» »

CD Text

CD Text

kalcek16 ::

Imam avtoradijo, ki mi podpira CD-text, če prav vem to pomen d se napišejo na displeju imena skladb. Zanima me kako naj v Nerotu posnamem komade d se bodo imena skladb izpisala na displeju? K jaz sem v nerotu probu iz MP3-ju posnet navaden CD in so bili komadi poimenovani, sam c Avtoradijum se pa niso izpisal-a bi mogu mugoče še kakšen file posnet zraven?

BaRtMaN ::

Ne. Upam, dea Audio CDja ne delaš z Wizardom. Greš na Audio CD, nato zavihek Audio CD in obkljukaš Write CD Text on CD. Vpišeš podatke o CDju in klikneš New.
V prazno okence potegneš komade, ki bi jih rad na CDju in za vsakega preveriš pravilen vnos za CD Text, tako da dvoklikneš na posamezen komad. Odprejo se ti lastnosti komada, kjer lahko napišeš tudi Title (CD Text) in Artist (CD Text).

Razumeš?

kalcek16 ::

Ja popolnoma te razumem,ker jz sem pa prej delu vse iz čarovnikom. Upam d bo to k si mi reku delal, ker trenutno nimam nobenga cd-ja za posnet tko d bom drugič probal. HVALA

fictionel ::

zakaj mi pa pol, k tko posnamem cd, ne dela cdtext u winampu (2/3) al pa u mediaplayerju?

pa cist lepo tko posnamem, kokr si opisov...

CaqKa ::

čisto enostavno.. ker ne podpirata cdtexta :)
ona dva se ozirata na cddb.
cdtext pa je v prvotne namenu za standalone zadeve ki pa niso povezane z netom.

Lith ::

če je CD-TEXT zapisan, boš najlepše videl ravno v Nerotu, če daš CD not in kllikneš i - info na CD... drugače pa če želiš bolj posnetke uredit, uporabi (najdi) Feurio, ki je namenski prog. za snemanje glasbe
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Xgeneration ::

CD-Text ti ne bo delal, če ti tvoj CD-RW tega ne podpira.
Dans to podpirajo že skoraj vsi, če maš pa starejšega, pa je možno, da CD-Texta ne boš mogel posneti.

8-O

gkovac ::

Nero ima drugače tut možnost write CD text to CD pod Audio CD možnostmi. Se ravi če imaš komade, ki imajo CD text, vklopiš to opcijo in zadeva ti more delat!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

kalcek16 ::

Jz sm probu z nerotom nardit tko kot ste rekl ampak se mi na radiju izpiše no tittle.radijo pa sigurno podpira cd-text,pa tud moj pekač ga podpira. A je še kkšna možnost?

CaqKa ::

kako si vpisal cd text? poročaj kaj si klikno v katero polje si vpisal itd..

mato22 ::

Na avtoradiu imaš verjetno več varjant izpisa texta recimo disk name, disk title in track title, vsaj tko mam jest na mojmu Kenwoodu in tud recimo pri disk title piše no text, če v Nerotu nisem napisal texta za cd. Ko dam pa na track title pa mi lepo izpiše naslove komadov tko da probaj mal na avtoradiu poiskat če maš te variante.
Če si vpisal text samo pri komadih pol ti bo radio izpisal samo Track title, če pa si vpisal text tud za disk title pol ti bo izpisalo tud ta text.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

kalcek16 ::

1. šel sem v nerota,ampak ne v čarovnika.
2.kliknu sm ikono za avdio snemanje in na desni strani, pod jezičkom avdio cd,kliknu da naj zapiše cd-text
3. napisu sem naslov in izvajalca potem ka kliknu gumb nova (New)
4.prenesu sem komade na desno stran d jih bom posnel in usakega posebej kliknu 2x in jih poimenoval po svoje(a je bla mugoče tuki napaka,ker nism pustu tak ime kot je bil) Pol sem pa zapeku cd.

Pa k sm poimenoval komade in izvajalce sem uporabljal skos VELIKE črke.

CaqKa ::

ber post od mato22 ;)

BaRtMaN ::

Vse si naredil prav. Beri post od CaqKe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nero - CD text ne dela

Oddelek: Programska oprema
5950 (893) rfmw
»

Kreiranje Audio CD

Oddelek: Zvok in slika
61001 (940) zavajon
»

Spiski komadov-filev

Oddelek: Programska oprema
61092 (950) msenjur
»

CD text

Oddelek: Pomoč in nasveti
151245 (1047) DrSergioDJ
»

write CDtekst to audio CD

Oddelek: Zvok in slika
81226 (1065) Yo

Več podobnih tem