» »

Brick-wall 'distortion' [audio]

Brick-wall 'distortion' [audio]

Machete ::

Mi zna kdo razložiti kaj je to? Naj bi imeli moji ripi vinilk to motnjo v zvoku in ne vem kako naj bi to popravil, ker ne vem kaj je to.
Edino kar sem našel na to temo je tu: https://www.gearslutz.com/board/masteri...
pa nisem imel čisto časa vse prebrati..

http://www.emusician.com/gear/1332/bric...

Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Spajky ::

Nekje v programu za ripanje imaš za nastavit treshold-e; glej da niso prenizki (preveč zmanjšana dinamika zripanega komada), pa se ti ne bo dogajala prevelika kompresija komada (ali špic)...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Machete ::

Jah kar Audacity uporabljam. Me lahko bolj konkretno usmeriš slučajno? Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Spajky ::

Ne poznam praktično Audacity-a; ma ripaj tako, da je najmočnejša špica signala od celega komada v negativnih Db (npr. vsaj -1db, bolje -3) pa se ne bi smela dogajat nobena kompresija.

Bo pa zvok tišji na občutek ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Arey ::

Brickwall limiter je vrsta dinamičnega procesorja, ki ti dobesedno ustavi jakost signala na neki točki, in ga ne spusti čez. Težko ti razložim kaj točno to je, če ne poznaš koncepta audio kompresorja, ampak popreproščeno bi lahko rekel da se preveč kompresiran (oz. limitiran) audio signal sliši zelo, hja, stlačeno. Ni dinamike, ni energije, samo nek konstanten zid zvoka. Če z limitiranjem pretiravaš še naprej, postane slišna popačenost, nekako tako kot da bi počasi dvigoval distortion knof na kitarskem ojačevalcu (ki na koncu dneva dela na, spet popreproščeno, podoben koncept kot premočen limiter). To popačenost ponavadi na slabih zvočnikih slišiš kasneje kot na kvalitetnem hi-fi/pro audio setupu. Delno ker ti cheap zvočniki itak že sami distorzirajo, delno ker ima kvaliteten setup večji dinamični in frekvenčni razpon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arey ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja gramofonskih plošč in kaset še vedno raste (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Rezultati
34470870 (63000)          
»

V lanskem vdoru v Sony ušel neizdani material Michaela Jacksona

Oddelek: Novice / Varnost
4913059 (10777) ahac
»

Apple domnevno razmišlja o 24-bitnih avdio datotekah na iTunes (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7215291 (13312) Pyr0Beast
»

Lani prodanih dvakrat več gramofonskih plošč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
13915838 (12180) BlueRunner
»

obstaja program za izboljšanje zvoka?

Oddelek: Zvok in slika
253305 (2990) Daliborg

Več podobnih tem