» »

Usrani piškotki

Usrani piškotki

sarma832 ::

V čem je trik te zakonodaje?

Sem prepričan da 99% uporabnikom to sprejemanje usranih piškotkov bolj kot ne najeda živce.

Vsaj meni gre pošteno na ...

Samson ::

Zivce? Looliko? Kar pogumno povej. In ja. Tole je totalno zgreseno, saj povecini nimas moznost izbire. Ce imas moznost kliknit se strinjam se nekako razumem. Ampak kdo mi pa garantira da ko kliknem na X da se avtomatsko ne strinjam. Pac odvisno kaksni so nameni, zadovoljijo pa zakonom...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

BivšiUser2 ::

Naloži si extension "I don't care about cookies"
Get rid of annoying cookie warnings from tens of thousands of 'infected' websitesThe EU regulations require that any website using cookies must get user's permission before installing them. These warnings appear on most websites until the visitor agrees with the website's terms and conditions. Imagine how irritating that becomes when you surf anonymously or if you delete cookies automatically every time you close the browser.
This add-on will remove these annoying cookie warnings from almost all websites! You can report any website which still warns you about cookies: make a right click and choose 'Report a cookie warning' from the menu.
Other browsers are supported too. Check http://www.kiboke-studio.hr/i-dont-care... for info, support and donations.

Potem pa jih z skripto izbriši. Za firefox znam, da so 3 cookies.sqlite datoteke.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Ales ::

Čisto tako mimogrede, jezite se na dobro napisan zakon, namesto na "izdelovalce" strani, ki nimajo pojma ali pa se namenoma delajo neumne.

Piškotki so v veliki meri namenjeni sledenju in statistiki, za delovanje strani so le redko potrebni. Tam, kjer pa so res potrebni za delovanje strani, po mnenju IP ni potrebno nobeno moteče opozorilo, le navedeno mora to biti v pogojih uporabe oz. podobnem dokumentu. Ampak lastniki strani jih vseeno povsod namenoma vsiljujejo, lepijo dialoge za sprejem te navlake in delajo izkušnjo obiska strani praktično nemogočo, če se jih ne sprejme. In to je nezakonito, samo očitno nikogar ne moti dovolj, da bi jih prijavljal.

In potem vam je zakon kriv... Ej folk, razmišljajte malo s svojo glavo, namesto da kar tako požrete vsako govno, ki ga kdo postavi na splet.

next3steps ::

neumno spisan zakon, ceprav je dobronameren, je se vedno neumno spisan zakon. Sam resujem problem z Ublock Origin, ki mi po defaultu bloka skoraj vso taksno nesnago.

Netrunner ::

Zakon je spisal nekdo ki nima pojma o tem zakaj se sploh gre. Če bi v zakonu definirali samo, da se morajo spletne strani držati "do not track" opcije od brskalnika bi to bilo več kot dovolj.

Ales ::

In kako bi potem uporabljali piškotke (ali druge oblike interakcije), tam kjer so upravičeni? Me prav zanima, koliko vas je sploh prebralo zakon.

Napiši tekst člena, ki bi po tvojem bil boljši, saj zakoni niso nespremenljivi. lahko kar tukaj, bo že prišlo tudi do ljudi, ki lahko kaj premaknejo.

urli ::

Imam kup strani in na nobeni nimam tega bebastega opozorila o cookijih pa imam na vseh google analytics. Boli me za neke birokratske bedarije. Imam pa pod privacy policy napisano, da so na strani google analytics piškotki. Do zdaj še nisem imel težav s kakšnimi inšpektorji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

next3steps ::

Pa za prodajo tvojih podatkov tudi?

Ker sedaj je situacija taka, da moraš za uporabo nekih strani sprejeti piškotke. Tudi če ne sprejmeš tistega obvestila (stisneš en velik križec), se podatki vseeno zbirajo, ker tisto je samo obvestilo.

*Ah, pardon. Niso tvoji. So podatki tvojih obiskovalcev. Kurc jih gleda.

urli ::

next3steps je izjavil:

Pa za prodajo tvojih podatkov tudi?

Ker sedaj je situacija taka, da moraš za uporabo nekih strani sprejeti piškotke. Tudi če ne sprejmeš tistega obvestila (stisneš en velik križec), se podatki vseeno zbirajo, ker tisto je samo obvestilo.

*Ah, pardon. Niso tvoji. So podatki tvojih obiskovalcev. Kurc jih gleda.


Bodimo raje hvaležni google, da nam daje toliko storitev for free. Če pri tem zbira kaj vpišem v iskalnik, da mi lahko posreduje bolj ciljan oz. sorodni oglas, who cares? Tko al tko bi mi ga, če ne sorodnega pa še kakšno večjo bedarijo..

Furbo ::

Jaz bi tudi najraje nekam poslal bedake, ki programirajo npr za Mercator, vsakič ko s telefonom pogledam če je kaka akcija, bum ogromen nadležen cookie warning. Pa veliko spletnih strani ima to. In hudič je prav narejen tako, da je nadležen in ne izgine, ko se pomikaš po strani.

Ne morem drugega, kot da si mislim, da so tile web designerji, sami kreteni, ki sicer nič ne brskajo po netu.
Očitno pa tudi v firmah delajo sami nesposobneži, da jim to dopuščajo. Manjka jim en žepni Steve Jobs, da jim primaže kako klofuto za take izdelke - odganjalce obiskovalcev.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca glede rabe piškotkov so se že ustalile (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5215771 (12989) slitkx
»

Informacijski pooblaščenec predstavil nove dobre prakse pri uporabi piškotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5820334 (14068) AštiriL
»

cookie nova zakonodaja

Oddelek: Izdelava spletišč
419305 (7305) stb
»

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Izdelava spletišč
744204778 (156344) Tydek
»

Kdo vse ne priznava novega ZEKom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13142503 (34141) trizob

Več podobnih tem