» »

2 GPUjev od 6 sistem ne prepozna - nelogično

2 GPUjev od 6 sistem ne prepozna - nelogično

tadoo ::

sestavil sem rig:
Pentium cpu
8gb corsair ddr3
asrock H81 pro btc plata
intenso ssd 128
6x R9 390 8gb VTX povezane preko riserjev - extenderjev
Napajanje preko dveh 1250 Chieftec (na sekundarnem samo ločeno napajanje 3h GPUjev, vse ostalo preko primernega)

dual boot:
v linuxih ne zazna nobene grafike,
v Win 7 64 zazna vseh 6, od tega 2 ki imata v device manegerju error 43 (device stopped working...)

Fora je da če odklopim 2 random grafiki ostale 4 delajo - torej 4 delajo vedno, v vsakem primeru (Win)

Kaj sem že poiskusil??
Menjat matično. Že v prvem primeru sem uporabil novo, za test sem vzel drugo - isto, tudi to novo, tako da matična odpade.
Za foro sem dal zraven tretji napajalnik, isto obnašanje, tako da tudi napajalnik odpade.
Ram, cpu, ssd ne morejo bit krivi za tako napako - odpadejo.
Probav sem dat gor starejše gonilnike (po tem ko sem najnovejše počistil) - napaka identična.
Riserji(extenderji) so ok, isto grafične - saj kot sem napisal, vsaka posebej dela, dokler so priklopljene katerekoli 4.

Sem pa pred 2 tedni sestavil praktično isti rig - ista plata, še slabše napajanje ostalo, bolj ali manj isto.... delovalo je iz prve BP.
Ni mi jasno kaj se tu dogaja. Hardware očitno vse štima. Isto pa software :)) ??

Hvala za nasvete/pomoč/mnenja.....

krneki0001 ::

Premalo rama ali pa napaka na plati.

tadoo ::

Kot sem rekel, plato sem probal že menjat - obe sta novi.
Praktično isti sistem lepo teče z isto - 8gb ram, bom pa probal dal še 8not za foro...

Jst ::

Menjat matično. Že v prvem primeru sem uporabil novo, za test sem vzel drugo - isto, tudi to novo, tako da matična odpade.


Dve enaki plati si uporabil? Zakaj nisi probal z plato drugega proizvajalca? Ima plata najnovejši BIOS?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

zee ::

Slab napajalnik IMO.

Podobne tezave sem imel na delovni postaji s stirimi Tesla karticami.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tadoo ::

3 x 1250W NOVI Cfieftec napajalniki. Nemogoče

Jst je izjavil:

Menjat matično. Že v prvem primeru sem uporabil novo, za test sem vzel drugo - isto, tudi to novo, tako da matična odpade.


Dve enaki plati si uporabil? Zakaj nisi probal z plato drugega proizvajalca? Ima plata najnovejši BIOS?

Identični plati, ker te mam "na lagerju" in na prejšnjem sistemu se je dobro obnesla.

Bom preveril za bios

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tadoo ()

Buggy ::

dokej znan problem in sicer OS/driver limitacija fizicnih kartic.

W7 -4GPUs
W8.1 -5GPUs

...imas postopek kako heknes driverje, da jih sistem vseeno pravilno zazna:

http://www.gobitgo.com/articles/1002/Ho...

nekatere plate imajo tudi finto, da recimo eden od PCIe slotov povzroci podobne tezave, ce ga izpustis pa dela.

Malo se bo treba poigrat...pred leti vem da sem imel tudi jaz ibnge s tem error 43.

beta1 ::

H81 čipset in Pentium CPU za 6x R9 R390 grafik. Zakaj?

Groba ocena. Prešfoh čipset, premalo bandwitha.

Jaz imam H81 v office kompu.

Buggy ::

beta1 je izjavil:

H81 čipset in Pentium CPU za 6x R9 R390 grafik. Zakaj?

Groba ocena. Prešfoh čipset, premalo bandwitha.

Jaz imam H81 v office kompu.


...verjetno bo rudaril Zcash >:D

beta1 ::

no comment za rudnik

jest10 ::

Buggy je izjavil:


...verjetno bo rudaril Zcash >:D

Se pravi zajeb že v štartu, če se pogleda kako pada cena>:D

Buggy ::

jest10 je izjavil:

Buggy je izjavil:


...verjetno bo rudaril Zcash >:D

Se pravi zajeb že v štartu, če se pogleda kako pada cena>:D


najbrz res...so pa rudarji, ki jih poznam iz ETH-ja pred tednom zahypal na tole stvar. Kakor me na trenutke zasrbi, da bi se spet prijel tega "umazanga" posla, sploh zdej ko bi lahk osession sobo ogreval zastojn, nekako ne najdem (se) ustreznega kovanca, ki bi pretehtal odlocitev :P

D3m ::

tadoo je izjavil:

sestavil sem rig:
Pentium cpu
8gb corsair ddr3
asrock H81 pro btc plata
intenso ssd 128
6x R9 390 8gb VTX povezane preko riserjev - extenderjev
Napajanje preko dveh 1250 Chieftec (na sekundarnem samo ločeno napajanje 3h GPUjev, vse ostalo preko primernega)

dual boot:
v linuxih ne zazna nobene grafike,
v Win 7 64 zazna vseh 6, od tega 2 ki imata v device manegerju error 43 (device stopped working...)

Fora je da če odklopim 2 random grafiki ostale 4 delajo - torej 4 delajo vedno, v vsakem primeru (Win)

Kaj sem že poiskusil??
Menjat matično. Že v prvem primeru sem uporabil novo, za test sem vzel drugo - isto, tudi to novo, tako da matična odpade.
Za foro sem dal zraven tretji napajalnik, isto obnašanje, tako da tudi napajalnik odpade.
Ram, cpu, ssd ne morejo bit krivi za tako napako - odpadejo.
Probav sem dat gor starejše gonilnike (po tem ko sem najnovejše počistil) - napaka identična.
Riserji(extenderji) so ok, isto grafične - saj kot sem napisal, vsaka posebej dela, dokler so priklopljene katerekoli 4.

Sem pa pred 2 tedni sestavil praktično isti rig - ista plata, še slabše napajanje ostalo, bolj ali manj isto.... delovalo je iz prve BP.
Ni mi jasno kaj se tu dogaja. Hardware očitno vse štima. Isto pa software :)) ??

Hvala za nasvete/pomoč/mnenja.....


A ti tole pomaga?

http://www.gobitgo.com/articles/1002/Ho...
|HP EliteBook|R5 6650U|

tadoo ::

Ne pomaga tole. Ima starejse grafike, sem probal z najnovejsimi gonilnii, inf je samo eden, stanja ne spremeni.

H81 čipset..sem ze sestavil prakticno isti rig in dela BP. Eth, monera, Z..


Tisti ki pa mate tolk proti miningu... Saj je legalno! Ce vas ne zanima, pac preskocite.

Edit: v linuxu grafike prepozna, vendar jih ne zazene, javi error.

hojnikb ::

Poglej revizijo plate in bios. Če je isti model, še ni nujno ista revizija
#brezpodpisa

Iatromantis ::

Katere grafične gonilnike pa imaš na prvi, delujoči stvari?

Za AMD naj bi blo treba gonilnike patchat za 5+ kartic, če so prenovi mendej.. https://lbr.id.lv/6xgpu_mod/6xGPU.html

tadoo ::

Evo zadeva lavfa! Sicer "pogojno", ampakj zaenkrat vsaj nekaj.

Po četrti inštalaciji ubuntu 14 serverja, driverji iz repositoryja, dela ok. Vsaj dokler je clock na default.
Under/overclockanje je možno le na enem GPUju.

Ob naslednjem "failu" update-am biose, če niso, menjam ssd, ram in cpu. Še kakšna ideja mogoče?

krneki0001 ::

Preveri če je na tistem rigu, kjer vse deluje enak bios na plati in na karticah.

hojnikb ::

zapeči overclock v bios, pa bo delal na vseh kartah
#brezpodpisa

Jst ::

Točno ja, BIOS na samih karticah. To je lahko tudi problem.

Sam imam nekaj izkušenj, ko smo rudarili Litecoin in sem povrnil investicijo, plačal elektriko, in to vse brez upoštevanja, da sem potem kartice, plato, CPU in RAM še prodal (HDDja ni bilo, vse je laufalo iz USB ključka).

Fora je lahko tudi v tem, da se drugi napajalnik ne prižge dovolj hitro in potem tiste kartice BIOSu javijo, da delajo v x1 PCIe mode, driverji pa vidijo full power in raje preventivno izključijo par kartic.

Včasih se je meni obnašalo vse skupaj tako čudno, a ko je enkrat po naključju začelo delovati, čeprav nisem naredil nič, razen hard reseta, sem tako pustil nekaj tednov. Potem sem se igral z hitrostjo GPU/MEM in sem moral zadevo spet resetirati, ampak od takrat mi je vse delalo normalno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Etherum mining (rudarjenje) (strani: 1 2 3 460 61 62 63 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3108475747 (84478) Jagdpanter
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218240 (3879) svedr
»

matična za 4x GPU

Oddelek: Kaj kupiti
111404 (1083) Heisenberg
»

Opteroni za AM3+ vs FX-43xx poraba... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13914978 (13396) filip007
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127863 (65590) -žiga-

Več podobnih tem