kot bi ti jo ponudili na odkupu boš relativno hitro prodal.

Če maš pa kaj zanimivega pa lahko kar tukaj napišeš, mogoče pa kdo vzame, glede na to da si prvi lastnik.

anketar ::

Hoden je izjavil:

Hvala. Verjetno bo res kar toyota :) Mogoče pozna kdo kakšnega, ki odkupuje avtomobile? Verjamem da bi okrog jurja še dobil za moj avto :)


dej opiš kaj maš?

Gambino ::

Ostani pri toyoti, kolega ima Avensisa letnik 2003 brez rje, 380kkm in dela kot urca. Pri teh letih so že vsi švabi gnili oz na odpadih!

Hoden ::

Bom točne podatke dal ko najdem drug avto in mojega dejansko dam v prodajo. Če kdo izve za kakšnega dobrega Avensisa slovenskega porekla pa bom hvaležen.

Lp

Bye ::

Tega sem preveril prek avtologa. Je cena ok?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Utk ::

Splazi se pod njega in poglej kolk je rjav.

Bye ::

Zanima me, če rje ni, je cena dobra?

antartide ::

Mnenje na Focus l.2012-2017 ? (Mk3 al kaj je)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antartide ()

Bye ::

Utk je izjavil:

Splazi se pod njega in poglej kolk je rjav.

Zanima me, če rje ni, je cena dobra?

antartide ::

Bye je izjavil:

Tega sem preveril prek avtologa. Je cena ok?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


2008 (staro staro)
240.000 km (lol)

Jaz ne bi dal 4.000EUR za to ni šans!

Cena pa naj bi bla okej, glede na to da ta Mazda je kar orenk avto in dražji kot srednji razred. Še vedno pa ni šans!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antartide ()

Bye ::

Zakaj LOL? 21.000 na leto prevoženih, to je normalna cifra.
Malo si kontriraš. Praviš, da je cena OK, potem pa da ne bi dal 4.000. Koliko bi pa dal?

antartide ::

Bye je izjavil:

Zakaj LOL? 21.000 na leto prevoženih, to je normalna cifra.
Malo si kontriraš. Praviš, da je cena OK, potem pa da ne bi dal 4.000. Koliko bi pa dal?

Ja .. 240.000 je dosti kilometrov kakor obrneš...

Se kontriram, ker je imel ta avto novega eden in vem da je super avto in tudi lep. Cena je v redu ja, to pa še ne pomeni da bi dal toliko denarja za to!

zakaj ne bi dal :
Začeli se bodo problemi na avtu in boš dal krepko več kot 4.000EUR ... Če bi blo 4.000EUR pali in vozi leto dve, bi nekako šlo skozi. Za 4.000EUR dobiš že dober avto. Zakaj siliš v to Mazdo?

Za ta avto bi dal max 3.000EUR. Pa še to ga ne bi hotel, ker bi bli sami problemi plus tega je ogromna ladja. In ni poceni Mazda in ta model kosi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antartide ()

Bye ::

Ok, hvala na informacijah. Much obliged.

Bye ::

antartide je izjavil:

Bye je izjavil:

Zakaj LOL? 21.000 na leto prevoženih, to je normalna cifra.
Malo si kontriraš. Praviš, da je cena OK, potem pa da ne bi dal 4.000. Koliko bi pa dal?

Ja .. 240.000 je dosti kilometrov kakor obrneš...

Se kontriram, ker je imel ta avto novega eden in vem da je super avto in tudi lep. Cena je v redu ja, to pa še ne pomeni da bi dal toliko denarja za to!

zakaj ne bi dal :
Začeli se bodo problemi na avtu in boš dal krepko več kot 4.000EUR ... Če bi blo 4.000EUR pali in vozi leto dve, bi nekako šlo skozi. Za 4.000EUR dobiš že dober avto. Zakaj siliš v to Mazdo?

Za ta avto bi dal max 3.000EUR. Pa še to ga ne bi hotel, ker bi bli sami problemi plus tega je ogromna ladja. In ni poceni Mazda in ta model kosi.

Tip je ponudil 3500, ponudil sem mu 2900 in se je poslovil :) Nekateri še niso slišali za cenkanje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Utk ::

To ni cenkanje, to je jebanje. Ne moreš kar butnit neke cifre, sploh pa ne po telefonu, a si prek telefona in tega foruma ocenil, da ni vreden več kot 2900? Če misliš dat 2900, zakaj gledaš tega za 4 jurje.

Bye ::

A on pa ni butnil 4 jurjev? Najbolje da se plača brezglavo kot nekdo izvoli? Sicer je 2900 zelo poštena ponudba, vzemši v poštev starost in konkreten model.
Nisem se fiksiral na 2900, drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Utk ::

Ne, ampak če vidiš iz oglasa, da je avto absolutno predrag, ga preskočiš. Če ni tolk strašno predrag, ga greš pogledat in poskusiš tam zbit ceno, po možnosti z nekim razlogom (najdeš napako, ki je ne bi pričakoval, omeniš kakšen drug podoben avto, itd.). Če že prek telefona skušaš zbit neko ceno, pa še to pretirano, ti bi tudi jaz poklopil. Tako delajo švercarji, ki jim je vseeno kaj kupijo in hočejo samo poceni, in tisti, ki itak nič ne kupijo. Če je avto dober, na ta način nič ne dosežeš. Če je slab, pa imaš še srečo, da ni vzel tistih tvojih 2900.
Namesto, da bi zagrabil za tistih 3500 in šel pogledat avto, pa še tam našel nekaj za par 100 evrov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Bye ::

Poanta problema je v tem, da slovenska mentaliteta žal ni sprejela dogovarjanja okoli cene kot nekaj samoumevnega, kar je sicer praksa v razvitejših kulturah. Še več, zavrnitev cenkanja je znak nespoštovanja in žalitev za prodajalca oz. kupca. Ni mi žal, da je poklopil, kmetek pač. Ne vem tudi, zakaj se takšni neotesani prodajalci obnašajo kot da je njihov avto še edini preostali na trgu :))) Čez par mesecev bo itak spustil ceno še nižje od moje ponudbe. Klasika :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Utk ::

Ker to ni cenkanje, ampak izgubljanje časa. Malo moreš bit realen, nihče ti ne bo spustil iz 4000 na 2900 prek telefona, če bi to hotel, bi že v startu postavil ceno 3 jurje. Nikomur se ne da ubadat s firbci, ki itak nimajo s čim kupit, in takih je prek telefona večina.

Bye ::

Ne rabim se nikomur dokazovati, da kupujem :) A misliš, da bom delal dolgo pot, izgubljal čas in denar samo zato, da mi bo ob ogledu morda spustil za par fičnikov? Resen prodajalec se ne dogovarja s figo v žepu. Tale z mazdo je tipičen sluzavec. Gledam še par ponudb, dajte mi to raje pokomentirat, ne zgubljajte časa z zgodovino.

Utk ::

Vsak, ki mu boš skušal prek telefona spustit ceno za 1/3, te bo odpikal. Sploh če opazi, da nimaš pojma.

Bye ::

Utk je izjavil:

Vsak, ki mu boš skušal prek telefona spustit ceno za 1/3, te bo odpikal. Sploh če opazi, da nimaš pojma.

Spuščanje za 1/3 te privede glih do nekako poštene cene, logično, da se nateguni takoj užalijo. Po tvoje je potemtakem pravilna enačba "ne želi plačati kr ene cene = nima pojma".

Utk ::

Ne, samo si kar predstavljam kako to zgleda. Ti kličeš, vprašaš par osnovnih stvari, ki itak pišejo tudi v oglasu, in potem butneš jurja pa pol nižjo ceno. Zakaj bi ti kdo karkoli spustil? Na podlagi česa? Dobro, pričakuje se, da prodajalec malo spusti ceno, in jo tudi je, ne bo je pa ne vem kolk, če mu ne daš nekega razloga. Najdeš večjo napako v tistem avtu. Kar ti pa verjetno prek telefona ne bo uspelo.

Bye ::

Vse pet, pozabite to nesrečno mazdo. Dajte mi prosim pokomentirat še tele toyotice:

1. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
2. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
3. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

KAVINSKY ::

Bye je izjavil:

Vse pet, pozabite to nesrečno mazdo. Dajte mi prosim pokomentirat še tele toyotice


Zakaj bi pri zdravi pameti kupoval 12 let star avto z 300+km za 3 jurje+?

Utk ::

Japonci in dizel niso dobra kombinacija. No, že nemci in tako stari dizli niso dobra kombinacija, ampak pri japoncih pa to velja še za novejše...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Bye ::

Hahaha, pa dobro, svetujte potem nekaj. Nič vam ni ok.

Utk ::

Kupi japonskega bencinarja, če že gledaš tako poceni avte. Tistih par 10 evrov za gorivo na mesec boš že požrl.

Bye ::

Par 10 eur, šurči. Imaš veze pa tankaš poceni iz silosov v Serminu? :)

link_up ::

no ta je pa dobra...da je cenkanje odraz razvitejsih kultur...s katerega planeta si usel?
In and Out

Utk ::

Če se tolk voziš, da je neka razlika, si pa ne kupuj starih jajc.
««
16 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22122818 (322) KTr1sk
»

Fiat Bravo l.2007-2008 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17417278 (12055) zobnik
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521240 (16743) matobeli
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017087 (13941) zobnik
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328112 (23339) Heavy

Več podobnih tem