» »

Počasni vozniki

Počasni vozniki

««
18 / 36
»»

Pithlit ::

Izmišljujem?

negotiator je izjavil:

zdaj pa reci: ja, tudi 80 je dovoljeno peljat, da ti jaz lahko odgovorim; čemu bi peljal 80, če omejitve in razmere dopuščajo 90? Mogoče zato, ker rad provociraš?


Res?

Mimogrede... un k se pritožuje nad 'počasnelo' ki vozi 70 na keltiki (video) je tud mal kekca. Ja, da se hitrej. Kar pa ne pomeni da je varno, še manj pa pomeni da to zmore vsak. 70 je kar dokaj kul hitrost na odseku ki jo prikazan (cesta je ozka, vikend je, prometa kar nekaj... pa tam je rado kamenje po cestišču - na kar tudi table opozarjajo).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

solatko ::

LJ-ZG, LJ-MB, LJ-KP je bila omejitev leta 70 in naprej 120km/h, razen skozi naselja, kjer je bila 60, pozneje pa so začeli s 50, 100, 90,... ko so se vozila tehnično izboljšala.
Delo krepa človeka

Mehmed ::

Kok radarjev smo pa imeli v jugi leta 70 sploh? Verjetno so dali omejitev tok kot je pisalo na stevcu od avta.

negotiator ::

Pithlit je izjavil:

Izmišljujem?

negotiator je izjavil:

zdaj pa reci: ja, tudi 80 je dovoljeno peljat, da ti jaz lahko odgovorim; čemu bi peljal 80, če omejitve in razmere dopuščajo 90? Mogoče zato, ker rad provociraš?


Res?


Da.

ker zanje je normalno da se vozijo omejit+5,10,20
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Ti bi vozil za njim dokler se nekje ne ustavi in bi mu predočil, da naj se te pazi, ker si treniral balet, ko si bil še majhen.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

Mehmed - Brez skrbi, večina prometnih patrol jih je imela (neke analogne pištolce, kjer je cager pišel do 180) in včasih so tudi merili hitrost, (na Vodnikovi, blizu gasislskega doma), ker so nas mulce lovili, seveda neuspešno. Ni pa takrat bil poudarek na hitrosti, temveč na drugih prekrških.
Na Brezovici, je moral voznik, ki se mu je mudilo na sestanek v Zagreb, lepo počakat 1-no uro, da se mu ni več mudilo. Sem bil zraven, kot štopar - ravno v 70-ih letih, hitrost, analogno namerjenih 120 km/h (omejitev 60).
Brez kakršnega koli plačila kazni!
Delo krepa človeka

negotiator ::

hitrost, analogno namerjenih 120 km/h (omejitev 60).
Brez kakršnega koli plačila kazni!


Ja, takrat država ni tako močno črpala denarja iz vseh možnih koncev. Poleg tega, pa še ni bilo toliko nesposobnežev na cesti. Danes dobi izpit že vsak, ki ima dovolj denarja.
All easy problems have already been solved.

negotiator ::

Danes sem se spet peljal za enim, ki je vozil 40 v naselju, pa še dolge luči je imel prižgane (cesta je bila drugače čisto pregledna in skoraj nikogar ni bilo na njej), potem mu je prišel še en nasproti in mu blendal - se pravi, da sploh ni ugasnil dolgih luči - toliko o tem, kako dobri so počasni vozniki - poleg tega se mu je rdeča prižgala tik pred nosom - meni je na srečo uspelo zadnji hip zaviti v drugo ulico, da sem potem prišel v istem križišču z druge strani na zeleno. Tako pa potem nastajajo zastoji - po zaslugi teh, ki se obirajo - da ne omenjam še vožnje z dolgimi lučmi, sploh pa tam, kjer to ni niti približno potrebno. In zdravniki take spustijo na cesto...
All easy problems have already been solved.

Mare2 ::

Zakaj mu pa nisi povedal, kar mu gre?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

negotiator ::

Mare2 je izjavil:

Zakaj mu pa nisi povedal, kar mu gre?


Saj sem mu, ko sem prišel na zeleno z druge strani križišča, sem mu pomahal ;)
All easy problems have already been solved.

GrimReaper ::

40 ni še nič, zadnjič me je ena zadrževala skoraj cel km na 30. Sicer sem jo že takoj hotel prehitet, ampak sem se potem vzdržal, malo kasneje pa videl naprej rdečo na semaforju. Seveda je bilo pospeševanje 0-30 potem tudi tolk počasno kot je sploh lahko.
Res da je bila že noč, ampak zato pa so luči. Povsem lepo se da peljat 50 tudi ponoči.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

negotiator ::

GrimReaper je izjavil:

40 ni še nič, zadnjič me je ena zadrževala skoraj cel km na 30. Sicer sem jo že takoj hotel prehitet, ampak sem se potem vzdržal, malo kasneje pa videl naprej rdečo na semaforju. Seveda je bilo pospeševanje 0-30 potem tudi tolk počasno kot je sploh lahko.
Res da je bila že noč, ampak zato pa so luči. Povsem lepo se da peljat 50 tudi ponoči.


Poznam to. Saj jaz sem tudi hotel tega prehitet (cesta je bila skoraj prazna) ampak sem imel konstantno občutek, da hoče nekam zavit, ker je šel tako počasi, pa sem se bal, da ne bi ravno tega storil - potem se je pa še rdeča prižgala (sem si mislil - "ma pejt se solit"), potem sem se pa spomnil, da se da po tisti ulici (ko sem bil že zraven) pa pohodim bremzo (za mano ni bilo nikogar), pa sem se malo pozno ustavil, da sem moral kar čez pločnik zapeljat z eno stranjo avta - na srečo sem se jaz režal, ko mi je uspelo, če bi se mi še tam rdeča pokazala, bi se pa un lahko meni režal - če je sploh vedel, kaj se dogaja :D
All easy problems have already been solved.

solatko ::

Nestrpneža!!!
Delo krepa človeka

negotiator ::

solatko je izjavil:

Nestrpneža!!!


Nekaterim nam je čas dragocen, če pa nekomu drugemu ni, potem pa mu ni treba tega kazati na cesti - ne samo to, očitno je šlo za enega slabovidnega (najbrž starejšega), že prestarega za na cesto.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

In tebi je pobijanje nedolžnih otrok, manj pomembno od tvojega časa? Celo na pločnikih jih loviš.
Delo krepa človeka

negotiator ::

solatko je izjavil:

In tebi je pobijanje nedolžnih otrok, manj pomembno od tvojega časa? Celo na pločnikih jih loviš.


kdo je pa to rekel?
All easy problems have already been solved.

solatko ::

Poglej temo, tukaj so razen mene sami strpni angelčki, ki so pripravljeni cel dopoldne vozit za nekom, samo zaradi varnosti.
Delo krepa človeka

negotiator ::

solatko je izjavil:

Poglej temo, tukaj so razen mene sami strpni angelčki, ki so pripravljeni cel dopoldne vozit za nekom, samo zaradi varnosti.


Razen tebe? sem pa mislil, da si ti ravno eden takih, vsaj glede na to, kaj si ravno prejle izjavil... Poleg tega; nekaj je varnost, nekaj drugega pa je nošenje foil hat-a.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Sarkazem on!
Take situacije, za večino razpravljalcev niso nevarne, saj počasna vožnja ne ubija. Živce moraš pa brzdat in ti jih izgleda ne kontroliraš prav dobro, zato si to, kar sem napisal.
Delo krepa človeka

negotiator ::

solatko je izjavil:

Sarkazem on!
Take situacije, za večino razpravljalcev niso nevarne, saj počasna vožnja ne ubija. Živce moraš pa brzdat in ti jih izgleda ne kontroliraš prav dobro, zato si to, kar sem napisal.


Brez skrbi, nestrpnost != nepazljivost.
All easy problems have already been solved.

solatko ::

To jim ne boš mogel dopovedat, počakaj da se oglasijo Aston, Lakotnik,......
Delo krepa človeka

negotiator ::

solatko je izjavil:

To jim ne boš mogel dopovedat, počakaj da se oglasijo Aston, Lakotnik,......


Takrat že ne bom več prisoten :))
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Pa ne tako hitro vržt puške v koruzo!>:D
Delo krepa človeka

Aston_11 ::

solatko je izjavil:

počakaj da se oglasijo Aston,
Danes me je eden izmed vaših prehitel, ko sem vozil 90 izven naselja, to je naredil na polni črti, nato je prehitel naslednjega, tam je bila omejitev 70, na polni črti in seveda v ovinku ter še v škarje. Aleluja. Postojnska targa, velika črna mrcina.

Tule:
https://www.google.si/maps/place/6232+P...!4m5!3m4!1s0x477b2ec18355a919:0x1c56a9fb830a766a!8m2!3d45.8298657!4d14.2515283?hl=sl

Edino vreme ni štimalo (sivo, turobno, sonca nikjer, moram preveriti, če črte še ustrezajo):
https://www.google.si/maps/@45.8460869,...!3m6!1e1!3m4!1sGBKajE9RU9Q_ognIHW2ZSw!2e0!7i13312!8i6656?hl=sl


Od tam dalje ima vaš kljub dvojno neprekinjeno črto (morda se je bal tega, ker tam ne bi smel prehitevati), pa jih tudi vsake toliko vidim, ko to brez slabe vesti naredijo.

dragana ::

Problem je večplasten. Predpostavimo, da "počasne" vozi na zgornji meji, kjer je po njegovo še varno in smoterno peljati*. Več ne zmore ali noče.
Tik za svojo ritjo opazi en avtomobil. Če je to slučajno kombi, potem itak ne vidi več kot enega, ker je ta kombi v vseh njegovih ogledalih čez celo sliko. Kako sploh ve, da je za njim že kolona?
Ko čez nekaj časa le pogrunta, da je kolona, se začne ubadat s tem, kako se bo varno odmaknil. To terja dodaten napor, da najde primerno mesto kjer bi se lahko umaknil. Zato se njegova hitrost še dodatno zmanjša. Takih mest žal ni prav veliko, sploh če ceste ne poznaš do potankosti**. Če je cesta količkaj ovinkasta in je primerno mesto za ovinkom zlahka zapelješ mimo, preden ga pravočasno opaziš***. Še težje pa se je varno odstranit, ker imaš za seboj zadetka, ali več njih, brez varnostne razdalje in moraš paziti še na to, da se ti ob bremzanju ne bo zaletel v rit. Najbrž ne pričakujete, da se s polno hitrostjo zapelje na tistih nekaj metrov makadama, kjer bi se lahko umaknil.

*namesto 90 vozi na regionalki 1km/h manj od meje, ki je za zadaj vozeče še spejemljiva - to je variabilni del (teoretično lahko vozi tudi nad dovoljeno omejitvijo). Lahko celo vozi "prepočasi", ker je v daljavi pred seboj videl, da je pred njim še ena kolona in noče sodelovati v divjem zasledovanju brez varnostne razdalje.

**Za nameček je posebno malo takih mest ravno na nepreglednih in ozkih cestah v zelo ozkih dolinah, kjer se ne da varno prehitevati. Ne vem kdo je konstruiral naše ceste. Aja saj res, konstruirali so jih po večini naši okupatorji v prejšnjem tisočletju, ko še ni bilo veliko prometa. Še sedaj čutimo posledice okupacije. Najbrž bi jih bilo modro tožiti za prestane muke.

***Večkrat sprobano, ko sem vozil pod pritiskom, ko so se mulci v avtu drli, da morajo lulat

Aston_11 ::

Kaj pa če bi dali sliko kamere na zadnjo steklo? Bom probal in poročam.... Bi imeli idejo, da se jih snema.

m0LN4r ::

negotiator je izjavil:

hitrost, analogno namerjenih 120 km/h (omejitev 60).
Brez kakršnega koli plačila kazni!


Ja, takrat država ni tako močno črpala denarja iz vseh možnih koncev. Poleg tega, pa še ni bilo toliko nesposobnežev na cesti. Danes dobi izpit že vsak, ki ima dovolj denarja.

Takrat so se tudi kr brez izpita furali mal naokoli

dragana je izjavil:

Problem je večplasten. Predpostavimo, da "počasne" vozi na zgornji meji, kjer je po njegovo še varno in smoterno peljati*. Več ne zmore ali noče.
Tik za svojo ritjo opazi en avtomobil. Če je to slučajno kombi, potem itak ne vidi več kot enega, ker je ta kombi v vseh njegovih ogledalih čez celo sliko. Kako sploh ve, da je za njim že kolona?
Ko čez nekaj časa le pogrunta, da je kolona, se začne ubadat s tem, kako se bo varno odmaknil. To terja dodaten napor, da najde primerno mesto kjer bi se lahko umaknil. Zato se njegova hitrost še dodatno zmanjša. Takih mest žal ni prav veliko, sploh če ceste ne poznaš do potankosti**. Če je cesta količkaj ovinkasta in je primerno mesto za ovinkom zlahka zapelješ mimo, preden ga pravočasno opaziš***. Še težje pa se je varno odstranit, ker imaš za seboj zadetka, ali več njih, brez varnostne razdalje in moraš paziti še na to, da se ti ob bremzanju ne bo zaletel v rit. Najbrž ne pričakujete, da se s polno hitrostjo zapelje na tistih nekaj metrov makadama, kjer bi se lahko umaknil.

*namesto 90 vozi na regionalki 1km/h manj od meje, ki je za zadaj vozeče še spejemljiva - to je variabilni del (teoretično lahko vozi tudi nad dovoljeno omejitvijo). Lahko celo vozi "prepočasi", ker je v daljavi pred seboj videl, da je pred njim še ena kolona in noče sodelovati v divjem zasledovanju brez varnostne razdalje.

**Za nameček je posebno malo takih mest ravno na nepreglednih in ozkih cestah v zelo ozkih dolinah, kjer se ne da varno prehitevati. Ne vem kdo je konstruiral naše ceste. Aja saj res, konstruirali so jih po večini naši okupatorji v prejšnjem tisočletju, ko še ni bilo veliko prometa. Še sedaj čutimo posledice okupacije. Najbrž bi jih bilo modro tožiti za prestane muke.

***Večkrat sprobano, ko sem vozil pod pritiskom, ko so se mulci v avtu drli, da morajo lulat

Ja relativno dobro opisan scenarij. Ko ti je nekdo v riti, ker se vozis na zgornji meji omejitve, bo pa spet problem, ce zabremzam, ko bom videl primerno mesto za ustavit in celo kolono upocasnil-zaustavil-strnil.
V nasih rovtah takih mest do prvega mesta sploh ni, so samo nepokosene bankine nato pa jarek.
Da bi pa zavil na neko gozdno pot, kjer ne vem ce bom v blatu obstal pa tudi ni prava resitev ali pa pac se ustavm sred ceste, dam stiri zmigavce pa grem pogledat, preden tja not zavijem ;)
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

PS:
@dragana

Pozabil si, ko se vozis 99kmh tam kjer je 90. Pa se kljub temu tam eni prerivajo med avti in izzivajo.

Mene "pocasni" vozniki absolutno ne motijo. Jih al prehitim ali pocakam da zavije domov.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

detroit ::

Malo oz...precej offtopic pa še vedno relevantno, ker se gre za psihologijo voznikov.

Sem fural starega leona tdi, kar hiter avtek, za moje potrebe. Vozil po pravilih se umikal čim je bilo možno. Folk mi je najmanj enkrat na teden priletel v rit in blendal čeprav je bila pred mano gužva in na desni ni bilo placa za umaknit se. Sedaj vozim večji/novejši voz ki je težji in še švohnejši kot leonček pa v pol leta ene dolge luči nisem fasal. Imam občutek, da se vse to dogaja zaradi efekta malega tička. Pod to spada da se folk na prazni cesti ne umakne na desno češ kdo si ti da bi se ti umikal in da ti prepotentni bedaki blendajo tam kjer ni potrebe in da se folk vriva na milimetre čim ima dražji avto kot 10k (you know what i mean:). Se ponavljam v vsaki taki temi ampak če bi vsem mal pravi (mentalni) penis zrastu ne bi bilo nobenega problema s prepočasnimi in/ali nevljudnimi bedaki.
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

m0LN4r ::

Ampak res, kak twingo rs kaliber mi se ni poblendal al se na rit zalimal, kak nemski karavanar pa se najde nonstop, ki to dela.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Heavy ::

detroit je izjavil:

Malo oz...precej offtopic pa še vedno relevantno, ker se gre za psihologijo voznikov.


Že videno, vozim za nekim enorpostorcem po avtocesti, 120 po prehitevalnem, ni se pa hotel umaknit (blendal nisem, nisem imel neke sile biti). Odneham pa grem na vozni pas v luknjo med dva šleparja in še nekaj časa vozim skoraj vzporedno za enoprostorcem.

Nakar vidim v ogledalu da se približuje 911. Ta z enoprostocem nemudoma zavije na vozni pas.


Kolega mi je razlagal kako je vozil Thalio - konstantno so mu blendali, pri vključevanju na AC so ga po desni prehitevali (ko se je vključil na pol dolžini pospeševalnega pasa). Sedaj vozi Laguno. Nihče mu nič noče.
#TeamFelix

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

PS:
@dragana

Pozabil si, ko se vozis 99kmh tam kjer je 90. Pa se kljub temu tam eni prerivajo med avti in izzivajo.

Mene "pocasni" vozniki absolutno ne motijo. Jih al prehitim ali pocakam da zavije domov.


Imam eno vprašanje: ko tovornjakar prehiteva tovornjakarja na avtocesti, oba imata na kesonu nalimano značko z napisano omejitvijo 90 km/h, a če se tisti na levi pelje 93 km/h tudi krši predpise?
Sicer so pa na magistralnih cestah glavni problem tovornjakarji, ki izven naselij peljejo prepočasi, v naseljih pa po mojih izkušnjah zelo pogosto drugim visijo na riti, ker se hočejo peljati 60-70.

m0LN4r ::

Da se v naselju vozijo 60-70 je kriva policija in premalo kontrol ocitno.

Glede hitrosti izven naselja pa bo treba vprasat, kaj vozi in koliko ton je notr oz. zakaj tako vozi.
Pri Pečici gor in dol se recimo vozijo tudi manj kot 50.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Egidij88 ::

Jesus F. Christ. Že v tej temi XY mnenj in kregarij, ko vsa ta mnenja preneseš na cesto pa vidiš 1000 in 1 egotrip in n oblik čustvenih izbruhov, ker vsak ima svoj prav in bognedaj, da kakšna stvar en milimeter odstopa od njihovega stališča. Še dobro gre skozi vse skupaj. Strpno in varno, ker se svet ne vrti okrog vas.

m0LN4r ::

Nekje mora nadoknadit, ker bo drugace sef jezen in v trgovini nebos mel izdelka pravocasno :/

Ves kk je to, če zamujaš na šiht obstaja nevarnost, da bo zmanjkalo časa za čik pred štartom.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

Da se v naselju vozijo 60-70 je kriva policija in premalo kontrol ocitno.

Glede hitrosti izven naselja pa bo treba vprasat, kaj vozi in koliko ton je notr oz. zakaj tako vozi.
Pri Pečici gor in dol se recimo vozijo tudi manj kot 50.


Da se vozijo neskladno s predpisi in nekulturno, so v prvi vrsti krivi sami. Policija pa si tudi ne upa nad njih, ker potem sledijo zapore, zato natepavajo običajne voznike, ki nimajo te moči.
In ker je treba to sloko vzdrževati, se tudi mediji postavijo na enak način in potem se tako postavi tudi javnost.

detroit ::

Egidij konec koncev smo vsi egotripperji, tudi tisti, ki se slepo držimo pravil. Ampak nekje je treba potegnit črto in naj bo pač zakon za vse enak.

me spomni na ADD character alignment - lawful neutral :P
Skero

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

Nekje mora nadoknadit, ker bo drugace sef jezen in v trgovini nebos mel izdelka pravocasno :/

Ves kk je to, če zamujaš na šiht obstaja nevarnost, da bo zmanjkalo časa za čik pred štartom.


Zakaj zanj zakon ne velja, za ostale pa mora veljati? In zakaj tega očitnega sranja, ki se po mojih izkušnjah dogaja res zelo pogosto, nihče nikoli ne omenja, ampak se vedno napada zgolj navadne voznike?
Pa dobro vemo, da večina počasnih kolon ima pred sabo tovornjakarja.

detroit ::

jaz ko se vozim proti grosupljama in ko je cesta prazna je vedno kak NM sam na levem pasu in vozi 100-120. Generalizacija pa to...no ja moje izkušnje:)
Skero

St235 ::

negotiator je izjavil:

hitrost, analogno namerjenih 120 km/h (omejitev 60).
Brez kakršnega koli plačila kazni!


Ja, takrat država ni tako močno črpala denarja iz vseh možnih koncev. Poleg tega, pa še ni bilo toliko nesposobnežev na cesti. Danes dobi izpit že vsak, ki ima dovolj denarja.


ja, na žalost danes dobi izpit tudi duševno motena oseba, ki brez razloga sunkovito zavira in vozi preko pločnikov in bankin zato, ker ni sposobna vozit 10 km/h pod omejitvijo. Če se znebimo takih kretenov na cesti bo to bistveno bolj varno tako za počasnejše kot hitrejše voznike.

negotiator je izjavil:

solatko je izjavil:

To jim ne boš mogel dopovedat, počakaj da se oglasijo Aston, Lakotnik,......


Takrat že ne bom več prisoten :))


Srčno upam, da samo ti in ne boš sabo vzel še koga.

negotiator je izjavil:

solatko je izjavil:

Sarkazem on!
Take situacije, za večino razpravljalcev niso nevarne, saj počasna vožnja ne ubija. Živce moraš pa brzdat in ti jih izgleda ne kontroliraš prav dobro, zato si to, kar sem napisal.


Brez skrbi, nestrpnost != nepazljivost.


Je pa nestrpnost = duševna motnja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

St235 je izjavil:


Je pa nestrpnost = duševna motnja.

Glede na tvojo nestrpnost do soforumašev, predlagam obisk ustanove v Polju.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GupeM ::

St235 je izjavil:

ja, na žalost danes dobi izpit tudi duševno motena oseba, ki brez razloga sunkovito zavira in vozi preko pločnikov in bankin zato, ker ni sposobna vozit 10 km/h pod omejitvijo. Če se znebimo takih kretenov na cesti bo to bistveno bolj varno tako za počasnejše kot hitrejše voznike.
Tvoji komentarji na tem forumu so mi običajno všeč, ker jih vedno podkrepiš z argumenti, tukaj pa si brcnil v temo.

V citatu sem ti boldano označil tvojo napako. Oz., če to ni napaka, potem lahko rečemo tudi sledeče:
ja, na žalost danes dobi izpit tudi duševno motena oseba, ki brez razloga vozi 10 km/h pod omejitvijo zato, ker ni sposobna vozit na zgornji meji omejitve in se umakniti nekomu, ki bi brez kršenja zakona, znotraj omejitve, rad prišel prej na cilj. Če se znebimo takih kretenov na cesti bo to bistveno bolj varno tako za počasnejše kot hitrejše voznike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

sheeshkar ::

GupeM je izjavil:

St235 je izjavil:

ja, na žalost danes dobi izpit tudi duševno motena oseba, ki brez razloga sunkovito zavira in vozi preko pločnikov in bankin zato, ker ni sposobna vozit 10 km/h pod omejitvijo. Če se znebimo takih kretenov na cesti bo to bistveno bolj varno tako za počasnejše kot hitrejše voznike.
Tvoji komentarji na tem forumu so mi običajno všeč, ker jih vedno podkrepiš z argumenti, tukaj pa si brcnil v temo.

V citatu sem ti boldano označil tvojo napako. Oz., če to ni napaka, potem lahko rečemo tudi sledeče:
ja, na žalost danes dobi izpit tudi duševno motena oseba, ki brez razloga vozi 10 km/h pod omejitvijo zato, ker ni sposobna vozit na zgornji meji omejitve in se umakniti nekomu, ki bi brez kršenja zakona, znotraj omejitve, rad prišel prej na cilj. Če se znebimo takih kretenov na cesti bo to bistveno bolj varno tako za počasnejše kot hitrejše voznike.

To je povsem v skladu s CPP, dokler se za njim ne nabere kolona vsaj treh vozil, ki ga zaradi razmer na cesti ni zmožna varno prehiteti. Če sam naletiš na koga, ki vozi 80 namesto 90 na ravnini, ta oseba še zdaleč ni v prekršku, niti zaradi tega ne kaže prav nobenih duševnih motenj ali, da je nesposoben oziroma nevaren voznik. Duševne motnje kažejo tisti, ki zaradi takšnih primerov postanejo živčni ter nestrpni in nato izgubijo koncentracijo ter se vozijo po pločnikih.

m0LN4r ::

Od kod teb to, da vozi brez razloga?

ki bi brez kršenja zakona, znotraj omejitve, rad prišel prej na cilj.

Znotraj omejitve je tudi 10kmh pod omejitvijo... Med 90 in 80 niti ni tako velika razlika na 30km dolgi relaciji.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

solatko ::

Ha, ha, sem vedel.
Moje izkušnje - kjerkoli sem prvi in vozim omejitev +5 (po garminu je to ravno omejitev), nimam nikakršnih problemov zadaj, pa ni važno na kateri regionalni cesti se vozim. Tudi če se za menoj nabere raztegnjena kolona, le redko kak posameznik hoče vozit hitreje in pač prehiti n število vozil, lepo po enega, tam, kjer lahko. Zelo redko doživim, da me kdo prehiti tam, kjer to skoraj ni možno in to se dogaja vedno samo takrat, ko je hitrost na omejitvi ali malenkost čez.
Ko se vozim v počasnejši koloni, z večjo varnostno razdaljo, kot je potrebna, me od Litije do Šentjakoba prehiti najmanj 20 vozil, s katerimi se večinoma srečamo pri semaforju za na AC. Torej niso profitirali nič, samo v nevarnost so se spravljali, ker so morali naprej prehitevat po več vozil skupaj, saj je razdalja med njimi 3-4m, večina pa jih je ob sredinski črti.
Se pa dogaja, da vozniki po ravnem vozijo 90+, ko pa pride ovinek pa zmanjšajo na 70-, take vožnje pa ne mara nihče in hoče čim prej mimo.

Zakaj se vam dogajajo čudne stvari pri 90+ razčistite z analizo svoje vožnje.

sheeshkar - kolona je ti +2 vozili!!!
Torej ne trije za teboj, temveč dva.
Če vozi 80 tam kjer je omejitev 90 je tist moment, ko sta za njim 2 v prekršku - oviranje prometnega toka!!!!!
Vse ostalo so tvoje razlage zakona, tako, kot ti paše.
Zakaj bi rad nekdo vozil po omejitvah, drugi pa malo počasneje je irelevantno.
Nihče, ki je v prekršku, ne kaže duševnih motenj, je pa to lahko znak, da vožnje ne obvlada, torej ni za na cesto, dokler ne izpopolni znanja ali pa predstavlja oviro za druge in s tem povzroča nevarne situacije.

m0LN4r - Zakon predvideva, da se v normalnih razmerah, praviloma, lahko vsi vozniki vozijo varno na zgornji meji omejitve, vsaka vožnja pod to mejo, je brez razloga (privatni razlogi - bolezen, strah, pomanjkanje izkušenj,....), zato nalaga vsem voznikom, ki niso sposobni peljat po omejitvah, da to omogočijo drugim, za nespoštovanje tega, je predpisana globa, ki pa je zaradi redkih kontrol, ne plača nihče ali zelo malo voznikov, če je slučajno v taki koloni policijsko vozilo.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

80 je na zgornji meji. 45 je pa na polovici.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

GupeM ::

sheeshkar je izjavil:

GupeM je izjavil:

St235 je izjavil:

ja, na žalost danes dobi izpit tudi duševno motena oseba, ki brez razloga sunkovito zavira in vozi preko pločnikov in bankin zato, ker ni sposobna vozit 10 km/h pod omejitvijo. Če se znebimo takih kretenov na cesti bo to bistveno bolj varno tako za počasnejše kot hitrejše voznike.
Tvoji komentarji na tem forumu so mi običajno všeč, ker jih vedno podkrepiš z argumenti, tukaj pa si brcnil v temo.

V citatu sem ti boldano označil tvojo napako. Oz., če to ni napaka, potem lahko rečemo tudi sledeče:
ja, na žalost danes dobi izpit tudi duševno motena oseba, ki brez razloga vozi 10 km/h pod omejitvijo zato, ker ni sposobna vozit na zgornji meji omejitve in se umakniti nekomu, ki bi brez kršenja zakona, znotraj omejitve, rad prišel prej na cilj. Če se znebimo takih kretenov na cesti bo to bistveno bolj varno tako za počasnejše kot hitrejše voznike.

To je povsem v skladu s CPP, dokler se za njim ne nabere kolona vsaj treh vozil, ki ga zaradi razmer na cesti ni zmožna varno prehiteti. Če sam naletiš na koga, ki vozi 80 namesto 90 na ravnini, ta oseba še zdaleč ni v prekršku, niti zaradi tega ne kaže prav nobenih duševnih motenj ali, da je nesposoben oziroma nevaren voznik. Duševne motnje kažejo tisti, ki zaradi takšnih primerov postanejo živčni ter nestrpni in nato izgubijo koncentracijo ter se vozijo po pločnikih.

Res je, je v skladu s CPP. Pa je moralno? Zame je to duševna motnja, da se kljub temu, da vidi, da bi nekdo rad vozil hitreje od njega, ne umakne.

m0LN4r je izjavil:

Od kod teb to, da vozi brez razloga?

ki bi brez kršenja zakona, znotraj omejitve, rad prišel prej na cilj.

Znotraj omejitve je tudi 10kmh pod omejitvijo... Med 90 in 80 niti ni tako velika razlika na 30km dolgi relaciji.

Vem, da je 10 km/h tudi znotraj omejitve. Nisem od včeraj... Od kje pa Lakotniku to, da vozi brez razloga? Na začetku teme pa je tekla debata o pretreseni Coca-Coli in mehurčkih. To so navajali kot razlog (pre)počasne vožnje. Na 30 km znese med 80 hm/h in 90 km/h točno 2,5 minut razlike, oz. več kot 10%. V tem času se mi bo Trojanski krof, ki ga peljem ženi, pohladil in ne bo zadovoljna. Tudi, če bi šel 2 uri prej od doma (ker imate ponavadi tako dober izgovor da pojdi prej od doma), mi to ne bi pomagalo, ker v tem primeru je pomemben čas vožnje, ne čas kdaj pridem na cilj.

m0LN4r ::

Trojanski krof se popapca v trojanah, ohladil se bo tako ali tako v parih minutah xD

Pr 90 je polovica 45, med 45 in 90 je sredina 67,5 - Lahko bi rekli da je tudi 70 na zgornji meji :))
Oz. vec kot tricert
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

sheeshkar ::

solatko je izjavil:

sheeshkar - kolona je ti +2 vozili!!!
Torej ne trije za teboj, temveč dva.
Če vozi 80 tam kjer je omejitev 90 je tist moment, ko sta za njim 2 v prekršku - oviranje prometnega toka!!!!!
Vse ostalo so tvoje razlage zakona, tako, kot ti paše.
Zakaj bi rad nekdo vozil po omejitvah, drugi pa malo počasneje je irelevantno.
Nihče, ki je v prekršku, ne kaže duševnih motenj, je pa to lahko znak, da vožnje ne obvlada, torej ni za na cesto, dokler ne izpopolni znanja ali pa predstavlja oviro za druge in s tem povzroča nevarne situacije.

Pardon, lapsus, res je. V mislih sem imel, da kolono sestavljajo tri vozila, napisal pa sem nekaj drugega.

V vsem ostalem se pa motiš. Če se za njim nabereta dve vozili, to še ne pomeni, da je v prekršku (poleg tega je povsem možno, da jih ne ovira, temveč se preprosto peljeta za njim v hitrosti prometnega toka). V prekršku pa je takrat, ko ga ti dve vozili ne moreta varno prehiteti.
Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


"Vse ostalo so tvoje razlage zakona, tako, kot ti paše." In pri vožnji z 80km/h je v resnici praktično nemogoče biti v prekršku. Na ravnini, kjer se na regionalkah lahko vozi 90, je v veliki večini primerov možno varno prehiteti nekoga, ki vozi 80. Če pa se ne vozi po ravnini, pa je le malo odsekov takšnih, kjer je 80km/h prepočasna vožnja s katero bi morali takšnega voznika okarakterizirati za duševno moteno počasnelo in zaradi njega izgubljati živce.

m0LN4r ::

Ja sej tocno to, ce ga ne mores prehitet, ocitno res ni tako kul cesta ;)
Drugo pa, sej z 80 ne oviras prakticno nobeno normalno osebo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM
««
18 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16334992 (32744) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528121740 (98762) solatko

Več podobnih tem