» »

Windows 10 problem z drugo grafično kartico

Windows 10 problem z drugo grafično kartico

patron ::

Prosim za pomoč. Imam dve grafični kartici, prva Radeon R9 280x, druga Radeon HD 6670. Obe delujeta brez težav kadar je le ena v računalniku. Problem nastane, ko obe vstavim v PC. V prvo PCI-e režo je nameščena R9 280X in deluje brez težav (slika je na glavnem monitorji preko DVI in na TVju preko HDMI). V drugi je HD6670 in po podatkih windowsa tudi deluje brez težav, vendar slike preko nje nikakor ne dobim. Gonilniki so nameščeni in izgleda, da je kartica normalno delujoča. V nastavitvah zaslona pa nikakor ne zazna LCDja povezanega na drugo grafično. Če kartice zamenjam, potem druga grafična na drugem PCIju ne da slike.

Se komu sanja kaj bi lahko bilo?

Poizkusil sem vse možne kombinacije. Kot rečeno, obe grafične delujeta OK kadar sta ločeni, takoj ko sta skupaj druga ne deluje več in ni važno katera je kot druga GPU. Poizkusim sem celo tako, da sem vstavil še eno R9 280X v drugo režo in prav tako ni bilo slike iz nje. Torej lahko mirno rečem, da ni težava v grafični, temveč mora biti nekaj narobe z Windowsom ali gonilniki. Ali pa mogoče matična kaj heca? Če vstavim grafično v drugo režo in pustim prvo prazno, vse deluje OK. :D Pred kakšne pol leta (ne vem točno kdaj, vem pa da je bilo pred windows anniversary update-om) je vse delalo OK, potem sem eno grafično odstranil, ker nisem imel dodatnega monitorja, sedaj želim ponovno nastaviti popolnoma identično in wooouullaaa ne deluje!

Kakšen nasvet?

patron ::

Problem rešen.
Vseeno izgleda kot problem z GPU. MSI R9 280x ne sme biti v zgornji reži. Ko jo prestavim v zgornjo se PC obnaša kot da je druga PCI-e reža "izklopljena". Kar mi je seveda nelogično...

zlabra ::

ista težava pri meni, ne dela mi r9 280x v zgornji reži pci express 3.0, tko da mam v spodnji 2.0, kar pa ni to to

Riff ::

saj ni tako hude razlike v hitrosti med pci E 2.0 ali 3.0


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8911805 (4916) fender2206
»

Crossfire

Oddelek: Pomoč in nasveti
353631 (2137) xrotek
»

AMD Radeon R9-2xx (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
1779286182 (145866) next3steps
»

Nova grafična ne dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584861 (3990) solatko
»

Čuden zagon in počasen BIOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
519128 (8104) Amadeuss

Več podobnih tem