» »

Koliko se vam sprazne telefon čez noč?

Koliko se vam sprazne telefon čez noč?

Netrunner ::

Se gre za telefon lumia 925 stara cca 2 leti. Nimam nameščenih nobenih extra aplikacij ker itak jih ni.

Baterija mi je zdržala čez dan brez težav, razen če sem telefon precej uporabljal. Drugače pa pri neuporabi je komot zdržal kaj več kot 2 dni. Zadnje dni pa opažam neko pretirano hitro praznjenje, saj se mi sprazne 25-30% v roku 8 ur čez noč s tem da nimam vklopljenega nobenega wifi-ja, bluetootha, NFC-ja, 3/4g-ja oz. kakršnih kolih drugih porabnikov. Ponavadi kar se spomnem je čez noč padlo par % in ne 1/4 baterija !! ??

r3dkv1c4 ::

procent ali dva....nikoli ga nimam v save mode-ih....xperia Z1
Imaš ugasnjene vse dejavnosti v ozadju....lahko ti praznejo baterijo nevede.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Netrunner ::

Ja seveda ... zdaj ko sem to opazil sem popazil da nič ne teče v ozadju in rezultat je isti

smacker ::

Kaj pa signal? Ko je šibek, se baterija prazni hitreje. Drugač pa za 2 leti star telefon ni nič nenavadnega, da je čez noč na polnilcu.

Aston_11 ::

Nič. Imam nastavljeno, da se mi izklopi, ker ponoči me nima kdo klicati in alarmi nimajo kaj zvoniti in zjutraj se ponovno vklopi.

r3dkv1c4 ::

Netrunner je izjavil:

Ja seveda ... zdaj ko sem to opazil sem popazil da nič ne teče v ozadju in rezultat je isti

Lahko, da je baterija fuč.

smacker je izjavil:

Kaj pa signal? Ko je šibek, se baterija prazni hitreje. Drugač pa za 2 leti star telefon ni nič nenavadnega, da je čez noč na polnilcu.

Signal je tako, da se sam spusti na minimum oz. ga korigira sistem, ko pa pokličš, pa skoči na max vrednost omrežja v tistem trenutku.
Naj te signal ne moti.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

hojnikb ::

cm13 na sgs4 cca 2-3% na 1 leto stari bateriji
#brezpodpisa

scipascapa ::

preveč 10% najmanj.

Netrunner ::

Se da kako testirat stanje baterije ?? .. ven je ne morem pobrati da bi izmeril. Drugače pa baterije ponavadi ne polnem čez noč ampak na delovnem mestu imam telefon pritaknjenga na USB. Kaj polnjenje preko USB je kaj drugačno kot polnjenje direkt na elektriko ? ... vem da se polni počasneje .. ali mogoče tudi kaj manj učinkoviteje ?

bluefish ::

Sem imel en kratek čas podobno težavo s hitrim praznjenjem baterije na Lumii 550. Vzrok je bila posodobitev. Pozneje je bila zadeva popravljena in je čez noč norma nekako 2 do 3 %.

krucymucy ::

Danes ponoci 23:00 - 7:00 3%

Telefon Oneplus3
- wifi on
- bt on
- mobile data on
- gps on
- obe sim kartici aktivni

ne ugasam telefona, pac pa ga dam na tiho.

Blazz ::

brezvezna primerjava... telefoni so si različni, OS, proc, savings načini, moč GSM signala (a preskakuje med 4g 3g, med antenami), moč wifija, a imaš avtomatske posodobitve vklopljene, a ti uletavajao emaili, smsji, klici ponoč, kvaliteta baterije, velikost baterije, še baterije istega proizvajalca istih MAH se lahko razlikujejo.... etc etc etc....

primerjava hrušk in prašičev.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

SuperVeloce ::

ce ti prazne ugasnjenega, je verjetno z baterijo kaj narobe. ali pa s kontrolerjem baterije/polnenja (note7 sickness hehe)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Heavy ::

3 leta star samsung, rootan stock rom 4.1.4(?), wifi vključen, vključeni podatki, pred spanjem ura poslušanja glasbe na nizki glasnosti (auto music off).

Porabi kakšne 5%.

Ekstremna poraba se mi je zgodila, ko se je kakšen program ala Skype ali FB usul pri zaustavitvi in kuril baterijo za brezveze. Včasih sem moral telefon večkrat vklopit in izklopit, da je prišel k sebi.
#TeamFelix

Netrunner ::

@Blazz => res je da ne moreš direktno primerjat ker je dosti faktorjev, vendar vseeno lahko posplošiš in čeje v okvirju do 10% je normalno .. 25% pa je too much neglede kaj imaš vklopljeno

@SuperVeloce => jaz ga ne ugašam .. samo znižam zvonenje in odložim

SuperVeloce ::

pardon, sem na mobilcu in ob branju odgovora od Aston nisem preveril, če je on dejansko OP. zvenelo je pa kot da ga ugaša čez noč
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Glugy ::

probi imet 90% baterije pred spanjem pa poglej koko jo bo šlo čez noč. Dost pametnih telefonov ima neenakovredne procente. Ko je baterije več traja dlje časa da se 1% pokuri..ko je baterije manj pa traja krajši čas da se 1% pokuri.

Blazz ::

Netrunner je izjavil:

@Blazz => res je da ne moreš direktno primerjat ker je dosti faktorjev, vendar vseeno lahko posplošiš in čeje v okvirju do 10% je normalno .. 25% pa je too much neglede kaj imaš vklopljeno

@SuperVeloce => jaz ga ne ugašam .. samo znižam zvonenje in odložim


not true, če ti nonstop preklaplja med antenama bo komot 25% spraznilo. Ali pa če ti zmanjkuje signala. Ker takrat ko se nazaj povezuje je tako kot bi klical (gledano s strani porabe)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Netrunner ::

@Blazz => ja ok ... vendar v mojem primeru govorimo o vedno isti lokaciji, tako da teoretično bi moral biti signal vedno enak. Sem v mestu in imam telekom paket kateri ima dobro pokritost.

energetik ::

Najprej ga restartaj in probaj še enkrat. Potem pa še enkrat v Flight mode.

next3steps ::

Heavy je izjavil:

3 leta star samsung, rootan stock rom 4.1.4(?), wifi vključen, vključeni podatki, pred spanjem ura poslušanja glasbe na nizki glasnosti (auto music off).

Porabi kakšne 5%.

Ekstremna poraba se mi je zgodila, ko se je kakšen program ala Skype ali FB usul pri zaustavitvi in kuril baterijo za brezveze. Včasih sem moral telefon večkrat vklopit in izklopit, da je prišel k sebi.

Ne gre pozabiti, da so ti merilci pri stari bateriji zelo nenatančni. Prvih 5% ni nujno enakih zadnjim 5%.

Blazz ::

Netrunner je izjavil:

@Blazz => ja ok ... vendar v mojem primeru govorimo o vedno isti lokaciji, tako da teoretično bi moral biti signal vedno enak. Sem v mestu in imam telekom paket kateri ima dobro pokritost.


zato pa je teorija nekaj drugega kot praksa. Tudi če telefon pustiš na istem mestu, signal med antenami niha glede na trenutne motnje okolice. Lahko se zgodi, da ti telefon na vsake 2 min zamenja anteno tudi če ga imaš na povsem istem mestu celo noč. Je pa res da se to v mestu načeloma ne dogaja, se pa lahko v kaki polkleti ali pa če ima hiša kako kovinsko ogrodje (stilistično) itd...

blackbfm ::

Ne gre pozabiti, da so ti merilci pri stari bateriji zelo nenatančni. Prvih 5% ni nujno enakih zadnjim 5%.


ce baterija ni zmozna držat voltaze ne pomeni da merilec ni natancen

Mavrik ::

Nobena baterija se ne prazni linearno in krivulja tega praznjenja se kar spreminja glede na okoliško temperaturo in starost baterije. Potem pa je jasno še vprašanje kako se mapira trenutna voltaža na prikaz % na displayu. Pričakovati da bo "5%" isto čez vse telefone, temperature in starosti baterije ni realno in zato so take primerjave precej nesmiselne :/

Primer, voltaža vs. napolnjenost

The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

xda develope ::

hojnikb je izjavil:

cm13 na sgs4 cca 2-3% na 1 leto stari bateriji

Kateri točno?

Zgodovina sprememb…

DMouse ::

Mislim da imam podoben problem. Pred dvema tednoma sem opazil, da se veliko hitreje prazni v idle načinu. Pred tem se je čez noč spraznil 2-3%, sedaj pa se prazni 20%. Baterija ni fuč, ker pri intenzivni uporabi ne zdrži nič manj kot prej. Na telefon sem inštaliral Better Battery Stats da bi ugotovil, kateri program je tako potraten, pa ni absolutno nobene indikacije na karkoli. Telefon gre lepo v idle, wakelocks so običajni.

sandmat ::

imam lumio 925 in se mi izprazni nekako v 3 dneh brez polnjenja. Ponoči jo sicer ponavadi dam polnit preko wireless chargerja. Je pa stara več kot 3 leta, s tem, da se 1 leto vmes ni uporabljala.

bluefish ::

Še enkrat, če kdo ni bral med vrsticami. V kolikor se je hitrejša poraba pojavila kar naenkrat je možen krivec kak popravek.

sandmat ::

bluefish je izjavil:

Še enkrat, če kdo ni bral med vrsticami. V kolikor se je hitrejša poraba pojavila kar naenkrat je možen krivec kak popravek.


popravkov za WP8.1 ni že ... no kako leto :)

r3dkv1c4 ::

Netrunner je izjavil:

Se da kako testirat stanje baterije ?? .. ven je ne morem pobrati da bi izmeril. Drugače pa baterije ponavadi ne polnem čez noč ampak na delovnem mestu imam telefon pritaknjenga na USB. Kaj polnjenje preko USB je kaj drugačno kot polnjenje direkt na elektriko ? ... vem da se polni počasneje .. ali mogoče tudi kaj manj učinkoviteje ?

kakšen app meter si namesti in poglej razliko....
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

luky ::

3% med 22.00 in 07.00 uro.
luky!

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

Nobena baterija se ne prazni linearno in krivulja tega praznjenja se kar spreminja glede na okoliško temperaturo in starost baterije. Potem pa je jasno še vprašanje kako se mapira trenutna voltaža na prikaz % na displayu. Pričakovati da bo "5%" isto čez vse telefone, temperature in starosti baterije ni realno in zato so take primerjave precej nesmiselne :/

Primer, voltaža vs. napolnjenost


napolnjenost se itk ne meri samo z voltažo, ampak tudi z drugimi parametri (internal resistance itd...)

xda develope je izjavil:

hojnikb je izjavil:

cm13 na sgs4 cca 2-3% na 1 leto stari bateriji

Kateri točno?

tazadni snapshot
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bluefish ::

sandmat je izjavil:

popravkov za WP8.1 ni že ... no kako leto :)
Uh, mea culpa. Sem spregledal, da se gre za L925.

Netrunner ::

Bom danes spet preveril porabo. Zadnje dni sem tudi opazil da mi mobilni internet dela. Crknil je ko so mi paket zamenjali. Pomagalo je to, da sem telefon restartal. Dvomim da je to povezano z problemom baterije. Bom pa to noč videl kako bo, ko sem restartal telefon po dolgem času.

r3dkv1c4 ::

Netrunner je izjavil:

Bom danes spet preveril porabo. Zadnje dni sem tudi opazil da mi mobilni internet dela. Crknil je ko so mi paket zamenjali. Pomagalo je to, da sem telefon restartal. Dvomim da je to povezano z problemom baterije. Bom pa to noč videl kako bo, ko sem restartal telefon po dolgem času.

mobilni podatki so eni izmed največjih porabnikov
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

d4vid ::

Meni se ne prazni nic, ker ga moram vsako noc filat. Note 4. Kar hudicevo pozresna stvarca. Brez vklopljenih podatkov, wifija in ostalega mi na sihtu, ko ga skoraj nic ne rabim (redko kak sms, klic) v 10 urah sprazni za 30%.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Netrunner ::

@r3dkv1c4 => vem ja vendar le tega nisem imel vklopljenega. Opazil sem samo da ne dela tudi ko ga vklopim.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

d4vid je izjavil:

Meni se ne prazni nic, ker ga moram vsako noc filat. Note 4. Kar hudicevo pozresna stvarca. Brez vklopljenih podatkov, wifija in ostalega mi na sihtu, ko ga skoraj nic ne rabim (redko kak sms, klic) v 10 urah sprazni za 30%.


ni razloga da bi bla taka poraba razen to da ga en app drzi pokonci

beni ::

L950 :
- vse vključeno (wifi, BT, GPS, prenos podatkov),
- je v dosegu LTE in WiFi signala,
- vključeno posodabljanje in sinhronizacija z dropboxom in onedrivom,

Malo pred 22h se odklopi s polnica, poln 100%.
Ponoči ni aktivne uporabe, odložen je 2m od routerja in manj kot 1km vidne linije od LTE oddajnika.

Ob 6h je stanje baterije med 88 in 92%.

ob delovnih dnevih od 7 do 17h 30-40 pogovorov, skupaj povprečno 2h, pregled cca 20 mailov in 5 sporočil, posnetih 10-20 fotk, uporabljen kot mobilna dostopna točka.

Ob 17h stanje baterije 30-40%

Tako je že od nakupa.

LP
Pojma nimam ...

Jst ::

Kot je bilo že omenjeno:

Stanje baterije telefon (oziroma vsi gadgeti na Li***) izračuna na podlagi napetosti baterije, zgodovine baterije (zato vedno pravijo, da ko flashaš nov rom, počakaj nekaj dni, da začne pravilnejše kazati), odprtih aplikacij in še nekaj drugih parametrov.

Če z Better Battery Stats kaže vse v redu, potem je pač baterija slaba.

Pri novih telefonih (2015-2016) z novo baterijo (in z Android 6+), ponavadi porabi manj kot 1% na uro, z vklopljenimi vsemi WiFi, mobilnimi podatki, NFC, GPS,... če ga pustiš pri miru in ga ne premikaš ali vžigaš.

Večina novih telefonov ima tudi "pametno upravljanje"* recimo med 22:00 in 06:00. Takrat če se ne premika, ugasne vse, kar je možno in se recimo samo enkrat na uro poveže z Wifi ali preko mobilnega omrežja in preveri za maile, IMje, posodobitve,... nato gre pa spet nazaj "spati."

*ne vem, kako bi to poimenoval, ker je ponavadi več kot Androidov "Dozing"
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

erunno ::

Netrunner je izjavil:

Se gre za telefon lumia 925 stara cca 2 leti. Nimam nameščenih nobenih extra aplikacij ker itak jih ni.

Baterija mi je zdržala čez dan brez težav, razen če sem telefon precej uporabljal. Drugače pa pri neuporabi je komot zdržal kaj več kot 2 dni. Zadnje dni pa opažam neko pretirano hitro praznjenje, saj se mi sprazne 25-30% v roku 8 ur čez noč s tem da nimam vklopljenega nobenega wifi-ja, bluetootha, NFC-ja, 3/4g-ja oz. kakršnih kolih drugih porabnikov. Ponavadi kar se spomnem je čez noč padlo par % in ne 1/4 baterija !! ??


To je znan hrošč, pri Lumiah je ponavadi dovolj soft reset (najlažje tako da daš baterijo ven iz telefona in nato nazaj notri), če ne bo pomagalo lahko probaš hard reset, samo to je bolj izjema.

erunno ::

bluefish je izjavil:

Še enkrat, če kdo ni bral med vrsticami. V kolikor se je hitrejša poraba pojavila kar naenkrat je možen krivec kak popravek.


Lahko pa je samo hrošč, da se kaj v ozadju zacikla - kar je sicer očitno znana napaka ki pe pojavlja na Android in Windows Phone. Ponavadi je soft reset dovolj da odpravi težavo - zadevo sem raziskovalj ko sem moral isto poleti reševati na Nokia Lumia 520 in Samsung Galaxy S6. Na Nokiji je takoj pomagalo, na Samsungu se je pa izkazalo da je bil problem v službenem Wi-fi omrežju (nevem kater wi-fi stanrader upobaljajo, smpak požre več baterije na vseh telefonih).

Netrunner ::

Ta noč ni bila običajna da bi lahko primerjal, vendar zdaj čez dan baterija ne opažam težav. Zgleda da je reset telefona popravil situacijo. Baterije pa se ne da vzeti ven .. vsaj ne brez šrawfanja

Po vsej verjetnosti mu je manjkal samo reset. Upam...

Jst ::

Sorry, ampak:

FOR FUCKS SAKE!!! A LJUDJE NE PROBATE PRVO OČITNIH REŠITEV, KOT SO NAVADEN RESET, ODINŠTALIRANJE APLIKACIJ ALI HARD RESET????


Morate prvo tu spraševati, potem pa z enim bogim resetom telefona rešite problem. Pa to je ni forum, namenjen 10-13 let...

Ni čudno, da je toliko članov izginilo, vsi tastari, ki smo ostali, se pa ne oglašamo več toliko...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

Moj telefon je vsaj 6 noci na teden na polnilcu, drugace mi naslednji dan ne zdrzi do konc sihta. Drugace pa pade za 3-5%.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DMouse ::

Jst: Stari član staremu članu, brez izpadov prosim, hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S6 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37188334 (30508) theStranger
»

Slaba baterija

Oddelek: Mobilne tehnologije
141221 (960) Magic1
»

Best practices polnenja baterij v gadgetih?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
323298 (2445) Jst
»

iphone ali lumia (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
539432 (7472) Lonsarg

Več podobnih tem