» »

Podaljški, razdelilci, kup računalnikov in kilometri kablovja...

Podaljški, razdelilci, kup računalnikov in kilometri kablovja...

Roadkill ::

Morda malce pretiran naslov ;)

Fora je v tem, da imamo ta teden s frendi lan party in me zanima nekaj v zvezi z naslovom topica.
Namreč tam bo v eni sobi priključenih 6 comopov, 6 monitorjev, nekaj zvočnikov, kak ventilator, mašina za kavo itd...
In ker so nam te stvari zelo pri srcu smo nadvse pazljivi in me tako zanima, kako je najboljše priklopiti tako število naprav v eni sobi ki ima 4 štekarje(erm..narečni izraz...da ne bo pomote... vire napetosti :D)?
Bil sem namreč prepričan, da je najbolje zadevo kar se da razporediti po štekarjih, a potem sem nekje slišal, da je to "samomor iz zasede" zaradi nekega čudnega razloga... v glavnem: sem zmeden. :)

Torej zanima me, kako vse to priklopit, da bo našim mašincam kar najprijetneje?

Hvala.

bf4ed ::

Ja dobro bi bilo razdelit na več, samo če pa je v eni sobi pa vsi vezani skupaj pa niti ni pomembno. Ponavadi je 16A varovalka. To pa folga za 3600W. Kišta porabi 120W pa monitor 100W. Zdaj si pa izračunaj kolko rač lahko priklipiš >:D .

Ni panike!:D

Roadkill ::

Lani smo skurili varovalko, ko se je v sosednji sobi prižgal sušilec za perilo :D
Mene je skor infakrt, ko je ob 2h zjutraj usekalo in nardilo blackout :)

Gh0st ::

Ja men se je to tud zgodilo. Mam u sobi ful ene elektronske krame in samo 3 štekerje, potem sem pa enkrat sesal v predprostoru in, paf. Šel monitor. :|
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

tx-z ::

Če ti je kej vn vrgl je lahko tut to možno: Ni nujn da maš varovalko na en štekar, lahko da so vsi šterje na 10 al pa 16A. Kup si podalšek pa še iz kakšne sosednje sobe prvleč elektriko :)
tx-z

Roadkill ::

No ok, sej tak je biu tut originaln plan, sam se raj pozanimam, da je za zihr. :)
Hvala za info.

bf4ed ::

Jaz sem ti napisal kolko lahko priklopiš na 16A varovalko!>:D

gumby ::

bf4ed: ne bodi tako prepričan... usmerniki v računalniku imajo zelo čudno porabo in znajo imeti konice tudi po nekaj 100A 8-O, še posebej pri vklopu. avtomatske varovalke znajo kar pokati zaradi tega...

tx-z ::

če maš dober napajalnik pol sigurn ne,, drgač pa: 100A ?!? to je 22kW, to ti glavno varovalko vn vrže (glavna je ponavad 40A),,pol bi mogu vsakič poklicat na elektro da ti pridejo menjat
tx-z

gumby ::

konice... izmerjeno z profesionalnim instrumentom

in 40A varovalk ni:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6721331 (7841) tony1
»

5x1.5 za vticnico in luc (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9917090 (15573) negotiator
»

Indukcijska plošča (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6528210 (20059) mat xxl
»

Vtičnica ne deluje kljub temu, da je pod napetostjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5315922 (14352) St235
»

akumulator vs 230V

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
446676 (5695) TESKAn

Več podobnih tem