» »

Počasni vozniki

Počasni vozniki

««
25 / 36
»»

RegulusDraco ::

Jaz bi tebi brisal poste ker me moti tvoja slovenština. Pa nisem admin, ti pa nisi policist. Zato lahko samo delamo na tem, da kulturno gremo en mimo drugega.

Praviš da pišeš na telefonu. Jaz tega ne morem vedeti, vem le da pišeš bebavo. Ti neveš zakaj nekdo vozi počasneje. Morda ima razlog. Morda ne. Ali je pomembno če ima "upravičljiv" razlog? Ali pa to ultimativno _ni_ tvoja stvar?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

MaliJanez ::

RegulusDraco je izjavil:

MaliJanez je izjavil:

vstraja pri 50-60km/h čeprav je sama ravnina, te pa če se mi mudi al pa ne ko veselo prehitevam, ker nevem zakaj bi se vozil 50-60 če se lahko vsaj 90.


Nepomembno je zakaj vozi 50-60 kmh. TI imaš samo pravico varno prehiteti.

MaliJanez je izjavil:

wow se opravičujem, gospod Draco, da te moti moj stil pisanja, ker pač trenutno pišem iz telefona in hocem hitro napisat.


Aha, imaš opravičilo za bebav stil pisanja. Kaj pa veš, morda imajo oni opravičilo za vožnjo s 60 kmh kjer je omejitev 90. Enostavno poskrbi da jih varno prehitiš in to je to :)


Pazim kolikor se da, včasih če nisem ziher da je varno rajši niti ne prehitevam. Sem pa že doživel da sem enkrat enemu v mrtev kot priletel med prehitevanjem in je človek naenkrat potegnil v mene, ko je sam mislo prehitevat, ampak je bil kriv on ne jaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaliJanez ()

RegulusDraco ::

Priden, priden. Zakaj pa nisi poskrbel za varnost? Tvoja naloga je predvidevati kaj se bo dogajalo v prometu. Lahko bi predvidel da bo tisti pred tabo prav tako šel prehitevat. Zakaj ga na svojo akcijo nisi ustrezno opozoril? Zakaj nisi počakal na njegovo potezo? Lahko bi vedel da bo tam šel prehitevat tudi on, če je bilo mesto ustrezno za prehitevanje.

Hvališ se z nekim "poznavanjem" kako audi quattro vleče skozi ovinke potem pa take neumnosti počneš no.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

MaliJanez ::

RegulusDraco je izjavil:

Priden, priden. Zakaj pa nisi poskrbel za varnost? Tvoja naloga je predvidevati kaj se bo dogajalo v prometu. Lahko bi predvidel da bo tisti pred tabo prav tako šel prehitevat. Zakaj ga na svojo akcijo nisi ustrezno opozoril?


Smo se peljali v koloni jaz, potem neki stari golf in en kombi, po ravnini, kjer je omejitev 90. Prvo počakam da pridemo mimo odcepa da nebi slučajno kdo levo zavil, medtem ko bi prehiteval in sem še počakal nekaj časa, in s tem omogočil da bi tip v golfu prehiteval kombi ampak ga ni, potem sem dal žmigovec in sem naenkrat bil ob njemu v tistem pa tip potegne ven, ampak meni se na srečo ni nič poznalo na avtu, njemu pa po zadnem odbijaču ko sem se mu z desno gumo gor naslonil. Kriv je bil on, ker ni pogledal mrtvega kota.

RegulusDraco ::

ne zanima me kdo je bil "kriv" zakonsko. Ti bi to nesrečo lahko preprečil.

Ali je on izsilil tebe ali ti njega pa je tudi dobro vprašanje. Glede na to da si mu baje z gumo zadel ob odbijač bi rekel da niti nisi bil še 100% poravnan na prehitevalnem pasu ampak si še menjal pas, ko je on zavil levo. Torej si imel prekratko varnostno razdaljo itd itd itd itdi td.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

MaliJanez ::

Ja on je bil kriv, ker ni pogledal mrtvega kota preden je šel prehitevat pa žmigovca pa nič ni dal. Peljali smo se pa tudi 60-70 tak da zaradi tega sem šel prehitevat. Nevem kaj ne razumeš ti, jaz sem se vozil za njim, normalno pogledam ogledala, mrtev kot, dam žmigovec ga začnem prehitevat, v tistem pa v mene potegne in ko sem videl sem takoj spustil gas, stisnil sklopko in rahlo pritisnil na zavoro, ker sem se že umaknil čisto na bankino in me je zadel z svojo levo stranjo po moji desni.

Drugače pa, nekaj najbolj nesposobnega na cesti so Golf vozniki, pa ne sam zarad tega, ampak ko vidim to nesposobnost skoraj vsaki dan, me kr glava začne bolet

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaliJanez ()

RegulusDraco ::

če te začne glava bolet zaradi biločesa med vožnjo pač nisi dober voznik.

hint: predstavljaj si nemško avtocesto, voziš 250 kmh in se nekdo psotavi na prehitevalni pas s 100 kmh ;) Lahko si jackass in trobiš in blendaš ali pa ugotoviš da si vozil kot kreten in potem ne divjaš več.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

MaliJanez ::

saj me ne začne dobesedno bolet, tak se sam reče.. ker nevem ka druga bi lahko reko, na njihovo nesposobnost.

Zaj pa ti meni povej zakaj, bi kdo šel na prehitevalni pas s 100km/h, že pri nas je to hudo kaj šele v nemčiji ko švigajo mimo tudi s 300kmh+. Normalno da mu vržeš dolge luči da se umakne, nima kaj ovirat prometa, sploh pa na prehitevalnem pasu ki je namenjen za prehitevanje, ne pa da se še bolj počasi pela kot po desnem. Taki šupki mi tud gredo na živce.

RegulusDraco ::

Ne, vozit moraš s prilagojeno hitrostjo. Predvidevat, da se lahko nekdo postavi na prehitevalni pas s hitrostjo 100 kmh.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

MaliJanez ::

RegulusDraco je izjavil:

Ne, vozit moraš s prilagojeno hitrostjo. Predvidevat, da se lahko nekdo postavi na prehitevalni pas s hitrostjo 100 kmh.


ja že že, samo maš tudi take kretene, ko se po prehitevalnem vozijo bolj počasi al pa isto hitro kot na desnem in pri takem ti druga ne preostane kot da mu zaćneš metat dolge luči, da se umakne nazaj na desnega.

St235 ::

ni res. Preostane ti, da se umakneš na vozni pas, če nikogar ne prehitevaš oziroma nadaljuje z vožnjo po prehitevalnem pasu, če prehitevaš in počakaš, da se kreten spravi dol z prehitevalnega pasa. To, da blendaš v tri dni pove samo to, da nisi dorasel tako kompleksnemu opravilu kot je vožnja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MaliJanez ::

To ni res, saj ljudje nimajo vec nic spostovanja do superiornih znamk avtomobilov kot je sveta trojica, ko vidijo moje matrix luci v vzratno ogledalo bi se ze mogli umaknit in narediti prostor za mene da grem mimo

negotiator ::

RegulusDraco je izjavil:

Ne, vozit moraš s prilagojeno hitrostjo. Predvidevat, da se lahko nekdo postavi na prehitevalni pas s hitrostjo 100 kmh.


Ja, ko se pa pelješ po naselju mimo hiš, pa tudi prilagodiš hitrost, da kakšen malček ne skoči izza grmovja, right? Mislim, eni imate pa res zakladnico bulls*ita. Naj še dodam, da vaša "prilagojena" hitrost t.j.: 40km/h v naselju ne bo v takem primeru nič pomagala, ker v času, ko bo otrok pred avtom, še odreagirat ne boste uspeli, kaj šele ustavit. Življenje je polno tveganj in marsikaj se lahko zgodi - nekaterim tveganjem se praktično ni moč izogniti, ampak eni se s tem ne morete sprijazniti. Tudi, ko so prvič leteli na luno, so tvegali življenja, če bi imeli astronavti vašo miselnost, še danes ne bi prišli tja. (to je le eden od mnogih primerov). Tveganje je povsod, vsak dan.

Pa pustite že GrThAu-a, če v ovinku pospešuješ z RWD naprimer, te lahko obrne za šalo, pri AWD se to ne zgodi, razen drsenja pri večji hitrosti. Vi mu vsi nekaj vsiljujete primere, ko avto sploh ne pospešuje, samo, da bi ga zmedli, prav nesramni ste. Recimo, da je dolžina ovinka 100m, ovinek je 180 stopinjski, klanec pa 5 stopinjski, vožnja smeri navzgor - kdo bo prej prišel brez, da bi se razletel - RWD ali AWD - brez gasa tukaj ne gre, tako da odmislite tiste primerjave brez pospeševanja.
All easy problems have already been solved.

St235 ::

Sam ti se na samo, da nisi za volan, še na cesti bi ti moral prepovedat, pa četudi si peš, s takimi neumnostmi.

In ja, če ocenim, da obstaja nevarnost, da mi bo iz dvorišča priletel otrok na cesto potem peljem tako, da lahko ustavim. Nimamo vsi večvrednostnih komplekstov (in erektilne disfunkcionalnosti), da moramo vozit po pločnikih, zato ker je od boga dana pravica, da pelješ XY km/h.

Naj še dodam, da vaša "prilagojena" hitrost t.j.: 40km/h v naselju ne bo v takem primeru nič pomagala, ker v času, ko bo otrok pred avtom, še odreagirat ne boste uspeli, kaj šele ustavit.
Nimamo vsi refleksov kot crknjen konj, pa tudi osnovno šolo smo naredili in razumemo razliko v zaviralni poti med vozilom ki pelje 40km/h, 50 km/h ali 60 km/h. Kakor se tudi zavedamo, da v primeru trčenja (še posebej s pešcem/kolesarjem) vsak km/h naredi razliko.

Pa pustite že GrThAu-a, če v ovinku pospešuješ z RWD naprimer, te lahko obrne za šalo, pri AWD se to ne zgodi, razen drsenja pri večji hitrosti. Vi mu vsi nekaj vsiljujete primere, ko avto sploh ne pospešuje, samo, da bi ga zmedli, prav nesramni ste. Recimo, da je dolžina ovinka 100m, ovinek je 180 stopinjski, klanec pa 5 stopinjski, vožnja smeri navzgor - kdo bo prej prišel brez, da bi se razletel - RWD ali AWD - brez gasa tukaj ne gre, tako da odmislite tiste primerjave brez pospeševanja.

Prej bo prišel tisti, ki je prej zapeljal v ovinek. Razen seveda, če v drugem vozilu sedi kreten, ki bo šel v takih okoliščinah prehitevat, ker je voznik pred njim kvazi prepočasen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

negotiator ::

St235 je izjavil:

ni res. Preostane ti, da se umakneš na vozni pas, če nikogar ne prehitevaš oziroma nadaljuje z vožnjo po prehitevalnem pasu, če prehitevaš in počakaš, da se kreten spravi dol z prehitevalnega pasa. To, da blendaš v tri dni pove samo to, da nisi dorasel tako kompleksnemu opravilu kot je vožnja.


Če ti tega ne narediš, še ne pomeni, da je narobe - v bistvu je še bolje, saj nekoga s tem opozoriš, naj se premakne iz mesta, kjer nima kaj delati (v primeru, da samo kruza po prehitevalnem). Tisti, ki na prehitevalnem ne prehiteva (razen, če ni kakšnih posebnih razlogov za to), samo zmanjšuje pretočnost ceste in je popolnoma pravilno, če se ga opozori (mogoče se sploh ne zaveda, da ne bi smel kruzat po prehitevalnem - če sploh ve, da je na prehitevalnem). Umik na desni pas in čakanje, da se kre*en umakne, je samo podrejanje drugim. Če se ti mudi in na desnem vozijo pod omejitvijo, na levem pa ti nekdo zapira pot, se tega lahko brez težav lotiš z blendanjem, lahko se pa tudi pod nosom obrišeš in čakaš na desnem, če so ti drugi (idioti) bolj pomembni - zase se je treba tudi zavzet. Osebno dostikrat preprosto prehitim po desnem, če se da. Ni sicer dovoljeno ampak, če se počasi približaš in, ko si zraven prehitevanega pospešiš, lahko čisto varno prehitiš.
All easy problems have already been solved.

St235 ::

To, da ti enačiš zavzemanje zase s tem, da se obnašaš kot kreten na cesti smo že ugotovili. Tako, da res ne vidim razloga, da se s tem hvališ v vsakem postu. In ja, vožnja v prometu zahteva, da se prilagajaš drugim. Če tega nisi sposoben, pač nisi za na cesto. Verjamem pa, da ti bi ustrezno usposobljen psihiater lahko pomagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

negotiator ::

St235 je izjavil:

Sam ti se na samo, da nisi za volan, še na cesti bi ti moral prepovedat, pa četudi si peš, s takimi neumnostmi.

In ja, če ocenim, da obstaja nevarnost, da mi bo iz dvorišča priletel otrok na cesto potem peljem tako, da lahko ustavim. Nimamo vsi večvrednostnih komplekstov (in erektilne disfunkcionalnosti), da moramo vozit po pločnikih, zato ker je od boga dana pravica, da pelješ XY km/h.

Naj še dodam, da vaša "prilagojena" hitrost t.j.: 40km/h v naselju ne bo v takem primeru nič pomagala, ker v času, ko bo otrok pred avtom, še odreagirat ne boste uspeli, kaj šele ustavit.
Nimamo vsi refleksov kot crknjen konj, pa tudi osnovno šolo smo naredili in razumemo razliko v zaviralni poti med vozilom ki pelje 40km/h, 50 km/h ali 60 km/h. Kakor se tudi zavedamo, da v primeru trčenja (še posebej s pešcem/kolesarjem) vsak km/h naredi razliko.

Pa pustite že GrThAu-a, če v ovinku pospešuješ z RWD naprimer, te lahko obrne za šalo, pri AWD se to ne zgodi, razen drsenja pri večji hitrosti. Vi mu vsi nekaj vsiljujete primere, ko avto sploh ne pospešuje, samo, da bi ga zmedli, prav nesramni ste. Recimo, da je dolžina ovinka 100m, ovinek je 180 stopinjski, klanec pa 5 stopinjski, vožnja smeri navzgor - kdo bo prej prišel brez, da bi se razletel - RWD ali AWD - brez gasa tukaj ne gre, tako da odmislite tiste primerjave brez pospeševanja.

Prej bo prišel tisti, ki je prej zapeljal v ovinek. Razen seveda, če v drugem vozilu sedi kreten, ki bo šel v takih okoliščinah prehitevat, ker je voznik pred njim kvazi prepočasen.


:)) Si že predstavljam tvoje "razor sharp" reflekse; koliko je tole? 10-15km/h max, pa še je trajalo celo večnost, da je ustavila. (pustimo hitrost kolesa)



Glede tistega primera pa gre vsak posebej, noben ne zapelje prvi v ovinek, dolžina ovinka je 100m in to v klanec, kar zahteva aktivno pospeševanje - pri RWD-ju bi te samo obrnilo, če bi preveč "pipal" gas, pri AWD-ju je ta meja višje, preden začne drset. Ne morem verjet, da se sklicuješ na osnovno šolo, ker tole je negativna ocena, še za 5. razred, kar ti poskušaš "vsilit" tukaj.

St235 je izjavil:

To, da ti enačiš zavzemanje zase s tem, da se obnašaš kot kreten na cesti smo že ugotovili. Tako, da res ne vidim razloga, da se s tem hvališ v vsakem postu. In ja, vožnja v prometu zahteva, da se prilagajaš drugim. Če tega nisi sposoben, pač nisi za na cesto. Verjamem pa, da ti bi ustrezno usposobljen psihiater lahko pomagal.


A premoreš še kaj več, kot 5 letnik?
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Zdaj si pa predstavljaj isto nesrečo v kateri pripelješ 50km/h, kot do dopušča zakon in mogoče boš razumel o čem je govora tukaj.


Varen šofer (beri tak ki vozi bistveno manj kot je omejitev) bo lahko v miru nadrl otroka, ti po drugi strani ga boš lahko pa samo še postrgal z haube.

Glede tistega primera pa gre vsak posebej, noben ne zapelje prvi v ovinek, dolžina ovinka je 100m in to v klanec, kar zahteva aktivno pospeševanje - pri RWD-ju bi te samo obrnilo, če bi preveč "pipal" gas, pri AWD-ju je ta meja višje, preden začne drset. Ne morem verjet, da se sklicuješ na osnovno šolo, ker tole je negativna ocena, še za 5. razred, kar ti poskušaš "vsilit" tukaj.

Kaj ima to veze s temo? Če pelje vsak posebej potem težko govorimo o oviranju počasnih voznikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

negotiator ::

St235 je izjavil:

Zdaj si pa predstavljaj isto nesrečo v kateri pripelješ 50km/h, kot do dopušča zakon in mogoče boš razumel o čem je govora tukaj.


Top post dneva :))

Evo, počasneži, zadana vam je nova maksimalna hitrost; 10km/h v naselju.

A zdaj raumeš o čem je govora?

Poleg tega, prej si rekel, da boš prilagodil hitrost, če boš sumil, da bo otrok priletel na cesto - kaj pa, če ne boš? A potem boš pa vozil z neprilagojeno hitrostjo ali kaj? Jao.

St235 je izjavil:

Zdaj si pa predstavljaj isto nesrečo v kateri pripelješ 50km/h, kot do dopušča zakon in mogoče boš razumel o čem je govora tukaj.

Glede tistega primera pa gre vsak posebej, noben ne zapelje prvi v ovinek, dolžina ovinka je 100m in to v klanec, kar zahteva aktivno pospeševanje - pri RWD-ju bi te samo obrnilo, če bi preveč "pipal" gas, pri AWD-ju je ta meja višje, preden začne drset. Ne morem verjet, da se sklicuješ na osnovno šolo, ker tole je negativna ocena, še za 5. razred, kar ti poskušaš "vsilit" tukaj.

Kaj ima to veze s temo? Če pelje vsak posebej potem težko govorimo o oviranju počasnih voznikov.


No evo, me veseli, da je zmanjkalo argumentov.

Kaj ima veze s temo? -Ja, to boš pa bolj ti vedel, saj si se prejle na veliko pregovarjal o tem ;((
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

negotiator je izjavil:

St235 je izjavil:

Zdaj si pa predstavljaj isto nesrečo v kateri pripelješ 50km/h, kot do dopušča zakon in mogoče boš razumel o čem je govora tukaj.


Top post dneva :))

Evo, počasneži, zadana vam je nova maksimalna hitrost; 10km/h v naselju.

A zdaj raumeš o čem je govora?

Poleg tega, prej si rekel, da boš prilagodil hitrost, če boš sumil, da bo otrok priletel na cesto - kaj pa, če ne boš? A potem boš pa vozil z neprilagojeno hitrostjo ali kaj? Jao.


Ja, če bom sumil da lahko otrok prileti na cesto in ne bom temu prilagodil vožnje potem bom popolnoma tak kreten kot tisti, ki vozi po pločniku, da prehiti počasnješe vozlo. Verjamem, da se je težko soočit s tem, da ti je ego odvisen od kupa pleha in kako hitro ga lahko spraviš od točke A do B. Nekaterim nam pač za to dol visi in dejansko peljemo toliko kot v dani situaciji ocenjujemo da je varno. Zgornji video je lep primer tega. Lahko pa na zgornji video apliciraš še sebe, kako prehitevaš tako vozilo in si potem poskušaš predstavljat posledice trčenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

pegasus ::

negotiator je izjavil:

Evo, počasneži, zadana vam je nova maksimalna hitrost; 10km/h v naselju.
Hvala, pogosto upoštevamo. Ker se znamo prilagajat okolici in nismo kot večina, ki meni da se mora okolica prilagajat njim v njihovem morilskem orodju "avtu".

boolsheat ::

Vedno lahko otrok prileti na cesto, priporočam vožnjo max 10kmh povsod. Ok, resno, vrnite izpite in prodajte svoja otrokomorilska orodja.

Drugače pa, če zletiš iz ceste pri omejitvi 90, peljal si se pa 60, boš v primeru, da pomotoma pokličeš policaje, v vsakem primeru dobil kazen za neprilagojeno hitrost.

sheeshkar ::

boolsheat je izjavil:

Vedno lahko otrok prileti na cesto

Zakaj torej toliko pritoževanja nad počasnejšimi vozniki?

negotiator je izjavil:

Osebno dostikrat preprosto prehitim po desnem, če se da. Ni sicer dovoljeno ampak, če se počasi približaš in, ko si zraven prehitevanega pospešiš, lahko čisto varno prehitiš.

Tole je čisti idiotizem, zaradi katerega bi ti morali do konca življenja odvzeti izpit. Daj, prosim, probaj nam razložiti "varno prehitevanje po desni".

Zgodovina sprememb…

RedDrake ::

Za intermezzo, hitrost vožnje čez ovinke definira podvozje in gume in povsem nič drugega.

Tule je "losov test" za veliko vozil. Podan je model in največja hitrost pri kateri vozilo še ima oprijem na testu. Gre za izjemno sunkovito izogibanje oviri na cesti.
Boljši od najvišje uvrščenega "quattro" modela so avtomobili kot na primer:
- Opel Corsa 1.2
- Audi A6 na prednji pogon
- Honda Civic karavan
- Peugeot 308 karavan 1.2
Pa še par avtomobilov samo na prednji ali zadnji pogon.
Najboljši v tem testu je pa Citroen Xantia Activa (ki poreže vso konkurenco, tudi športno navite porsche, ferrarije in to za precej!).
Google bo povedal v čem je skrivnost (in postregel z zanimivi video posnetki kako gre stvar čez ovinke ...). Avto ima prednji pogon, tako čisto mimogrede.

boolsheat ::

Po desni je dovoljeno prehitevati v naslednjih pogojih:

http://www.tecajcpp.com/cpp/prehitevanj...

negotiator ::

sheeshkar je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Vedno lahko otrok prileti na cesto

Zakaj torej toliko pritoževanja nad počasnejšimi vozniki?

negotiator je izjavil:

Osebno dostikrat preprosto prehitim po desnem, če se da. Ni sicer dovoljeno ampak, če se počasi približaš in, ko si zraven prehitevanega pospešiš, lahko čisto varno prehitiš.

Tole je čisti idiotizem, zaradi katerega bi ti morali do konca življenja odvzeti izpit. Daj, prosim, probaj nam razložiti "varno prehitevanje po desni".


Če so črke premajhne za tvoj vid, lahko ob pritisnjeni control tipki poscrollaš navzgor - to bo povečalo vse, kar je na strani, vključno s črkami. Lahko ti pa še malo z odebeljenimi črkami pomagam;

Osebno dostikrat preprosto prehitim po desnem, če se da. Ni sicer dovoljeno ampak, če se počasi približaš in, ko si zraven prehitevanega pospešiš, lahko čisto varno prehitiš.

Vso srečo pri branju ;)
All easy problems have already been solved.

sheeshkar ::

boolsheat je izjavil:

Po desni je dovoljeno prehitevati v naslednjih pogojih:

http://www.tecajcpp.com/cpp/prehitevanj...

Govorimo o "varnem" prehitevanju po desni na avtocesti, kjer ta manever uporabiš zaradi nekoga, ki po tvojem mnenju vozi prepočasi (če slučajno komu ni jasno, ali pa bi morda želel preusmeriti debato na kaj drugega). Torej, kako je lahko prehitevanje po desni v takšnem primeru varno?

negotiator je izjavil:

Osebno dostikrat preprosto prehitim po desnem, če se da. Ni sicer dovoljeno ampak, če se počasi približaš in, ko si zraven prehitevanega pospešiš, lahko čisto varno prehitiš.

Vso srečo pri branju ;)

Kako je prehitevanje po desni na avtocesti lahko varno?

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

Kako je prehitevanje po desni na avtocesti lahko varno?


A zdaj me pa že zasleduješ/opazuješ? Kako pa veš, da sploh uporabljam avtocesto? Namig: je ne uporabljam

No, a zdaj razumeš, zakaj se s tabo ne da pogovarjat? Ker začneš odgovarjat še preden sploh prebereš prispevke drugih in razmisliš, kaj dejansko pomenijo. Npr.: avtocesto si kar od nekje staknil...

PS: pa, če že bi omenjal avtocesto, kdo pravi, da se tam ne da varno prehitevat po levi?
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

sheeshkar je izjavil:

Tole je čisti idiotizem, zaradi katerega bi ti morali do konca življenja odvzeti izpit. Daj, prosim, probaj nam razložiti "varno prehitevanje po desni".

10cm mimo avta na levem pasu sigurno ni varno, ker iz tvojega vprašanja je sklepat, da drugače ne znaš prehitet po desni.
Saj imaš še cela dva pasova, če vidiš naprej 1km, greš komot kar s celim avtom po odstavnem pasu. Drugače se pa to prakticira tako da zapelješ nekje 10-20cm na odstavni pas, oz. pač vsaj meter od avta, saj smeri na AC se ponavadi ne spreminja z ostrimi zasuki volana. Seveda nimaš oči usmerjene striktno naprej, ampak opazuješ modela na prehitevalnem pasu.
Mislim, ta manever se vsekakor da izvest tako da ni nobene možnosti da razbiješ avto. Komur moraš to razlagat, pa itak bolje da tega ne poizkuša.
Pa seveda ne gre pozabit da rabiš za to avto z vsaj nekje 9s do 100 (oz. ker smo pri AC hitrostih, bolje rečeno 80-180 cca. 20s), s 100 konjskim se to ravno ne da delat (za primerjavo rabi tak 80-180 celo minuto), edino če tisti na levem pasu vozi samo 100-110. Pa seveda moraš biti v 3. prestavi, oz. 4. če imaš že od prej zalet.

To zame res ni noben problem, tiste parkrat ko sem bil letos na AC, sem to redno prakticiral, pač tako redno kot ostali vozijo konstantno po prehitevalnem.
Edinokrat kar je mene na AC res stisnilo pri srcu je, ko sem šel proti 200 po levem pasu v blagi desni ovinek (klanec Naklo - Kranj-zahod) mimo kolone tovornjakov, in sem lahko samo upal da vmes ni kakšnega avta, ki bi začel prehitevat. Ne vem kaj sem sploh delal, kaj drugega kot testirat maksimalno hitrost mi že ne pade na misel, res pa da bi lahko izbral bolj primerno mesto oz. bolj čas, ker popoldne greš bolj težko 200.


Po naseljih imaš pa pri 50 še veliko fore. Kdo je sploh rekel da se ne prilagajaš, sam se tako v plus kot v minus. Pač če vidiš da 200m naprej in 10m levo in desno ni nikogar, lahko vmes tudi na 60-70 pospešiš, saj otroci ne padajo na cesto iz neba. Za 100 se pa strinjam da ni pametno vozit po naselju, tudi če ne vidiš nobene žive duše.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

sheeshkar ::

negotiator je izjavil:

Kako je prehitevanje po desni na avtocesti lahko varno?


A zdaj me pa že zasleduješ/opazuješ? Kako pa veš, da sploh uporabljam avtocesto? Namig: je ne uporabljam

No, a zdaj razumeš, zakaj se s tabo ne da pogovarjat? Ker začneš odgovarjat še preden sploh prebereš prispevke drugih in razmisliš, kaj dejansko pomenijo. Npr.: avtocesto si kar od nekje staknil...

Čakaj malo, o čem pa torej govoriš tule?

negotiator je izjavil:

Če ti tega ne narediš, še ne pomeni, da je narobe - v bistvu je še bolje, saj nekoga s tem opozoriš, naj se premakne iz mesta, kjer nima kaj delati (v primeru, da samo kruza po prehitevalnem). Tisti, ki na prehitevalnem ne prehiteva (razen, če ni kakšnih posebnih razlogov za to), samo zmanjšuje pretočnost ceste in je popolnoma pravilno, če se ga opozori (mogoče se sploh ne zaveda, da ne bi smel kruzat po prehitevalnem - če sploh ve, da je na prehitevalnem). Umik na desni pas in čakanje, da se kre*en umakne, je samo podrejanje drugim. Če se ti mudi in na desnem vozijo pod omejitvijo, na levem pa ti nekdo zapira pot, se tega lahko brez težav lotiš z blendanjem, lahko se pa tudi pod nosom obrišeš in čakaš na desnem, če so ti drugi (idioti) bolj pomembni - zase se je treba tudi zavzet. Osebno dostikrat preprosto prehitim po desnem, če se da. Ni sicer dovoljeno ampak, če se počasi približaš in, ko si zraven prehitevanega pospešiš, lahko čisto varno prehitiš.

Prehitevalne pase imamo na avtocestah ter na hitrih cestah (kjer pa za prehitevanje po desni veljajo enaka pravila kot na avtocestah, torej nima veze, če si mislil hitre ceste, jaz pa sem rekel avtoceste). Kot si tudi sam povedal, tam je "kruzanje" po prehitevalnem prepovedano. Kot si tudi sam povedal, tam prehitevanje po desni ni dovoljeno. O kakšni cesti torej ti tukaj govoriš, da sem povsem napačno sklepal, da gre za avtocesto (ali hitro cesto, ker tam veljajo enaka pravila)?



negotiator je izjavil:

PS: pa, če že bi omenjal avtocesto, kdo pravi, da se tam ne da varno prehitevat po levi?

Kdo za vraga pa problematizira prehitevanje po LEVI? Se ti blede?

Torej, kako je prehitevanje po desni na avtocesti ali hitri cesti lahko varno?

Aston_11 ::

MaliJanez je izjavil:

To ni res, saj ljudje nimajo vec nic spostovanja do superiornih znamk avtomobilov kot je sveta trojica, ko vidijo moje matrix luci v vzratno ogledalo bi se ze mogli umaknit in narediti prostor za mene da grem mimo
Edini prostor, ki te čaka in je rezerviran, je na naslovu Studenec 48, Ljubljana.

sheeshkar ::

GrimReaper je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Tole je čisti idiotizem, zaradi katerega bi ti morali do konca življenja odvzeti izpit. Daj, prosim, probaj nam razložiti "varno prehitevanje po desni".

10cm mimo avta na levem pasu sigurno ni varno, ker iz tvojega vprašanja je sklepat, da drugače ne znaš prehitet po desni.
Saj imaš še cela dva pasova, če vidiš naprej 1km, greš komot kar s celim avtom po odstavnem pasu. Drugače se pa to prakticira tako da zapelješ nekje 10-20cm na odstavni pas, oz. pač vsaj meter od avta, saj smeri na AC se ponavadi ne spreminja z ostrimi zasuki volana. Seveda nimaš oči usmerjene striktno naprej, ampak opazuješ modela na prehitevalnem pasu.
Mislim, ta manever se vsekakor da izvest tako da ni nobene možnosti da razbiješ avto. Komur moraš to razlagat, pa itak bolje da tega ne poizkuša.
Pa seveda ne gre pozabit da rabiš za to avto z vsaj nekje 9s do 100 (oz. ker smo pri AC hitrostih, bolje rečeno 80-180 cca. 20s), s 100 konjskim se to ravno ne da delat (za primerjavo rabi tak 80-180 celo minuto), edino če tisti na levem pasu vozi samo 100-110. Pa seveda moraš biti v 3. prestavi, oz. 4. če imaš že od prej zalet.

To zame res ni noben problem, tiste parkrat ko sem bil letos na AC, sem to redno prakticiral, pač tako redno kot ostali vozijo konstantno po prehitevalnem.
Edinokrat kar je mene na AC res stisnilo pri srcu je, ko sem šel proti 200 po levem pasu v blagi desni ovinek (klanec Naklo - Kranj-zahod) mimo kolone tovornjakov, in sem lahko samo upal da vmes ni kakšnega avta, ki bi začel prehitevat. Ne vem kaj sem sploh delal, kaj drugega kot testirat maksimalno hitrost mi že ne pade na misel, res pa da bi lahko izbral bolj primerno mesto oz. bolj čas, ker popoldne greš bolj težko 200.


Po naseljih imaš pa pri 50 še veliko fore. Kdo je sploh rekel da se ne prilagajaš, sam se tako v plus kot v minus. Pač če vidiš da 200m naprej in 10m levo in desno ni nikogar, lahko vmes tudi na 60-70 pospešiš, saj otroci ne padajo na cesto iz neba. Za 100 se pa strinjam da ni pametno vozit po naselju, tudi če ne vidiš nobene žive duše.

:)) Tole je trolanje, ane? Prosim reči, da gre za trolanje! 8-O

CoolBits ::

Pri nas je očitno vse kar je zakonsko prepovedano tudi nevarno... če prepovejo pitje vode bo to postalo nevarno... kot kajenje trave.

negotiator ::

@sheeshkar

V mislih sem imel hitro cesto. Tam se vozim bolj pogosto. Ja, pravila so enaka, ne vem pa, od kje ti avtocesta, tega še nisi pojasnil.

Da, mislil sem po desni - a za pomoto še nisi slišal ali imaš samo gensko prirojeno to potrebo po žaljenju za vse, kar se ti zdi, da je nekdo narobe napisal?

Mislim, da le ti rabiš pojasnit, zakaj naj prehitevanje po desni ne bi bilo varno, če to znaš varno izvesti. Aja, morda zato, ker ti slednjega ne znaš.
All easy problems have already been solved.

sheeshkar ::

CoolBits je izjavil:

Pri nas je očitno vse kar je zakonsko prepovedano tudi nevarno... če prepovejo pitje vode bo to postalo nevarno... kot kajenje trave.

Torej lahko sklepamo, da je prehitevanje po desni na avtocestah (ali podobnih cestah, kjer veljajo enaka pravila) zate varno početje?

CoolBits ::

Ne nemores tega sklepat!

negotiator ::

CoolBits je izjavil:

Pri nas je očitno vse kar je zakonsko prepovedano tudi nevarno... če prepovejo pitje vode bo to postalo nevarno... kot kajenje trave.


Točno tako. Včasih so bile marsikje tudi trde droge dovoljene - danes si tega marsikdo niti ne bi mogel predstavljat, da bi se to legaliziralo, saj so vsi navajeni na to, da je ilegalno in nevarno.

Poglejte tale wellbutrin, ki so ga predpisovali po sloveniji, pa ga sploh ne bi smeli imeti tukaj, pa dejansko zna biti nevarna zadeva, pa se ga noben ni bal, ker noben ni vedel, da ni legalen in, da je nevaren. Tako pač deluje pamet manj inteligentnih - tisto, kar je dovoljeno je zdravo in varno, tisto, kar ni, pa obratno.

sheeshkar je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Pri nas je očitno vse kar je zakonsko prepovedano tudi nevarno... če prepovejo pitje vode bo to postalo nevarno... kot kajenje trave.

Torej lahko sklepamo, da je prehitevanje po desni na avtocestah (ali podobnih cestah, kjer veljajo enaka pravila) zate varno početje?


Še vedno čakam na tvoj opis nevarnosti. Ker če nekdo kruza po levem, pa gre morda celo kak km/h počasneje od tistega na desni, slednji že prehiteva (PO DESNI!), se zavedaš tega?
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

MaliJanez ::

Aston_11 je izjavil:

MaliJanez je izjavil:

To ni res, saj ljudje nimajo vec nic spostovanja do superiornih znamk avtomobilov kot je sveta trojica, ko vidijo moje matrix luci v vzratno ogledalo bi se ze mogli umaknit in narediti prostor za mene da grem mimo
Edini prostor, ki te čaka in je rezerviran, je na naslovu Studenec 48, Ljubljana.


Faušija...mislo sem predvsem za avtocesto, ko se vlečejo 120 po levem pasu, bi se mogli umaknit boljšim avtom, mislim to je čist logično a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaliJanez ()

sheeshkar ::

negotiator je izjavil:

V mislih sem imel hitro cesto. Tam se vozim bolj pogosto. Ja, pravila so enaka, ne vem pa, od kje ti avtocesta, tega še nisi pojasnil.

Nauči se brati. Na avtocestah in hitrih cestah veljajo enaka pravila glede prehitevanja po desni, torej je povsem vseeno, če sem rekel avtocesta, ti si pa govoril o hitri cesti. Kako ti to ni jasno?



negotiator je izjavil:

Da, mislil sem po desni - a za pomoto še nisi slišal ali imaš samo gensko prirojeno to potrebo po žaljenju za vse, kar se ti zdi, da je nekdo narobe napisal?

Glede na to, da ti je potrebno vsako stvar šestkrat pojasniti, potem pri tebi res ne moremo vedeti, kdaj gre za napako in kdaj za idiotizem. ;((



negotiator je izjavil:

Mislim, da le ti rabiš pojasnit, zakaj naj prehitevanje po desni ne bi bilo varno, če to znaš varno izvesti. Aja, morda zato, ker ti slednjega ne znaš.

Kako pa na hitri cesti (da ja ne bo spet kakšne pomote) lahko varno izvedeš prehitevanje po desni? Glede na to, da tega ne znam (uf, kako si me zadel direktno v ego, ker je to nekaj, kar si res želim početi, ampak ne počnem zaradi pomanjkanja znanja), bi mi mojster to morda lahko razložil?

Če ti je pa potrebno razlagati zakaj je prehitevanje po desni na takšnih cestah nevarno, pa mislim, da je skrajni čas, da vrneš vozniški izpit. Če si ga sploh naredil, ker močno dvomim, da ti tega niso razložili v avtošoli. Bi pa to, da nisi nikoli delal vozniške, pojasnilo marsikaj.




Ne morem verjeti, ampak zaradi takšnih kretenov sem pričel pogrešati debate s solatkom. :))

Aston_11 ::

MaliJanez je izjavil:

bi se mogli umaknit boljšim avtom,
Na srečo se jim ni treba, ker ne živimo v fašistični državi, čeprav si eni na tem forumu z vozniškim izpitom to predstavljajo.

MaliJanez je izjavil:

mislim
Cogito ergo sum, je dovolj močna fraza, ki s tem, kar tale "mislim" povezuje, ni niti v naključju v povezavi.

MaliJanez je izjavil:

to je čist logično a ne?
Kar se logike v našem vesolju tiče, ni. Kar se kršitve logičnih pravil tiče, pa vseekakor je.

sheeshkar ::

CoolBits je izjavil:

Ne nemores tega sklepat!

Kaj pa potem iz tvojega fantastičnega komentarja lahko sklepamo? Se je sploh nanašalo na aktualno debato ali si samo malce filozofiral tja v tri dni?

MaliJanez ::

NImaš lepšega se pelješ 180 po avtocesti se ti nek kreten z kako jajco spusti na prehitevalni pas, kjer se pelje cca 120km/h zaćneš premzat se mu na rit nalepiš in blendaš dokler se ne umakne, ko začne zavijat nazaj na desni pas pa ga kar ob strani prehitiš, tak da si že pred njim preden se vrne na desni pas da vidi kakšen superioren avto maš8-)

Horejšio ::

Fak no eni res rabte zakon kako odpret hladilnik.

RedDrake ::

MaliJanez je izjavil:


Faušija...mislo sem predvsem za avtocesto, ko se vlečejo 120 po levem pasu, bi se mogli umaknit boljšim avtom, mislim to je čist logično a ne?

Ker desni pas očitno ni varen, če ljudje po njem divjajo, je logično, da se vozimo po levem, mar ne?

Želim ti samo, da ne boš končal v Ljubljani v Soči. Morda ravno zato pojdi kdaj pogledat (mislim, da se sme), pa vprašaj tiste uboge duše tam, ali bi še divjali (oz. nekateri ali bi sploh še upali v avto/na motor/ ...).
Smrti je na leto ~100, pohabljenih za življenje pa kar precej več, vsako leto.

Aston_11 ::

MaliJanez je izjavil:

NImaš lepšega se pelješ 180 po avtocesti se ti nek kreten z kako jajco spusti na prehitevalni pas, kjer se pelje cca 120km/h zaćneš premzat se mu na rit nalepiš in blendaš dokler se ne umakne, ko začne zavijat nazaj na desni pas pa ga kar ob strani prehitiš, tak da si že pred njim preden se vrne na desni pas da vidi kakšen superioren avto maš8-)
Tle superiornost ocenjujemo po drugih kriterijih, po katerih si direkt za naslov, ki sem ga že napisal zgoraj. Zajebancije je na cestah čist dovolj, da ne potrebujemo dodatnega članstva.

RedDrake ::

MaliJanez je izjavil:

NImaš lepšega se pelješ 180 po avtocesti se ti nek kreten z kako jajco spusti na prehitevalni pas, kjer se pelje cca 120km/h zaćneš premzat se mu na rit nalepiš in blendaš dokler se ne umakne, ko začne zavijat nazaj na desni pas pa ga kar ob strani prehitiš, tak da si že pred njim preden se vrne na desni pas da vidi kakšen superioren avto maš8-)

Samo 180?
WTF, kakšna jajca maš to?
Moj gre 250+
Samo, ker imam IQ v zgornjih par percentilih, vozim po SLO do max ~140 pri prehitevanjih, drugače pa okoli 120.
V DE na poti v Berlin je pa bilo zabavno par minut potovati s hitrostjo počasnega letala, ja ...
Ampak prevelika potrata bencina, ni smotrno, niti ni varno, ne glede na avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

CoolBits ::

sheeshkar je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Ne nemores tega sklepat!

Kaj pa potem iz tvojega fantastičnega komentarja lahko sklepamo? Se je sploh nanašalo na aktualno debato ali si samo malce filozofiral tja v tri dni?

Uau ST inteligenca. Iz mojega zapisa lahko sklepaš tudi to, da ni nujno nevarno prehitevanje po desni... je pa kaznivo ja.
V nekaterih državah celo vedno prehitevajo po desni...>:D

69charger ::

Sem videl danes ene par primerov, kako super varno je voziti počasi... tako varno, da med vožnjo še en SMS napišejo pa se peljejo po sredini ceste, pa eni butari babji poblendam pa nekaj maha z roko nazaj.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

negotiator ::

@sheeshkar

Tvoji troll posti so preveč dolgočasni, zakaj se sploh še trudiš?

@69charger

A tako, kot sheeshkar, aston11, lakotnik29 in podobni? :))
All easy problems have already been solved.

sheeshkar ::

CoolBits je izjavil:

Uau ST inteligenca. Iz mojega zapisa lahko sklepaš tudi to, da ni nujno nevarno prehitevanje po desni... je pa kaznivo ja.

Ok, zgled ST inteligence, potem mi pa razloži tole. Sedaj praviš, da lahko iz tvojega prvotnega zapisa sklepam tudi to, da prehitevanje po desni ni nujno nevarno, torej je lahko tudi varno (vendar opozarjam, da govorimo o primerih, ki sta jih opisovala GripReaper in tisti drugi divjak, ki rad vozi po pločnikih).

sheeshkar je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Pri nas je očitno vse kar je zakonsko prepovedano tudi nevarno... če prepovejo pitje vode bo to postalo nevarno... kot kajenje trave.

Torej lahko sklepamo, da je prehitevanje po desni na avtocestah (ali podobnih cestah, kjer veljajo enaka pravila) zate varno početje?

CoolBits je izjavil:

Ne nemores tega sklepat!

Kaj za vraga sem potem tako narobe sklepal?



negotiator je izjavil:

@sheeshkar

Tvoji troll posti so preveč dolgočasni, zakaj se sploh še trudiš?

Troll posti, kjer želim, da pojasniš, kako je lahko prehitevanje po desni na hitri cesti varno? Torej lahko zaključimo, da si ponovno govoril popolne neumnosti, ki jih sedaj ne znaš zagovarjati in se na vse pretege izmikaš odgovorom na povsem preprosta vprašanja. Kot ponavadi.




A sem morda v kakšni "twilight zone" temi, kjer je "desno" v resnici "zgoraj" in sonce vzhaja v hladilniku?
««
25 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16334994 (32746) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528121754 (98776) solatko

Več podobnih tem