» »

WhatsApp dobil videoklice, Skype pa podporo za neregistrirane uporabnike

WhatsApp dobil videoklice, Skype pa podporo za neregistrirane uporabnike

Slo-Tech - Priljubljena aplikacija za hipno sporočanje na mobilnih telefonih WhatsApp je v najnovejši verziji dobila videoklice, ki so jih v beta verziji nekateri uporabniki v minulih mesecih že imeli možnost preizkušati. Odslej lahko to možnost uporablja kdorkoli, saj jo podpirajo verzije za Android, iOS in Windows Phone. Ob kliku na ikono za klic nas pričaka izbor med klasičnim in videoklicem, kar je tudi vse, kar je treba storiti. Nikjer ni nobenih zapletenih nastavitev. WhatsApp s tem postaja zelo resen konkurent Skypu in Applovemu Facetimu. Še nedavno je bil WhatsApp le nadomestek SMS-ov, potem pa je lani dobil glasovne klice, sedaj pa še videoklice. WhatsAppova glavna prednost je seveda ogromna uporabniška baza (več kot milijarda).

Istočasno je tudi Microsoft stopil korak naprej s svojim Skypom. Ta prek spleta odslej omogoča uporabo brez registracije ali prijave. V Skype lahko na spletni strani vstopimo s poljubnim imenom, potem pa nam Skype ustvari enolično povezavo. Če točen naslov posredujemo prijateljem, lahko ti komunicirajo z nami. To je uporabno za primere, ko sogovornik nima računa na Skypu, a bi se nujno želeli pomeniti z njim. V skupinskem pogovoru lahko sodeluje do 300 ljudi, v klicu ali videoklicu pa do 25.

23 komentarjev

popster ::

Tole za skype mi je všeč.. čeprav verjetno ni anonimno in neregistrirano..

Qushaak ::

Skype ima vse od Microsoft-ovega prevzema 5 let nazaj precej velike probleme v samem backend sistemu. Vsaj 1x na leto resni izpadi v obsegu več dni. Ravno te dni se je to dogajalo spet.
Je pa zaenkrat vsaj dobra novica ta, da Skype UWP verzije (Windows Store) lepo napreduje in je za moje pojme kljub razvojni fazi zelo primerljiva z "exe" verzijo.
Samo backend pa ne vem kdaj mislijo popolnoma prenovit. Takole ne gre, saj je to po zanesljivosti najslabši IM izmed velikih.

mtosev ::

dobri novici :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tikitoki ::

Na strani, kamor vodi link, ni nobene moznosti uporabe Skype brez registracije.

carota ::

Oooo, Skype, še brcaš? Se mi kar smilijo tisti, ki te zaradi kontaktov ne morejo skenslat ... Se pa tvoje ime začne na "S" tako kot pri besedi "sranje". :|

- A so porihtali android aplikacijo, da ni treba vsakič vpisovat geslo, ko se aplikacija updejta, tako kot imajo vsi ostali? Fakin strong 16 znakov password ...
- A so zrihtali, da se sporočilo dejnsko dostavi namesto da piše "pending ..." in ne veš kdaj, če sploh bo prišlo?
- A so zrihtali, da v web verziji, ko klikneš na link paste-an content, ti ne odpre login strani, če si istem browserju že prijavljen?
- Je treba desktop verzijo še vedno pohekat, če nočeš imet reklam čez 1/3 strani?
- A še vedno kuri 200 MB RAM-a (Windows)?
- Pa verzija za Linux, a je? Kaj bolj drži: "Microsoft loves Linux" ali "Microsoft fucks Linux"?

ivanuscha ::

Ko bo Whatsapp dodal še klice na stacionarne številke po konkurenčnih cenah, bo Skype popolnoma pozabljen. V funkcionalnosti ter hitrosti delovanja ga že od nekdaj popolnoma prekaša.

zee ::

ivanuscha je izjavil:

Ko bo Whatsapp dodal še klice na stacionarne številke po konkurenčnih cenah, bo Skype popolnoma pozabljen. V funkcionalnosti ter hitrosti delovanja ga že od nekdaj popolnoma prekaša.


Bi rekel, da je to problem nedelujocega slovenskega trga (AKOSS ?). Izkaze se namrec, da lahko preko VoIP-a klicem prakticno zastonj tako v Italijo, Avstrijo in Hrvasko, medtem ko so VoIP klici v Slovenijo dragi kot zafran.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Invictus ::

Glede na to, da gre praktični vsak chat program preko nekih serverjev, kjer ti lahko dekodirajo sporočila, je vprašanje kateri je sploh varen pred vladnimi agencijami s kešom...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

japol ::

In kako sedaj uporabljam Skype? Ga zaženem in...? Kaj potem sledi?

MTm2H37rqt7B ::

Invictus je izjavil:

Glede na to, da gre praktični vsak chat program preko nekih serverjev, kjer ti lahko dekodirajo sporočila, je vprašanje kateri je sploh varen pred vladnimi agencijami s kešom...


Ne rešuje tega tukaj end-to-end ? Seveda, da so private keyi pri meni?

Invictus ::

Od kdaj pa uporabljaš certifikat za chat ?!?! In za kateri?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MTm2H37rqt7B ::

Invictus je izjavil:

Od kdaj pa uporabljaš certifikat za chat ?!?! In za kateri?


O E2EE govorim.

Invictus ::

Seveda si moraš prej ključ izmenjat, ponavadi z enim, v naprej definiranim ključem.

In takrat lahko izmenjane ključe preprosto pobereš dol in prisluškuješ. če imaš interes. Ni ravno trivialno, ampak se da...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

carota ::

Telegram je razpisal nagrado 300.000 USD za tistega, ki mu uspe dešifrirat sporočila, pa kljub temu, da je open source ni nikomur uspelo.

murmur ::

ivanuscha je izjavil:

Ko bo Whatsapp dodal še klice na stacionarne številke po konkurenčnih cenah, bo Skype popolnoma pozabljen. V funkcionalnosti ter hitrosti delovanja ga že od nekdaj popolnoma prekaša.


Lahko da, sam uporabljam skype 10+ let in mi ni jasno kaj sploh "Whatsapp" je, predvidevam da nekaj v stilu Facebook spama. Kakorkoli, skype dela povsem ok in v vseh teh letih se je minimalno spreminjal.

Zvezdica27 ::

hehe...

no, skype je bil prvi, najjači in neverjetno je kako nesposoben je MS: sicer pa tudi jaz delam za multinacionalko in mi je popolnoma jasno, kako to funkcionira, ko s enič ne moreš zmeniti...

Škoda. Meni je všeč. Celo na linux, ko ga sčaraš skup, zelo dobro dela.

zz

aja... zakaj je MS nesposoben - ker bi skype lahko bil TOOOOLIKO več, kot je...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Skype je še skoraj edini od teh modernih chatov, ki ne teži noin stop da vtipkaj svojo tlefonsko.

Pa dela precej zanesljivo tudi na slabi povezavi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejcek74 ::

murmur je izjavil:

Lahko da, sam uporabljam skype 10+ let in mi ni jasno kaj sploh "Whatsapp" je, predvidevam da nekaj v stilu Facebook spama. Kakorkoli, skype dela povsem ok in v vseh teh letih se je minimalno spreminjal.

Skype je generacija PC, Whatsapp in Viber sta za generacijo, ki je zrasla s smartphoni.
Od tu izhajajo razlike, prvi je vezan na uporabniski account, druga dva sta vezana na SIM stevilko. Vsak pristop ima svoje prednosti, kot tudi slabosti.
Skype se nikoli ni znal prav prilagoditi smart phonom, zato pa ze dolgo izgublja na popularnosti.

murmur ::

nejcek74 je izjavil:

murmur je izjavil:

Lahko da, sam uporabljam skype 10+ let in mi ni jasno kaj sploh "Whatsapp" je, predvidevam da nekaj v stilu Facebook spama. Kakorkoli, skype dela povsem ok in v vseh teh letih se je minimalno spreminjal.

Skype je generacija PC, Whatsapp in Viber sta za generacijo, ki je zrasla s smartphoni.
Od tu izhajajo razlike, prvi je vezan na uporabniski account, druga dva sta vezana na SIM stevilko. Vsak pristop ima svoje prednosti, kot tudi slabosti.
Skype se nikoli ni znal prav prilagoditi smart phonom, zato pa ze dolgo izgublja na popularnosti.


Ok razumem, gre za generacijo rojeno po letu 2000, mal pozabljam da smo ze 2017. Sicer pa whatsapp in viber uporabljajo tudi babice tako da po moje leta niso omejitev.

Qushaak ::

Teh programmov je miljeno. Eni imajo enega, drugi drugega. Končaš pri tem, da rabiš met kake 3 gor kar pa žre baterijo,.... Upam, da se enkrat uveljavi en standarden protokol za decentrializirano komuniciranje "preko podatkov". Zaenkrat še nobena stvar ni tako "tržno močna". Potem pa nebi imelo veze katero aplikacijo bi nucal, če bi zmogla uporabljati tak protokol.
Najbrž tega še precej let ne bo.

Invictus ::

Skype je edini, ki omogoča popravljanje že poslanega sporočila

Precej pomembna zadeva, če ga uporabljaš za biznis
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Pozor, nisem fan - uporabljam ga zaradi inercije kontaktov, a vseeno:

carota> - A so porihtali android aplikacijo, da ni treba vsakič vpisovat geslo, ko se aplikacija updejta, tako kot imajo vsi ostali? Fakin strong 16 znakov password ...

Pri meni te težave ni bilo.

carota> - A so zrihtali, da se sporočilo dejnsko dostavi namesto da piše "pending ..." in ne veš kdaj, če sploh bo prišlo?

Tega že dolgo nisem videl.

carota> - A so zrihtali, da v web verziji, ko klikneš na link paste-an content, ti ne odpre login strani, če si istem browserju že prijavljen?

Ne vem, nisem še uporabljal web verzije.

carota> - Je treba desktop verzijo še vedno pohekat, če nočeš imet reklam čez 1/3 strani?

Linux različica ne kaže reklam.

carota> - A še vedno kuri 200 MB RAM-a (Windows)?

Linux različica 4.3.0.37 mi trenutno kuri 80MB pomnilnika, poganjam jo v ločenem kontejnerju, ki zasede okoli 200MB.

carota> - Pa verzija za Linux, a je? Kaj bolj drži: "Microsoft loves Linux" ali "Microsoft fucks Linux"?

Do zdaj sem uporabljal samo verzije za Linux - tisto za desktop in tisto za Android.

popster ::

Do zdaj sem uporabljal samo verzije za Linux - tisto za desktop in tisto za Android.

Instalacija za Debian je bla zahtevna in izvedena po navodilih skupnosti, sicer pa je zdaj 'skype for web' cross platfom. Vecina non-free software developerjev za linux izda applikacijo samo za to da se lahko potem hvali da imajo podporo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Video call - Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
91467 (1312) smacker
»

Skype dobil šifriranje Signal

Oddelek: Novice / Varnost
95710 (3307) matijadmin
»

Tudi Viber dobil šifriranje pogovorov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7023662 (18419) matijadmin
»

WhatsApp bo povsem brezplačen

Oddelek: Novice / Ostale najave
2912315 (10300) smihael
»

Skypov Qik za videosporočila

Oddelek: Novice / Android
95932 (4480) MrStein

Več podobnih tem