» »

temp. athlon1700+

temp. athlon1700+

koto ::

imam omenjeni procesor, ki je na plati asus A7v266-M
temperatura cpu 64-72
zaradi tega sem bil na servisu in pravijo, da je ta temp. še v mejah normale. Res pa je, da je imel serviser odprto kišto in je bila temp. za približno 5 stopinj manjša.

ali je ta temperatura prehuda in kakšne bojo posledice?
lp

Sami ::

Ta procesor, ki ga imaš je verjetno palomino. Tudi sam imam 1800+, ki je na jedru palomino in je bil tudi že na servisu zaradi pregrevanja. Meni se greje na 60-71 stopinj. To pa je za palominota čisto normalno. Ne skrbi jaz ga na tej temperaturi kurim že 1 leto in nimam nič problemov.

LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

frenk ::

a to mata pasivno hlajenje:D

nicksonn ::

hehe frenk ti se kr smej:D
Se greje ku šporhet

Sam mam tut palominota (1900) pa je tm okrog 65° tko da tu ni nč problematičnega. Sej baje grejo do 90>:D

frenk ::

nicksonn: jah sam se mi še vsen zdi na nenavitga palominota ne spraviš čez 60 pa tud če maš volcano5...jest mam zdej volcano 5 na 1700+@1700mhz in 1.68V pa je tm ukol 49 stopinj...nevem če se ta stvar res tolk greje...meu sm tud ThunderBird-a 1.4Ghz pa volvcano5 in ni šlo čez 60:\

nicksonn ::

no.. core temperature u biosi kaže 62 u mirovanji. Kišto mam zaprto pa neprezračeno hladi pa en zalman cnps6000cu na 2000rpm. no ja res tut de se je mal praha nabral nanj.

A je odvisn od meritvenega programa ali kaže core T al surface T, in se da to kak naštimat? Zdaj mam Hardware doctor (biu zram abitke) pa kaže surface! A mbm kaže core al plata samodejno kaže surface?


Bo treba kišto preluftat! Kater 12cm vent priporočate (tih!!)?

m.i.h.a. ::

Klinc palomino pa 70 stopinj normalna temperatura, jaz imam palomino 1800 pa mam pri obremenjeni kišti največ 48. Saj v ponedeljek bo že vodno tako, da bo potem še bolje, sedaj je gor pa titanov cooler.

Janus ::

js mam na svojem amd +1700 enako zalman cnps6000alcu, pa mam pri mirovanju 60 stopinj, pri polni obremenitvi mi zablokira gre okol 68, kako ste vi tega zalmana pretridili, ventilator piha v rebra al ven?

Janus ::

Z kerim programom merite temperaturo?

C_maniak ::

khm...

jez mam tud probleme z mojim 1700+ palominom. prej je tt 7 laufu na 5000, ker je blo nevdržno, je zdej gor en titan, pa je temp 73 pr zaprti kišti. morm na nov namazat (na servisih le-tega ne opravijo zadovoljivo) pa mal zbrusit, pa bo šlo dol za kakih 5°. drgač tistih 81 je blo pa kr tk. kr naenkrat je skoču gor. hm....

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Janus ::

{C_maniak} a pr 81 stopinjah ti je še kr normalno deleov? men se že pri okrog 70 sesuje

Janus ::

Kje bi dobil namenski program za 100% obremenitev procesorja? (rabil bi za testiranje stabilnosti)

C_maniak ::

deloval stabiln, deloval. sam ne vem, do kam bi še šou, če ne bi foldinga izklopu.
glede programov za testing: prime95, pa seveda folding, da boš še kej koristnega naredu:) .

Janus ::

a imaš mogoče naslove, kjer bi dobil te programe

C_maniak ::

chekiri PM, sm že prej neki pisu.
prime95

borut-t ::

jst mam tut Athlona XP Palomino 1800+ pa se mi greje od 55'C do 65'C pri obremenitvi....

lp

jest10 ::

Janus
Odpri 3 virtual dube in v vsakem poženi koderanje filma. Pa boš imel 100% obremenjen in zabasan računalnik

mAsA ::

MOj XP1700+ zdaj poleti pride pri zaprtem ohišju do 58°C max, če pa ga vzamem iz mize (les se greje ko hudič) pol pa je tem. tam okol 52-54°C. Mislim da se ti res malo preveč greje. Ventilator pa nevem kerga mam gor sam je ogromen. Temperature so zmerjene z MBM5.
AMD Athlon(tm) 1700+@1.47 GHz, K7T266 Pro, DDR 512 Ram,
ATI Radeon 8500, 60+120GB HD, LG 775FT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mAsA ()

Pudding ::

Izmerjena temperatura je lahko odvisna od same plosce. 10+ stopinj razlike pri istem modelu plosce. Poleg tega nekatere plosce ne izvajajo ukazov za idle (Asus slovi) in se zato pac stvar bolj greje. Barton je delau na 79 C v moji... nisem dau dovolj paste.

Spajky ::

Kar se tiče testiranja stabilnosti in programov ter temperatur, si lahko malo razjasnite pojme, če obiščete mojo stran in malo preštudirate, lahko koristi... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socket 462 (A) AMD Athlon 1800+

Oddelek: Navijanje
491803 (1307) tiborrr
»

Temperatura Athlona XP 1800+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191644 (1292) tiborrr
»

Kaj pravite na te temperature?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281779 (1012) mare87
»

XP2000+ visoke temperature?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61091 (953) CandyMan
»

2000+ XP pri 60 stopinj

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111126 (903) rap3r

Več podobnih tem