» »

Napaka pri povezavi z wifi

Napaka pri povezavi z wifi

Toxic ::

Lp!

Imam eno težavo. Prenosnik se mi noče povezat z omrežjem preko wifi, a prek kabla se mi pa normalno poveže. Ne pokaže mi nobene težave in nič da bi mi kaj manjkalo, samo se povezuje in ne poveže. Ma kdo kako idejo kaj bi bila lahko napaka?

Hvala!

Toxic ::

Plus poveže se z drugimi wifiji, razen domačega...

mat3 ::

Problematičen router, možnost zamenjave ?
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Toxic ::

Poveže se z vsemi ostalimi prenosniki, samo z tem ne... Ne izpiše pa nobene težave, poveže se prek kabla normalno. Ko pa nastavim da bi se povezalo prek wifija pa se mi samo povezuje,v središču za omrežje mi pa piše da je povezava vzpostavljena... Drivere za omrežje pa sem že vse posodobil in ni razlike. Je možno da bi bila kaka napaka pri strojni opremi?

SeMiNeSanja ::

Če piše, da je vzpostavljena, najbrž tudi je vzpostavljena?

V ukazni vrstici izvedi ukaz "ipconfig /all" in preveri, če si dobil prave podatke za IP naslov, prehod, DNS,... Primerjaj s kerim drugim računalnikom. Razen IP naslova, ki mora biti drugačen, mora vse ostalo biti enako kot na 'delujočih' računalnikih.

Toxic ::

Pri DNS Suffix mi ne izpiše nič, na drugem kje se poveže pa izpiše telemach.net. Ter pri DNS Servers-u nimam ip-ja kot pri drugem računalniku ampak neke črke ter številke, in ne zazna mi DHCP Servera, pri delujočem pa.

Vglavnem celi čas mi piše identifying...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Toxic ()

SeMiNeSanja ::

neke črke in številke? IPv6?

Pa si prepričan, da imaš na WiFi adapterju nastavljeno samodejno pridobivanje IP naslova in DNS-a? Da nisi kdaj kaj 'štrikal' in nastavil neke fiksne vrednosti, zdaj ti pa doma ne dela...?

Se druge naprave normalno povezujejo na domači WiFi? (nisi navedel ali imaš druge na kablu ali WiFi).
Glede na to, da se ti po kablu normalno poveže, ti bodisi DHCP deluje (vsaj na žici) ali pa imaš na žičnem adapterju nastavljene fiksne adrese in DNS...

Preveri stanje....

Toxic ::

Druge aprave se prek wifija tudi normalno povežejo na omrežje...

Toxic ::

Pa npr. v središču za omrežje, pod "ogled aktivnih omrežij" pri vseh ostalih računalnikih piše ime domačega omrežja, pri nedeluječem pa piše unidentified network, in mi noče tega spremenit.

SeMiNeSanja ::

Da omrežje ni 'identificirano' še ni največji problem. Od tega bolj ali manj zavisi, kako bo uporabil Windows firewall, medtem ko imaš ti težavo, ki je eno stopnjo pred tem.

Ali si preveril nastavitve za TCP/IP na WiFi adapterju, da se pridobivajo preko DHCP?

Kaj se zgodi, če tja ročno vpišeš podatke tvojega omrežja (daš nek Ip naslov, ki ga ne uporablja noben drug računalnik, ostalo prepišeš). Ali lahko v tem primeru pingaš svoj prehod?

Toxic ::

V cmdju pod komando ipconfig/all mi DNS Servers ni prav, ker piše čisto drugo kot pri ostalih prenostnikih, ter DHCP Servera mi sploh ne pokaže.

Toxic ::

Isto je kot če dam samodejno, povezuje se ampak se ne poveže...

SeMiNeSanja ::

Preveri tam, kjer se NASTAVLJA parametre za TCP/IP!
IPCONFIG zgolj pokaže vrednosti, ne pokaže pa, ali imaš nekaj ročno vnešeno ali je nastavljeno na samodejno pridobivanje.

Toxic ::

To misliš to ko piše "internet protocol version4 (TCP/IPv4)" pod brezžično povezavo omrežja ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Toxic ()

SeMiNeSanja ::

Toxic je izjavil:

To misliš to ko piše "internet protocol version4 (TCP/IPv4)" pod brezžično povezavo omrežja ali?

Da.

Toxic ::

Vseeno se ne poveže...

SeMiNeSanja ::

Po čem si diagnosticiral, da se 'ne poveže'?

Obstaja namreč razlika med povezavo na WiFi router in zmožnostjo brskanja po spletu.

Za povezavo na router zadošča, da veš njegov SSID in imaš geslo. Včasih je treba biti še vnešen na spisek MAC adres, ki jim je dovoljeno povezovanje.

S tem pa še ni rečeno, da boš lahko tudi brskal po spletu. Na naslednjem koraku moraš (če uporabljaš DHCP) še pridobiti ustrezni IP naslov, masko omrežja, naslov prehoda in DNS strežnika. Ko imaš te podatke (ki jih lahko tudi ročno nastaviš, če nimaš aktivnega DHCP strežnika), lahko začneš brskati po spletu.

Če se karkoli zatika, se pogleda IPCONFIG, če se nisi zmotil pri vnosu podatkov, ali pa če DHCP ni dodelil naslova in ostalih parametrov.
Če so podatki pravi, preveriš z ukazom ping, če lahko pingaš svoj prehod v internet in DNS strežnik.
Z ukazom nslookup lahko preveriš, kateri DNS strežnik ti računalnik uporablja in če od njega prejema odgovore.
Potem imaš še ukaz tracert s katerim lahko ugotavljaš, do kam ti povezava še deluje, kje bi lahko bila ozka grla na povezavi in po kateri poti ti pravzaprav povezava poteka.

Žal ne moremo vedeti kje se tebi kaj zatika ali pa če si morda kaj napačnega vnesel, saj nisi podal prav nobenega podatka, razen da ti 'zadeva ne poveže'.

Meni se danes kristalna kugla ne poveže, zato ti kaj več ne morem pomagati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet povezan, spletnih strani ne odpre

Oddelek: Pomoč in nasveti
201808 (1474) solatko
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611446 (10222) turob2
»

WiFi - prepoznavanje omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
184503 (3169) barocco
»

Napaka 651

Oddelek: Omrežja in internet
144088 (3783) miraldi
»

Ne dela internet na enem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
133870 (3666) imagodei

Več podobnih tem