» »

2 osebna računa?

2 osebna računa?

n3onis ::

Ali lahko npr. odprem nov osebni bančni račun (ne poslovnega) na neki drugi banki in imam tako 2 osebna računa, enega samo za prihodke s.p.ja? Glede na to, da za s.p. poslovni račun ni več potreben. Strošek za poslovni račun je namreč večji. Torej ali lahko imamo 2 osebna računa, vsakega na drugi banki?
Zanima me tudi, če lahko kot poslovni račun s.p.ja navedem osebni bančni račun neke druge osebe, da se bodo prihodki nakazovali na njihov račun?

Hvala.
  • spremenilo: n3onis ()

PandaFlow2 ::

Odprtih lahko imas koliko racunov hoces, na isti ali na vec bankah.

Za s.p. ne mores uporabljati racuna druge osebe, kar naj bi bil common sense. Kako bo pa davcna vedela kaj so prihodki s.p. in kaj prihodki te osebe?

n3onis ::

Na te stvari se ne ravno spoznam, sem pa predvideval, da to ni mogoče.
Kako pa davčna ve kaj so prihodki popoldanskega s.p.ja in kaj od redne službe, če imaš 2 računa?

Smurf ::

Davcna to ve na podlagi racunov, ki jih izdas. Davke placujes glede na izdane racune, ne glede na prihodke na racunu.

n3onis ::

Aha, še to, kako poteka izdajanje računov, če s.p. ni zavezanec za DDV? Ali na račun napišem osebno davčno številko zavezanca za DDV? Kako pa davčna ve, ko recimo izdaš račun? Je potrebno hraniti kakšne podatke o izdanih računih? Se opravičujem za mojo nevednost.

...:TOMI:... ::

Po navadi je tako, da ce odpres 2. racun pri isti banki, moras placat tam okoli 20€. Ce pa pri drugi, potem mislim, da ni nic za placat, ker si pac spet nov komitent.
Tomi

AnotherMe ::

n3onis je izjavil:

Aha, še to, kako poteka izdajanje računov, če s.p. ni zavezanec za DDV? Ali na račun napišem osebno davčno številko zavezanca za DDV? Kako pa davčna ve, ko recimo izdaš račun? Je potrebno hraniti kakšne podatke o izdanih računih? Se opravičujem za mojo nevednost.


Nisem se slisal za osebno davcno stevilko zavezanca za ddv...

Kakorkoli, poisci kaksno predlogo racuna in bos videl kako izgleda.

Davcni pa moras sporocat podatke o prometu, recimo mesecno.

Predlagam da poklices kak racunovodski servis, ti bodo vse pojasnili.

Invictus ::

AnotherMe je izjavil:

n3onis je izjavil:

Aha, še to, kako poteka izdajanje računov, če s.p. ni zavezanec za DDV? Ali na račun napišem osebno davčno številko zavezanca za DDV? Kako pa davčna ve, ko recimo izdaš račun? Je potrebno hraniti kakšne podatke o izdanih računih? Se opravičujem za mojo nevednost.


Nisem se slisal za osebno davcno stevilko zavezanca za ddv...

Seveda, ko nisi s.p. in zavezanec za DDV. S.p. uporablja osebno davčno številko kot identifikacijo za DDV.

n3onis je izjavil:


Davcni pa moras sporocat podatke o prometu, recimo mesecno.

Nič recimo, kar moraš.

n3onis je izjavil:


Predlagam da poklices kak racunovodski servis, ti bodo vse pojasnili.

Brez zveze. Malo posearchaj tukaj. Smo že vse napisali.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

knesz ::

n3onis je izjavil:

Ali lahko npr. odprem nov osebni bančni račun (ne poslovnega) na neki drugi banki in imam tako 2 osebna računa, enega samo za prihodke s.p.ja? Glede na to, da za s.p. poslovni račun ni več potreben. Strošek za poslovni račun je namreč večji. Torej ali lahko imamo 2 osebna računa, vsakega na drugi banki?
Zanima me tudi, če lahko kot poslovni račun s.p.ja navedem osebni bančni račun neke druge osebe, da se bodo prihodki nakazovali na njihov račun?

Hvala.

Lahko imaš več računov, še moji otroci imajo pri dveh bankah.
Glede poslovnega računa za s.p., se priporoča da je ločen (ni pa obvezen). Ni mišljeno kot reklama, ampak Abanka omogoča poslovni račun, strošek vodenja se mi zdi da nekih 3,5€/mesec, na to pa imaš drugi osebni in račune družinskih članov brezplačno. Se pravi, plačaš samo stroške vodenja enega računa.
Lahko pa preveriš še na drugih bankah.

n3onis ::

Hvala za pomoč, bom še malo pobrskal po forumu.
Je kakšen poseben sistem za mesečno sporočanje podatkov o prometu davčni?
Ali to poteka po e-davkih?

Bi me lahko kdo prosim preusmeril na kakšno objavo glede tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n3onis ()

AnotherMe ::

Vsak mesec naredis obracun in ga oddas preko e-davkov.

Glede davcne: ce si zavezanec za ddv potem imas davcno za ddv, sicer ne. Ne razumem zakaj bi za ddv identifikacijo uporabljal osebno davcno, ce nisi zavezanec?

n3onis ::

Še to, ali moram, če odprem spletno trgovino, voditi evidenco zalog? Prodajal pa bi samo 1 določen izdelek.
Ker še nimam vpogleda v e-davke (potrebujem elektronsko potrdilo) me zanima, kako oddam mesečne obračune preko e-davkov? Kar preko določenega obrazca?
Kako pa vodim evidence in za kaj jih potrebujem? Za prihodke, stroške in zaloge? Kaj je najboljša rešitev za vodenje le-teh, Excel naj ne bi bil primeren, ker je omogočeno urejanje in brisanje podatkov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n3onis ()

St235 ::

n3onis je izjavil:

Še to, ali moram, če odprem spletno trgovino, voditi evidenco zalog? Prodajal pa bi samo 1 določen izdelek.
Ker še nimam vpogleda v e-davke (potrebujem elektronsko potrdilo) me zanima, kako oddam mesečne obračune preko e-davkov? Kar preko določenega obrazca?
Kako pa vodim evidence in za kaj jih potrebujem? Za prihodke, stroške in zaloge? Kaj je najboljša rešitev za vodenje le-teh, Excel naj ne bi bil primeren, ker je omogočeno urejanje in brisanje podatkov?

Glede na to kako bazicna vprasanja postavljas ti toplo priporocam da se udelezis kaksnega brezplacnega predavanjanna lokalni vem tocki. Ker drugace nima smisla ker na vprasanja, ki jih postavljas se da odgovorit v enem stavku ali pa vec strani didn't lgem elaboratu. Pac odvisno od 1001 okoliscine, ki jo lahko samo ugibamo.

n3onis ::

St235 je izjavil:

n3onis je izjavil:

Še to, ali moram, če odprem spletno trgovino, voditi evidenco zalog? Prodajal pa bi samo 1 določen izdelek.
Ker še nimam vpogleda v e-davke (potrebujem elektronsko potrdilo) me zanima, kako oddam mesečne obračune preko e-davkov? Kar preko določenega obrazca?
Kako pa vodim evidence in za kaj jih potrebujem? Za prihodke, stroške in zaloge? Kaj je najboljša rešitev za vodenje le-teh, Excel naj ne bi bil primeren, ker je omogočeno urejanje in brisanje podatkov?

Glede na to kako bazicna vprasanja postavljas ti toplo priporocam da se udelezis kaksnega brezplacnega predavanjanna lokalni vem tocki. Ker drugace nima smisla ker na vprasanja, ki jih postavljas se da odgovorit v enem stavku ali pa vec strani didn't lgem elaboratu. Pac odvisno od 1001 okoliscine, ki jo lahko samo ugibamo.


Hvala za nasvet, vseeno pa bi rad najprej čim več izvedel od ljudi, ki imajo izkušnje s tem. Samo z vprašanji se lahko naučiš =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n3onis ()

St235 ::

Problem je da si z odgovori tezko pomagas ker pravzaprav ne ves kaj vprasat.

Še to, ali moram, če odprem spletno trgovino, voditi evidenco zalog? Prodajal pa bi samo 1 določen izdelek.

Da

Ker še nimam vpogleda v e-davke (potrebujem elektronsko potrdilo) me zanima, kako oddam mesečne obračune preko e-davkov? Kar preko določenega obrazca?

Tako da najprej dobis ustrezno potrdilo.

Kako pa vodim evidence in za kaj jih potrebujem?
Pisno. Rabis jih za porocanje davcni in ob obisku davcnega inspektorja.

Kaj je najboljša rešitev za vodenje le-teh, Excel naj ne bi bil primeren, ker je omogočeno urejanje in brisanje podatkov?

Vse je odvisno od tega o kaksnem s.pju govorimo. Lahko da je se excell prevec, lahko pa 10 racunovodji ni dovol.

n3onis ::

St235 je izjavil:

Problem je da si z odgovori tezko pomagas ker pravzaprav ne ves kaj vprasat.

Še to, ali moram, če odprem spletno trgovino, voditi evidenco zalog? Prodajal pa bi samo 1 določen izdelek.

Da

Ker še nimam vpogleda v e-davke (potrebujem elektronsko potrdilo) me zanima, kako oddam mesečne obračune preko e-davkov? Kar preko določenega obrazca?

Tako da najprej dobis ustrezno potrdilo.

Kako pa vodim evidence in za kaj jih potrebujem?
Pisno. Rabis jih za porocanje davcni in ob obisku davcnega inspektorja.

Kaj je najboljša rešitev za vodenje le-teh, Excel naj ne bi bil primeren, ker je omogočeno urejanje in brisanje podatkov?

Vse je odvisno od tega o kaksnem s.pju govorimo. Lahko da je se excell prevec, lahko pa 10 racunovodji ni dovol.


Hvala za pomoč. Kot pravim, s.p. bo samo spletna trgovina z določenim izdelkom.

diler515 ::

računov imaš lahko kolkor hočeš in dokler imaš vse prijavljeno kot je treba, ne bi smel imet težav, težave imaš lahko, če nekateih 'slučajno' ne prijaviš in se na ta način izogibaš davkom in ostalim prispevkom (oziroma če si na socialni in enih ne prijaviš, ker na njih dobivaš kupe denarja)....

Invictus ::

AnotherMe je izjavil:


Glede davcne: ce si zavezanec za ddv potem imas davcno za ddv, sicer ne. Ne razumem zakaj bi za ddv identifikacijo uporabljal osebno davcno, ce nisi zavezanec?

Ker s.p. v osnovi ni ločena pravna oseba, ampak je vezan nate, tako kot si ti vezan nanj, predvsem s svojim premoženjem... Zato se uporablja ista davčna kot DDV identifikacija.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Račun imaš lahko osebni tudi za SP. To je nekje od lanskega decembra v "igri".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16439741 (14616) Recordman
»

Samo en bančni račun za sp-je (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15638212 (27999) mojca
»

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915186 (13806) BlaY0
»

Ustanovitev s.p-ja+vodenje posl.knjig

Oddelek: Programiranje
338421 (7668) chrush

Več podobnih tem