» »

Počasni vozniki

Počasni vozniki

««
34 / 36
»»

negotiator ::

krneki0001 je izjavil:

negotiator je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Na križišču stojiš, zraven se pripelje motorist, ves napaljen, kako ga bo tišal. Pa pri rdeči luči v avtu pohodiš gas in spustiš sklopko, da avto skoči kak meter naprej in pohodiš bremzo. Motorist pa na polno v rdečo luč skozi križišče.


;(( Si že videl kaj takega?


Ja, v živo sem to videl. Pa ne samo z motorjem, tudi z avtomobilom. Samo gledajo, kako bo tisti zraven speljal in nič na semafor.


Meni se je tudi že zgodilo, na večpasovnem križišču, ko imajo eni rdečo, drugi pa zeleno, da sem že skoraj speljal, ko je tisti zraven mene speljal - na srečo vedno pogledam še na semafor.
All easy problems have already been solved.

scipascapa ::

danes zjuraj še ena.

Invictus ::

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...

Evo, 160 km/h je prehitro, to da je vozni pas prazen, pa sploh ni problem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

negotiator ::

Invictus je izjavil:

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...

Evo, 160 km/h je prehitro, to da je vozni pas prazen, pa sploh ni problem...


Ja, razlog za to je pa to, da tudi vs počasni "prehitevajo" ;((
All easy problems have already been solved.

sheeshkar ::

Invictus je izjavil:

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...

Evo, 160 km/h je prehitro, to da je vozni pas prazen, pa sploh ni problem...

Jah, glede na to, da je kreten s previsoko hitrostjo ter prekratko varnostno razdaljo ogrožal življenja, medtem ko prekšek zaradi predolge vožnje po prehitevalnem pasu ne ogroža nikogar (razen kretenov z majhnimi penisi), je vsem z vsaj malo zdrave pameti povsem jasno, zakaj se opozarja nanj in ne na prazen vozni pas. Da pa ne bo pomote (in s tem mislim podtikanj), vožnje po prehitevalnem pasu pri kateri nikogar ne prehitevaš, ne odobravam, ne prakticiram in to je nekaj, kar bi morali večkrat sankcionirati. Ampak, dokler nekateri zagovarjate kršenje omejitev, prehitevanje po desni, selektivno upoštevanje rdeče luči in vožnjo po pločnikih, so prekrški kot so vožnja po prehitevalnem ali oviranje kolone samo nenevarnen pljunek v morje, ki je polno retardiranih morskih psov (upam, da ni potrebno izpostavljati, koga mislim s tem).

CoolBits ::

Če bi retardi vozili po voznem, nebi bilo prehitevanj po desni in če bi drugi retardi vozili na zgornji omejitvi namesto precej manj... bi bilo manj prehitevanj na splošno povsod...

Aston_11 ::

CoolBits je izjavil:

Če bi retardi vozili po voznem, nebi bilo prehitevanj po desni in če bi drugi retardi vozili na zgornji omejitvi namesto precej manj... bi bilo manj prehitevanj na splošno povsod...
Pozabil si dodati: ne bi bilo prehitevanj retardov po desni.... bi bilo manj prehitevanj retardov na splošno povsod.

sheeshkar ::

CoolBits je izjavil:

Če bi retardi vozili po voznem, nebi bilo prehitevanj po desni...

...ker odstavni pas ne obstaja in tam se nikoli ne prehiteva po desni. :))



CoolBits je izjavil:

in če bi drugi retardi vozili na zgornji omejitvi namesto precej manj... bi bilo manj prehitevanj na splošno povsod...

...ker retardi prehitevajo samo, ko nekdo vozi pod omejitvijo. :))



V prometu se je vedno potrebno prilagajati počasnejšemu (ali šibkejšemu, ali tistemu, ki dela prekršek itd.) in ne obratno. Ne vem, od kje vam ideja, da se bi morali počasnejši (takrat, ko s svojo vožnjo seveda ne povzročajo prekrška) glede hitrosti svoje vožnje kakorkoli prilagajati željam nestrpnih bolnikov, ki v idealnem svetu (torej tistem, kjer na cesti ni ne počasnih, ne hitrih retardov) sploh ne bi dobili izpita, temveč bi svoje frustracije zdravili v kakšni primerni instituciji.

CoolBits ::

sheeshkar je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Če bi retardi vozili po voznem, nebi bilo prehitevanj po desni...

...ker odstavni pas ne obstaja in tam se nikoli ne prehiteva po desni. :))


Nisem še doživel, da bi kdo po odstavnem prehiteval... tudi to so retardi ja.

sheeshkar je izjavil:

CoolBits je izjavil:

in če bi drugi retardi vozili na zgornji omejitvi namesto precej manj... bi bilo manj prehitevanj na splošno povsod...

...ker retardi prehitevajo samo, ko nekdo vozi pod omejitvijo. :))


Jp... samo da to niso retardi, retardi so tisti ki prehitevajo ko že voziš na zgornji omejitvi...

sheeshkar je izjavil:

V prometu se je vedno potrebno prilagajati počasnejšemu (ali šibkejšemu, ali tistemu, ki dela prekršek itd.) in ne obratno. Ne vem, od kje vam ideja, da se bi morali počasnejši (takrat, ko s svojo vožnjo seveda ne povzročajo prekrška) glede hitrosti svoje vožnje kakorkoli prilagajati željam nestrpnih bolnikov, ki v idealnem svetu (torej tistem, kjer na cesti ni ne počasnih, ne hitrih retardov) sploh ne bi dobili izpita, temveč bi svoje frustracije zdravili v kakšni primerni instituciji.

V prometu se je treba prilagajat tudi hitrejšim, tudi to je samo prekršek...

MasterTade ::

V prometu se je vedno potrebno prilagajati počasnejšemu (ali šibkejšemu, ali tistemu, ki dela prekršek itd.) in ne obratno. Ne vem, od kje vam ideja, da se bi morali počasnejši (takrat, ko s svojo vožnjo seveda ne povzročajo prekrška) glede hitrosti svoje vožnje kakorkoli prilagajati željam nestrpnih bolnikov, ki v idealnem svetu (torej tistem, kjer na cesti ni ne počasnih, ne hitrih retardov) sploh ne bi dobili izpita, temveč bi svoje frustracije zdravili v kakšni primerni instituciji.

Prehitevanje ni prepovedano, če vozi 50% pod omejitvijo naj se umakne, prav tako naj se umakne s prehitevalnega pasu, če ne misli prehitevati. Evo kaj po tvoje s tem ni vredu?
Mors omnia aequat

Heavy ::

MasterTade je izjavil:

Prehitevanje ni prepovedano, če vozi 50% pod omejitvijo naj se umakne, prav tako naj se umakne s prehitevalnega pasu, če ne misli prehitevati. Evo kaj po tvoje s tem ni vredu?



Točno tako! Če te kdo prehiti po desni, je že znak, da je vozni pas prost.
#TeamFelix

šernk ::

in smo spet na začetku:

razlog: varen voznik vozi po prehitevalnem pasu ker bo čez 5min prehiteval naslednji kamion
posledica: norec, ki prehiteva po desni.

zanimivo da mene še nikoli ni nihče po desni prehiteval. No policaje sem enkrat v koloni čakal kje bodo šli mimo, ampak čakal sem jih spet zaradi varnih voznikov, ki ne vedo kam se umaknit in so potem policaji malce po odstavnem pasu vozili mimo stoječe kolone, malce po prehitevalnem, malce po sredini, vsake 2min stali tako da dokler niso bili cca 5 avtov za menoj nisem imel ideje kje se bodo prebili do mene. seveda se tisti na prehitevalem pasu ni postavil ob rob pasu in sem se moral odločati ali zapreti odstavni pas ali sredino. vem kaj je pravilno ampak ne pomaga nič če imaš vsakih 10m idiota s prikolico, ki zapre tako vozni kot prehitevalni pas hkrati.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

negotiator ::

varen voznik vozi po prehitevalnem pasu ker bo čez 5min prehiteval naslednji kamion


To seveda ni varen voznik.

norec, ki prehiteva po desni.


Tudi to ni nič norega - razen, če seveda prileti 130, ko tisti na prehitevalnem pelje 80. Počasi se približaš po robu desnega pasu in ko si ob počasneli na prehitevalnem pasu, pospešiš in si v trenutku mimo njega. Legalno ni, je pa varno, če je počasnela na prehitevalnem naredila in ne kupila izpit, ker vsak normalen voznik pogleda v ogledala + bočno, preden gre iz prehitevalnega na vozni pas - tako učijo na vseh avtošolah in tako se tudi dela. Ni varnega načina za menjavo pasu, brez, da se prepričaš, da ne boš v koga butnil - voznik, ki tega ne naredi, lahko povzroči nesrečo tako v primeru, da ga nekdo prehiteva po desnem, kot tudi v primeru, da se tisti na desnem le normalno pelje.
All easy problems have already been solved.

Aston_11 ::

negotiator je izjavil:

preden gre iz prehitevalnega na vozni pas - tako učijo na vseh avtošolah
Učijo tudi, da se ne prehiteva po odstavnem, pa da se ne vozi preko omejitev hitrosti, pa da se ne vozi po pločnikih, itd..... n-itd., vendar večina tega ne dela. Kaj je torej smisel tvojega nabivanja? Da ti lahko, ostali pa ne?

Heavy ::

Enkrat pojdi do Kopra in nazaj po avtocesti in štej koliko jih zasanjanih vozi po prehitevalnem in koliko jih prehiteva po odstavnem pasu.
#TeamFelix

SimplyMiha ::

Pojdi še na policijsko upravo in jih pobaraj, koliko kazni so napisali zaradi tega. Ko si že tam, še vrni svoj izpit. Če tako vozijo idioti, to še ne pomeni, da je to sprejemljivo.

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

Utk je izjavil:

bom še vedno po svojih močeh pomagal mladim ali novim motoristom z nasveti.

Raje ne.


Če bo učil, da dirkanje z motorji sodi na dirkališča in ne na ceste bo to ok.

šernk ::

Legalno ni, je pa varno, če je počasnela na prehitevalnem naredila in ne kupila izpit, ker vsak normalen voznik pogleda v ogledala + bočno, preden gre iz prehitevalnega na vozni pas - tako učijo na vseh avtošolah in tako se tudi dela

tu se negiraš sam sebe. vsak normalen voznik namreč ne vozi po prehitevalnem pasu, če je vozni pas prost. Osebno pa vem, da več kot 50% voznikov na naših cestah vzratnih ogledal med vožnjo sploh ne spremlja, ker drugače bi marsikdaj šel prehitevat kolono pa si je nikoli ne upam ravno iz razloga, da mi bo skočil kdo direkt pred nos brez pogledat če kdo od zadaj že prehiteva (ja vem je prepovedano prehitevat kolono, ravno tako kot je prepovedano ustvarjat kolono! ampak ko imaš 1,5km proste ravnine in na tisti ravnini od prvih 4ih avtov ne gre nihče prehitevat te ima da bi šel mimo vseh 10 avtov kar jih imaš pred seboj)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

solatko ::

nebivedu - To da vozniki niso skoncentrirani, se sliši vsak dan, zaradi zaprtih odsekov cest v SLO. Kaj vam tu ni jasno, če ne morete bit med vožnjo skoncentrirani na vožnjo, niste za to opravilo.
Kaj bi se zgodilo s pacientom, ki ga operira neskoncentriran kirug?

Imaš posle, kjer ni potrebna velika koncentracija čutil, vida, telesa, sluha in ostalih čutil, vendar promet ni en izmed teh. V prometu drugače ne gre. Zato je hitro, hitro prehitro.

Seveda obstojate dobri vozniki, ki lahko telefonirate, se ukvarjate z otroci na zadnjih sedežih, nastavljate radio, popravljate klimo, gledate GPS, pošiljate SMS-e in se vseeno držite vseh drugih predpisov. Ravno tako imate med vožnjo lahko žolčne debate s partnerjem/ko, si ogledujete pokrajino, mimogrede spregledate znak za enosmerno, omejitev hitrosti,......

Še bolj je to pomembno na motorju, kjer pa res ni možnosti za lagodnost.
Delo krepa človeka

negotiator ::

šernk je izjavil:

Legalno ni, je pa varno, če je počasnela na prehitevalnem naredila in ne kupila izpit, ker vsak normalen voznik pogleda v ogledala + bočno, preden gre iz prehitevalnega na vozni pas - tako učijo na vseh avtošolah in tako se tudi dela

tu se negiraš sam sebe. vsak normalen voznik namreč ne vozi po prehitevalnem pasu, če je vozni pas prost. Osebno pa vem, da več kot 50% voznikov na naših cestah vzratnih ogledal med vožnjo sploh ne spremlja, ker drugače bi marsikdaj šel prehitevat kolono pa si je nikoli ne upam ravno iz razloga, da mi bo skočil kdo direkt pred nos brez pogledat če kdo od zadaj že prehiteva (ja vem je prepovedano prehitevat kolono, ravno tako kot je prepovedano ustvarjat kolono! ampak ko imaš 1,5km proste ravnine in na tisti ravnini od prvih 4ih avtov ne gre nihče prehitevat te ima da bi šel mimo vseh 10 avtov kar jih imaš pred seboj)


Ah, spet en, ki ne razume (poleg solatkota). "si ne upam... ...da mi bo skočil direkt pred nos" A, ko se pa normalno voziš po voznem pasu, ti pa ne more skočit pred nos??? ;((
All easy problems have already been solved.

šernk ::


Ah, spet en, ki ne razume (poleg solatkota). "si ne upam... ...da mi bo skočil direkt pred nos" A, ko se pa normalno voziš po voznem pasu, ti pa ne more skočit pred nos??? ;((


ne more, ker kdor prehiteva bo šel dovolj mimo mene, kogar dohitim in je na prehitevalnem mu pa vozim tistih 30m zadaj, če se slučajno premisli da zamenja pas.

vem kaj misliš ampak osebno nimam jajc prehitevat po desni. Pa me boli k. ali je prav ali ne in za policaje in kazni, ker če jo bom dobil jo bom dobil upravičeno. dejstvo je da se ti ob prehitevanju zanašaš na to da bodo pogledali v ogledala (čeprav jih to morda 70% res naredi, jih pa zagotovo vsaj 50% teh ne preveri mrtvega kota). potem pa seveda spet računaš da ljudje na avtocesti ne menjajo pasov sunkovito. Sedaj ti pa povem kaj jaz računam: da vsi nimajo pojma zakaj so žmigavci, kam bodo zavili in kaj so vzratna ogledala. ne vem koliko ljudi je že imelo desni žmigovc, zavili so pa levo potem. o tem da jim gori po 2km brez kamorkoli zavit da ne govorimo, potem najdeš ljudi ki gredo celo prehitevat po levi levo zavijajoče vozilo...ti pa kar računaj naprej zaradi mene.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

negotiator ::

@šernk

Vem tudi kaj ti misliš ampak eni gredo "kao" prehitevat in potem kruzajo malo pred tabo ali pa celo ob tebi dolgo časa, ko pa potem menjajo pas, pa ne morejo kar butnit na desnega - preprosto ni varno - jaz še nisem menjal pasu, brez da bi pogledal v ogledala in tudi bočno, pa ne zaradi tega, ker bi se bal, da bi kdo prehiteval po desnem ampak, ker ti že podzavest govori, da poglej - to je nekako tako, kot da bi s prevezo čez oči prečkal cesto (nič pogledal a je frej ali ne). Saj te ne silim in nikogar tukaj, da prehiteva po desni, samo pravim, da tisti, ki gleda v ogledala, bo pogledal vsakič in prehitevanje po desni ni tako nevarno, kot nekateri mislite. Če dejansko nekateri vozijo tako, da ne pogledajo bočno in v ogledala, preden se vrnejo na vozni pas, potem se pa čudim, da so sploh dobili izpit - za kaj takega padeš takoj.
All easy problems have already been solved.

solatko ::

negotiator - Hude nesreče so na AC zaradi naletov, izsiljevanja vozila na prehitevalnem pasu in zaradi prehitevanja po desni ali odstavnem pasu. In to hude nesreče, zato ker so hitrosti velike, tako da se prične karambolirano vozilo vrteti po cesti in se zaletavati od ograje do ograje, vmes pa pomete vse pred seboj in tudi tiste, ki niso pravočasno zavirali.
Delo krepa človeka

jalovec09 ::

Bo treba res počasneje vozit, da oni zadaj mal živčke razdražjo:))
Meni se zdi optimalna vožnja izven naselja pri nekaj ovinkih in ne najboljšem asfalt 70km/h z vrha dost, recimo Vrhnika-Horjul.

negotiator ::

solatko je izjavil:

negotiator - Hude nesreče so na AC zaradi naletov, izsiljevanja vozila na prehitevalnem pasu in zaradi prehitevanja po desni ali odstavnem pasu. In to hude nesreče, zato ker so hitrosti velike, tako da se prične karambolirano vozilo vrteti po cesti in se zaletavati od ograje do ograje, vmes pa pomete vse pred seboj in tudi tiste, ki niso pravočasno zavirali.


In pa zaradi takih, ki pri menjavi pasov ne pogledajo, si še pozabil. Takole pač ne gre vozit na cesti:



PS: pa, če si tale video malce od bližje pogledaš, boš videl, da ni bilo tukaj nobenega prehitevanja po desni in točno kaj takega se lahko zgodi tudi na naših cestah - pa ni treba, da kdo prehiteva. Upam, da ti bo zdaj jasno, o čem govorim.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Horejšio ::

Nekateri res ne zmorejo, pa peljejo 70 na 90 jebiga, starejši. Samo mi je pa res smešno, ko grem po LJ obvoznici in je desni pas prazen, ker so vsi na levem. Prehitevajo luft :)

Telbanc ::

negotiator je izjavil:

solatko je izjavil:

negotiator - Hude nesreče so na AC zaradi naletov, izsiljevanja vozila na prehitevalnem pasu in zaradi prehitevanja po desni ali odstavnem pasu. In to hude nesreče, zato ker so hitrosti velike, tako da se prične karambolirano vozilo vrteti po cesti in se zaletavati od ograje do ograje, vmes pa pomete vse pred seboj in tudi tiste, ki niso pravočasno zavirali.


In pa zaradi takih, ki pri menjavi pasov ne pogledajo, si še pozabil. Takole pač ne gre vozit na cesti:



PS: pa, če si tale video malce od bližje pogledaš, boš videl, da ni bilo tukaj nobenega prehitevanja po desni in točno kaj takega se lahko zgodi tudi na naših cestah - pa ni treba, da kdo prehiteva. Upam, da ti bo zdaj jasno, o čem govorim.



Prepozno menjavanje pasov. Hotel je ven, na desni pas, spomni se prepozno in plača z življenjem verjetno.

Takih maš tud pr nas.



Slovenska klasika, duvanje pe desnem pasu.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

negotiator ::

@Slonic-tonic

No, tist video spodaj je pa lep primer nesreče, ki bi jo lahko povzročil tudi solatko (sodeč po opisu, ki ga je podal). Tovornjakar je očitno zadnji trenutek opazil lexusa ampak slednji se je žal prestrašil in pretirano odreagiral. Tovornjakar bi pa lahko prej tudi pogledal v ogledalo, preden je začel menjavati pas. To se je meni že dostikrat zgodilo, ko sem bil na prehitevalnem in je tovornjak kar k meni začel lezti, sem bil čisto presr*n - če ne gledaš v ogledala, nima veze, na katerem pasu si - še vedno lahko pride do nesreče.

PS: enkrat sem prehiteval tovornjak po levem, pa začne lezti proti meni - brez, da bi sploh kaj nakazal, a me je na srečo opazil. Potem sem se na križišču ustavil, na pasu za naravnost, on pa se pelje mimo mene po pasu za levo in mi potrobi, točno, ko je bil s kabino pri mojem avtu, jaz sem imel pa še okno odprto - sam zaj*be, potem me pa še s trobljo straši...
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

negotiator - Ja to je nesreča, ki bi jo lahko doživel mladenič iz RTV-ja, če za volanom nebi bil solatko. Desni smerokaz in premik vozila za cca pol metra v desno, bi se končal tragično, če bi s tem nadaljeval, kar se dogaja, kot vidiš, saj noben pameten voznik, ne pričakuje idiota s 130-150 na voznem pasu, ko se pelje kolona po prehitevalnem okoli 110, kolikor je od rondoja do križišča z Brnčičevo, omejitev.

Zato in nič drugega, je prehitevanje po desni in odstavnem pasu, prepovedano.

Drugo so hitre mestne ceste, kjer se lahko prehiteva po obeh pasovih in to večina voznikov ve.
Delo krepa človeka

St235 ::

Ce za volanom ne bi bil solatko, amapk nekdo ki je pol manjsi kreten in bistveno boljsi voznik, mu na kraj pameti ne bi padlo nakazovat menjavanju pasu zato da pumpa svoj ego in zajebava ostale voznike. Res dober voznik pa sploh nebi kampiral na prehitevalnem pasu, ce bi videl da ne more prehitevat.

mirator ::

Ko že omenjate Štajersko cesto med rondojem Tomačevo in križiščem z Brnčičevo in Šlandrovo, mi naj kdo pojasni:
Ko se pelješ v smeri od rondoja proti križišču, imaš iz rondoja dvopasovni izvoz.Če zavijaš iz levega pasu, kdaj se potem na Štajerski cesti preneha levi vozni pas in začne prehitevalni ter kdaj ta pred križiščem preneha?

negotiator ::

negotiator - Ja to je nesreča, ki bi jo lahko doživel mladenič iz RTV-ja, če za volanom nebi bil solatko. Desni smerokaz in premik vozila za cca pol metra v desno, bi se končal tragično, če bi s tem nadaljeval, kar se dogaja, kot vidiš, saj noben pameten voznik, ne pričakuje idiota s 130-150 na voznem pasu, ko se pelje kolona po prehitevalnem okoli 110, kolikor je od rondoja do križišča z Brnčičevo, omejitev.


;(( Še en voznik, ki misli, da njemu/ko on vozi, se pa ne more nič zgodit; "če za volanom ne bi bil SOLATKO"... NE - tragično bi se lahko končalo že s tem, ko si naredil to, kar si opisal - če bi se tisti RTV mulc preveč usral, bi se lahko zgodilo točno nekaj takega, kot se je na tistem posnetku. Fora pa je tudi v tem, da tist mulc 100% sploh ni pričakoval, da mu lahko nekdo zapelje pred nos, kot verjetno tudi ta na posnetku ne. "Noben "PAMETEN" voznik ne pričakuje idiota s 130-150 na voznem pasu..." Potem imamo pa same pametne voznike tukaj v slo ali kaj? Jaz in ostali, ki pa take pričakujemo tudi na voznem pasu, smo pa neumni, ane? Kot, da bi rekel, da noben pameten voznik ne pričakuje nekoga, da mu bo nasproti pripeljal pri prehitevanju - redko se zgodi ampak se - in, če ti take, ki na cesti niso pozorni, imenuješ "pametni vozniki", potem sem pa brez besed - si ne predstavljam, kako potem šele ti voziš.
All easy problems have already been solved.

next3steps ::

sheeshkar je izjavil:

next3steps je izjavil:

Za vse znalce:
 banance, limonce, špageti

banance, limonce, špageti


Ste rdeče vozilo. Imate namen prehiteti enko, ki se šverca v prometu po prenizki hitrosti (pod 30) zato zavijete na levi pas stisnete po gasu in nato vrnete nazaj na desnega:
Pot vam prekriža enka, ki ne zna uporabiti smernikov in ogledal in zapelje pred/v vas z desnega pasu. Zaviti na desno ne morete, pospešiti tudi ne, zabremzati pa tudi ne, saj je vozilo že za vami.
Kaj storiti, da jo odnesete vsi celi in zdravi?

Odločno premalo podatkov za nek "strokoven" odgovor. Za kakšno cesto sploh gre? Regionalka? Avtocesta? Kakšne so hitrosti vseh vozil? Kakšna je varnostna razdalja vozila za teboj? Ali bi se dalo na podlagi obnašanja vozila na levi kakorkoli predvidevati, da bo zavilo na desni pas (ali je naprimer pred njim bilo še kakšno počasnejše vozilo, naprimer kakšni tovornjaki na obzorju, četudi ne direktno pred njim)? Itd.

Kljub temu pa je nekaj povsem jasno, ne glede na vse ostale spremenljivke - če rdeče vozilo vozi po omejitvi (in tukaj seveda predvidevamo, da razmere to dopuščajo), bo morebitna škoda ter tveganje za smrtne žrtve ob zelo verjetni nesreči v tem primeru bistveno manjše kot v primeru, da bi rdeče vozilo tukaj vozilo preko omejitev (ker predpostavljamo, da kadar razmere dopuščajo vožnjo po omejitvah, za ultra sposobne voznike dopuščajo tudi vožnjo preko omejitev). Zaključek - vožnja preko omejitev je nepotrebno tveganje in zaradi tega nevarno početje v vseh okoliščinah, medtem ko počasnejša vožnja tudi v tem primeru ni ogrožala nikogar (enka je tukaj kriva za nekaj povsem drugega kot za morebitno počasnejšo vožnjo s katero na desni brez nenadnega spreminjanja pasu ne ogroža prav nikogar, torej zaradi počasnejše vožnje vsaj glede na zgornjo razlago ni niti v prekršku - predvidevam da "pod 30" pomeni 30km/h pod omejitvijo na tisti cesti in glede na to, da v naselju še nikoli v življenju nisem doživel, da bi kdo brez očitnega razloga, kot je pokvarjen avto, vozil 20km/h, bom predvideval, da gre za primer iz avtoceste, hitre ceste ali regionalke).

V bistvu nima niti veze. Če imaš invalida pred sabo, ki ne zna uporabiti smernikov, in dva nedolžna (enega za sabo, enega desno od sebe), je hitrost brezpredmetna.
Sem pa moral zaradi takega invalida z mirnimi živci: 1. peljati preko polne črte; 2. peljati po nasprotnem pasu; 3. pospešiti 30 čez omejitev.
In morda prekršiti še kateri drugi cestnoprometni predpis.
Škodo torej povzročijo tisti ljudje, ki vozijo prepočasi in neumno, hitro in neumno, in samo neumno ob zakonsko primerni hitrosti. Skupen faktor? Ne, ni hitrost.
Neumnost? Čestitamo, pravilen odgovor.

End of thread. Lah' moderator kar zaklene temo in moj poast pripopa na na vrh nje.

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

Sem pa moral


Ja čakaj malo, kako si moral? Saj ti ni noben prislonil pištole na glavo. Take odzive lahko pričakuješ od zagovornikov počasnih in nesposobnih voznikov...
All easy problems have already been solved.

GrimReaper ::

jalovec09 je izjavil:

Bo treba res počasneje vozit, da oni zadaj mal živčke razdražjo:))
Meni se zdi optimalna vožnja izven naselja pri nekaj ovinkih in ne najboljšem asfalt 70km/h z vrha dost, recimo Vrhnika-Horjul.

Tukaj?
http://goo.gl/HkkIVO
http://goo.gl/FhnbHZ
Tukaj je povsem normalna cesta za 100km/h, ne vem kje ti vidiš kakšen slab asfalt za 70, tolk slabega pri nas sploh ni, ker sam grem lahko po vsakem vsaj 80-90.
Lahko pa tudi prilimate kak tako slab asfalt. Sam vem da grem še Begunje-Žirovnica 90-100, pa je asfalt precej zanič. Če je zakrpano je še ok, luknje pa so problem.
Za zjutraj ti mogoče dam prav, ampak kar opazujem svoj števec, se tudi raje gibljem proti 90 kot pa 80. 70 je pa na odprti cesti muka vozit v katerihkoli razmerah razen snegu in megli.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

Dobr no zdej si dal ravno prva 2km iz Vrhnike, kaj pa od Velike Ligojne dalje, tam se je že velik nesreč zgodil, ker eni vozijo 100km/h.

negotiator ::

jalovec09 je izjavil:

Dobr no zdej si dal ravno prva 2km iz Vrhnike, kaj pa od Velike Ligojne dalje, tam se je že velik nesreč zgodil, ker eni vozijo 100km/h.


Najbrž pa še več, ker eni vozijo 40km/h.
All easy problems have already been solved.

bambam20 ::

Heavy je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Prehitevanje ni prepovedano, če vozi 50% pod omejitvijo naj se umakne, prav tako naj se umakne s prehitevalnega pasu, če ne misli prehitevati. Evo kaj po tvoje s tem ni vredu?



Točno tako! Če te kdo prehiti po desni, je že znak, da je vozni pas prost.



Ne. To je znak, da tisti, ki vozi po prehitevalnem mečka in vozi pod 130 km/H :)

Zaboli me. predno se bo tak polž , ki mi vozi po prehitevlanem 120 km/h umaknil na desni pas, sem že mimo.

Opažam, da imate večina probleme od Ljubljane dol proti Vrhnuiki, logatcu, postojni.. primorska avtocesta.. Tam se redko vozim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

next3steps je izjavil:




Škodo torej povzročijo tisti ljudje, ki vozijo prepočasi in neumno, hitro in neumno, in samo neumno ob zakonsko primerni hitrosti.



Se ne bom strinjal s tem. Povzročitelji so tisti, ki so neumni in ne prepočasni. Bolje na koncu peljati 2 km/h manj.

Največji povzročitelji nesreč so tisti, ki vozijo agresivno in so živčni za volanom.

MOja mama vozi umirjeno in po omejitvah pa v svojem življenju ni povzročila prometne nesreče.

Samo v razmislek.

Če pa ti nisi sposoben prehiteti vsej polžov na cesti na varen način je pa problem v tebi osebno. In očitno večina iz te teme imate hude probleme s prehitevanjem polžov. Tako na regionalkah, tako na avocesti. Tle ste šele smešni, ko pizdite.

solatko ::

Lakotnik29 - Ravno v tem je point, prišel sem na prehitevalni pas iz rondoja in dohitel pajace (na tem odseku se večina vozi po levem pasu, desni pa je skoraj prazen) z nekih 90. Seveda nobenemu ne pade na misel, da bi se umaknil na vozni pas, sam pa po desni ne prehitevam, zato sem nameraval zapeljati na vozni pas in pač peljati za zadnjim na prehitevalnem, pa sem zagledal hitro bližajoče vozilo na voznem pasu in se pač nisem pomaknil desno, poba iz RTV-ja pa je bil prehiter in niti slučajno nebi rešil situacije, če bi svoj namen nadaljeval, saj je na tistem delu, pač pohodil gas do konca in prišel vsaj do 140-150, ko sem dal smerokaz, je bil za normalno hitrost še dovolj daleč.
Nisi še nikoli dal levi smerokaz, pa ti je priletel kakšen in pač nisi izvedel nameravnega do konca? In verjetno bi se tudi ti vsral, če bi hotel narediti tako kot je hotel RTV-jevec, pa bi se ti pred nos, nekdo, pravilno umaknil s prehitevalnega pasu.
Šele ko je bil vštric z menoj, sem videl nalepko RTV, fant pa je deloval precej prestrašeno in vožnjo nadaljeval za menoj, da sem se lahko pomaknil na vozni pas.
In glede na to, da si zopet žaljiv, ti vračam tvoj naziv in se enkrat v prihodnosti, vsaj nauči branja napisanega in razumevanja, preden karkoli napišeš, če pa hočeš se lahko začneva obkladat z žaljivkami in poimenovanji, saj opažam, da si na tem področju bolj doma. Kaj, ko bi sem malo spustil iz višav in se začel pogovarjati normalno ali pa nehal komentirati poste, pri keterih ne dodaš nič konkretnega, razen podcenjevanj in žalitev.
Res se mi smiliš, ker si v svojih odnosih tako plitek.

negotiator - Seveda bi lahko bilo tragično, vendar ne zaradi mene, ker sem nakazal namen in od tega odstopil, temveč zaradi mulca, ki zaradi pomanjkanja vozniških izkušenj, ni prilagodil vožnjo razmeram na cesti in po praznem voznem pasu, hotel s polno brzino, prehitevati vozila na prehitevalnem pasu in niti slučajno ni pričakoval, da se lahko, kakšno vozilo iz kolone, ki ni prehitevala nikogar, po predpisih umakne na vozni pas. Na njegovo in mojo srečo namen ni bil izpeljan do konca, ker sem s pravilnim manevrom (prenehanjem namena) popravil njegovo napako.
V tem smislu sem situacijo tudi opisal in ja, smerokaz in namen sem nakazal namerno, ko je bil še dovolj oddaljen, da je lahko toliko zmanjšal hitrost, da je bil vštric mene, že na hitrosti vozil na prehitevalnem pasu in takrat je morda prvič v življenju, spoznal, da tako bedasto voziti, ni ravno pametno, če hoče še nekaj časa živeti.
Po mojem, mi je bil v tistem trenutku celo hvaležen.

Čisto vsak, ki vozi na način, kot sem ga opisal, MORA vedno pričakovati, da se bo nekdo pred njim odločil, da se v koloni, ki prehiteva zrak, nekdo ali več njih spomnilo, zaviti na vozni pas, kar je čisto po predpisih, prehitevanje po desni s polno hitrostjo, pa je enostavno norost, podobna tisti, ko se nekomu vtrga v počasni koloni in gre prehitevat, ko nebi smel.

rupsi31 - Še eden, ki ne zna predvidevat situacij. Lahko si po desni mimo, kaj boš pa storil, če ti bo zapeljal pred nos, ker se bo umaknil na vozni pas? Poba razmisli kaj počneš na cesti!
In ne srečuje so to samo na primorski AC, temveč na vseh delih slovenskih AC in hitrih cest, ker se vozniki iz prehitevalnega pasu, enostavno ne umikajo, če je 500m naprej, vozilo, ki je počasnejše.
Zakon lepo pravi, da se po končanem prehitevanju umaknemo na vozni pas, ampak eno je zakon, drugo je realnost. Če pa vas bo zmeraj več takih, ki prehitevate po desni, bo potrebno spremeniti zakon, da bo postal prehitevalni pas, pač desni.
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

bambam20 je izjavil:

Če pa ti nisi sposoben prehiteti vsej polžov na cesti na varen način je pa problem v tebi osebno. In očitno večina iz te teme imate hude probleme s prehitevanjem polžov. Tako na regionalkah, tako na avocesti. Tle ste šele smešni, ko pizdite.


Večina tukaj (in na splošno v sloveniji) ima namreč avto za šparat. Ne moreš potegnit in nekoga prehitet. Bo poraba narastla, to bo pa problem, ker avto ne bo več porabil 4.8654321, ampak 4.8654322 litra na 100km prevoženih. :))

solatko ::

nebivedu - Večina jih pač razmišlja, da lahko kršijo vso možno zakonodajo, razen omejitve hitrosti. Veliko pravil, ki jih kršijo dnevno, sploh ne poznajo ali ne predvidevajo posledic, ki lahko nastanejo, zaradi tega.
Vsak drug ali tretji voznik na slovenskih cestah ima v roki telefon (v italiji je to po novem 2 mesečna prepoved vožnje, za tujce prepoved vožnje v Italiji za določen čas), veliko jih je v žolčnih razpravah s sopotnikom, se prepirajo z otroci na zadnjih sedežih, ne gledajo v ogledala, ne dajejo smerokazov, ne gledajo mrtvega kota,................ vozijo neprimerno opremljena vozila, ne znajo vozit.

Največ jih krši osnovo zakona - vozilo je potrebno imeti pod polno kontrolo, ves čas vožnje!!!!!!!
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

bambam20 ::

solatko je izjavil:


rupsi31 - Še eden, ki ne zna predvidevat situacij. Lahko si po desni mimo, kaj boš pa storil, če ti bo zapeljal pred nos, ker se bo umaknil na vozni pas? Poba razmisli kaj počneš na cesti!
In ne srečuje so to samo na primorski AC, temveč na vseh delih slovenskih AC in hitrih cest, ker se vozniki iz prehitevalnega pasu, enostavno ne umikajo, če je 500m naprej, vozilo, ki je počasnejše.
Zakon lepo pravi, da se po končanem prehitevanju umaknemo na vozni pas, ampak eno je zakon, drugo je realnost. Če pa vas bo zmeraj več takih, ki prehitevate po desni, bo potrebno spremeniti zakon, da bo postal prehitevalni pas, pač desni.


Ti se oglašaš,ko imaš ogromno problemov z drugimi vozniki. Kdor zavije drugemu na pas je kriv. Zapomni si to. Kaj ti misliš d alhako kar tako an lepe oči zaviješ iz levega na desni in se v nekoag zabiješ? LOl.

krneki0001 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Če pa ti nisi sposoben prehiteti vsej polžov na cesti na varen način je pa problem v tebi osebno. In očitno večina iz te teme imate hude probleme s prehitevanjem polžov. Tako na regionalkah, tako na avocesti. Tle ste šele smešni, ko pizdite.


Večina tukaj (in na splošno v sloveniji) ima namreč avto za šparat. Ne moreš potegnit in nekoga prehitet. Bo poraba narastla, to bo pa problem, ker avto ne bo več porabil 4.8654321, ampak 4.8654322 litra na 100km prevoženih. :))

Sej to je to. Ko če mal po gasu stisneš dizlaša bo tud poraba narasla. Zato se pa jajcajo striktno 120-130 km/h po AC-ju

Zaboli me. Jaz mam bencinarja. Pije pod 6 litrov , razen sedaj, ko je zunaj res mrzlo mam 6.5l, s tem da se peljem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

jalovec09 ::

negotiator je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Dobr no zdej si dal ravno prva 2km iz Vrhnike, kaj pa od Velike Ligojne dalje, tam se je že velik nesreč zgodil, ker eni vozijo 100km/h.


Najbrž pa še več, ker eni vozijo 40km/h.


To pa ni problem počasnih voznikov, ampak nesposobnih dirkačev, ki ne znajo varno prehitet.
Vasih ko še ni blo kazni se je dost dirkal po teh cestah, zdej v 15 letih niso nč asfalta zrihtal razen 1 mesec nazaj na Veliki Ligojni so šli zamenjat 200m, to je tud vse.

solatko ::

rupsi31 - Ti imaš probleme s samim seboj in pravili v prometu. Normalni vozniki ne predvidevajo, da se najdejo kreteni, ki po desni prehitevajo z nenormalno hitrostjo, če se pač na levem pasu nabere nekaj vozil, ki prehitevajo vozila na desnem. V trenutku, ko dohitiš na voznem pasu vozila na prehitevalnem pasu, moraš znižat hitrost in voziti za zadnjim v levi koloni, izjema je samo gost promet, ko sta več ali manj, zasedena oba pasova in je hitrost enkara večja na desnem, drugič na levem, ob normalnem dogajanju na AC pa je prehitevanje po desni, kretenizem in tudi v nasprotju z zakonodajo.

Jaz nikoli v življenju nisem imel problemov z drugimi vozniki, ker se prilagajam glede na trenutno situacijo.

In niti slučajno ni kriv voznik, ki se pravilno umakne na vozni pas, če mu po njem pripelje idiot s 150+ in namenom leteče kamikaze, prehitevat kolono na prehitevalnem pasu. Je lahko delno kriv, ker ni dobro ocenil tvojo hitrost 100m nazaj.

Tisti moment, ko se odločiš za taka dejanja, je na tebi, da si pripravljen na možna presenečenja, torej, da ti zapelje pred nos drugo vozilo. Če na to nisi pripravljen, pomeni, da vozila, ki ga upravljaš, nimaš pod kontrolo.
Če boš preživel, se boš določenih stvari, z izkušnjami morda celo naučil.
Delo krepa človeka

jalovec09 ::

Prehitevanje po desnem pasu je zlo nevarno, ampak na realciji Vrhnika-Lj se to dogaja.

SimplyMiha ::

negotiator je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Dobr no zdej si dal ravno prva 2km iz Vrhnike, kaj pa od Velike Ligojne dalje, tam se je že velik nesreč zgodil, ker eni vozijo 100km/h.


Najbrž pa še več, ker eni vozijo 40km/h.

S 100 km/h težko zavijejo na domače dvorišče. Če bi rad dirkal, imamo namenske steze za to.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

SimplyMiha je izjavil:

Če bi rad dirkal, imamo namenske steze za to.


V Sloveniji?

Telbanc ::

jalovec09 je izjavil:

Prehitevanje po desnem pasu je zlo nevarno, ampak na realciji Vrhnika-Lj se to dogaja.


Na primorski avtocesti tud.

Smo šli na morje, kolesa na strehi, grem lepo tam okol 110 u klanec....proti razdrtemu. Vidim da se en uključi, pol namesto da bi me prehitel normalno, me stisne po desni.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

SimplyMiha ::

krneki0001 je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Če bi rad dirkal, imamo namenske steze za to.


V Sloveniji?

Raceland pri Krškem. Sicer je za kart, a tudi sicer se da po kilometrski stezi izdivjat s športniki.
««
34 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332242 (29994) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528113132 (90154) solatko

Več podobnih tem