» »

Počasni vozniki

Počasni vozniki

««
14 / 36
»»

St235 ::

In mimogrede - lahko brez problemov vozim v koloni tudi od Ribnice do LJ, z varnostno razdaljo in brez želje po prehitevanju, saj v življenju nisem še nikoli prehiteval v škarje.

Glede na to, da v vsaki temi bolj dokazuješ, da je edino prevozno sredstvo, ki ga uporabljaš avtobus je to verjetno prva resnična izjava s tvoje strani.

moj predlog - psihofizično stanje voznikov, bi moral nadzirati lečeči zdravnik - enkrat letno obvezni splošni pregled.

To veš, da greš na tak pregled tudi prostovoljno? Ker škodil zagotovo ne bi.

Saj je tako enostavno, samo ego, da smo itak plačali cestnino, mora biti malo manjši.

Definitivno odličen nasvet, samo kaj ko apelira na povesem napačne voznike.

zmaugy je izjavil:

Pithlit je izjavil:

zmaugy je izjavil:

imeti mnenje, da del odgovornosti za nesreče nosijo tudi prepočasni vozniki, ne pomeni zagovarjati divjake.

Seveda pomeni. Pomeni tudi da ne poznaš ne CPP, ne zakonov, ne fizike... *hint* prepočasni vozniki ne obstajajo... razen tam kjer je predpisana najmanjša dovoljena hitrost in se vozijo počasneje - regionalka to ni.


Pa verjetno tudi živali ne maram, nje?

St235 je izjavil:

Pa vendar, ali kje vidiš prelaganje odgovornosti na tvoje idiotske izjave, al ti je mirno povedal, da je bila njegova zavestna odločitev, da ti pove da si idiot?


V bistvu hočeš povedati, da enostavno se obnašaš nekulturno ne da bi te kdo v to prisilil?


Točno tako, moje obnašanje pa naj bo v prometu ali forumu je vedno posledica moje odločitve, nikoli odločitve ostalih udeležncev, ne glede na to kake idiotizme razlagajo. Prav tako posledice mojih odločitev ne valim na slaboumne sogovornike, ali pa ostale udeležence v prometu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

zmaugy ::

Tečaj obvladovanja jeze bi ti morda koristil. Ali pa bontona. Ali pa oboje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

St235 ::

Dajmo si bit nekaj na jasnem. V idelanih okoliščinah vsi vozijo z optimalno hitrosto, ni zastojve, ni kolonm ni prehitevanj, ni nesreč... In ko bomo enkrat odvzeli pravico do upravljanja vozil vsem bolj ali manj razvitim opicam in začeli uporabljat avtonomna vozila se bomo drastični približal temu idealu. Dokler pa tega ni, je vsak odgovoren za svoje ravnanje v prometu. In dajanje potuhe nevarni in agresivni vožnji (prehitevanje kolone, premanjhna varnostna razdalja) s tem, da se krivdo vali počasnejše vozli zgolj zato, ker ne zapelje v ta prvi jarek je pač očiten odraz tega, da ste del problema in ne rešitve. Še več, z relativizacijo problema in prelaganjem odgovornosti ste odličen odraz prometne varnosti v Sloveniji. Vsi supervozniki, vsi nezmotljivi, vsi nad zakoni fizike. No, razen tistih udeleženih v že več kot 10.000 proimetnih nesrečah letos. Ampak vam se to ne more zgodit. Ker ste napisali na forumu in zato je zagotovo res.

zmaugy je izjavil:

Tečaj obvladovanja jeze bi ti morda koristil. Ali pa bontona. Ali pa oboje...


In kdo si ti, da boš presojal kaj jaz rabim? Se zmeniva, da grem na tečaj bontona, če greš ti na psihijatrični pregled?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Če uporabim bullshit ala solatko: V več kot milion kilometrih še nisem bil udeležen v prometni nesreči, v vsem času kar imam vozniško pa sem plačal tri parkirne kazni. Ampak zato nisem super voznik, zato nisem nad zakoni fizike, zato si ne domišljam da lahko predvidim in preprečim vsako situcijo, si ne domišljam da so drugi udeležeci odgovrni za moje ravnanje, si ne domišljam da se mi ne bo ali da se mi ne more zgodit prometna nesreča. Še več, vsakič posebej, ko se usedem za volan mi je kristalno jasno, da se lahko točno tisti dan zgodi, da bom nekaj spregledal, ocenil narobe ali se preprosto znašel na napačnem mestu ob napačnem času.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Pa verjetno tudi živali ne maram, nje?

Od kje naj pa to vem?

Dokler trdiš da so počasni vozniki soodgovorni za nesrečo... je jasno da ne poznaš CPP... in fizike. In da se bomo, posledično, norca delal iz tebe.
Life is as complicated as we make it...

sheeshkar ::

zmaugy je izjavil:

"ampak jaz tukaj ne znam reagirati drugače"

"Nisem več zdržal in sem pritisnil na plin," bi verjetno napisal kakšen divjak.

A ti resno primerjaš malo ostrejšo reakcijo na spletnem forumu s potencialno smrtnim manevrom na cesti? Če že gremo v takšne primerjave, jaz, kot malo ostrejši sogovornik, sem na cesti tisti, ki v svojem avtu malce preklinja polža v prekršku, divjak, ki ga gre nepravilno prehiteti, pride pa po spletni debati na tvoj dom in te udari (da ne bo kdo napačno razumel, to ni niti malo mišljeno kot grožnja in tudi če bi vedel kdo si, bi se lahko povsem kulturno srečala na kakšni pijači, ne glede na to s čim bi se tukaj ozmerjali). To je v tej precej zabiti primerjavi lahko nek ekvivalent.

[Michael] ::

A ste že napisal, da se počasi daleč pride? :D

Pravočasno se je treba odpraviti na pot in potem bo manj nervoze, tudi če se kdo vleče 60 po odprti cesti.

Počasni voznik ni odgovoren za nesrečo popolnoma nič, če jo povzroči dirkač, saj moraš hitrost prilagoditi razmeram na cesti, tudi ustaviti po potrebi.

D3m ::

Seveda je lahko odgovoren.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Heavy ::

Pithlit je izjavil:

Dokler trdiš da so počasni vozniki soodgovorni za nesrečo... je jasno da ne poznaš CPP... in fizike. In da se bomo, posledično, norca delal iz tebe.



Po zdravi kmečki pameti je krivda tudi na strani počasnega voznika (ampak ne kazenska). Če se ne bi vlekel kot megla ga ne bi šel prehitevat, kjer to ni bilo primerno. Je kriv, ampak hkrati ni kriv, da je idjot za njim se lotil prehitevati kjer to ni bilo varno.
#TeamFelix

Pithlit ::

Heavy je izjavil:

Po zdravi kmečki pameti je krivda tudi na strani počasnega voznika (ampak ne kazenska). Če se ne bi vlekel kot megla ga ne bi šel prehitevat, kjer to ni bilo primerno. Je kriv, ampak hkrati ni kriv, da je idjot za njim se lotil prehitevati kjer to ni bilo varno.

Oštirji so krivi za pijane voznike. Ma kaj oštirji... pivovarji, vinarji pa žganjarji!

Kako za boha milega je lahko počasni voznik kriv za kretena zadaj?!? Ja, se ni umaknil... in? Kdo je cepca prisilil v to da je postal morilec? Po zdravi kmečki pameti je očitno kriv komar.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Heavy ::

Voziti v pijanem stanju je kaznivo dejanje.

Ja, tisti, ki se loti prehitevat je absolutno kriv za svoje dejanje. Se pa to ne bi zgodilo, če ne bi ta pred njim vozil prepočasi.
#TeamFelix

connel ::

Itak, tako kot bi žensko v sexy obleki obdolžil, da je sama kriva, da so jo posilili. Kje se najdete takšni osebki,...

49106 ::

St235 je izjavil:


definitivno se je treba znebit poasmeznikov, ki se za volanom niso sposobni kontrolirat, ker je samo vprašanje časa kaj bodo imeli za triger in bodo naredili neumnost.

dj_uro ::

vsi neki brezmadežniki...
a na leto naredite 5000km (vsi skupaj) =)

a veš... kaj pa izzivaš? (velja tudi za sexy oblečeno žensko)
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

m0LN4r ::

Heavy je izjavil:

Voziti v pijanem stanju je kaznivo dejanje.

Ja, tisti, ki se loti prehitevat je absolutno kriv za svoje dejanje. Se pa to ne bi zgodilo, če ne bi ta pred njim vozil prepočasi.

Damn... če pa nekomu ne uspe počasneta varno in hitro prehitet pa tut ni glih za na cesto...
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Pithlit ::

Heavy je izjavil:

Voziti v pijanem stanju je kaznivo dejanje.

Res je. Samo po tvojem je kriv direktor Uniona ker je Janez fental Micko ko jo je pijan povozil z avtom.
Life is as complicated as we make it...

Aston_11 ::

Heavy je izjavil:

Se pa to ne bi zgodilo, če ne bi ta pred njim vozil prepočasi.
Pa če ga mati ne bi rodila, pa sram jo je lahko, kaj je na svet spravila. Bolj kot bo vaša klika ponavljala, da je spredaj vozeči kriv, ker je zadaj vozeči idiot, bolj bo naša klika trdila, da spredaj vozeči ni nič kriv. Spredaj vozeči se ni zaletel, spredaj vozeči ni držal pištole na čelu zadaj vezečemu, zadaj vozeči pa je očitno idiot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

[Michael] ::

dj_uro je izjavil:

vsi neki brezmadežniki...
a na leto naredite 5000km (vsi skupaj) =)

a veš... kaj pa izzivaš? (velja tudi za sexy oblečeno žensko)

1,5 M km, do danes, cirka 8-)

Tudi če kdo izziva s počasno vožnjo, je on v prekršku, če ovira preveč vozil. Tebi se zato ni potrebno zaleteti ;)

Mare2 ::

Pithlit je izjavil:

Samo po tvojem je kriv direktor Uniona ker je Janez fental Micko ko jo je pijan povozil z avtom.


Pithlit, kake pa ti vun mečeš.

Prepovedana je prodaja alkoholnih pijač osebam, ki kažejo očitne znake opitosti od alkohola.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pithlit ::

Pijan si edino če kažeš očitne znake? Bi prisegla da je takrat že hudo prepozno... but that's just me... Slovenci imajo pitje itak za nacionalni šport - kdo ga več nese pa si upa še za volan.
Life is as complicated as we make it...

Heavy ::

Aston_11 je izjavil:

Heavy je izjavil:

Se pa to ne bi zgodilo, če ne bi ta pred njim vozil prepočasi.
Pa če ga mati ne bi rodila, pa sram jo je lahko, kaj je na svet spravila. Bolj kot bo vaša klika ponavljala, da je spredaj vozeči kriv, ker je zadaj vozeči idiot, bolj bo naša klika trdila, da spredaj vozeči ni nič kriv. Spredaj vozeči se ni zaletel, spredaj vozeči ni držal pištole na čelu zadaj vezečemu, zadaj vozeči pa je očitno idiot.



Povprašaj se koliko ljudi te prehiti, ko voziš 90 po cesti, kjer je omejitev 90. In koliko te prehiti če voziš 75. Imaš tudi take idjote, katerim gre slabo prehitevanje pa se skantajo.
#TeamFelix

Aston_11 ::

Heavy je izjavil:

Povprašaj se koliko ljudi te prehiti, ko voziš 90 po cesti, kjer je omejitev 90.
Vsi, ki me dohitijo. Point?

Podpitanje: kako me sploh lahko kdo dohiti, če vozim 90?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Heavy ::

Aston_11 je izjavil:

Heavy je izjavil:

Povprašaj se koliko ljudi te prehiti, ko voziš 90 po cesti, kjer je omejitev 90.
Vsi, ki me dohitijo. Point?

Podpitanje: kako me sploh lahko kdo dohiti, če vozim 90?!



Ne flozofirat in se raje pojdi 1x peljat, pa poročaj koliko voznikov te bo prehitelo.
#TeamFelix

Aston_11 ::

Heavy je izjavil:

Ne flozofirat in se raje pojdi 1x peljat, pa poročaj koliko voznikov te bo prehitelo.

Mene vedno prehitijo vsi, pa vozim 90, kjer lahko. Vedno sem zadnji, pred mano ni nikogar, za mano pa tudi ne. Včasih se mi kakšen nalepi v rit, pa tudi ne zdrži dolgo.

zmaugy ::

Pithlit je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Pa verjetno tudi živali ne maram, nje?

Od kje naj pa to vem?

Dokler trdiš da so počasni vozniki soodgovorni za nesrečo... je jasno da ne poznaš CPP... in fizike. In da se bomo, posledično, norca delal iz tebe.


Kok je tarifa šloganja iz kavne šalce? Ko boš obvladala osnove logičnega sklepanja se lahko spet slišimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

m0LN4r ::

Živčni ljudje si težko priznajo, da imajo težave.
V sloveniji psihoterapije glede tega še niso tako razširjene med ljudmi, pa ljudje za takšne stvari nimajo denarja.
Recimo na zahodu je hodit k psihiatru nekaj takega, kot hodit k zobarju. Prinas pa tabu in se raje pizdimo v real-time na cesti/gostilni/tekmi you name it.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

Živčni ljudje si težko priznajo, da imajo težave.
V sloveniji psihoterapije glede tega še niso tako razširjene med ljudmi, pa ljudje za takšne stvari nimajo denarja.
Recimo na zahodu je hodit k psihiatru nekaj takega, kot hodit k zobarju. Prinas pa tabu in se raje pizdimo v real-time na cesti/gostilni/tekmi you name it.


Eni se niti na forumu ne morejo zadržat. Kako je šele za volanom...

Unknown_001 ::

@Pithilt?

PMS ?

Seriously, chill. Al rada potenciraš čustveno napetost?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zmaugy ::

St235 je izjavil:

Dajmo si bit nekaj na jasnem. V idelanih okoliščinah vsi vozijo z optimalno hitrosto, ni zastojve, ni kolonm ni prehitevanj, ni nesreč... In ko bomo enkrat odvzeli pravico do upravljanja vozil vsem bolj ali manj razvitim opicam in začeli uporabljat avtonomna vozila se bomo drastični približal temu idealu. Dokler pa tega ni, je vsak odgovoren za svoje ravnanje v prometu. In dajanje potuhe nevarni in agresivni vožnji (prehitevanje kolone, premanjhna varnostna razdalja) s tem, da se krivdo vali počasnejše vozli zgolj zato, ker ne zapelje v ta prvi jarek je pač očiten odraz tega, da ste del problema in ne rešitve. Še več, z relativizacijo problema in prelaganjem odgovornosti ste odličen odraz prometne varnosti v Sloveniji. Vsi supervozniki, vsi nezmotljivi, vsi nad zakoni fizike. No, razen tistih udeleženih v že več kot 10.000 proimetnih nesrečah letos. Ampak vam se to ne more zgodit. Ker ste napisali na forumu in zato je zagotovo res.

zmaugy je izjavil:

Tečaj obvladovanja jeze bi ti morda koristil. Ali pa bontona. Ali pa oboje...


In kdo si ti, da boš presojal kaj jaz rabim? Se zmeniva, da grem na tečaj bontona, če greš ti na psihijatrični pregled?


Nekdo, ki že nekaj strani prenaša tvoje agresivne nekulturne izpade.

St235 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

St235 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Olje ali skala za ovinkom na cesti so razmere na cesti, ravno tako kot model, ki se vozi 50 na cesti, kjer je omejitev 90.


in če boš med prehitevanjem skale priletel čelno v nasproti vozečega boš prav tako kriv.


Kako pa je to videti?



vprašaj butla, ki je v debato pripeljal skale kot nekaj primerljivega s vozili, ki vozijo pod omejitvijo.


Meni se zdi precej manj genialno pisati o konceptu prehitevanja skal, ki stojijo na cesti. Ti bo Pithlit razložila, ona je bolj doma v fiziki baje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Heavy ::

Aston_11 je izjavil:

Heavy je izjavil:

Ne flozofirat in se raje pojdi 1x peljat, pa poročaj koliko voznikov te bo prehitelo.

Mene vedno prehitijo vsi, pa vozim 90, kjer lahko. Vedno sem zadnji, pred mano ni nikogar, za mano pa tudi ne. Včasih se mi kakšen nalepi v rit, pa tudi ne zdrži dolgo.



Vsi? To me spominja na tisto šalo o upokojencu, ki vozi po avtocesti. Pa sliši po radiju opozorilo, da je voznik, ki vozi v napačno stran. Pa si reče... pa ne samo eden. :))
#TeamFelix

m0LN4r ::

Jaz nimam nikoli težav s prehitevanjem počasnetov.
Čakanje na pravi moment _ni_ težava. Zažvižgaj si enga Adija ali pa žveči čigumi, pomaga proti stresu tistih par minut.
V kolikor pa vzrok nesposobnega prehitevanja ni samo stres temveč tudi cesta in podhranjenost tvojga avtomobila, potem se pač ne prehiteva in žvižga pesmico.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

zmaugy ::

sheeshkar je izjavil:

zmaugy je izjavil:

"ampak jaz tukaj ne znam reagirati drugače"

"Nisem več zdržal in sem pritisnil na plin," bi verjetno napisal kakšen divjak.

A ti resno primerjaš malo ostrejšo reakcijo na spletnem forumu s potencialno smrtnim manevrom na cesti? Če že gremo v takšne primerjave, jaz, kot malo ostrejši sogovornik, sem na cesti tisti, ki v svojem avtu malce preklinja polža v prekršku, divjak, ki ga gre nepravilno prehiteti, pride pa po spletni debati na tvoj dom in te udari (da ne bo kdo napačno razumel, to ni niti malo mišljeno kot grožnja in tudi če bi vedel kdo si, bi se lahko povsem kulturno srečala na kakšni pijači, ne glede na to s čim bi se tukaj ozmerjali). To je v tej precej zabiti primerjavi lahko nek ekvivalent.


Iz objave v objavo dokazuješ, da se nisi sposoben imeti pod kontrolo niti pri forumski izmenjavi mnenj. Agresija, zmerjanje ipd. v vsaki objavi te izmenjave.
Lahko si samo predstavljam kako je to videti, če te sprovocira kdo, ki na cesti ne dosega tvojih pričakovanj...

Aston_11 ::

Heavy je izjavil:

Vsi? To me spominja na tisto šalo o upokojencu, ki vozi po avtocesti. Pa sliši po radiju opozorilo, da je voznik, ki vozi v napačno stran. Pa si reče... pa ne samo eden. :))
Lahko spominja, vendar je tako. Če morda kakšen ne prehiti, se vprašam, kaj mu je.

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz nimam nikoli težav s prehitevanjem počasnetov.
Čakanje na pravi moment _ni_ težava. Zažvižgaj si enga Adija ali pa žveči čigumi, pomaga proti stresu tistih par minut.
V kolikor pa vzrok nesposobnega prehitevanja ni samo stres temveč tudi cesta in podhranjenost tvojga avtomobila, potem se pač ne prehiteva in žvižga pesmico.


Se ne bi mogel bolj strinjati (razen tistega dela z Adijem, jaz poslušam kaj drugega).

m0LN4r ::

Pa še en nasvet, agresivna vožnja v riti največkrat rezultira v kamenčku na steklu, tko da.
"siva pot, vodi meee....."
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

zmaugy ::

Je pa zanimivo, kako se izredno velikokrat zgodi tole: izven naselja kamionar dela kolono, v naselju se vozi nad 60 ali pa se zalima komu na rit.

m0LN4r ::

Ja kamionarji so posebne sorte šofersapiensi, majo pa iste karakteristike kot nekateri vozniki osebnih avtomobilov ali pa jim ne dela menjalnik preveč dobro ;)

zmaugy je izjavil:

Je pa zanimivo, kako se izredno velikokrat zgodi tole: izven naselja kamionar dela kolono, v naselju se vozi nad 60 ali pa se zalima komu na rit.


Verjetno ohranja čimbolj konstantno hitrost, ker prevaža tofu.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Heavy ::

m0LN4r je izjavil:

Verjetno ohranja čimbolj konstantno hitrost, ker prevaža tofu.



Za to bi bila boljša Toyota kot pa tovornjak :))
#TeamFelix

sheeshkar ::

zmaugy je izjavil:

Iz objave v objavo dokazuješ, da se nisi sposoben imeti pod kontrolo niti pri forumski izmenjavi mnenj. Agresija, zmerjanje ipd. v vsaki objavi te izmenjave.

Če nekdo zatrjuje nekaj, kar je povsem v nasprotju z obstoječimi zakoni, prakso ter logiko (torej, kar si trdil ti, ko si dejal, da je polž delno odgovoren za nesrečo divjaka, ki ga je šel nepravilno prehitevati) in ga jaz ter številni drugi z več argumenti, ki imajo osnovo v zakonih, praksi ter logiki, opozorimo, da je v njegovem argumentu polno napak in poleg tega ta oseba (v tem primeru ti) prične izvajati semantične akrobacije ter spreminjati osnovne pogoje (kar si počel, ko si se sprenevedal glede moralne odgovornosti, ki je nisi nikoli pojasnil ter kasneje, ko si v debato mešal skale ter olje in še kasneje, ko si dal nek popolnoma absurden primer, ki s prvotnim nima veze), potem je označevanje tvojega pisanja ter posledično tebe, kot omejenega ali neumnega ali celo idiotskega, povsem normalna, četudi ostra reakcija v forumski debati (hitro, ignoriraj vse argumente, ker sem bil malo nesramen in to izpostavi, da ti ne bo potrebno nadaljevati dejanske debate). Še posebej, če se že pred tem še prenehaš odzivati na pozive k dodatnemu pojasnjevanju svojih argumentov oziroma spreminjaš temo na offtopic poddebate s Pihlit o logiki, z Lakotnikom o zdravljenju in z menoj o bontonu, samo zato, da bi se izognil pojasnitvi povsem preprostega vprašanja - Kako je lahko polž v prekršku delno kriv pri nesreči, ki jo je samo zaradi svojega neumnega dejanja povzročil nekdo drug? Kaj je to moralna odgovornost? Kako naj to merimo - je torej Laško delno kriv za nesreče alkoholiziranih voznikov, ki so se ga nasekali z njegovimi proizvodi? Ali je dekle v mini krilu delno krivo, ker je z nošenjem seksi oblačila "sprovociralo" (poudarjam narekovaje) dejanje posiljevalca?

Boš torej uspel odgovoriti na ta vprašanja, ki so pomemben del te debate ali boš raje nadaljeval neke osebne vendete proti tistim, s katerimi se ne strinjaš (a hkrati ne znaš pojasniti, kaj točno te tako moti pri našem mnenju)?

zmaugy je izjavil:

Lahko si samo predstavljam kako je to videti, če te sprovocira kdo, ki na cesti ne dosega tvojih pričakovanj...

Na cesti se mi je samo enkrat zgodilo, da sem neko dejanje dojel kot provokacijo - nek idiot v kombiju se mi je med normalnim prehitevanjem tovornjaka na avtocesti povsem zalepil na rit (ko sem pričel prehitevati, ga ni bilo nikjer in ujel me je samo, ker je vozil nenormalno hitro) in me takoj, ko je bilo to fizično mogoče prehitel po desni (kar je bilo zaradi res tesnega prostora izjemno tvegano), čeprav sem že sam čisto pravilno in brez nepotrebnega vztrajanja na prehitevalnem pasu izvajal premik na vozni pas (ker sem se ga tudi želel čimprej znebiti iz svojega zadka, kajti vozil je izjemno nevarno, počakal sem samo toliko, da nisem tovornjaku zapeljal direktno pred nos, ter s tem sam naredil kakšne bedarije). Ko sem opazil, da me idiot prehiteva po desni, sem seveda ostal na prehitevalnem, nakar je kreten dvakrat zavil proti meni, kot da me želi izriniti v zaščitno ograjo. To je primer, ki mu lahko rečem provokacija, nanjo pa nisem reagiral in ko se je končno odstranil, sem nadaljeval z vožnjo.

Primeri, ko naletim na polža in se kljub delanju prekrška ne umakne (kar je sicer izjemno redko, pa še ogroža me nič), zame to ni provokacija. Ko se mi nekdo nalepi na rit in blenda z lučmi (kar se dogaja zelo pogosto in me dejansko ogroža), zame to ni provokacija. To so samo načini vožnje ali reakcije idiotov, ki si ne zaslužijo drugega, kot največ kakšno zamrmrano kletvico in normalno nadaljevanje vožnje.

negotiator ::

sheeshkar je izjavil:

negotiator je izjavil:

kljub temu, da ostali teh polžev niti približno ne srečujemo tako pogosto, da bi se nam to zdel nek problem (se zgodi, da na kakšnega kdaj naletiš, ampak to je to).


Aha! Torej priznaš, da sam nisi polž, se pravi, da si dirkač! Če si na naši strani, potem pa drži z nami!! :))

"Jaz in ostali, ki so na moji strani napišemo nekaj, vi pa to spremenite v nekaj čisto drugega, smrk, smrk."


So, how do you like the taste of your own medicine?

Vidim, da se čisto dobro zavedaš, da si odgovarjal na ta način, ker si to pri meni takoj opazil, se pravi, da lahko naša ekipa sklepa, da vaša ekipa samo trati naš čas...
All easy problems have already been solved.

sheeshkar ::

negotiator je izjavil:

So, how do you like the taste of your own medicine?

Vidim, da se čisto dobro zavedaš, da si odgovarjal na ta način, ker si to pri meni takoj opazil, se pravi, da lahko naša ekipa sklepa, da vaša ekipa samo trati naš čas...

Še en, ki želi debato o vsem drugem, razen o dejanski temi. Kaj ko bi še ti raje razložil, kako je polž delno odgovoren za nesrečo (glej vprašanja, ki sem jih postavil zmaugyju)? Ta primer je za debato, kako so počasni vozniki nevarni, v resnici zelo pomemben. Če meniš, da si to že razložil, pa prosim daj link na tvoje odgovore, ker jaz jih ne najdem (da ne bo potem spet očitkov, kako sprevračamo vaše besede).

pegasus ::

Evo še eden, ki se zagotovo pritožuje nad tem, kako so drugi po cestah prepočasni. Tokrat so na srečo nastradala samo drevesa.

shadeX ::

Damn, si me prehitu za 2 minuti. :)

Mare2 ::

Tale se zaleti, čeprav ni nobenega počasneta pred njim.

Bi bilo fino, da bi ga povabili na ta forum in bi se Pithlit temeljito pogovorila z njim. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

negotiator ::

sheeshkar je izjavil:

negotiator je izjavil:

So, how do you like the taste of your own medicine?

Vidim, da se čisto dobro zavedaš, da si odgovarjal na ta način, ker si to pri meni takoj opazil, se pravi, da lahko naša ekipa sklepa, da vaša ekipa samo trati naš čas...

Še en, ki želi debato o vsem drugem, razen o dejanski temi. Kaj ko bi še ti raje razložil, kako je polž delno odgovoren za nesrečo (glej vprašanja, ki sem jih postavil zmaugyju)? Ta primer je za debato, kako so počasni vozniki nevarni, v resnici zelo pomemben. Če meniš, da si to že razložil, pa prosim daj link na tvoje odgovore, ker jaz jih ne najdem (da ne bo potem spet očitkov, kako sprevračamo vaše besede).


Ne bom ti ničesar odgovarjal. Najprej se ti nauči odgovarjat, ker z ignoriranjem ne boš nikamor prišel.
All easy problems have already been solved.

MasterTade ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz nimam nikoli težav s prehitevanjem počasnetov.
Čakanje na pravi moment _ni_ težava. Zažvižgaj si enga Adija ali pa žveči čigumi, pomaga proti stresu tistih par minut.
V kolikor pa vzrok nesposobnega prehitevanja ni samo stres temveč tudi cesta in podhranjenost tvojga avtomobila, potem se pač ne prehiteva in žvižga pesmico.


To je res, ampak potem imaš ceste, kjer je promet na drugem pasu zelo gost, kolona avtomobilov za počasnelo se pa nabira, zdaj pa čakej ravnino da prehitiš x avtomobilov, ki se jim ne zdi da bi prehiteli prvega v koloni..
Mors omnia aequat

negotiator ::

pegasus je izjavil:

Evo še eden, ki se zagotovo pritožuje nad tem, kako so drugi po cestah prepočasni. Tokrat so na srečo nastradala samo drevesa.


Verjetno se res pritožuje, ja. Ne spada pa med take, kot sem jaz ali kdorkoli na moji strani. Noben priseben voznik, razen tistih, ki so na zaprti cesti, kjer vozijo rally, ne bi šel vozit 130 v naselju. Niti izkušen voznik, kaj šele začetnik. Ta link spet samo potrjuje vaše ignoriranje naših prispevkov. Predstavljate si nas kot tega norca, na 24ur, to pa mi pač nismo. In dokler tega ne boste sprejeli, bo pač samo kur*enje v tej temi - seveda iz vaše strani.
All easy problems have already been solved.

MasterTade ::

Eni nočete razlikovat med prilagojeno hitrostjo, ki je sicer nekoliko nad omejitvijo in nespametnim divjanjem, npr. 130 v naselju
Mors omnia aequat

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Ko boš obvladala osnove logičnega sklepanja se lahko spet slišimo.

Smo ti že dokazali da je logični fail na tvoji strani. Pa še kar nabijaš...

Unknown_001 je izjavil:

PMS ?

Seriously, chill. Al rada potenciraš čustveno napetost?

Kakšno čustveno napetost? Vas delam nervozne? Ste brez argumentov pa je treba hitro po seksizmih poseči?
Life is as complicated as we make it...

solatko ::

Lakotnik29 - Kaj bi ti sploh rad? Ko ti napišem, da včasih potegnem malo preveč, me ozmirjaš, ko ti razložim, da v koloni, če sem 3,4........... ne prehitevam, temveč se peljem z varnostno razdaljo, ki je celo malo večja, kot je potrebna, me pa ozmirjaš, da se vozim z avtobusom.
A ti ne gre v glavo, da "dobri" vozniki, vožnjo prilagajamo razmeram na cesti in v prometu, zato so moje zapovedi - naselje, po znaku, kolone se ne prehiteva, za volanom si trezen in zbran, ukvarjaš se samo z vožnjo, ne razmišljaš o stvareh, ki niso povezane z vožnjo,.....
Ko pa opazim, da se da malo hitreje, pa to izkoristim in, če bom slučajno padu na inkasante, ne bom jamral po forumu, kako ne plačat zaslužene kazni. Glede na kvaliteto postov zagovornikov počasnel (zagovarjate prekrške), ste brez izjeme osebe slabih živcev, saj še na forumu, ne morete normalno debatirat o tako simpl temi, kot je "počasni vozniki".

Ko vam normalni vozniki razložimo, da se vsaka posledica zgodi, zaradi vzroka in ne obratno, vam to ni jasno, začnete tlačit vmes fiziko, prostovoljne preglede,.........
Nihče, oziroma izredno malo oseb, se bo prostovoljno spravila s ceste. Celo na tem forumu so potekale debate, kako skriti prisotnost THC pri zdravniškem pregledu, za ponovno opravljanje vozniškega izpita.

Osebno, se ne vsedem za volan, če se ne čutim sposobnega za to, amen.
Vendar jaz nisem kolerik, ki bi mu šla kakršna koli situacija v prometu, na spolni organ, niti počasne, niti divjak, saj nisem za to postavljen na ta svet.
Se pa potrudim in vsake toliko časa, za nekaj časa spravim ob izpit, kakšnega voznika, ki kaže očitne znake neprištevnosti, z enostavnim klicem na 113 (prostoročno), se predstavim in razložim situacijo, ter mesto dogajanja, pa naj gre za vijugasto vožnjo, nora prehitevanja,.....
Do sedaj je bila reakcija še vedno, dovolj hitra, da so prizadetega ustavili.

Malo hitrejši vozniki nismo divjaki, kot si to napačno predstavljate.
Delo krepa človeka
««
14 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16334993 (32745) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528121750 (98772) solatko

Več podobnih tem