» »

nihanje interneta

nihanje interneta

Trance4mer ::

Zdravo

Imam problem, ki ga enostavno ne znam odpravit. Vsakič, ko zaženem pc nimam povezave z netom, ok v redu rešim z izklopom in vklopom ruterja, da vsaj do neta pridem. Vem, da se mi morata moj in še en ruter neki kregat med sabo, kjub temu, da so ip-ji nastavljeni. Preverjal sem že če so se mi ip-ji kej spremijnali na svojmu pc-ju, so tudi ok. A hudič vidim, ko začnem brskat, kar na nekrat na eni spletni strani odpira v nedogled. Preverim 1Gb testno datoteko in vidm, da mi je download gor in dol v S krivulji, nekje mi tudi kar izgine. A te težave imam, samo ko mi je tastar doma, ki se stalno igra z orange pi-jem in prokleto televizijo :(. A z ostalimi računalniki, ki so doma pa ni nobenih težav, samo mene heca.


Kako naj to rešim, da mi ne ovira internetne povezave?

Hvala

Morta ::

Iz opisa izgleda, da je tukaj več problemov, tudi malo več informacij bi koristilo. Prva stvar, ki bi jo predlaga je da daš vse na DHCP če je to le možno. Drugače pa priklopi računalnik direktno na modem od ISP in tako preveri, če je dejansko sama težava v modemu. Tretja opcija, ki jo imaš zaženeš računalnik in greš po vrsti- torej zakaj ti ne deluje povezava ipconfig imaš pravilen IP lahko pingaš router na katerega je računalnik priklopljen lahko pingaš kaj naprej... Glede na to da omenjaš da ima oče televizijo in orange pi je možno da naprave pobirajo celotno povezavo je možno da so na različnih VLANi in je vmes switch in ti zato ne deluje internet? Poglej kako so naprave povezane, kakšne konfiguracije imajo, glede na to da omenjaš več kot 2 routerja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205252694 (11910) pierch
»

Orange PI (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29651337 (14645) hojnikb
»

Linksys wrt54gl v1.1 - factory reset

Oddelek: Omrežja in internet
111207 (969) Klamzi
»

Napaka pri povezavi z wifi

Oddelek: Operacijski sistemi
162041 (1888) SeMiNeSanja
»

Težave z mrežo

Oddelek: Pomoč in nasveti
7569 (521) Daedalus

Več podobnih tem