» »

Video call - Android

Video call - Android

SkyEye90 ::

Zanima me, že nekaj let telefoni nimajo več videoklicev. Stari Samsung X Cover 4 ima to opcijo (za novejše Samsunge ne vem). Preko katerega omrežja zadeva funkcionira? Namreč deluje brez WiFi oz podatkovnega omrežja..preko klasičnega mobilnega, ve kdo?
In kaj je potrebno narediti pri ostalih telefonih, ki tega nimajo, da je možno vzpostaviti videoklic direktno preko mobilnega omrežja, brez namenskih programov, ki uporabljajo internetno povezavo?

Hvala.

smacker ::

Telefoni še vedno majo to.

Mavrik ::

V resnici UMTS video klicev več ne podpirata niti iOS, niti Android. Kak Samsung podporo sicer občasno še doda, ampak tehnologija gre praktično ven iz uporabe. Še posebej ker si po novem večinoma na 4G omrežju, ViLTE pa ne podpira praktično nič. Pri trenutnih cenah podatkov je večinoma precej preprosteje in hitreje vzeti kak WhatsApp ali Duo in prenašati video preko podatkovnega omrežja.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Raptor F16 ::

Mogoče nevmesno vprašanje, ali ste videoklice na telefonu dejansko kdaj resneje uporabljali?

Osebno se pri delu poslužujem platform, ki omogočajo videokonference za sestanke (podobno kot Skype, Slack), toda za vsakodnevno krajše komuniciranje prek telefona ne vidim posebne uporabne vrednosti. Zvok po mojem mnenju povsem zadostuje.

jype ::

Raptor F16 je izjavil:

Zvok po mojem mnenju povsem zadostuje.
Mnogi se izogibamo tudi zvoku, ker raje tipkamo.

Raptor F16 ::

jype je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Zvok po mojem mnenju povsem zadostuje.
Mnogi se izogibamo tudi zvoku, ker raje tipkamo.


Ah, jaz pošljem kar dimne signale :)

SkyEye90 ::

"WhatsApp ali Duo" in tovrstni programi ne delujejo brez podatkovne povezave. V primeru izklopljenega pod. prenosa si nedosegljiv.. Obstaja kakšen obvoz/alternativa videoklicem preko klicnega omrežja?

Mimogrede še primer, da se ne boste vsi čudili 'kdo to še uporablja' ;) npr. babica, ki ima penzion paket brez podatkovnega prenosa pokliče svojega vnuka, ki uporablja predplačniški sistem in ima telefon zgolj za SMSe in klice, saj ne uporablja skype-a, epošte idt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

shadeX ::

Mogoče nevmesno vprašanje, ali ste videoklice na telefonu dejansko kdaj resneje uporabljali?


Da, vedno bolj je v uporabi. Nekako je bolje, če osebo vidiš in prebereš njeno mimiko.

Mnogi se izogibamo tudi zvoku, ker raje tipkamo.


Tipkanje je mnogo počasnejše od glasovnega klica, primerno za kratka sporočila s kakšno informacijo ali pa dvemi. Za večji pretok informacij je zvočni ali pa video klic super izbira. Oboje seveda tudi šifrirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

SkyEye90 ::

Dobri stari Slo-Tech, z vsakim vprašanjem se najde 100 drugih vprašanj 'zakaj bi to sploh rabil' ;((

V glavnem, če prav razumem, je to opcija UMTS omrežja ter opcija, ki je oz. ni vgrajena v programsko opremo telefona?
Torej tudi novi Samsungi to podpirajo, lahko kdo potrdi iz prve roke - ponavljam, videoklici preko mobilnega omrežja, brez podatkovnega omrežja ali wifi omrežja, zgolj mobilno klasično omrežje?

V kolkor telefon tega nima privzeto vgrajenega, omenjenega videoklica ni mogoče uporabljati na noben način?

Hvala.

smacker ::

Potrjujem za Samsung S8 in Note4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Četrt stoletja SMS-ov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5116007 (13753) GupeM
»

Video klici

Oddelek: Mobilne tehnologije
82691 (2101) KuntaKinte
»

Kako na android sistemu postaviti SIP/VoIP preko katerega kličem SLO številke ko sem

Oddelek: Omrežja in internet
122764 (2599) Pesimist
»

iPhone 4 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16725098 (20078) Keyser Soze
»

Prispel je iPhone 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
34785867 (75056) Bor H

Več podobnih tem