» »

Počasni vozniki

Počasni vozniki

««
16 / 36
»»

Aston_11 ::

Unknown_001 je izjavil:

kriv za povečanje možnosti nevarnih prehitevanj.
Ki seveda niso odvisne od njega, ne glede na to, kako poskušaš obrniti in naprtiti vožnjo, odvisno od nekoga tretjega, nekomu, ki na odločitev tretjega nima popolnoma nobenega vpliva.

m0LN4r ::

A vas ne živcira, kako eni počasi odgovarjajo ? :))
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Pithlit ::

solatko je izjavil:

mi bomo še lajali, karavana pa bo mirno šla dalje.

Saj jaz bi rada nehala lajat... pa mi noben ne zna argumentirano razložit zakaj za hudiča je polž soodgovoren za nesrečo ki jo povzroči nekdo ki gre polža prehitevat. Ker to je bila dejanska trditev. Ampak takoj ko 'zalajam' delam neke logične felerje pa PMS me daje.

V resnici mi dol visi a se po cestah vozite 60 namesto 90 al pa 130 namesto 90. Dokler s tem ne ogrožate drugih (ste pa bistveno večja grožnja če se vozite 130 kot pa 60).
Life is as complicated as we make it...

Unknown_001 ::

Aston_11 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

kriv za povečanje možnosti nevarnih prehitevanj.
Ki seveda niso odvisne od njega, ne glede na to, kako poskušaš obrniti in naprtiti vožnjo, odvisno od nekoga tretjega, nekomu, ki na odločitev tretjega nima popolnoma nobenega vpliva.


Narobe si me razumel. Sem lepo povedal da za dejanja drugih ne odgovarja, odgovoren pa je iz drugega stališča. Namerno / nenamerno(blazno redko) povzročil neugodno situacijo za druge. Če bi jo lahko preprečil in deloval vzajemno, mu nimamo kaj očitat. Lahko mu naprtimo le namerno povečevanje nereda ki je nevaren predvsem zaradi druge vrste ekstremov, nikakor pa za drjanja drugih. Tak voznik ni defenziven ker ne vlaga niti t od truda da bi skrbel za vzajemno varnost.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Aston_11 ::

m0LN4r je izjavil:

A vas ne živcira, kako eni počasi odgovarjajo ? :))

Ja, oni so posredno krivi, da moram istočasno gledati televizijo in še film na računalniku, zraven pa preklapljati med tabi in da nisem še šel spat.

Unknown_001 ::

Aston_11 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

A vas ne živcira, kako eni počasi odgovarjajo ? :))

Ja, oni so posredno krivi, da moram istočasno gledati televizijo in še film na računalniku, zraven pa preklapljati med tabi in da nisem še šel spat.


Učinek okolice... žal nenameren in zanemarljiv ;)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

Ja sam vedeževalec pa tut nisem, da bi vedel da je za mano kamikaze psihopat za volanom, razen, če bi si pri psihoterapevtu zrihtali tako značko, kot majo invalidi in zalepil na sprednjo šajbo.

E to.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

MisterR ::

m0LN4r je izjavil:

MisterR je izjavil:

Invictus je izjavil:

Za pametnjakoviče toliko iz zakonov....

https://www.uradni-list.si/1/content?id...

15. kolona vozil so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;


23. organizirana kolona vozil je posebej označena skupina treh ali več vozil, vključno s spremljevalnimi vozili, ki vozijo po istem prometnem pasu z določeno hitrostjo na predpisani razdalji;


(6) Pooblaščena uradna oseba začasno izloči iz prometa tudi motorna vozila ali skupino vozil, za katerimi je zaradi počasne vožnje nastala kolona vozil.


(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Upam da bo po tem folku jasno da so počasneti tudi v prekršku... Sploh po zadnjem členu... Če ne, že vem zakaj delam po tujini...


Hahaha malo morgen, da bo folku jasno, ker so zabiti ko opice in ne vidijo dlje od svojega volana, ogledala na avtu pa so nujno zlo.
Gladko te ne jebejo, ko se iz LJ proti Lukovici med 14:00 in 17:00 vozi po prehitevalnem pasu 110km/h ker na 130km/h mu pije 3 litre več in valda, to je škatla čikov manj, pa ga boli kita za kolono zadaj.
Ali pa cvetke tovornjakarji ki imajo na nekaterih odsekih prepoved prehitevanja med prometnimi konicami, ampak to še nobenega tovornjakarja ni ustavilo, da ne bi šel prehitevat ob pol 7ih pred Trojanskim predorom, kjer ni 3. pasu in pač prehiteva z 1-5km/h razlike. Kje je policija? Aja, stoji na uvozu na AC in s tem ogroža ostale.
In ni čudno, če popoldan proti Trojanam prehitevamo po 3. pasu! Zakaj, zato ker je na počasnem pasu kak kombi z 90km/h, na prehitevalnem pa prepotentni idiot z 92km/h, ko oblendaš ali trobiš pa začnejo krilit češ "kam pa naj grem?"

Če bi slovenska policija en teden zapored imela vse patrulje na AC bi pobrali ogromno več denarja kot ga z raznimi kaznimi za 68km/h mimo avtobusne postaje kjer je omejitev 60.
Ampak seveda to ni nobenemu v interesu, tako kot ne kaznovanje tujcev, ki naletijo na stacionarne radarje (jap, slovenija jim ne pošlje položnice tako kot oni nam).

Enkrat je nekdo prilepil animacijo zakaj sploh pride do kolon, ker se idioti vsi limajo na zadnji odbijač, zavirajo in avtomatsko potem vsi za njim zaviramo kot budale.

Kako hitro oz. koliko hitreje pa je treba prehitevat na AC ? A je kje določeno?


Zakaj potem prehitevati, znižaš hitrost za 2km in se voziš enako kot ostali na levem pasu. Zakaj mene oviraš, da bi vozil hitreje? Ja, oviraš me!
Naslednjič ko te bom srečal v trgovini pred blagajno bom se postavil pred tabo in bom se pol ure premikal do blagajničarke (kljub temu da sem mlad in zdrav), da bo že ona sitna. Upam, da ne boš šel do druge blagajne ampak boš enako strpen kot si na cesti.

zmaugy ::

Pithlit je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Zahteve prihrani za sebi poslušne in podrejene.

Do argumentirane debate ti torej ni. Ti moramo kar na besedo verjet. Prav. Tolk da vem.

zmaugy je izjavil:

Kako kaj priznanje logičnega felerja napreduje?

Čakam citat. Sem že dvakrat prosila zanj. Evo tretjič. (pol bo pa raptor uletu pa mene obtoževal da folk nalašč nerviram, ane?)

Objavil sem ti cel tok včeraj in nato še povzetek. Medtem se je tema napihnila in kot ti bi moral tudi sam to iskati. Včeraj se ti pa ni dalo? Je bilo bolj fino se iti tri ali štiri na ena malo podhebavanja? Lahko se potrudiš in najdeš, po včerajšnji izkušnji se danes ne bom šel ponavljanja v pričakovanju drugačnega rezultata.

Pithlit ::

Unknown_001 je izjavil:

Uradno ni kriv. Niti odgovoren.

End of story. Lahko filozofiraš kolikor hočeš... jaz lahko, na primer, filozofiram da je kriv tisti ki pripelje nasproti... kaj si pa drzne pravilno vozit po svojem pasu!

Unknown_001 je izjavil:

je pa definitivno kriv za povečanje možnosti nevarnih prehitevanj.

V katerem vesolju... pardon... zakoniku? Kako je lahko nekdo česa takega kriv? Ne vem... a sili koga drugega v počenjanje smrtno nevarnih neumnosti? Ne vem no... Smo spet pri analogiji: Je baba kriva ker veča možnosti posilstva ker obleče kratko kiklo? Je direktor Uniona kriv ker povečuje možnosti pijančevanja?
Life is as complicated as we make it...

Unknown_001 ::

Glavni problem je itak, da si tisti ki namerno ovirajo druge, iz inata nečejo priznat da so pizde do drugih.

Sam to je point takih tem. Da se jim dopove da so pizde. In da v množici delcev ustvarijo pizda efekt.

Pizda efekt + pizda efekt... = pizdarija
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

MisterR je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

MisterR je izjavil:

Invictus je izjavil:

Za pametnjakoviče toliko iz zakonov....

https://www.uradni-list.si/1/content?id...

15. kolona vozil so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;


23. organizirana kolona vozil je posebej označena skupina treh ali več vozil, vključno s spremljevalnimi vozili, ki vozijo po istem prometnem pasu z določeno hitrostjo na predpisani razdalji;


(6) Pooblaščena uradna oseba začasno izloči iz prometa tudi motorna vozila ali skupino vozil, za katerimi je zaradi počasne vožnje nastala kolona vozil.


(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Upam da bo po tem folku jasno da so počasneti tudi v prekršku... Sploh po zadnjem členu... Če ne, že vem zakaj delam po tujini...


Hahaha malo morgen, da bo folku jasno, ker so zabiti ko opice in ne vidijo dlje od svojega volana, ogledala na avtu pa so nujno zlo.
Gladko te ne jebejo, ko se iz LJ proti Lukovici med 14:00 in 17:00 vozi po prehitevalnem pasu 110km/h ker na 130km/h mu pije 3 litre več in valda, to je škatla čikov manj, pa ga boli kita za kolono zadaj.
Ali pa cvetke tovornjakarji ki imajo na nekaterih odsekih prepoved prehitevanja med prometnimi konicami, ampak to še nobenega tovornjakarja ni ustavilo, da ne bi šel prehitevat ob pol 7ih pred Trojanskim predorom, kjer ni 3. pasu in pač prehiteva z 1-5km/h razlike. Kje je policija? Aja, stoji na uvozu na AC in s tem ogroža ostale.
In ni čudno, če popoldan proti Trojanam prehitevamo po 3. pasu! Zakaj, zato ker je na počasnem pasu kak kombi z 90km/h, na prehitevalnem pa prepotentni idiot z 92km/h, ko oblendaš ali trobiš pa začnejo krilit češ "kam pa naj grem?"

Če bi slovenska policija en teden zapored imela vse patrulje na AC bi pobrali ogromno več denarja kot ga z raznimi kaznimi za 68km/h mimo avtobusne postaje kjer je omejitev 60.
Ampak seveda to ni nobenemu v interesu, tako kot ne kaznovanje tujcev, ki naletijo na stacionarne radarje (jap, slovenija jim ne pošlje položnice tako kot oni nam).

Enkrat je nekdo prilepil animacijo zakaj sploh pride do kolon, ker se idioti vsi limajo na zadnji odbijač, zavirajo in avtomatsko potem vsi za njim zaviramo kot budale.

Kako hitro oz. koliko hitreje pa je treba prehitevat na AC ? A je kje določeno?


Zakaj potem prehitevati, znižaš hitrost za 2km in se voziš enako kot ostali na levem pasu. Zakaj mene oviraš, da bi vozil hitreje? Ja, oviraš me!
Naslednjič ko te bom srečal v trgovini pred blagajno bom se postavil pred tabo in bom se pol ure premikal do blagajničarke (kljub temu da sem mlad in zdrav), da bo že ona sitna. Upam, da ne boš šel do druge blagajne ampak boš enako strpen kot si na cesti.

Nisi mi odgovoril na vprašanje.
Glede prehitevanja na blagajni, se dogaja. Potem pa zaradi unega, ki me je prehitel v bistvu zamujam jaz.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Pithlit ::

Unknown_001 je izjavil:

Lahko mu naprtimo le namerno povečevanje nereda

Po kakšni logiki? Ker vozi počasneje od drugih? A mogoče veš razlog zakaj to počne? Al si samo misliš da to počne _samo zato da bo tebe ob živce spravil in te prisilil v nevarno prehitevanje in povzročitev nesreče_?
Life is as complicated as we make it...

m0LN4r ::

Pithlit je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Lahko mu naprtimo le namerno povečevanje nereda

Po kakšni logiki? Ker vozi počasneje od drugih? A mogoče veš razlog zakaj to počne? Al si samo misliš da to počne _samo zato da bo tebe ob živce spravil in te prisilil v nevarno prehitevanje in povzročitev nesreče_?

Sigurno, vsaka mamica je zlobna do amena.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Unknown_001 ::

Pithlit je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Lahko mu naprtimo le namerno povečevanje nereda

Po kakšni logiki? Ker vozi počasneje od drugih? A mogoče veš razlog zakaj to počne? Al si samo misliš da to počne _samo zato da bo tebe ob živce spravil in te prisilil v nevarno prehitevanje in povzročitev nesreče_?


Ne govorim o nesreči ampak o neredu in oviranju. Prosim ne obračaj besed.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MisterR ::

m0LN4r je izjavil:

MisterR je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

MisterR je izjavil:

Invictus je izjavil:

Za pametnjakoviče toliko iz zakonov....

https://www.uradni-list.si/1/content?id...

15. kolona vozil so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;


23. organizirana kolona vozil je posebej označena skupina treh ali več vozil, vključno s spremljevalnimi vozili, ki vozijo po istem prometnem pasu z določeno hitrostjo na predpisani razdalji;


(6) Pooblaščena uradna oseba začasno izloči iz prometa tudi motorna vozila ali skupino vozil, za katerimi je zaradi počasne vožnje nastala kolona vozil.


(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Upam da bo po tem folku jasno da so počasneti tudi v prekršku... Sploh po zadnjem členu... Če ne, že vem zakaj delam po tujini...


Hahaha malo morgen, da bo folku jasno, ker so zabiti ko opice in ne vidijo dlje od svojega volana, ogledala na avtu pa so nujno zlo.
Gladko te ne jebejo, ko se iz LJ proti Lukovici med 14:00 in 17:00 vozi po prehitevalnem pasu 110km/h ker na 130km/h mu pije 3 litre več in valda, to je škatla čikov manj, pa ga boli kita za kolono zadaj.
Ali pa cvetke tovornjakarji ki imajo na nekaterih odsekih prepoved prehitevanja med prometnimi konicami, ampak to še nobenega tovornjakarja ni ustavilo, da ne bi šel prehitevat ob pol 7ih pred Trojanskim predorom, kjer ni 3. pasu in pač prehiteva z 1-5km/h razlike. Kje je policija? Aja, stoji na uvozu na AC in s tem ogroža ostale.
In ni čudno, če popoldan proti Trojanam prehitevamo po 3. pasu! Zakaj, zato ker je na počasnem pasu kak kombi z 90km/h, na prehitevalnem pa prepotentni idiot z 92km/h, ko oblendaš ali trobiš pa začnejo krilit češ "kam pa naj grem?"

Če bi slovenska policija en teden zapored imela vse patrulje na AC bi pobrali ogromno več denarja kot ga z raznimi kaznimi za 68km/h mimo avtobusne postaje kjer je omejitev 60.
Ampak seveda to ni nobenemu v interesu, tako kot ne kaznovanje tujcev, ki naletijo na stacionarne radarje (jap, slovenija jim ne pošlje položnice tako kot oni nam).

Enkrat je nekdo prilepil animacijo zakaj sploh pride do kolon, ker se idioti vsi limajo na zadnji odbijač, zavirajo in avtomatsko potem vsi za njim zaviramo kot budale.

Kako hitro oz. koliko hitreje pa je treba prehitevat na AC ? A je kje določeno?


Zakaj potem prehitevati, znižaš hitrost za 2km in se voziš enako kot ostali na levem pasu. Zakaj mene oviraš, da bi vozil hitreje? Ja, oviraš me!
Naslednjič ko te bom srečal v trgovini pred blagajno bom se postavil pred tabo in bom se pol ure premikal do blagajničarke (kljub temu da sem mlad in zdrav), da bo že ona sitna. Upam, da ne boš šel do druge blagajne ampak boš enako strpen kot si na cesti.

Nisi mi odgovoril na vprašanje.
Glede prehitevanja na blagajni, se dogaja. Potem pa zaradi unega, ki me je prehitel v bistvu zamujam jaz.


Kako da ti nisem, če sem citiral odgovor. Še enkrat:

15. kolona vozil so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;

in

4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Sedaj se boš vpiknil v to kaj je upravičen razlog... Ampak tak kot si ti rekel da "v bistvu zamujam jaz", jaz pa dnevno zabijem pol ure več na cesti zaradi takih debilov.

Pithlit ::

Unknown_001 je izjavil:

Glavni problem je itak, da si tisti ki namerno ovirajo druge, iz inata nečejo priznat da so pizde do drugih.

Bistvo je da ti pojma nimaš a je namerno. Pravzaprav je veliko bolj verjetno da je povsem nenamerno... in počasi vozijo predvsem zato ker se pri tej hitrosti počutijo najbolj varne.

Unknown_001 je izjavil:

Ne govorim o nesreči ampak o neredu in oviranju. Prosim ne obračaj besed.

Jaz te pa nekaj sprašujem... v navezi s kontekstom (tudi tvojim žaljenjem). Ne obračam besed... lahko komot odgovoriš samo glede nereda pa oviranja.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

MisterR ::

Pithlit je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Glavni problem je itak, da si tisti ki namerno ovirajo druge, iz inata nečejo priznat da so pizde do drugih.

Bistvo je da ti pojma nimaš a je namerno. Pravzaprav je veliko bolj verjetno da je povsem nenamerno... in počasi vozijo predvsem zato ker se pri tej hitrosti počutijo najbolj varne.


Jaz se v koloni, kjer je večina ljudi na bremzi ne počutim varnega, pa naj bo to 130km/h ali 50km/h. Ni mi jasno kako se drugi, sploh če jim na zadnjem odbijaču visi voznik, ki ne vzdržuje varnostne razdalje.

zmaugy ::

Unknown_001 je izjavil:

Glavni problem je itak, da si tisti ki namerno ovirajo druge, iz inata nečejo priznat da so pizde do drugih.


THIS! Je pa dejstvo, da človek sebi veliko težje laže kot drugim. In karma is a bitch.

Pithlit ::

MisterR je izjavil:

Jaz se v koloni, kjer je večina ljudi na bremzi ne počutim varnega

Spet nov scenarij? Ni panike... kdo ti brani varno prehitet? Al pa, boh ne daj, ustavit pa živce umirit?
Life is as complicated as we make it...

m0LN4r ::

MisterR je izjavil:

..........

Kako da ti nisem, če sem citiral odgovor. Še enkrat:

15. kolona vozil so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;

in

4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Sedaj se boš vpiknil v to kaj je upravičen razlog... Ampak tak kot si ti rekel da "v bistvu zamujam jaz", jaz pa dnevno zabijem pol ure več na cesti zaradi takih debilov.

Čakaj malo, jaz te nisem vprašal nič o koloni.
Kdo je pa tebi rekel, da se lahko na AC približaš meni med prehitevanjem na manj kot je varnostna razdalja, ti moraš lepo počakat, da jaz najprej končam s prehitevanjem.
Ne pogovarjamo o gumi defektu.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Unknown_001 ::

Pithlit je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Glavni problem je itak, da si tisti ki namerno ovirajo druge, iz inata nečejo priznat da so pizde do drugih.

Bistvo je da ti pojma nimaš a je namerno. Pravzaprav je veliko bolj verjetno da je povsem nenamerno... in počasi vozijo predvsem zato ker se pri tej hitrosti počutijo najbolj varne.

Unknown_001 je izjavil:

Ne govorim o nesreči ampak o neredu in oviranju. Prosim ne obračaj besed.

Jaz te pa nekaj sprašujem... v navezi s kontekstom (tudi tvojim žaljenjem). Ne obračam besed... lahko komot odgovoriš samo glede nereda pa oviranja.


1. Namerno je ko ve da bi se lahko umaknil da ne bi oviral hitrejšega ki lahko vozi s predpisano hitrostjo pa se ne. FAKT

2. Kaj točno me sprašuješ? Bi rada da ti golico zapojem? Kje sem te zdaj žalil, en refreš za nazaj prosim. Ne jemljem teh zadev tako osebno da bi moral podoživljat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

MisterR je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Glavni problem je itak, da si tisti ki namerno ovirajo druge, iz inata nečejo priznat da so pizde do drugih.

Bistvo je da ti pojma nimaš a je namerno. Pravzaprav je veliko bolj verjetno da je povsem nenamerno... in počasi vozijo predvsem zato ker se pri tej hitrosti počutijo najbolj varne.


Jaz se v koloni, kjer je večina ljudi na bremzi ne počutim varnega, pa naj bo to 130km/h ali 50km/h. Ni mi jasno kako se drugi, sploh če jim na zadnjem odbijaču visi voznik, ki ne vzdržuje varnostne razdalje.

100km/h en drugemi v riti bit res ni varno. Je boljše upoštevati varnostno.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Aston_11 ::

Unknown_001 je izjavil:

namerno ovirajo druge,

Imamo dva voznika. A in B.
Voznik A vozi namerno 70 km/h.
Voznik B vozi 70 km/h.
Ista cesta, isti položaj vozil v dveh časovnih linijah. He.
Kako sedaj veš, kateri voznik vozi namerno 70 km/h?

Pithlit ::

Unknown_001 je izjavil:

Namerno je

Ti to resno? Misliš da ne vem kaj pomeni namerno?

Unknown_001 je izjavil:

Kaj točno me sprašuješ?

Kako ti veš da tisti spredaj NAMERNO ovira prometni tok in mu posledično praviš da je pizda?
Life is as complicated as we make it...

Aston_11 ::

Kako smo dobri, istočasno enaki komentarji z različnih IP-jev. Kvantna fizika v delovanju! Tunelski efekt ftw.

Pithlit ::

Aston_11 je izjavil:

Kako sedaj veš, kateri voznik vozi namerno 70 km/h?

On ne pravi tega. On pravi da ve kdo od teh dveh je pizda ki namerno ovira vse ostale. Pravzaprav on pravi da ve da sta kar oba pizde.
Life is as complicated as we make it...

MisterR ::

Pithlit je izjavil:

MisterR je izjavil:

Jaz se v koloni, kjer je večina ljudi na bremzi ne počutim varnega

Spet nov scenarij? Ni panike... kdo ti brani varno prehitet? Al pa, boh ne daj, ustavit pa živce umirit?


In kje te naj prehitim, na levem pasu vozijo s 110, ti voziš na prehitevalnem s 112, kje te naj prehitim? In če si zaradi prepočasne vožnje naredil kolo treh ali več vozil se MORAŠ po zakonu TI umakniti hitrejšim voznikom!

solatko ::

m0LN4r - Ti ne čitaš postov počasi ali pa si bralno totalno nepismen.
Za primerjavo vzemi raje samomorilca, za katerega je okolica vedela, da lahko stori samomor, pa ni reagirala.
Vsak, ki vleče za seboj, bi se moral zavedat, da je v koloni, morda tudi samomorilec, sprovociran s prepočasno vožnjo. Normalni divjaki, ne prehitevamo kolon, se prilagodimo.
Prehitevanje je opisano v zakonu, hitro in takoj umik na vozni pas, prehitevanje z 5 km/h ni niti eno, niti drugo.
Zakone pa si itak razlagate vsak po svoje in samo tiste člene, ki vam odgovarjajo.

Aston_11 - Seveda tebi ne bo potegnilo, pa če dobiš še tisoč argumentiranih izjav sodelujočih. Zaradi kolone, ki jo ustvari počasni voznik lahko pride do situacij, ki jih nebi bilo, če bi se pravi čas umaknil hitrejšim. Odvisnost v prometu je večja, kot si laiki lahko predstavljate, zato se v razvitejšem svetu, s prometom ukavarja več ministerstev in društva civilne družbe, pri nas pa praktično samo policija, zdravstvo in zavarovalništvo.

m0LN4r - Če pogledaš v ogledalo in vidiš, da je za teboj kolona nejevoljnih voznikov, ki komaj čakajo, da boš šel scat, bi moral vedeti, da lahko še bolj zadaj čaka kamikaza, ki samo čaka nekaj m ravnine in piči po gasu.
Enostavno bi se tega, kot voznik, moral zavedat, razen, če ne opazuješ ogledal in dejansko ne veš, kaj se dogaja zadaj, saj imaš preveč dela z lovljenjem sprednjega dela vozila, da ostaneš na cesti.

Pithlit - in zato, ker se počutijo pri nižjih hitrostih varne, lahko ogrožajo ostale udeležence - daj mi prosim en link, ki potrjuje to tvojo trditev.
In vzrok počasne vožnje ni pomemben, pomembno je to, da ne ustvarjajo kolone, to pa edino tako lahko in bi morali storit, da se umaknejo na primernem mestu.
Sama vožnja ni prekršek, prekršek je tisto, kar sledi - neumik hitrejšim.
Je dovolj jasno, da boš nehala bluzit o tem, da nekateri lahko delajo prekrške, saj ne vplivjo na druge udeležence v prometu, saj se morajo čisto vsi prilagoditi prekrškarju.
Varno prehitet mi pa onemogočajo ovinki, klanci, polna črta, promet iz nasprotne smeri,......

Aston_11 - Vedno prvi, drugi se pač mora prilagoditi ali ga prehiteti ali pa zrint s ceste.

Philit - Če se ne umakne na prvem primernem mestu je to znak, da ne spremlja dogajanja zadaj ali, da to počne namerno.
Delo krepa človeka

Aston_11 ::

MisterR je izjavil:

Pithlit je izjavil:

MisterR je izjavil:

Jaz se v koloni, kjer je večina ljudi na bremzi ne počutim varnega

Spet nov scenarij? Ni panike... kdo ti brani varno prehitet? Al pa, boh ne daj, ustavit pa živce umirit?


In kje te naj prehitim, na levem pasu vozijo s 110, ti voziš na prehitevalnem s 112, kje te naj prehitim? In če si zaradi prepočasne vožnje naredil kolo treh ali več vozil se MORAŠ po zakonu TI umakniti hitrejšim voznikom!

Menda si pozabil tretji oziroma zadnji pogoj, je res?

MisterR ::

m0LN4r je izjavil:

MisterR je izjavil:

..........

Kako da ti nisem, če sem citiral odgovor. Še enkrat:

15. kolona vozil so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;

in

4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Sedaj se boš vpiknil v to kaj je upravičen razlog... Ampak tak kot si ti rekel da "v bistvu zamujam jaz", jaz pa dnevno zabijem pol ure več na cesti zaradi takih debilov.

Čakaj malo, jaz te nisem vprašal nič o koloni.
Kdo je pa tebi rekel, da se lahko na AC približaš meni med prehitevanjem na manj kot je varnostna razdalja, ti moraš lepo počakat, da jaz najprej končam s prehitevanjem.
Ne pogovarjamo o gumi defektu.


Če ti s prepočasno vožnjo (manj kot je zgornja meja) narediš kolono vozil se MORAŠ umakniti, ne glede na mojo varnostno razdaljo.
In ne da od LJ do Lukovice nisi moral zavit na levi pas!

MasterTade ::

pegasus je izjavil:

MasterTade je izjavil:

razlikovat med prilagojeno hitrostjo, ki je sicer nekoliko nad omejitvijo
Haha, odličen oksimoron. Hvala.


Prilagojena hitrost ni enaka omejitvi, ampak je hitrost pri kateri je posameznik še sposoben varno vozit, glede na njegove sposobnosti in razmere na cesti. Če je megla je na AC neprilagojena hitrost lahko že karkoli čez 50, medtem ko v dobrih pogojih jaz brez problema prilagodim hitrost na obvoznici po kateri peljem iz 70 na 90-100, in opažam da tam res skoraj nihče ne vozi 70 ali manj..Bo že nekaj na tem

Zanimivo da je za nekatere hujši prekršek če se vozi 10km/h počasneje od dovoljene hitrosti kot 10km/h hitreje od dovoljene hitrosti.


Odvisno kje, na regionalni/AC 10 + - ni nič takega, v naselju kar je več od 50 je že problem


Kje je ta meja med prilagojeno hitrostjo nad omejitvijo ter nespametnim divjanjem?
To oceni vsak posameznik.
Ja, glede na razmere na cesti in ceste po kateri pelje.


Na podlagi česa?
Na podlagi povsem subjektivnega mnenja, da je na tistem predelu možno povsem varno kršiti omejitve ter voziti hitreje.

Na podlagi razmer na cesti, lastnih sposobnosti, od same ceste

Koliko hitreje?
Tudi to oceni vsak posameznik na podlagi povsem subjektivnega mnenja. Naprimer, negotiator lahko oceni, da se na nekem območju lahko vozi 10km/h nad omejitvijo, solatko oceni, da se tam lahko vozi 20km/h nad omejitvijo, GrimReaper pa oceni, da se tam lahko vozi tudi 40km/h nad omejitvijo.

Vsak od njih vozi po drugi cesti..Nekje lahko jaz vozim 30km/h nad omejitvijo, na nekaterih cestah pa si sploh ne drznem


Ali to res pomeni, da vsi vozijo s prilagojeno hitrostjo ter brez nepotrebnega tveganja?
Nevem, zadnji primer iz črne kronike je očitno ocenil, da je v tistem naselju mogoče voziti 130km/h. Vsi se bomo strinjali, da se je zmotil, vendar še včeraj je morda sodeloval v podobni debati in trdil, da je dober voznik, ki je sposoben varno voziti tudi preko omejitev. Ampak to gotovo ne bo držalo za negotiatorja, solatka in Grima, ker oni so zatrdili, da so dobri vozniki, ki znajo odlično oceniti, kdaj je varno voziti hitreje.

130 km/h ni prilagojena hitrost in kar je tisti fant počel ne zagovarja nihče od nas




Ampak, ali nima podobnih izkušenj na tisoče drugih voznikov, ki ne kršijo omejitev?
Da, ampak tisti, ki kršijo nekatere omejitve, imajo boljše vozniške sposobnosti.
Tega nihče ne trdi, kot kaže se jim ne zdi da lahko hitrost prilagodijo na malce višjo..ali pa ne čutijo potrebe



Kateri problemi na naših cestah pa so po njihovem mnenju tako pomembni, da čutijo potrebo po opozarjanju na njih v vsaki debati o prometu?
Med glavne probleme na naših cestah uvrščajo počasnejše voznike, ki vozijo pod omejitvami.
Toliko pod omejitvami da ovirajo promet, ker se ne umaknejo.


Ali so počasnejši vozniki nevarni še zaradi kakšnega drugega razloga?
Seveda, počasnejši vozniki so tudi veliko manj skoncentrirani na vožnjo v primerjavi s tistimi, ki vozijo hitreje. Poleg tega delajo tudi veliko več prekrškov kot hitrejši vozniki, seveda z izjemo kršenja omejitev, ampak te omejitve so ponekod itak povsem nesmiselne in njihovo kršenje nikogar ne ogroža.
Zakaj lažeš in spreminjaš moje trditve v povsem drugačne? Pri višjih hitrostih se bo dober voznik še bolj skoncentriral na vožnjo, kar ne pomeni da je spal pri hitrosti 50..Ko zapustim naselje in grem do 90 se še bolj skoncentriram, ne pomeni pa da sem prej spal..

Kako pa vemo, da so počasnejši vozniki manj skoncentrirani? Kako vemo, da delajo več prekrškov?
To so nam zatrdili tisti, ki radi vozijo hitreje.
Zdaj se pa že norca delaš

So podali kakšen dokaz za te trditve? Kakšno raziskavo? Mnenje strokovnjakov?
Ne. Smo jih k temu pozvali, ampak to so začuda ignorirali. Res smešno, ker ponavadi svoje trditve vedno podkrepijo s kakšnim virom. Ampak njim gre verjeti na besedo, ker so pametnejši od nas.
Edini vir so lastne izkušnje. Meni se zdi povsem razumljivo, da se na vožnjo bolj osredotočiš ko voziš hitreje, prehitevaš,...

Ampak, ali je vožnja pod omejitvijo prekršek?
Samo v primerih, ko se za teboj nabere kolona vozil v razmerah, ki ne omogočajo varnega prehitevanja ter ko se koloni ne umakneš na primernem mestu.
Edina pametna stvar v tvojem eseju
Mors omnia aequat

Unknown_001 ::

Pithlit je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Kako sedaj veš, kateri voznik vozi namerno 70 km/h?

On ne pravi tega. On pravi da ve kdo od teh dveh je pizda ki namerno ovira vse ostale. Pravzaprav on pravi da ve da sta kar oba pizde.


Dokler nikogar ne ovirata ni noben pizda. To da nekdo za teboj vozi hitrejši tempo se da opazit. Ampak je treba špegu znat še za kaj drugega uporabljat kot za fruzuru popravljat pa lišpat se.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Pithlit ::

MisterR je izjavil:

In kje te naj prehitim

Kjer to lahko storiš varno.

MisterR je izjavil:

na levem pasu vozijo s 110, ti voziš na prehitevalnem s 112, kje te naj prehitim? In če si zaradi prepočasne vožnje naredil kolo treh ali več vozil se MORAŠ po zakonu TI umakniti hitrejšim voznikom!

Dokler sproti fabriciraš scenarije ki potrjujejo tvoje teorije se nimava kaj pogovarjat... ker boš pač imel vedno prav.

Na levem pasu vozijo 110, jaz na desnem 130. Kaj pa zdaj? Le kje me boš pa zdaj prehitel? Nikjer. Ker me po ZAKONU NE MOREŠ (u lej, tud jaz znam shift ponucat).
Life is as complicated as we make it...

MisterR ::

Aston_11 je izjavil:

MisterR je izjavil:

Pithlit je izjavil:

MisterR je izjavil:

Jaz se v koloni, kjer je večina ljudi na bremzi ne počutim varnega

Spet nov scenarij? Ni panike... kdo ti brani varno prehitet? Al pa, boh ne daj, ustavit pa živce umirit?


In kje te naj prehitim, na levem pasu vozijo s 110, ti voziš na prehitevalnem s 112, kje te naj prehitim? In če si zaradi prepočasne vožnje naredil kolo treh ali več vozil se MORAŠ po zakonu TI umakniti hitrejšim voznikom!

Menda si pozabil tretji oziroma zadnji pogoj, je res?


katerega (oprosti, ne sledim več) ?

Aston_11 ::

solatko je izjavil:

Aston_11 - Seveda tebi ne bo potegnilo, pa če dobiš še tisoč argumentiranih izjav sodelujočih. Zaradi kolone, ki jo ustvari počasni voznik lahko pride do situacij, ki jih nebi bilo, če bi se pravi čas umaknil hitrejšim.
Tebi logika dela selektivno.
1.
Če hitrejših ne bi bilo, ne bi bilo situacij, ki bi jih hitrejši povzročili.
Kriv: ta hiter.
2.
Kolono so povzročili hitrejši, ker so dohiteli počasnejšega.
Kriv: ta hiter.
3.
Ta hitrejši so kolono naredili tako, da so vozili prehitro.
Krivi: ta hitri.
4.
Ta hitri niso držali varnostne razdalje.
Krivi: ta hitri.
5.
Ta hitri so zapeljali v nasproti vozeče vozilo.
Krivi: ta hitri.

Hint: prepovedano je zapeljati v nasproti vozeče vozilo.
Hint: ni prepovedano voziti počasi.

Solatko, za svoja leta si amater.

m0LN4r ::

MisterR je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

MisterR je izjavil:

..........

Kako da ti nisem, če sem citiral odgovor. Še enkrat:

15. kolona vozil so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;

in

4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Sedaj se boš vpiknil v to kaj je upravičen razlog... Ampak tak kot si ti rekel da "v bistvu zamujam jaz", jaz pa dnevno zabijem pol ure več na cesti zaradi takih debilov.

Čakaj malo, jaz te nisem vprašal nič o koloni.
Kdo je pa tebi rekel, da se lahko na AC približaš meni med prehitevanjem na manj kot je varnostna razdalja, ti moraš lepo počakat, da jaz najprej končam s prehitevanjem.
Ne pogovarjamo o gumi defektu.


Če ti s prepočasno vožnjo (manj kot je zgornja meja) narediš kolono vozil se MORAŠ umakniti, ne glede na mojo varnostno razdaljo.
In ne da od LJ do Lukovice nisi moral zavit na levi pas!

Levi ? Sej po koncanem prehitevanju mislim it na desnega.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

MisterR ::

m0LN4r je izjavil:

MisterR je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

MisterR je izjavil:

..........

Kako da ti nisem, če sem citiral odgovor. Še enkrat:

15. kolona vozil so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;

in

4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Sedaj se boš vpiknil v to kaj je upravičen razlog... Ampak tak kot si ti rekel da "v bistvu zamujam jaz", jaz pa dnevno zabijem pol ure več na cesti zaradi takih debilov.

Čakaj malo, jaz te nisem vprašal nič o koloni.
Kdo je pa tebi rekel, da se lahko na AC približaš meni med prehitevanjem na manj kot je varnostna razdalja, ti moraš lepo počakat, da jaz najprej končam s prehitevanjem.
Ne pogovarjamo o gumi defektu.


Če ti s prepočasno vožnjo (manj kot je zgornja meja) narediš kolono vozil se MORAŠ umakniti, ne glede na mojo varnostno razdaljo.
In ne da od LJ do Lukovice nisi moral zavit na levi pas!

Levi ? Sej po koncanem prehitevanju mislim it na desnega.


My bad, itak da sem mislil desnega.

Aston_11 ::

MisterR je izjavil:

katerega (oprosti, ne sledim več) ?
Glede vožnje z dovoljeno hitrostjo, ne pa preko nje. Trenutno itak ni mogoče slediti, ker izvajamo DDOS ali kako se mu reče napad na server ;)

Unknown_001 ::

Pithlit je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Namerno je

Ti to resno? Misliš da ne vem kaj pomeni namerno?

Unknown_001 je izjavil:

Kaj točno me sprašuješ?

Kako ti veš da tisti spredaj NAMERNO ovira prometni tok in mu posledično praviš da je pizda?


Vzame tabletko persena in spij kozarec vode. Nato pojdi počivat za eno uro.

Da boš lažje spala:
Namerno oviranje se lahko kaže
-neumikanje ob priložnostih
-pospeševanje med prehitevanjem
-namerno zaviranje vrez razloga
-poplesavanje po cesti, ker je treba cel ovink posekat če ne bi avto odfukal stram pri 40 nauro ko je volan na četrt namotan.
-...

Pač svašta se vidi na tem svetu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Pithlit ::

Unknown_001 je izjavil:

Dokler nikogar ne ovirata ni noben pizda.

Odlično, napredek.

Unknown_001 je izjavil:

To da nekdo za teboj vozi hitrejši tempo se da opazit.

Res je. KAr pa še ne pomeni da je tisti spredaj avtomatično nesramna pizda ki te namensko ovira.

Unknown_001 je izjavil:

Ampak je treba špegu znat še za kaj drugega uporabljat kot za fruzuru popravljat pa lišpat se.

Tudi to je res (pustimo ob strani glupe seksizme). Sam pazi to... vprašanje. Kaj pa ko voznik spredaj (tapočasni) ne dela drugega kot vozi? Dajmo rečt da niti radia nima vklopljenega. Pač... vozi svoj tempo. A je še vedno nesramna pizda ki te namerno ovira?
Life is as complicated as we make it...

solatko ::

Pithlit - Ti pa dejansko ne poznaš cestno prometnih predpisov. S 130 na voznem pasu, prehitevaš vozila na prehitevalnem pasu, ki vozijo 110. To pa res lahko samo na ženskem zelniku zraste - na AC je prehitevanje po desni strogo prepovedano!!!!!!!!!!!!!!!!!
In ne, ne bo te šel prehitevat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tisti spredaj ne sme samo vozit, temveč mora vozit po pravilih, oviranje hitrejših ni dovoljeno, torej krši pravila.
On lahko vozi svoj tempo, dokler omogoča tudi drugim, da vozijo svoj. Tvoja pravica se konča z mojo, moja s pravico nekoga drugega.
Delo krepa človeka

Unknown_001 ::

Pithlit je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Dokler nikogar ne ovirata ni noben pizda.

Odlično, napredek.

Unknown_001 je izjavil:

To da nekdo za teboj vozi hitrejši tempo se da opazit.

Res je. KAr pa še ne pomeni da je tisti spredaj avtomatično nesramna pizda ki te namensko ovira.

Unknown_001 je izjavil:

Ampak je treba špegu znat še za kaj drugega uporabljat kot za fruzuru popravljat pa lišpat se.

Tudi to je res (pustimo ob strani glupe seksizme). Sam pazi to... vprašanje. Kaj pa ko voznik spredaj (tapočasni) ne dela drugega kot vozi? Dajmo rečt da niti radia nima vklopljenega. Pač... vozi svoj tempo. A je še vedno nesramna pizda ki te namerno ovira?


1. Napredek v tvojem bralnem razumevanju ali mogoče v znanju moje pogovorne "kitajščine "?

2. Glej kapitel ajns, z dodatkom neugodnih prilik katere sem omenil da se lahko pojavijo

3. Vrni se na kapitel zwei. Al pa direkt na kapitel ajns. Ko kaže očitne znake egoizma ali ignorance lahko brez slabe vesti nabijem štenpl "pizda"
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Pithlit ::

Unknown_001 je izjavil:

Vzame tabletko persena in spij kozarec vode. Nato pojdi počivat za eno uro.

Spet žalimo? Ni panike... ti kr.

Unknown_001 je izjavil:

Namerno oviranje se lahko kaže

Lahko se, ja. A to po novem pomeni da je kar 100% ziher.

Unknown_001 je izjavil:

neumikanje ob priložnostih

Nadležno, res. Namerno? Povsem mogoče ne. Namerno samo zato da tebe ovirajo? Povsem realno ne.

Unknown_001 je izjavil:

pospeševanje med prehitevanjem

To je res. Ampak spet uvajanje novega scenarija ki še pred parimi minutami ni obstajal, še manj pa takrat ko sem te jaz spraševala kako veš da je namerno.

Unknown_001 je izjavil:

namerno zaviranje vrez razloga

To je res. Ampak spet uvajanje novega scenarija ki še pred parimi minutami ni obstajal, še manj pa takrat ko sem te jaz spraševala kako veš da je namerno.

Unknown_001 je izjavil:

poplesavanje po cesti, ker je treba cel ovink posekat če ne bi avto odfukal stram pri 40 nauro ko je volan na četrt namotan.

Žal ne vem kaj si hotel povedat...

Unknown_001 je izjavil:

Pač svašta se vidi na tem svetu.

Seveda. A zato je kar vsak počasen voznik kar po defaultu pizda za volanom?

solatko je izjavil:

Pithlit - Ti pa dejansko ne poznaš cestno prometnih predpisov. S 130 na voznem pasu, prehitevaš vozila na prehitevalnem pasu, ki vozijo 110. To pa res lahko samo na ženskem zelniku zraste - na AC je prehitevanje po desni strogo prepovedano!!!!!!!!!!!!!!!!!
In ne, ne bo te šel prehitevat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Si mogoče opazil citiran tekst? Tisti namreč na katerega je moj odgovor letel?

solatko je izjavil:

Tisti spredaj ne sme samo vozit, temveč mora vozit po pravilih, oviranje hitrejših ni dovoljeno, torej krši pravila.

Skoraj res. Se strinjam. Pa sploh ne laja o tem... sem ti že pojasnila.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Aston_11 ::

solatko je izjavil:

oviranje hitrejših ni dovoljeno, torej krši pravila.
Kako da ne? Dokler niso kolona, jih lahko ovira kolikor hoče. Dokler se nima kam umakniti, ko ima kolono zadaj, isto.

solatko je izjavil:

Tvoja pravica se konča z mojo, moja s pravico nekoga drugega.
Res mi je hecno, ko notorni kršitelji, ki vztrajno kršite zakon, torej z etiko in/ali moralo nimate nič skupnega vsaj v delu, v katerem se prekriva z zakonom, očitate drugim kršitev te iste etike in/ali morale. Da nas kršitelji učijo etike/morale...

Pithlit ::

Unknown_001 je izjavil:

Ko kaže očitne znake egoizma ali ignorance lahko brez slabe vesti nabijem štenpl "pizda"

Se strinjava. Ampak ti si izjavil da je pizda vsak ki vozi počasneje od neke tvoje percepcije primerne hitrosti.

Si pa to definicijo skozi najino izmenjavo lepo dopolnil... začuda še vedno ne moreš brez žaljenja.
Life is as complicated as we make it...

Unknown_001 ::

Pithlit je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Vzame tabletko persena in spij kozarec vode. Nato pojdi počivat za eno uro.

Spet žalimo? Ni panike... ti kr.

Unknown_001 je izjavil:

Namerno oviranje se lahko kaže

Lahko se, ja. A to po novem pomeni da je kar 100% ziher.

Unknown_001 je izjavil:

neumikanje ob priložnostih

Nadležno, res. Namerno? Povsem mogoče ne. Namerno samo zato da tebe ovirajo? Povsem realno ne.

Unknown_001 je izjavil:

pospeševanje med prehitevanjem

To je res. Ampak spet uvajanje novega scenarija ki še pred parimi minutami ni obstajal, še manj pa takrat ko sem te jaz spraševala kako veš da je namerno.

Unknown_001 je izjavil:

namerno zaviranje vrez razloga

To je res. Ampak spet uvajanje novega scenarija ki še pred parimi minutami ni obstajal, še manj pa takrat ko sem te jaz spraševala kako veš da je namerno.

Unknown_001 je izjavil:

poplesavanje po cesti, ker je treba cel ovink posekat če ne bi avto odfukal stram pri 40 nauro ko je volan na četrt namotan.

Žal ne vem kaj si hotel povedat...

Unknown_001 je izjavil:

Pač svašta se vidi na tem svetu.

Seveda. A zato je kar vsak počasen voznik kar po defaultu pizda za volanom?


In gremo po vrsti:

1. Skrbim za tvoje zdravje. Slutim na stres in ti zgolj plasiram dobronameren nasvet.

2. 100% ziher je samo smrt na tem svet ampak to ne pomen da moramo mnenjsko stagnirat.

3. Ignoranca... se pravi namerno oz. Če že to ne smem rečt. Naj bo bolj politično korektno -> zavedno oviranje

4. Povsem korekten pojem ki sodi v kontekst. Povprašala si o tem, kako lahko presodimo kdo namerno ovira.

5. Glej kapitel vier

6. Invalidnost oz. Psihofizična neizpravnost za upravljanje avtomobila. Za lažjo predstavo miška moja.

7. Glej kapitel ajns iz prejšnjega poglavja. Torej, kdor namerno povzroča ... you know the rest.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Buggy ::

glede na vsebino te teme, bi se dalo narediti zakljucek, da je treba marsikomu priporocat voznjo z javnim prevozom, ker za na cesto zal niste sposobni. Sploh pa res ne vem zakaj se vsi cutute tako sposobni vozit in da je na cesti potrebno biti samo zato, ker imas (cudezno prodoblen) izpit in (tehnicno vprasljiv) avto?

m0LN4r ::

m0LN4r je izjavil:

MisterR je izjavil:

..........

Če ti s prepočasno vožnjo (manj kot je zgornja meja) narediš kolono vozil se MORAŠ umakniti, ne glede na mojo varnostno razdaljo.
In ne da od LJ do Lukovice nisi moral zavit na levi pas!

Levi ? Sej po koncanem prehitevanju mislim it na desnega.


No vidiš, počasi ne se živcirat xD
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Unknown_001 ::

Pithlit je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ko kaže očitne znake egoizma ali ignorance lahko brez slabe vesti nabijem štenpl "pizda"

Se strinjava. Ampak ti si izjavil da je pizda vsak ki vozi počasneje od neke tvoje percepcije primerne hitrosti.

Si pa to definicijo skozi najino izmenjavo lepo dopolnil... začuda še vedno ne moreš brez žaljenja.


Primerna hitrost je tista najvišja s katero lahko večina udeležrncev v prometu varno zvozi odsek.

Govorim le toliko kolikor je potrebno da zadostim minimumu tvojih pričakovanj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
««
16 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16334992 (32744) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528121747 (98769) solatko

Več podobnih tem