» »

matična za 4x GPU

matična za 4x GPU

tomaz4 ::

Razmišljam da bil nabavil 4x 1080Ti za mining, ki bi jih spravil v big tower (da bo cela kišta "normalno" izgledala).
Npr.:
- Fractal Design Define XL R2
- Seasonic PRIME Gold 1200W
- 4x 11GB ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti Blower Aktiv

Ali kdo ve kakšno matična bi ustrezala buildu (da ima 4 PCIe slote v razmaku po dva)?
Idealna bi bila kakšna H81 varianta ...

Za napajanje 1080Ti bi pa tudi poteboval nekaj 6 ali 8 pin PCI-Express priklopov. S kakšnim konverterjem pa to dobim?

DJ-DUST ::

Priklope boš dobil z pravim napajalnikom, katere altcoine pa misliš minirat?

EDIT: Se zavedaš temperatur in glasnosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DJ-DUST ()

tomaz4 ::

Kakor vidim bi se splačalo minirat Zcash, tako da bi kar na tega štartal. Bom pa moral še malo ostale variante pogledat.

Se pravi bi potreboval enega izmed spodnjih:
EVGA SuperNOVA G2 1300
1200 Corsair HX1200i
1200 Corsair HX1200
1200 be quiet! Dark Power Pro 11

Malo dražji je še tale:
1600 Super Flower Leadex

DJ-DUST ::

EVGA ali Corsair bo super. Glede 4x GPU v ohišju pa boš videl da ne bo šlo, sploh v zaprtem...

tomaz4 ::

Za Zcash sem videl da se lahko minira s 80% moči ali manj, pa je še vedno super izplen, tako da upam da bo to malo pomagalo.
Pa še blower type grafične mislim kupit.
A misliš da bo vseeno problem s toploto?

DJ-DUST ::

Definitivno, preveri še malo tu, je veliko nasvetov ipd.

klinker ::

Za ta namen se kupi test board.
Samo, a niso za minanje AMD karte boljse?

tomaz4 ::

Klinker: Menda je odvisno od algoritma za miniranje coinov. Za določene so nvidia boljše.

DJ-DUST: Sem na puget systems videl da predlagajo takšno varianto:
https://www.pugetsystems.com/recommende...
Samo kako se to obnese v praksi pa ne vem.

DJ-DUST ::

Nvidia je dobra za ZEC, DCR, PASCAL, ... za AMD je malo več izbire algoritmov in je tudi v prednosti pri trenutno bolj donosnih ETH, XMR, ... Nvidia je tudi bolj kot ne Plug & Play, pri AMD pa se je potrebno poigrati z VBIOS-em za boljši rezultat...

Zgoraj sem ti podal link da malo pregledaš kaj se bolj splača, mogoče investiraš v 1070 kot 1080 Ti in denarno razliko uporabiš še za kak dodaten GPU. Laufati na 80% je brezveze, 100% ali nič...

Moj predlog pa je da se sploh ne obremenjuješ z ohišjem, več kot 4Gb rama, SSD-ja ali hitrega procesorja (v kolikor bo dedicated rig) in narediš zadevo odprto, če imaš lesa ali alu profilov naredi frame za vse skupaj in grafične med sabo z vsaj 10-20cm prostora. Blowerji bodo glasni če boš hotel držati dobro temperaturo, dvojni ventilatorji ali več pa je zmagovalno. Počasnejši ventilatorji, boljša temperatura - za to ti bodo hvaležne grafike in tvoja denarnica...

Če delaš zaradi izgleda in testiranja, delaj po želji. Če delaš da boš kaj zaslužil in zadevo še razširil, poslušaj moj predlog...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DJ-DUST ()

Heisenberg ::

Da ne odpiram nove teme...

Prosim za mnenjenje sistema za rudarjenje
https://www.mindfactory.de/shopping_car...


Bo OK? Sem kaj pozabil? So ustrezni GPU? Je kaj boljšega za ta denar, mogoče celo v SLO?

Hvala za pomoč!

Han ::

Tole ne bo delovalo: 1151 CPU + 1150 plata.

Heisenberg ::

Han je izjavil:

Tole ne bo delovalo: 1151 CPU + 1150 plata.


:)

procesor je bil izbran za drugo plato, potem sem se pa premisli. Hvala za opozorilo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Etherum mining (rudarjenje) (strani: 1 2 3 460 61 62 63 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3108473694 (82425) Jagdpanter
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33947766 (39203) Mr.B

Več podobnih tem