» »

Počasni vozniki

Počasni vozniki

««
26 / 36
»»

sheeshkar ::

69charger je izjavil:

Sem videl danes ene par primerov, kako super varno je voziti počasi... tako varno, da med vožnjo še en SMS napišejo pa se peljejo po sredini ceste, pa eni butari babji poblendam pa nekaj maha z roko nazaj.

A ni zanimivo, kako morate prav vedno, ko govorite o nevarnosti počasne vožnje zraven dodati nekaj, kar je dejansko nevarno in o čemer se prav vsi strinjamo, da je nevarno? Za vse nepismene (ki jih je v tej temi danes očitno še več kot ponavadi in tukaj mislim predvsem na tiste, ki vozijo po pločnikih) - ta butara ni vozila varno, ker je pisala SMS. Če bi bila skoncentrirana na vožnjo ter vseeno vozila počasi, bi vozila bolj varno od tistih, ki kršijo omejitve, ki prehitevajo po desni ali se vozijo po pločnikih.

69charger ::

To je bila samo ena izmed primerkov... čez dobrih 500 metrov narajmal enega ata lagano 50 v 90, pa je taka cesta da bi se 200 kamot peljal. Obvije enega pešca dobesedno po nasprotnem pasu, vmes je pribremzal da je vseskup še dlje trajalo, pol pa kar naenkrat desno brez žmigavca. Potem spet čez nekaj km na podobni ravni cesti spet nekdo 70, ga prehitim brez težav, oviranja in nevarnosti in potem blenda??? Res se sploh ni več za vozit po cestah.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

St235 ::

negotiator je izjavil:

@sheeshkar

Tvoji troll posti so preveč dolgočasni, zakaj se sploh še trudiš?

@69charger

A tako, kot sheeshkar, aston11, lakotnik29 in podobni? :))


Takoj ko najdeš en primer kjer zagovarjam pisanje SMSjev med vožnjo (ali kakršno koli kršenje prometnih predpisov) boš izpadel bistveno manjši kreten. Do takrat je pa vse kar si dokazal, da si nevaren in nesposoben voznik in ko smo ti to povedal v faco tvoj ego že dva dni tako trpi, da še pol leta ne boš doživel ekekcije. Žalostno toda resnično.

MaliJanez ::

RedDrake je izjavil:

MaliJanez je izjavil:

NImaš lepšega se pelješ 180 po avtocesti se ti nek kreten z kako jajco spusti na prehitevalni pas, kjer se pelje cca 120km/h zaćneš premzat se mu na rit nalepiš in blendaš dokler se ne umakne, ko začne zavijat nazaj na desni pas pa ga kar ob strani prehitiš, tak da si že pred njim preden se vrne na desni pas da vidi kakšen superioren avto maš8-)

Samo 180?
WTF, kakšna jajca maš to?
Moj gre 250+
Samo, ker imam IQ v zgornjih par percentilih, vozim po SLO do max ~140 pri prehitevanjih, drugače pa okoli 120.
V DE na poti v Berlin je pa bilo zabavno par minut potovati s hitrostjo počasnega letala, ja ...
Ampak prevelika potrata bencina, ni smotrno, niti ni varno, ne glede na avto.


Gre gre tudi vec brez skrbi, samo tu po nasih avtocestah se tak nemors kaj vec vozit vsaj dolgo ne ker naletis na kaksen zastoj ali pa kaksno pocasno jajco na prehitevalnem pasu

negotiator ::

St235 je izjavil:

negotiator je izjavil:

@sheeshkar

Tvoji troll posti so preveč dolgočasni, zakaj se sploh še trudiš?

@69charger

A tako, kot sheeshkar, aston11, lakotnik29 in podobni? :))


Takoj ko najdeš en primer kjer zagovarjam pisanje SMSjev med vožnjo (ali kakršno koli kršenje prometnih predpisov) boš izpadel bistveno manjši kreten. Do takrat je pa vse kar si dokazal, da si nevaren in nesposoben voznik in ko smo ti to povedal v faco tvoj ego že dva dni tako trpi, da še pol leta ne boš doživel ekekcije. Žalostno toda resnično.


Lol, po prebranem bi rekel, da si ti tisti, katerega ego trpi. Ampak nič hudega, zdaj, ko si me užalil, boš brez težav doživel erekcijo, saj je ego spet v višavah ;)

S tem sem samo hotel reči, da zagovarjaš vlačenje po cestah in podobne idiotizme, ne da dejansko zagovarjaš telefoniranje med vožnjo - česar še vedno ne moremo vedeti, saj ni nujno res, da tega ne delaš, pa čeprav tukaj tako trdiš.
All easy problems have already been solved.

negotiator ::

RedDrake je izjavil:

MaliJanez je izjavil:

NImaš lepšega se pelješ 180 po avtocesti se ti nek kreten z kako jajco spusti na prehitevalni pas, kjer se pelje cca 120km/h zaćneš premzat se mu na rit nalepiš in blendaš dokler se ne umakne, ko začne zavijat nazaj na desni pas pa ga kar ob strani prehitiš, tak da si že pred njim preden se vrne na desni pas da vidi kakšen superioren avto maš8-)

Samo 180?
WTF, kakšna jajca maš to?
Moj gre 250+
Samo, ker imam IQ v zgornjih par percentilih, vozim po SLO do max ~140 pri prehitevanjih, drugače pa okoli 120.
V DE na poti v Berlin je pa bilo zabavno par minut potovati s hitrostjo počasnega letala, ja ...
Ampak prevelika potrata bencina, ni smotrno, niti ni varno, ne glede na avto.


"WTF, kakšna jajca maš to? moj gre 250+"

Hahaha, zveni kot nekaj, kar bi prišlo naravnost iz ust ajnštajna/tesle, right? IQ pa tak. Tak stavek bi lahko sestavil le kakšen nizkointeligenten 15 letnik, ki se rad baha pred sošolci, kako je vozil fotrovega audija.
All easy problems have already been solved.

Horejšio ::

Po mojih izkušnjah, so najhujši tisti, ki govorijo po tel, al pa se huje pisejo na fejsa med vožnjo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Horejšio ()

sheeshkar ::

negotiator je izjavil:

Hahaha, zveni kot nekaj, kar bi prišlo naravnost iz ust ajnštajna/tesle, right? IQ pa tak. Tak stavek bi lahko sestavil le kakšen nizkointeligenten 15 letnik, ki se rad baha pred sošolci, kako je vozil fotrovega audija.

A nisi prej nekaj jokcal o nesramnosti ter žaljenju?

Mimogrede, kako kaj napreduje argumentiranje tvojega idiotizma o varnem prehitevanju po desni na hitri cesti?

negotiator ::

Horejšio je izjavil:

Po mojih izkušnjah, so najhujši tisti, ki govorijo po tel, al pa se huje pisejo na fejsa med vožnjo :)


Ne pozabi še na kakšno snapchat poziranje ;)
All easy problems have already been solved.

St235 ::

negotiator je izjavil:

St235 je izjavil:

negotiator je izjavil:

@sheeshkar

Tvoji troll posti so preveč dolgočasni, zakaj se sploh še trudiš?

@69charger

A tako, kot sheeshkar, aston11, lakotnik29 in podobni? :))


Takoj ko najdeš en primer kjer zagovarjam pisanje SMSjev med vožnjo (ali kakršno koli kršenje prometnih predpisov) boš izpadel bistveno manjši kreten. Do takrat je pa vse kar si dokazal, da si nevaren in nesposoben voznik in ko smo ti to povedal v faco tvoj ego že dva dni tako trpi, da še pol leta ne boš doživel ekekcije. Žalostno toda resnično.


Lol, po prebranem bi rekel, da si ti tisti, katerega ego trpi. Ampak nič hudega, zdaj, ko si me užalil, boš brez težav doživel erekcijo, saj je ego spet v višavah ;)

S tem sem samo hotel reči, da zagovarjaš vlačenje po cestah in podobne idiotizme, ne da dejansko zagovarjaš telefoniranje med vožnjo - česar še vedno ne moremo vedeti, saj ni nujno res, da tega ne delaš, pa čeprav tukaj tako trdiš.

Kaj ko bi našel en citat kjer zagovarjam oviranje s počasno vožnjo?
Ker citatov na podlagi katerih je razvidno da si ti nesposoben in nevaren voznik ne manjka.

RedDrake ::

negotiator je izjavil:


"WTF, kakšna jajca maš to? moj gre 250+"

Hahaha, zveni kot nekaj, kar bi prišlo naravnost iz ust ajnštajna/tesle, right? IQ pa tak. Tak stavek bi lahko sestavil le kakšen nizkointeligenten 15 letnik, ki se rad baha pred sošolci, kako je vozil fotrovega audija.

Samo prilagajam se.
Nivo debate je že zdavnaj pod tistim, ki ga premorejo 15 letniki.

krneki0001 ::

negotiator je izjavil:

RedDrake je izjavil:

MaliJanez je izjavil:

NImaš lepšega se pelješ 180 po avtocesti se ti nek kreten z kako jajco spusti na prehitevalni pas, kjer se pelje cca 120km/h zaćneš premzat se mu na rit nalepiš in blendaš dokler se ne umakne, ko začne zavijat nazaj na desni pas pa ga kar ob strani prehitiš, tak da si že pred njim preden se vrne na desni pas da vidi kakšen superioren avto maš8-)

Samo 180?
WTF, kakšna jajca maš to?
Moj gre 250+
Samo, ker imam IQ v zgornjih par percentilih, vozim po SLO do max ~140 pri prehitevanjih, drugače pa okoli 120.
V DE na poti v Berlin je pa bilo zabavno par minut potovati s hitrostjo počasnega letala, ja ...
Ampak prevelika potrata bencina, ni smotrno, niti ni varno, ne glede na avto.


"WTF, kakšna jajca maš to? moj gre 250+"

Hahaha, zveni kot nekaj, kar bi prišlo naravnost iz ust ajnštajna/tesle, right? IQ pa tak. Tak stavek bi lahko sestavil le kakšen nizkointeligenten 15 letnik, ki se rad baha pred sošolci, kako je vozil fotrovega audija.



Eni dejansko imamo avtomobile, ki so zmožni takih hitrosti in nam ni treba sanjat o fotrovih audijih, ker je tist fotrov audi veliko počasnejši in slabši tudi po opremi od naših avtomobilov.

negotiator ::

Eni dejansko imamo avtomobile, ki so zmožni takih hitrosti in nam ni treba sanjat o fotrovih audijih, ker je tist fotrov audi veliko počasnejši in slabši tudi po opremi od naših avtomobilov.


Kako pa ti to veš? Si morda nizkointeligenten 15 letnik, katerega fotr ima audija? Mislim, da si malo mimo "pihnil".
All easy problems have already been solved.

krneki0001 ::

Nič nisem mimo pihnil, samo ti brati ne znaš. Trobezljaš in trobezljaš, povedal nisi pa še nič pametnega.

negotiator ::

krneki0001 je izjavil:

Nič nisem mimo pihnil, samo ti brati ne znaš. Trobezljaš in trobezljaš, povedal nisi pa še nič pametnega.


In, kako natanko si potemtakem kaj dokazal s tem postom, razen tega, da si malo razkazal svoj ego?
All easy problems have already been solved.

krneki0001 ::

Ti si tisti, ki razlagaš, da imamo tukaj vsi mokre sanje, ker ima fotr audija in ga da 18letniku enkrat za vozit.

negotiator ::

St235 je izjavil:

negotiator je izjavil:

St235 je izjavil:

negotiator je izjavil:

@sheeshkar

Tvoji troll posti so preveč dolgočasni, zakaj se sploh še trudiš?

@69charger

A tako, kot sheeshkar, aston11, lakotnik29 in podobni? :))


Takoj ko najdeš en primer kjer zagovarjam pisanje SMSjev med vožnjo (ali kakršno koli kršenje prometnih predpisov) boš izpadel bistveno manjši kreten. Do takrat je pa vse kar si dokazal, da si nevaren in nesposoben voznik in ko smo ti to povedal v faco tvoj ego že dva dni tako trpi, da še pol leta ne boš doživel ekekcije. Žalostno toda resnično.


Lol, po prebranem bi rekel, da si ti tisti, katerega ego trpi. Ampak nič hudega, zdaj, ko si me užalil, boš brez težav doživel erekcijo, saj je ego spet v višavah ;)

S tem sem samo hotel reči, da zagovarjaš vlačenje po cestah in podobne idiotizme, ne da dejansko zagovarjaš telefoniranje med vožnjo - česar še vedno ne moremo vedeti, saj ni nujno res, da tega ne delaš, pa čeprav tukaj tako trdiš.

Kaj ko bi našel en citat kjer zagovarjam oviranje s počasno vožnjo?
Ker citatov na podlagi katerih je razvidno da si ti nesposoben in nevaren voznik ne manjka.


Evo, tukajle praviš, da četudi bi se znebili počasnih voznikov, bi še vedno bili veliko hujši (po tvoje poimenovani) psihopati, se pravi, da raje vidiš počasnele na cesti, kot nekoga, ki normalno vozi (po tvoje: psihopata).

Dejstvo, ki ostaja pa je tudi, da če odstranimo vse, ki brez razloga vozijo prepočasi, bomo na cesti še vedno imeli psihipate, ki bodo prehitevali v škarje in vozili po bankinah, ker bodo želeli voziti hitreje od tistih pred sabo. Ker idiot, ki gre za peljat čez robnik/pločnik zato, da se zrine pred vozilo pred sabo bo to počel tudi takrat ko tisti pred njim upravičeno vozil počasneje ali celo po omejitvi. Če pa se znebimo duševno neuravnoteženih osebkov, ki se za volanom niso sposobni obvladat, bo to bistveno več naredilo za prometno varnost. Ker nekdo, ki nima duševnih motenj in ne zgubi živcev zgolj zato, ker nekdo pred njim vozi 10 km/h pod omejitvijo prav tako ne bo zgubljal živcev zaradi nekoga, ki vozi 5 pod omejitvijo ali zaradi nekoga ki vozi po omejitvi. Za duševno motene osebke, ki jih v tej temi ne manjka, pa tega ni mogoče trditi.


Pa še nekaj: omenil si tudi, da "bo to počel tudi, ko tisti pred njim upravičeno vozi počasneje" - Da, seveda bo, ker tisti, ki vozi prepočasi, kot vedno ne ve, da se mora na primernem mestu umaknit, če se za njim naberejo druga vozila. In: "ali celo po omejitvi" -Spet tvoje brezglavo nabijanje - ti in tebi podobni v tej temi ne znate nič drugega, razen nabijat in si izmišljevat podatke. Zdaj razumem, od kje dobiš tvoje "psihopate", če si vsakega od nas predstavljaš kot nekoga, ki bo prehiteval ne glede na to, da tisti pred njim vozi na omejitvi. Drugič pa raje preberi, na kaj dejansko odgovarjaš, da ne boš spet od kje privlekel lažnih trditev.

Pa še tole: "ki gre peljat čez robnik/pločnik" - ja, ti bi šel raje v rikverc po cesti a ne? Se pravi še eden tistih, ki mislijo, da gredo lahko vzvratno v enosmerno. (in ti se imaš za duševno zdravega?)
All easy problems have already been solved.

negotiator ::

krneki0001 je izjavil:

Ti si tisti, ki razlagaš, da imamo tukaj vsi mokre sanje, ker ima fotr audija in ga da 18letniku enkrat za vozit.


Noben ni rekel, da kdo nima bugattija tukaj, rekel sem samo, da ni zvenelo ravno iz ust inteligentnega (tako se je pač poimenoval). Tisto je povedal kot, da mu bo ego trpel, če mu ne bo povedal - kao umirjen, inteligenten voznik, potem se pa baha s hitrostjo svojega avtomobila v neki čapščini, hkrati pa poskuša ego zbiti tistemu, ki je omenjal 180km/h, z nekim zaničevanjem - verjemi, da se inteligentna oseba ne vede kot en 15 letni čapac.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Nisi dojel poante. Povedal ti je človek, da gre njegov avto brez problema 250+, ampak se drži cestnoprometnih pravil in ne izkorišča svojega avtomobila za norenje po cestah, čeprav bi njegov avto to zmogel.


In za 250+ pa res ne rabiš veyrona. Bo dovolj običajen porsche za 10k evrov.

negotiator ::

krneki0001 je izjavil:

Nisi dojel poante. Povedal ti je človek, da gre njegov avto brez problema 250+, ampak se drži cestnoprometnih pravil in ne izkorišča svojega avtomobila za norenje po cestah, čeprav bi njegov avto to zmogel.


In za 250+ pa res ne rabiš veyrona. Bo dovolj običajen porsche za 10k evrov.


Da, to je on hotel povedat in to sem dojel - povedal je pa to točno tako, kot nekdo, ki se NE DRŽI cestnoprometnih pravil.

Veyron je bil le še en sarkazem, ki ga nisi dojel. Porscheja pa tudi ne rabiš za 10k. Kupiš Volvota S80 T6 za 2keur. Pa še kaj cenejšega bi se našlo. 250km/h pa res ni big deal.
All easy problems have already been solved.

solatko ::

Evo prav veseli me, da so se na forumu pojavili fantje, ki se obnašajo tako, kot ste vsi stari razpravljalci menili zame. Velika razlika je med temi fanti in menoj in napram nekja postov, ki sem jih prebral, lahko dejansko menim, da sem napram vsem trenutnim razpravljalcem v tej temi nekajkrat super voznik, saj ne počnem neumnosti, ki jih počnete počasni (varni) vozniki, še manj pa traparij nadebudnih, v temo, novo pridruženih nestrpnežev.

Eno pravilo naj velja za vse - noben problem ni stisnit gas do podna, kjerkoli, problem je vozilo toliko obvladat, da ob predvidevano, nepričakovani situaciji, vozilo tudi ustaviš in to tako, da ne pobiješ pol prisotnih udeležencev v prometu (ali vsaj narediš za nekaj k€ škode), torej, da v vsakem primeru varno. Do sedaj sem iz čisto vseh situacij izšel cel in nikogar nisem poškodoval ali spravil v situacijo, da se je poškodoval zaradi mojih dejanj.

negotiator - Nekaj mesecev nazaj, sem na hitri cesti črnuški rondo - Rrnčičeva, kjer se praviloma vsi vozijo po prehitevalnem pasu, ne glede na to, da ne prehitevajo nikogar, v vzratnem ogledalu videl xsaro, ki se je bližala s kakšnih 130 po desnem pasu. Ko je bil še kakšnih 30 m od mojega zadka, sem dal desni smerokaz in rahlo zavil desno (nisem menjal pasu, kar bi lahko storil, saj je omejitev 110 in pred seboj sem imel vozila, ki se niso hotela umeknit, če prav niso prehitevala nikogar (normalne razmere na tej cesti). Poba v xsari se je v momentu usral, začel zavirat na polno in sem opazoval v vzratnem ogledalu, ni vedel, kaj naj naredi. Ko je prišel skoraj vštric z menoj, sem na vratih videl nalepko RTV Ljubljana, za volanom pa kakšnih 20 let star mulc in še 3-je sopotniki. Verjamem, da ga je izučilo, da se na hitrih in AC ne prehiteva drugje, kot po prehitevalnem pasu. Če bi jaz dejansko zavil na desni pas (večina jih tudi ne pričakuje, da jih bo po desnem pasu neka budala prehitevala, verjetno danes nebi opisoval tega dogodka, pa še ta del ceste bi bil nekaj ur zaprt). Posledice trčenj pri takih brzinah (nebi bil nalet zadaj, temveč rahlo od strani, kar pa pomeni obračanje vozila,......) in to se ti lahko, ne tako kontrolirano, kot sem izvedel jaz, temveč normalno umikanje vozila na vozni pas, zgodi vedno, ko si hitrejši od tistega na prehitevalnem pasu, zato je prehitevanje po desni ali odstavnem pasu prepovedano in nevarno početje.

Nobena maximalna hitrost ni bigdeal, je pa potrebno pri tej hitrosti kaj več, kot le sukat volan, oziroma ga držat v rokah, saj brez izkušenj, niti ne veš, kaj se ti lahio primeri, če povoziš kamenček pod pravim kotom.
Delo krepa človeka

boolsheat ::

Najhujši so tisti, ki konstantno, ne glede na omejitve vozijo 60-65kmh. Znotraj naselja jih imaš nalimane na zadek svojega vozila (varnostna razdalja, kaj je to?) zunaj naselja se oddaljiš, proti koncu naslednjega naselja pa ga imaš spet v riti... Ali obratno, če si za njim. V naselju se oddaljuje, ker se pelje prehitro, zunaj naselja pa veselo ogroža promet z oviranjem. Takšni vozniki so smrt na cesti, nimajo kaj početi tam, jih je pa vse več...

negotiator ::

@solatko

Vsaj od tebe, ki si eden od spoštljivejših članov v tej debati, bi pričakoval, da prebereš, preden odgovarjaš. Res je, prehitevanje po desni je lahko nevarno (prav tako po levi). A situacija, ki si jo opisal ne ustreza mojemu načinu prehitevanja po desni. Kot sem napisal, je moj način, da se počasi približaš (s kakšnih 5-10km/h) prehitevanemu avtu, ki je na levem pasu. Ko si vzporedno z njim, pa pospešiš in tako si ga varno prehitel. Čeprav, če bi vozniki dejansko naredili (in ne kupili) izpit, potem prehitevanje po desni ne bi bilo nič bolj nevarno od tistega po levi - ko menjaš pas, ne glede na to, a greš iz leve na desno ali obratno, pogledaš v ogledala, ter pred sabo in bočno od sebe - če ni v bližini nikogar, lahko zamenjaš pas. Sploh ne vidim razloga, da bi bilo prehitevanje po desni nevarno - vsak varen voznik bo pred menjavo pasu pogledal. In, kot si že sam omenil - tistega RTV mulca si opazil v ogledalu in si videl, da se bliža, torej si vedel, da ne bi bilo varno zamenjat pasu - v čem je torej problem? Točno tako je dolžan narediti vsak. Enkrat sem se s prijateljem peljal po izvozu na AC, nakar bi en mulo v terencu skoraj butnil v naju (z bokom), če mu ne bi potrobil - ker bočno seveda ni gledal - točno to naj bi bila nevarnost prehitevanja po levi, če jaz prav razumem? Ampak te nevarnosti ne bi bilo, če bi se kaj pogledalo pri menjavi pasu - ne vem, kako nekateri vozniki sploh preživijo, če nič ne gledajo okoli sebe, ko vozijo.
All easy problems have already been solved.

Aston_11 ::

Potem se čudiš, zakaj se ne morejo ostraniti s prehitevalnega pasu. Zaradi pametnjakovičev, ki ne morejo strpeti na prehitevalnem in počakati, da se odstrani na voznega. Tja pa se ne more, ker je spet eden izmed vaših tam, z idejo, kako nobenega ne ogroža. Če bi ti dejansko naredil izpit, bi se morda drđžal kakšnih predpisov, tako pa se jih ne. Si pa zelo pameten, kar se drugih tiče. Malo po pločniku, malo po desnem pasu, malo se om bojiš, kaj bomo še zvedli?

negotiator ::

Aston_11 je izjavil:

Potem se čudiš, zakaj se ne morejo ostraniti s prehitevalnega pasu. Zaradi pametnjakovičev, ki ne morejo strpeti na prehitevalnem in počakati, da se odstrani na voznega. Tja pa se ne more, ker je spet eden izmed vaših tam, z idejo, kako nobenega ne ogroža. Če bi ti dejansko naredil izpit, bi se morda drđžal kakšnih predpisov, tako pa se jih ne. Si pa zelo pameten, kar se drugih tiče. Malo po pločniku, malo po desnem pasu, malo se om bojiš, kaj bomo še zvedli?


Spet eno nakladanje. VSAKIČ, ko je en kruzer na prehitevalnem, je tudi prostor, da se na voznega umakne, ne bluzi.
All easy problems have already been solved.

Aston_11 ::

Živčen na forumu, živčen v avtu.Solatko je profesor proti tebi. Saj si sam napisal, da ima vedno idiota na desni, ki se mu počasi približuje (o mrtvih kotih ne bi). Po ta slabšem scenariju sta pa dva 1.,ki se ne umakne, in nato spet ti, ki 1. ne moreš počakati, ter nato 2. si spet prehiteval po desni. Ma kdo je tu slaboumen?! Staro reklo je: boj se začetnikov na cesti in ti to na tisoč nacinov potrjujes. Še nek mini te je zjebal, si napisal.

negotiator ::

Še nek mini te je zjebal, si napisal.


:))

Ne vem, zakaj se sploh trudim odgovarjat tebi, ti res privlečeš laži iz vseh možnih koncev. Da o tvojem ignorantskem odnosu sploh ne govorim.
All easy problems have already been solved.

sheeshkar ::

solatko je izjavil:

Evo prav veseli me, da so se na forumu pojavili fantje, ki se obnašajo tako, kot ste vsi stari razpravljalci menili zame. Velika razlika je med temi fanti in menoj in napram nekja postov, ki sem jih prebral, lahko dejansko menim, da sem napram vsem trenutnim razpravljalcem v tej temi nekajkrat super voznik, saj ne počnem neumnosti, ki jih počnete počasni (varni) vozniki, še manj pa traparij nadebudnih, v temo, novo pridruženih nestrpnežev.

Eno pravilo naj velja za vse - noben problem ni stisnit gas do podna, kjerkoli, problem je vozilo toliko obvladat, da ob predvidevano, nepričakovani situaciji, vozilo tudi ustaviš in to tako, da ne pobiješ pol prisotnih udeležencev v prometu (ali vsaj narediš za nekaj k€ škode), torej, da v vsakem primeru varno. Do sedaj sem iz čisto vseh situacij izšel cel in nikogar nisem poškodoval ali spravil v situacijo, da se je poškodoval zaradi mojih dejanj.

negotiator - Nekaj mesecev nazaj, sem na hitri cesti črnuški rondo - Rrnčičeva, kjer se praviloma vsi vozijo po prehitevalnem pasu, ne glede na to, da ne prehitevajo nikogar, v vzratnem ogledalu videl xsaro, ki se je bližala s kakšnih 130 po desnem pasu. Ko je bil še kakšnih 30 m od mojega zadka, sem dal desni smerokaz in rahlo zavil desno (nisem menjal pasu, kar bi lahko storil, saj je omejitev 110 in pred seboj sem imel vozila, ki se niso hotela umeknit, če prav niso prehitevala nikogar (normalne razmere na tej cesti). Poba v xsari se je v momentu usral, začel zavirat na polno in sem opazoval v vzratnem ogledalu, ni vedel, kaj naj naredi. Ko je prišel skoraj vštric z menoj, sem na vratih videl nalepko RTV Ljubljana, za volanom pa kakšnih 20 let star mulc in še 3-je sopotniki. Verjamem, da ga je izučilo, da se na hitrih in AC ne prehiteva drugje, kot po prehitevalnem pasu. Če bi jaz dejansko zavil na desni pas (večina jih tudi ne pričakuje, da jih bo po desnem pasu neka budala prehitevala, verjetno danes nebi opisoval tega dogodka, pa še ta del ceste bi bil nekaj ur zaprt). Posledice trčenj pri takih brzinah (nebi bil nalet zadaj, temveč rahlo od strani, kar pa pomeni obračanje vozila,......) in to se ti lahko, ne tako kontrolirano, kot sem izvedel jaz, temveč normalno umikanje vozila na vozni pas, zgodi vedno, ko si hitrejši od tistega na prehitevalnem pasu, zato je prehitevanje po desni ali odstavnem pasu prepovedano in nevarno početje.

Nobena maximalna hitrost ni bigdeal, je pa potrebno pri tej hitrosti kaj več, kot le sukat volan, oziroma ga držat v rokah, saj brez izkušenj, niti ne veš, kaj se ti lahio primeri, če povoziš kamenček pod pravim kotom.

Kaj za vraga si pa ti počel na prehitevalnem pasu, če pa si očitno imel prazen vozni pas?

RedDrake ::

negotiatior, moj "čapski" zapis, je bil namenjen tistemu očitnemu trollu, ki žal ni vreden inteligentne razprave.
Beri moje ostale poste, če želiš soditi o inteligenci ali čem drugem.

solatko ::

negotiator - Prehitevanje po desnem - varno, pozabi, varnega prehitevanja po desni na hitri cesti ali AC, enostavno ni. Nihče od voznikov, ki smo normalno opravili vozniški izpit, ne pričakujemo idiota, ki nas bo prehiteval po desni, navadno so to vozila, ki jih prehitimo in vozijo počasneje od nas, drugo je na večpasovnih mestnih cestah, kjer se lahko prehiti po levi ali desni, zato mora bit tisti, ki menja pas, še posebej previden.
Moj način vožnje po voznem pasu, ki je pred menoj prazen in tisti na prehitevalnem pasu prehitevajo sami sebe, je sledeč - Dohitim vozilo na prehitevalnem pasu, ga opozorim, da naj gre na prazen vozni pas, če to ne stori, grem na vozni pas sam in vozim z enako hitrostjo, kot kolega na levi in ga s svetlobnimi in zvoćnimi signali opozarjam, da počne nekaj narobe. V tem primeru se za menoj nabere kolona vozil, ki bi hoteli hitreje in najdejo se pametnjakoviči, ki mene in vse na prehitevalnem pasu, prehitijo po odstavnem, ker se jim to zdi kul, pa še kak finger vidim od bedakov, ki gredo mimo mene.
Zanimiva pa je situacija, ko te paciente na levi strani, dohiti policijsko vozilo, takrat pa kot eden, takoj spizdijo na vozni pas, tako da gremo lahko pametni prehitevat.

Je problem, če vozniki ne vedo, kakšna pravila veljajo v prometu in so prepričani, da delajo prav, oziroma nič narobe, se niti ne zamislijo, ko jih drugi debili, nepravilno prehitevajo po desni. Živijo pač v svojem "varnem" svetu, vsi pa imajo negativno, celo sovražno nastrojenost, ko se krši omejitev hitrosti tam, kjer je varno in kontrolirano.

RedDrake - Noben voznik, ki nima živcev, da se ob različnih situacijah prilagodi in ne dela še večjih bedarij, ni za na cesto in bi bilo pametno, vrniti VD in uporabljati javna prevozna sredstva.
Delo krepa človeka

mirator ::

Od kar berem tole temo na forumu, se na cesti ne jezim več.
Vsakič ko žena, na sovozniškem sdežu prestrašeno vzklikne:
- lej, norca, kar po desni prehiteva, ji odgovorim: ne sekiraj se, je eden od forumašev slo-tech,
- a se bo tale kr v najin prtljažnik vselil, ko se mi v prehitevalnem pasu, ko vozim v koloni, nekdo pripopa skoraj na dotik, ji odvrnem: ne sekiraj se, je eden izmed samoprepričanih forumašev slo-tech. Potem se mu mirno umaknem in vozim dalje za njim v koloni po prehitevalnem pasu.
- lej tistega norca, brez žmigavca je iz levega voznega pasu zavil desno pa ji odgovorim, veš gre za forumaša slo-tech.
- kaj se pa ta dva gresta, kar ustavila sta se sredi ceste in se pogovarjata (jasno vsak na svojem nasprotnem voznem pasu) pa ji pravim, kaj hočeš sta iz foruma slo-tech in sta prepričana, da ne ovirata nikogar, saj si morata izmenjati pomembne informacije.
Lahko bi še našteval primere ampak vidite, takle mamo na naših cestah. Vseeno tem pametnim forumašem želim, da bodo dočakali starost, ko jih bo srečala modrost.

negotiator ::

@solatko

Ja, ne pričakuje, da ga bo kdo prehiteval, da pa pogleda, preden menja pas, je pa njegova dolžnost - in, če to stori, bo brez težav opazil, da ga nekdo prehiteva in, razen če ni duševno moten, ne bo menjal pasu, dokler ni varno. Jaz dostikrat na prehitevalnem naletim na gužvo in se zgodi, da jih cel kup prehiteva po voznem pasu, pa me to niti malo ne moti (edina pametna stvar, ki jo lahko naredijo) in, ko grem tudi jaz na voznega, se prej prepričam, če se kdo ne približuje oz. je preblizu. Ne morem verjeti, kako razmišljaš... Tudi pešec lahko počaka na zeleno in prečka s prevezo čez oči, saj ni pričakoval, da bo nekdo prevozil rdečo. Ne moreš kar vsemu slepo zaupat. Mimogrede, če bi se našel norec, ki bi vozil 60 po AC, bi se po tvojem morali vsi kar ustavit in vozit za njim, ter ga opozarjat, da nekaj dela narobe - če se pa ne umakne, pa najbolje, da gredo vsi 60 ane? ;((
All easy problems have already been solved.

negotiator ::

No evo, v bistvu sploh ne gre za prehitevanje: http://siol.net/avtomoto/nasveti/poln-p...
All easy problems have already been solved.

St235 ::

. Nihče od voznikov, ki smo normalno opravili vozniški izpit, ne pričakujemo idiota, ki nas bo prehiteval po desni, navadno so to vozila, ki jih prehitimo in vozijo počasneje od nas,

In potem bomo spet poslušali nakladanje o vele pozornem in super sposobnem šoferju? Ob enem pa nisi sposoben preveri ali je desni pas prazen? Pa ti revež res še nikoli nisi peljal po cesti z več kot dvema pasovoma, da ti to povzroča težave. Pred menjanjem pasu se moraš prepričat, da to lahko storiš varno. In je jebat, ga tukaj je treba vzet v zakup tudi psihopate, ki mimo rinejo mimo po voznem pasu, pločniku, odstavnem pasu ali bankini.

Nekaj mesecev nazaj, sem na hitri cesti črnuški rondo - Rrnčičeva, kjer se praviloma vsi vozijo po prehitevalnem pasu, ne glede na to, da ne prehitevajo nikogar, v vzratnem ogledalu videl xsaro, ki se je bližala s kakšnih 130 po desnem pasu. Ko je bil še kakšnih 30 m od mojega zadka, sem dal desni smerokaz in rahlo zavil desno (nisem menjal pasu, kar bi lahko storil, saj je omejitev 110 in pred seboj sem imel vozila, ki se niso hotela umeknit, če prav niso prehitevala nikogar (normalne razmere na tej cesti). Poba v xsari se je v momentu usral, začel zavirat na polno in sem opazoval v vzratnem ogledalu, ni vedel, kaj naj naredi.


Še en dober opis kretena na cesti, ki brez razloga vozi po prehitevalnem pasu, kljub temu, da jo vozni prazen. Zraven pa še namenoma izzviva in ogroža ostale.

Mislim, da si Solatko zelo jasno pokazal svoje prave barve in tudi sam potrdil, da je vse to tvoje nakladanje o super šoferjih popoln idiotizem. Pa preveri gume, ker očitno ti plin uhaja, da take neumnosti pišeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

negotiator ::

In je jebat, ga tukaj je treba vzet v zakup tudi psihopate, ki mimo rinejo mimo po voznem pasu, pločniku, odstavnem pasu ali bankini.


Niti ne, v vsakem primeru moraš pogledat, če so "kreteni" tam ali ne, tako da itak ni razlike.
All easy problems have already been solved.

St235 ::

Vsekakor, med vožnjo se zavedam, da so na cesti tudi solatkoti in negotiatorji, ki tako kot osebe s posebnimi potrebami zahtevajo posebno pozornost in skrb. Zato me popolnoma nič ne ganejo ne počasnejša vozila, ne pa psihopati na bankini in pločniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

solatko ::

Lakotnik29 - Glede na to, da si pravnik, me čudi tvoje površno branje. Desni pas je bil skoraj prazen, postavil sem se na levega, ker sem prehitel nekaj vozil zadaj, med njimi takoj po izvozu iz krožišča tudi dotično xsaro, hitrost dovoljenih 110 km/h. Dajal sem tudi svetlobne znake počasnejšim na levem pasu, pa so bili vsi slepi in ni nihče šel na prosti vozni pas, ko sem hotel storiti to sam, sem opazil omenjeno vozilo. In manever je bil v opozorilo, ki je imelo učinek, saj me model ni prehitel, temveč je zaradi hitrosti prišel na tolio vštric, da sem ga videl, pa tudi napis na vratih in prednji havbi.
Res je, da se moraš ob menjavi pasu prepričat in jaz sem se do sedaj še vedno, ni pa to v navadi pri vseh voznikih, sploh na cesti, kjer ne pričakujejo (in to so hitra cesta in AC), da ni ravno veliko kretenov, ki prehitevajo po desni.
Ne vem česa se ti zavedaš, vendar iz tvojega vlačenja delov sestavkov in izdelav tvojih zaključkov, imam vtis, da med vožnjo nisi kaj bolj zbran, pa tudi smilijo se mi tvoje stranke, ko jim pripravljaš pravne akte, če vse jemlješ tako na pol in ne gledaš celoto.

Zame se ti ni potrebno bat, ker ne predstavljam nevarnost na cesti, zate in tvoje vozniško znanje pa poznaš samo ti in pač skrbi, da boš vozil v skladu s tem.

Sicer pa vsem VESELE BOŽIČNE PRAZNIKE IN ZDRAVO TER SREČNO NOVO LETO.
Delo krepa človeka

negotiator ::

ni pa to v navadi pri vseh voznikih


Če je temu tako, potem nimajo kaj iskat na cesti, ker ne glede na to ali nekdo prehiteva po desni ali ne, je to, da ne pogledaš zelo neodgovorno in neumno početje, ki bo precej verjetno privedlo do nesreče.

Sicer pa vsem VESELE BOŽIČNE PRAZNIKE IN ZDRAVO TER SREČNO NOVO LETO.


Hvala, enako.
All easy problems have already been solved.

solatko ::

negotiator - Poglej vozila, ki se umikajo na vozni pas, koliko voznikov pogleda nazaj v mrtvi kot, prehitijo, dajo smerokaz in se umaknejo na vozni pas, še to ne pogledajo, če se slučajno kdo ne vozi po pasu za vključitev, to so navade, ki na AC ob normalnem obnašanju voznikov niti ne predstavljajo nevarnosti, ko pa kak pacient neredi izredno situacijo, kar vozilo s 150+ na voznem pasu je, če ima kolona na prehitevalnem pasu hitrost malo čez 100, potem je taka situacija smrtno nevarna za veliko udeležencev, ki so tist trenutek v bližini.

Tako kot sem napisal, prvi ne sme prehitevat po desni, drugo pa je ob gostem prometu, ko sta oba pasa več ali manj zasedena in se enkrat premika hitreje levi, potem pa desni, kadar pa pred seboj vidiš nekaj 100 m praznega voznega pasu, pa ne smeš it od zadnjega v koloni po desni. simpl kot pasulj.
Delo krepa človeka

negotiator ::

Še vedno ne razumeš, solatko. Če bi res imeli navado, da ne pogledajo, bi bilo vsak dan cel kup nesreč, ker tudi tisti, ki vozijo normalno (ne prehitevajo), predstavljajo nevarnost, če tisti, ki prihaja iz leve na desno ne pogleda. Poleg tega ni noben omenjal prehitevanja s 150km/h po desnem. Najprej se približaš, potem greš počasi mimo, nato spet pospešiš.
All easy problems have already been solved.

Aston_11 ::

negotiator je izjavil:

Najprej se približaš, potem greš počasi mimo, nato spet pospešiš.
Najprej se približaš, počakaš, da se umakne, nato greš mimo. Si tudi v življenju na drugih področjih tako malomaren?

GrimReaper ::

http://goo.gl/vLmNBA
Desno od tega Clia je še za 4 avtomobile prostora. Prosim, ne me jebat, da se tukaj ne da varno prehitet po desni.
Varno zame pomeni, da ni niti malo možnosti da podrsam avto ob drugega. In ne tako kot za vas, da je po PS-u.
Nikakor pa ni varno to, kar sem že opisoval, da greš 200 mimo kolone tovornjakov, ampak tega sem se zavedal.
Kot sem že rekel, ne greš prehitevat samo 1m stran od vozila, ampak vsaj ene 2m, v tem primeru imaš pač desni gumi na odstavnem pasu. Tudi če bi kdo slučajno stal na odstavnem, bi bilo potrebno samo mal odmotat v levo. Ampak bi moral past iz neba, ker sem že rekel da se to dela samo pri dobri preglednosti naprej in ne sredi ovinka.
Ta Clio vozi skoraj sigurno samo 110-120, pa ne me fukat, to daš s 135-200KM avtom v 3. in si mimo v sekundi oz. v par 10m, preglednosti naprej je pa za 500m.

A je dovoljšnja preglednost naprej, da noben ne stoji na odstavnem pasu?
A je dovolj prostora, tudi če Clio začne zavijat desno?
Oba odgovora sta pritrdilna. Torej kaj vi sploh še rabite da bo za vas tako prehitevanje varno, da vas pospremi kak oklepnik?

Resno, dajte mi video kjer v podobnem primeru pride do nesreče. Vem da obstajajo taki videi, ampak je moral bedak delat nekaj hudo narobe, in nikakor ne tako kot sam opisujem.

http://goo.gl/tbF6re
Pa zdaj vidim, da sem kar na blef našel res lep primer, ker ta Clio je šel prehitevat Googlov avto takoj po uvozu na AC in tam ostal še vsaj par km, vsi tile bi ga lahko prehiteli po desni, ampak ne, oni morajo gledat na pravila, ki jih je postavil nekdo, ki se mu je očitno treba klanjati. Sam se poserjem na tistega, ki hoče meni postavljat neka pravila.
Na cesti imaš eno redkih možnosti kjer lahko kršiš pravila, brez da bi te kdo kaznoval, vsaj ne dovolj pogosto, da bi se za to sekiral. Zakaj le potem ne bi izkoriščal teh ugodnosti?
Z leti se pa dobro naučiš katera pravila lahko še kršiš. V mestih in po regionalkah niti nimaš nekih možnosti, razen recimo kar sem tudi že omenil v tej temi, čez zarisane črte, ampak to samo ko je dobra preglednost na vse strani, drugače sem imel že večkrat bližnja srečanja na ta račun in se sčasoma naučiš da je bolje počakat na lepšo priložnost.
Na AC pa tudi v glavnem samo prehitevanje po desni, saj prav veliko možnosti za prehitevanje niti ni. Gledaš pač da greš povsod čimhitreje brez da podrsaš avto.

Pa ne gre za minute, kot je RegulusDraco pisal na strani 24, zakaj bi se šlo za minute (oz. na res dolgi poti tudi štejejo, recimo 150km+, kjer sem sam prišel na razliko 1:40 proti 2:00, v prvem primeru sem seveda prehiteval tudi po desni), gre se za dinamiko, in te pač ne moreš dosegat če se voziš za ostalimi v takih Cliih 1.2, ker potem tudi če imaš 1000KM, se lahko voziš samo s hitrostjo pred tabo vozečega.

Pa prehitevanje že na pospeševalnem pasu oz. če ni dovolj dolg še par 10m po odstavnem, to sam redno prakticiram, vedno brez kakih problemov. Ker tam pa res ni nobene možnosti da bo tisti na voznem pasu zavil na pospeševalni oz. odstavni pas, zakaj bi to delal?
Sem se pa tega navadil s službenim Superbom 2.0 TDI 140, to gre res dobro glede na majhno moč in veliko težo, 140 imaš noter že na koncu pospeševalnega in greš lahko kar direktno na prehitevalni pas. Vmes pa seveda po desni prehitiš vse, ki so na voznem. Neprecenljivo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

sheeshkar ::

GrimReaper je izjavil:

Sam se poserjem na tistega, ki hoče meni postavljat neka pravila.

Ali v trgovini plačaš za izdelke, ali jih ukradeš?

GrimReaper ::

Tam je drugače, ker nimaš tolk izbire, na cesti pač vidiš kdaj ti sledi policijski avto, ker če ga ni, lahko delaš kar hočeš.
Oz. zadnjič me je še videl, ko sem prehiteval enega iz 50 na nekje 80-85, pa tudi ni kar tako kot v filmih, da me bo zaradi tega lovil okoli.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

dajte ze enkrat mir, ker ta debata kot vsaka avtomobilisticna na ST ne pelje drugam, kot v nepotrebno kreganje in prepucavnaje. Vsak ima svoj (delni) prav...debilizem na cesti je nedopusten. Tako tistih, ki zanalasc za seboj delajo vlakec (morda celo iz hudobije, ker pac lahko) kot tisti, ki prehitevajo na noz v zato neprimernih trenutkih.
Zato pa so v prometu pravila, ki so nek konsenz osnovan, ko bajgi na nekih strokovnih analizah in dejmo se drzat tega vsi kot se le da!

To da pa nekdo zaradi tehnicno neizpravnega avta ali preokupacij s telefonom dela zastoje pa bi moralo biti dosti bolj sankcionirano, ce se mene vprasa. Iz tega se marsikdaj pripeti tudi "nesreca", ki jo nase cestne statistike pospravije v predalcek neprilagojene hitrosti.

Prazniki so, dajte se umirit malce :P

sheeshkar ::

GrimReaper je izjavil:

Tam je drugače, ker nimaš tolk izbire, na cesti pač vidiš kdaj ti sledi policijski avto, ker če ga ni, lahko delaš kar hočeš.

V trgovinah so prisotni policaji? Boš rekel, da recimo v kakšnih manjših trgovinah nihče ne krade in to precej uspešno?

Zakaj torej nisi eden izmed teh ljudi? Zakaj si se na cesti odločil, da lahko kršiš družbena pravila, drugod pa jih upoštevaš? S tem, da s krajo (kjer nisi nasilen in večina tatov je nenasilnih) ne moreš ogroziti življenja ostalih, medtem ko zaradi kršenja najrazličnejših pravil (predvsem takšnih, kot jih opisuješ sam) udeleženci v prometu vsakodnevno umirajo.

Buggy je izjavil:

Vsak ima svoj (delni) prav...

Jah, ni res. V določenih zadevah se preprosto ne strinjamo (in eni imamo za seboj zakone, organizacije, strokovnjake in celo fiziko, drugi pa vse to izpodbijajo s svojimi "izkušnjami", ki so v vsaki drugi debati na tehničnem forumu brez podkrepitve s kakšnih virom ali dokazom vredne manj kot nič) in zaradi tega takšne debate živijo naprej. Nihče te ne sili v branje, kaj šele v sodelovanje.

V duhu praznikov pa tudi sam želim vsem (še posebej tistim, ki jim grem sicer na živce) vesele praznike!

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Buggy je danes ob 18:45:50 izjavil:

Vsak ima svoj (delni) prav...


Jah, ni res. V določenih zadevah se preprosto ne strinjamo (in eni imamo za seboj zakone, organizacije, strokovnjake in celo fiziko, drugi pa vse to izpodbijajo s svojimi "izkušnjami", ki so v vsaki drugi debati na tehničnem forumu brez podkrepitve s kakšnih virom ali dokazom vredne manj kot nič) in zaradi tega takšne debate živijo naprej. Nihče te ne sili v branje, kaj šele v sodelovanje.


Verjamem da se tako na forumih kot tudi v "zelezni kletki" na cesti marsikomu ego dvigne v nedogled zaradi dolocene varnosti ali anonimnosti.

Pamet v roke pa brez izzigravanja in podjebavanja enega ali drugega tukaj ali tam...to je vse kar sem zele reci.

Ne te ni tezko tezko brati. Imas svoje mnenje in tako je prav! Imamo pa tako na cesti kot tukaj razlicne profile ter izhodisca in malce uvidevnosti in razumevanja, nebi skodilo nikomur nikjer IMHO.

Se opravicujem, ce sem pokvaril vzdusje teme, samo res je ze dolgcas, ker se celo tema glede gum ali pa registracije nekako cudezno vedno razvije v to smer kjer smo sedaj...prepucavanje ega ;)

GrimReaper ::

sheeshkar je izjavil:

Zakaj si se na cesti odločil, da lahko kršiš družbena pravila, drugod pa jih upoštevaš?

Ampak sam še vedno ne verjamem, da sheeshar, Aston in Lakotnik v vseh letih niste prekršili niti enega pravila.
Recimo kar sem jih sam samo ta teden, čeprav sem si na začetku tedna rekel, da bom lepo vozil:
1. prehitel na omejitvi 50, ampak sem nato potem vozil 50-60
2. pospeševat začel že pred tablo za konec naselja, ker je pač sredi klanca in bi v nasprotnem primeru rabil vsaj 500KM da bi prišel v doglednem času nazaj na 90; polovica jih dela tako, polovica pa vozi kar 50-60 cel klanec
3. na pas za zavijanje levo sem zavil že pred zarisanimi črtami, ker je bila na desnem kolona, ocenil pa sem, da se ne bo noben več premislil, oz. tudi nisem šel tik ob njimi
4. levo sem zavil pred kolono na nasprotnem pasu, to delam praktično vsak dan, niti ne vem če je prepovedano, če si tolk hitrejši od tistega nasproti
Pa velik je enega prehitevanja, seveda vsa razen na dolgih ravninah, spadajo pod nevarna. Recimo v klanec gor, pa da oceniš da je še dovolj razdalje do ovinka.
Ampak če ne prihaja do takih situacij, da te stisne pri srcu, je ok. Samo zaradi moje vožnje me sigurno nikol ne, konec koncev mi je mar za svoj avto, ampak ga mora kdo drug kaj zasrat.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Aston_11 ::

GrimReaper je izjavil:

Ampak sam še vedno ne verjamem, da sheeshar, Aston in Lakotnik v vseh letih niste prekršili niti enega pravila.
V primerjavi s tabo niti enega. Podobno kot da bi primerjal maso kilograma in maso Jupitra.
Tvoje pisanje o tem, kako se ne moreš obvladovati, ima vse sestavine izjemno malomarnega, kajmebrigovskega in jebesemenizavsedrugerazenzame voznika. To je pa že stvar osebnosti, morda pomagajo kakšne tablete ali pa kakšna dolga terapija. Saj iste težave ima tudi negotiator in nato 3/4 voznikov z vcepljeno malomarnostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

negotiator ::

:))

Ne morem z besedami opisat, kako me nasmejejo tile posti astona, sheeshkarja in lakotnika. Ignoracija brez meja + negativen IQ, ali kaj? lol

Ne glede na ves vložen trud, da jim nekaj razložiš, oni odgovarjajo, kot da tega sploh niso prebrali ali pa ne razumejo slovenskega jezika. Kot, da bi rekel, da je 1+1=2, oni pa bi vztrajno, skozi vseh teh 26 strani postov trdili, da se motim.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

««
26 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16334995 (32747) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528121757 (98779) solatko

Več podobnih tem