» »

Vtičnica ne deluje kljub temu, da je pod napetostjo

Vtičnica ne deluje kljub temu, da je pod napetostjo

1
2
»

int47 ::

nejc711 je izjavil:

Kvadratni kabel :)) Kaj boste eni še izuml? Trikotni kabel?

Mislim, da ne bo potrebno nič izumljat. Sektorski presek, je že patentiran in v uporabi.

St235 ::

Ni point v obliki kabla. Point je v tem, da imamo pametnjakoviče, ki bi vlekli kable in v vtičnice na lučki tlačli 16A varovalke, zraven pa niso sposobni ločit med debelino (premer v mm) in presekom (ploščino v mm2). Si ga kar predstavljam, kako potem joka da je kupil kabel, ki je "debel" 2,5mm2 potem bi se pa čudil zakaj meritev z geotrikotnikom ne pokaže tega.

STU-III ::

St235 je izjavil:

Ni point v obliki kabla. Point je v tem, da imamo pametnjakoviče, ki bi vlekli kable in v vtičnice na lučki tlačli 16A varovalke, zraven pa niso sposobni ločit med debelino (premer v mm) in presekom (ploščino v mm2). Si ga kar predstavljam, kako potem joka da je kupil kabel, ki je "debel" 2,5mm2 potem bi se pa čudil zakaj meritev z geotrikotnikom ne pokaže tega.


Daj ne serji no! Dobro poznam razliko med debelino in površino. Pač sem po domače rekel, naj izmeri, kako debel kabel je - vsak bedak bo vedel, kaj sem s tem mislil, ti pa očitno ne.

(pa, če bi kupil 2.5mm debel kabel še toliko bolje - bolj varno, vendar ne za denarnico :)))

in v vtičnice na lučki tlačli 16A varovalke


In, kaj potem? Kot sem že rekel, če se napeljava zamenja, bo dal z lahkoto 16A varovalko, saj vtičnica to prenese brez težav.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

St235 ::

Če se da ustrezna napeljava lahko tudi drva žaga in rešetke vari v kopalnici, pa zato ni tvoj nasvet nič manj neuporaben. In ja, bi človek res mislil, da vsak bedak loči med debelino in površino.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6721387 (7897) tony1
»

varovalka v kopalnici

Oddelek: Loža
171746 (1225) Malajlo
»

Priklop štedilnika - kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11942776 (29369) borut_p
»

5x1.5 za vticnico in luc (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9917175 (15658) negotiator
»

Varovalke v stanovanju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4017070 (15901) imagodei

Več podobnih tem