» »

Počasni vozniki

Počasni vozniki

««
15 / 36
»»

zmaugy ::

@sheeskar: še kar smo drugi krivi za tvoje neprimerno obnašanje? Ker obkladanje sogovornikov s psovkami je neprimerno obnašanje. Spominja na kakšnega divjaka, ki naredi neumnost na cesti zaradi drugih.
Glede Pithlit in njenega logičnega faila, a ti tudi nisi razumel ali zgolj nisi prebral, ampak te to ne ovira pri komentiranju na pamet? Njej pa res nisem mogel še bolj nazorno pokazati, kje je zamočila. Bi bilo dolgočasno za vse ostale - vedno je treba biti obziren in prijazen do soljudi, je dobro za karmo.

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Njej pa res nisem mogel še bolj nazorno pokazati, kje je zamočila.

A ko si trdil da je počasnež soodgovoren za nesrečo?

Ja, zelo nazorno si pokazal kako se znaš izmikat. Nenazadnje tako da nekoga pač obtožiš da je preglup da bi zastopil to kar hočeš ti povedat. Koliko časa se še misliš izmikat? Dokler ti kdo olja ne polije na pot? Al pa skalo nastavi?
Life is as complicated as we make it...

zmaugy ::

Si še vedno ne upaš soočiti s svojimi sfaljenimk sklepi na moj račun? Po toliko straneh se še vedno delaš, da nisi izjavila, kar si izjavila? Škoda, do te debate sem imel boljše mnenje o tebi.
Oh well...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Si še vedno ne upaš soočiti s svojimi sfaljenimk sklepi na moj račun? Po toliko straneh se še vedno delaš, da nisi izjavila, kar si izjavila? Škoda, do te debate sem imel boljše mnenje o tebi.
Oh well...

Ti kar citiraj. Sej znaš.

Glede mnenja o meni... me ne gane dosti. Če ti pomaga pa imam jaz o tebi še kar solidno mnenje... izven te debate.
Life is as complicated as we make it...

zmaugy ::

Sem že citiral pa si ignorirala. Včeraj.

Buggy ::

Dejstvu, da je pocasnel na cesti vedno vec pac ne morem oporekati...to da so posredno krivi za marsikater strgan zivc tudi razumem, da so pa odgovorni za potencialno nesreco, ki jo naredi tisti, ki prehiteva pac ne.

Situacije (v kratkem) ni mozno spremeniti, kultura voznikov je vedno slabsa (telefoncki ze po defaultu na usesih) in edino kar mi je storiti je da se ne zivciram, malo pa vseeno pomaga mocan avto, da mimo takega ignoranta spricnem kolikor hitro in varno se da :)

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Sem že citiral pa si ignorirala. Včeraj.

No daj. Da rešiva tole... namesto da se obkladava do amena.
Life is as complicated as we make it...

Mare2 ::

solatko je izjavil:

Lakotnik29 - Kaj bi ti sploh rad? Ko ti napišem, da včasih potegnem malo preveč, me ozmirjaš, ko ti razložim, da v koloni, če sem 3,4........... ne prehitevam, temveč se peljem z varnostno razdaljo, ki je celo malo večja, kot je potrebna, me pa ozmirjaš, da se vozim z avtobusom.
A ti ne gre v glavo, da "dobri" vozniki,


solatko, opisal si vzornega in varnega voznika. Tako vozi tudi moj fotr. Gled tega tipa pa se ne sekiraj. Se ne zna pogovarjat in moderatorji 99% njegovih sporočil izbrišejo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

sheeshkar ::

@zmaugy

Kako je lahko polž v prekršku delno kriv pri nesreči, ki jo je samo zaradi svojega neumnega dejanja povzročil nekdo drug? Kaj je to moralna odgovornost? Kako naj to merimo - je torej Laško delno kriv za nesreče alkoholiziranih voznikov, ki so se ga nasekali z njegovimi proizvodi? Ali je dekle v mini krilu delno krivo, ker je z nošenjem seksi oblačila "sprovociralo" (poudarjam narekovaje) dejanje posiljevalca?

Imaš odgovore na ta ontopic vprašanja, ali se boš še naprej izmikal?

Pithlit ::

sheeshkar je izjavil:

Imaš odgovore na ta ontopic vprašanja, ali se boš še naprej izmikal?

Jaz stavim na "logični fail". Pa na "saj tega nisem izjavil".
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

solatko ::

sheeshkar - Moralno je kriv, saj je vzrok, za nastanek kolone, v kateri je nekdo znorel.

Kazensko pa seveda ni kriv, bi pa lahko vprašali policijo, zakaj ne ukrepajo proti povzročiteljem dolgih kolon, razen, ko se sami cjazijo nekaj km v taki koloni.

In to je rak rana, naših regionalk, pa tudi prehitevalnega pasu na AC-h.
Delo krepa človeka

Pithlit ::

solatko je izjavil:

sheeshkar - Moralno je kriv

A veš uno... morala je ena in edina. Tko, sarkastično... da bolj ne bi moglo bit.
Life is as complicated as we make it...

ziga1990 ::

solatko je izjavil:

sheeshkar - Moralno je kriv, saj je vzrok, za nastanek kolone, v kateri je nekdo znorel.

Kazensko pa seveda ni kriv, bi pa lahko vprašali policijo, zakaj ne ukrepajo proti povzročiteljem dolgih kolon, razen, ko se sami cjazijo nekaj km v taki koloni.

In to je rak rana, naših regionalk, pa tudi prehitevalnega pasu na AC-h.


Bojo ukrepali ko bo krivec za kolono kršil CPP, ker kolikor vidim, da na cesti narediš kolono tudi če po CPP-ju voziš
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

pirat ::

Eno off-topic vprašanje:
Kako to, da je toliko zagovornikov t.i. počasnih voznikov (posledično torej zagovornikov umirjenosti na cesti, strpnosti, itd.) s statusom "persona non-grata" ali "persona rudis"? Pa opažam podoben trend še v nekaterih drugih "družboslovnih" temah....

Invictus ::

Za pametnjakoviče toliko iz zakonov....

https://www.uradni-list.si/1/content?id...

15. kolona vozil so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;


23. organizirana kolona vozil je posebej označena skupina treh ali več vozil, vključno s spremljevalnimi vozili, ki vozijo po istem prometnem pasu z določeno hitrostjo na predpisani razdalji;


(6) Pooblaščena uradna oseba začasno izloči iz prometa tudi motorna vozila ali skupino vozil, za katerimi je zaradi počasne vožnje nastala kolona vozil.


(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Upam da bo po tem folku jasno da so počasneti tudi v prekršku... Sploh po zadnjem členu... Če ne, že vem zakaj delam po tujini...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Unknown_001 ::

Pithlit je izjavil:


Kakšno čustveno napetost? Vas delam nervozne? Ste brez argumentov pa je treba hitro po seksizmih poseči?


1. Mene osebno trenutno ne, ampak če nekoga namerno spravljaš ob živce ti že zdaj povem da to ni lepo.
2. Argumenti se najdejo za vsako bedarijo, sam vprašanje je, kako nizko smo pripravljeni iti. To velja tudi zate!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Buggy ::

Samo vprasanje glede posredne in kazenske odgovornosti ter posledic, ki bi se jih dalo aplicirati na to temo?

Ko v jutranjem mraku na cesti, ko me nasproti vozeci avto z lucmi zaslepi, zbijem nesvetlenega kolesarja, ki se vozi v nepravilno ali pa pravilno smer...sem kot udelezenec v prometu, ki vozi po pravilih avtomaticno kriv za nesreco, kot nekdo ki mora paziti na take idiote in kako lahko to dokazujem?

Unknown_001 ::

Buggy je izjavil:

Samo vprasanje glede posredne in kazenske odgovornosti ter posledic, ki bi se jih dalo aplicirati na to temo?

Ko v jutranjem mraku na cesti, ko me nasproti vozeci avto z lucmi zaslepi, zbijem nesvetlenega kolesarja, ki se vozi v nepravilno ali pa pravilno smer...sem kot udelezenec v prometu, ki vozi po pravilih avtomaticno kriv za nesreco, kot nekdo ki mora paziti na take idiote in kako lahko to dokazujem?


Realno bi bilo takole:

Ti:
Šavsnili bi te za neprilagojeno hitrost.
Nahebal bi ga za povzročitev nesreče.

Kolesar:
Delno kriv zaradi neuporabe odsevnikov in luči.

Nasprotivozeči ignorant:
-kdo je bil? I nikome ništa.


Krivda je na vseh. Tvoja dolžnost je spremljati promet (če se voziš s kratkimi ko bi se lahko z dolgimi je tvoj problem, pravtako ti nihče ne brani da si malo prebliskaš-poblendaš po cestišču, na slabo osvetljenih mestih).

Kolesar je odgovoren za svojo malomarnost.

Nasprotivozeči je pa zgolj posredno odgovoren za nesrečo, a kljub temu odgovoren za vožnjo z dolgimi - slepljenje nasprotivozečega, kar bi se lahko smatralo kot namerna povzročitev splošne nevarnosti?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

pegasus ::

MasterTade je izjavil:

razlikovat med prilagojeno hitrostjo, ki je sicer nekoliko nad omejitvijo
Haha, odličen oksimoron. Hvala.

solatko ::

ziga1990 - Tako je! Kolona se naredi, ampak kolona, ki vozi na zgornji meji omejitve (realno-GPS) izgleda popolnoma drugače, od kolone, v kateri prvi, vozi počasneje od omejitve.
V prvi prehitevanj skoraj ni, če že, gre po eno vozilo (pač so vozniki, ki jim to ni dovolj).
V počasni koloni, prehitevanje posameznih vozil ni možno, ker je varnostna razdalja in položaj vozil mimo vseh norm - prekratka, vozila pa ob sredinski črti, namesto na sredi voznega pasu.

Samo v teh dveh malenkostnih segmentih, je razlika, ki povzroči katastrofo.

Buggy - poglej statistiko nesreč kolesarjev, v kolio primerih so krivci prometne nesreče.
Kolesar s predpisano opremo je viden, tudi ob nasproti vozečih, temi, dežju,.....
V primeru, da je neka oseba zaradi oblačil, neopremljenega kolesa,...... nevidna, voznik ni kriv za prometno nesrečo.
To ob vsaki nesreči ugotavljajo policisti.

pegasus - razen, da je v prekršku, je vožna čisto lahko prilagojena razmeram na cesti in v prometu. Torej imajo vsi, ki vozijo 100 tam, kjer je 90 neprilagojeno hitrost, tudi, če se nič ne zgodi.
Čudno razmišljanje!
Delo krepa človeka

Pithlit ::

Zanimivo da je za nekatere hujši prekršek če se vozi 10km/h počasneje od dovoljene hitrosti kot 10km/h hitreje od dovoljene hitrosti.

Unknown_001 je izjavil:

Mene osebno trenutno ne, ampak če nekoga namerno spravljaš ob živce ti že zdaj povem da to ni lepo.

Koga pa spravljam ob živce? Zmaugi-ja? Ki se izogiba odgovorom že ene 3 strani hkrati pa vsem ki ga kaj sprašujemo pravi da so tepci ker ga ne razumemo?

Unknown_001 je izjavil:

Argumenti se najdejo za vsako bedarijo

No pa daj ti argumentiraj zakaj je počasni voznik kriv ker nekdo, ki ga prehiteva, povzroči nesrečo. V to nas namreč skušajo nekateri tukaj prepričati. Prosim za citat zakona oz. sodne prakse. To poizkušam izvedeti že kar nekaj strani... pa mi folk tupi da mi fali logično sklepanje... al pa da me PMS daje...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

sheeshkar ::

MasterTade je izjavil:

Eni nočete razlikovat med prilagojeno hitrostjo, ki je sicer nekoliko nad omejitvijo in nespametnim divjanjem, npr. 130 v naselju

Kje je ta meja med prilagojeno hitrostjo nad omejitvijo ter nespametnim divjanjem?
To oceni vsak posameznik.


Na podlagi česa?
Na podlagi povsem subjektivnega mnenja, da je na tistem predelu možno povsem varno kršiti omejitve ter voziti hitreje.


Koliko hitreje?
Tudi to oceni vsak posameznik na podlagi povsem subjektivnega mnenja. Naprimer, negotiator lahko oceni, da se na nekem območju lahko vozi 10km/h nad omejitvijo, solatko oceni, da se tam lahko vozi 20km/h nad omejitvijo, GrimReaper pa oceni, da se tam lahko vozi tudi 40km/h nad omejitvijo.


Ali to res pomeni, da vsi vozijo s prilagojeno hitrostjo ter brez nepotrebnega tveganja?
Nevem, zadnji primer iz črne kronike je očitno ocenil, da je v tistem naselju mogoče voziti 130km/h. Vsi se bomo strinjali, da se je zmotil, vendar še včeraj je morda sodeloval v podobni debati in trdil, da je dober voznik, ki je sposoben varno voziti tudi preko omejitev. Ampak to gotovo ne bo držalo za negotiatorja, solatka in Grima, ker oni so zatrdili, da so dobri vozniki, ki znajo odlično oceniti, kdaj je varno voziti hitreje.


Kako pa ti vozniki pridejo do tega subjektivnega mnenja, da je na nekem predelu varno kršiti prometne predpise?
Na podlagi tega, da imajo veliko vozniških izkušenj.


Ampak, ali nima podobnih izkušenj na tisoče drugih voznikov, ki ne kršijo omejitev?
Da, ampak tisti, ki kršijo nekatere omejitve, imajo boljše vozniške sposobnosti.


Kako pa vemo, da imajo oni boljše vozniške sposobnosti?
Oni še nikoli niso povzročili nesreče.


Ampak, saj nesreče ni povzročilo niti na tisoče drugih voznikov s podobnimi vozniškimi izkušnjami, pa zaradi tega svojih sposobnosti ne ocenjujejo kot nadpovprečnih in zaradi tega ne mislijo, da imajo pravico kršiti omejitve. Gotovo mora biti še kakšen drug razlog. Imajo morda kakšna potrdila o svojih nadpovprečnih vozniških sposobnostih, ki jih ostali nimajo?
Nevem, sem jih že vprašal, pa se temu odgovoru izogibajo. Ali pa so ga pomotoma spregledali. Verjetno bo to, ker ponavadi povsem jasno odgovorijo na vsa vprašanja.


Ali imajo še kakšne druge bolj razvite sposobnosti od ostalih?
Da, imajo odlično razvit čut za predvidevanje, kdaj se na predelu, ki so ga ocenili kot varnega, gotovo ne bo zgodilo nekaj povsem naključnega, kar bi jim sicer spremenilo njihovo prvotno oceno, da je ta predel varen.


Ali imajo za to sposobnost kakšno potrdilo?
Nevem, tudi to sem jih že večkrat vprašal, pa so začuda vedno spregledali to vprašanje. Res zanimivo, ker ponavadi se prav nič ne izmikajo in odgovorijo na prav vsa vprašanja. Veš, poleg odličnih voznikov, so tudi odlični sogovorniki.


Kateri problemi na naših cestah pa so po njihovem mnenju tako pomembni, da čutijo potrebo po opozarjanju na njih v vsaki debati o prometu?
Med glavne probleme na naših cestah uvrščajo počasnejše voznike, ki vozijo pod omejitvami.


Zakaj pa?
Zato, ker ti polži s svojo počasnostjo sprovocirajo nekatere voznike v nevarne manevre, ki povzročijo zelo veliko nesreč.


S čim pa so jih polži prisilili, da so ti vozniki šli v nevaren manever? So jim s čim grozili?
Nevem, ker na to vprašanje še nihče ni jasno odgovoril. Spet, zelo presenetljivo, ker ponavadi so v svojih odgovorih povsem jasni. Je pa res, da so polži tukaj odgovorni samo moralno oziroma delno, odvisno od vremena.


Moralno odgovorni? Kaj pa to sploh pomeni?
Nevem, ker na to vprašanje še nihče ni jasno odgovoril. Spet, super presenetljivo, ker ponavadi so v svojih odgovorih povsem jasni.


Čakaj malo, mene pa to zanima. Ali to pomeni, da je posiljeno dekle moralno oziroma delno odgovorno za posilstvo, ker je nosilo mini krilo, katero je sprovociralo posiljevalca? Ali je Pivovarna Laško moralno oziroma delno odgovorna za tiste nesreče, ki so jih povzročili vozniki pod vplivom njihovega piva?
Nevem, ker na to vprašanje še nihče ni jasno odgovoril. Spet, superduper presenetljivo, ker ponavadi so v svojih odgovorih povsem jasni.


Ali so počasnejši vozniki nevarni še zaradi kakšnega drugega razloga?
Seveda, počasnejši vozniki so tudi veliko manj skoncentrirani na vožnjo v primerjavi s tistimi, ki vozijo hitreje. Poleg tega delajo tudi veliko več prekrškov kot hitrejši vozniki, seveda z izjemo kršenja omejitev, ampak te omejitve so ponekod itak povsem nesmiselne in njihovo kršenje nikogar ne ogroža.


Kako pa vemo, da so počasnejši vozniki manj skoncentrirani? Kako vemo, da delajo več prekrškov?
To so nam zatrdili tisti, ki radi vozijo hitreje.


So podali kakšen dokaz za te trditve? Kakšno raziskavo? Mnenje strokovnjakov?
Ne. Smo jih k temu pozvali, ampak to so začuda ignorirali. Res smešno, ker ponavadi svoje trditve vedno podkrepijo s kakšnim virom. Ampak njim gre verjeti na besedo, ker so pametnejši od nas.


Kako počasi pa smem voziti, da hitrejših voznikov moja vožnja ne bo motila?
Ni jasno. Nekateri trdijo, da je prepočasi že 10km/h pod omejitvijo na regionalki ter avtocesti. Nekateri so sicer rekli, da jih to ne moti in da jih motijo samo bolj ekstremni primeri, ampak so potem malo kasneje očitno spremenili mnenje, ker so bili zelo žolčni pri debatah o vožnji tik pod omejitvijo.


Ampak, ali je vožnja pod omejitvijo prekršek?
Samo v primerih, ko se za teboj nabere kolona vozil v razmerah, ki ne omogočajo varnega prehitevanja ter ko se koloni ne umakneš na primernem mestu.


Ali je to res tako pogosto?
Glede na debato imajo pogoste probleme s tem samo tisti, ki se označujejo za hitrejše voznike oziroma jih v debatah zagovarjajo.


Ok, hvala za odgovore!
Ni za kaj, moj namišljeni prijatelj, ki je želel povzetek dosedanje debate! Srečno vožnjo do doma!

sheeshkar ::

Invictus je izjavil:

(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Upam da bo po tem folku jasno da so počasneti tudi v prekršku... Sploh po zadnjem členu... Če ne, že vem zakaj delam po tujini...

Upam, da bo po tem folku jasno da so počasneti v prekršku... samo, če so izpolnjeni vsi ti pogoji... Če ne, potem bo prihajalo do velikih razhajanj v debatah o problemih počasnih voznikov.

zmaugy ::

sheeshkar je izjavil:

@zmaugy

Kako je lahko polž v prekršku delno kriv pri nesreči, ki jo je samo zaradi svojega neumnega dejanja povzročil nekdo drug? Kaj je to moralna odgovornost? Kako naj to merimo - je torej Laško delno kriv za nesreče alkoholiziranih voznikov, ki so se ga nasekali z njegovimi proizvodi? Ali je dekle v mini krilu delno krivo, ker je z nošenjem seksi oblačila "sprovociralo" (poudarjam narekovaje) dejanje posiljevalca?

Imaš odgovore na ta ontopic vprašanja, ali se boš še naprej izmikal?


Za pivo je lahko sokriv gostilničar, ki je prodajal pivo pijanemu gostu, ker je to prepovedano. Mini krila niso prepovedana, saj smo civilizirani. Motivacija za posilstvo je prcej drugačna kot za prehitevanje, se ti ne zdi? Zato so posiljevalci psihopati, nepravilni prehitevalci pa zgolj prekškarji.

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Za pivo je lahko sokriv gostilničar, ki je prodajal pivo pijanemu gostu, ker je to prepovedano.

Jap. Kriv je ker je pir prodal. Zdaj pa še razloži kako je oštir kriv ker je pijani Janez povozil sosedovo Micko.
Life is as complicated as we make it...

zmaugy ::

sheeshkar je izjavil:

Invictus je izjavil:

(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Upam da bo po tem folku jasno da so počasneti tudi v prekršku... Sploh po zadnjem členu... Če ne, že vem zakaj delam po tujini...

Upam, da bo po tem folku jasno da so počasneti v prekršku... samo, če so izpolnjeni vsi ti pogoji... Če ne, potem bo prihajalo do velikih razhajanj v debatah o problemih počasnih voznikov.


a se lahko realno ustvari kolona, če je voznik na čelu kolone hitrejši od prometnega toka? sam uprašam...

sheeshkar ::

zmaugy je izjavil:

Za pivo je lahko sokriv gostilničar, ki je prodajal pivo pijanemu gostu, ker je to prepovedano. Mini krila niso prepovedana, saj smo civilizirani. Motivacija za posilstvo je prcej drugačna kot za prehitevanje, se ti ne zdi? Zato so posiljevalci psihopati, nepravilni prehitevalci pa zgolj prekškarji.

Kaj pa moralna odgovornost dekleta, ki je posiljevalca sprovocirala v njegov zločin? Če ne bi nosila mini krila, je ne bi posilil. To je enako kot moralna odgovornost polža, ki je divjaka sprovociral v nevarno prehitevanje s katerim je povzročil smrtno nesrečo. Če polž ne bi vozil tako počasi, divjak ne bi šel v prehitevanje, ane?

zmaugy ::

Pithlit je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Za pivo je lahko sokriv gostilničar, ki je prodajal pivo pijanemu gostu, ker je to prepovedano.

Jap. Kriv je ker je pir prodal. Zdaj pa še razloži kako je oštir kriv ker je pijani Janez povozil sosedovo Micko.


Obstajajo scenariji, kjer bi to bilo slam dunk dokazati. 8-)
Drugače pa uboj iz malomarnosti?

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Obstajajo scenariji, kjer bi to bilo slam dunk dokazati. 8-)
Drugače pa uboj iz malomarnosti?

Saj veš kaj bom na tej točki _zahtevala_ od tebe? Ne?

Zakon, sodna praksa...
Life is as complicated as we make it...

zmaugy ::

sheeshkar je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Za pivo je lahko sokriv gostilničar, ki je prodajal pivo pijanemu gostu, ker je to prepovedano. Mini krila niso prepovedana, saj smo civilizirani. Motivacija za posilstvo je prcej drugačna kot za prehitevanje, se ti ne zdi? Zato so posiljevalci psihopati, nepravilni prehitevalci pa zgolj prekškarji.

Kaj pa moralna odgovornost dekleta, ki je posiljevalca sprovocirala v njegov zločin? Če ne bi nosila mini krila, je ne bi posilil. To je enako kot moralna odgovornost polža, ki je divjaka sprovociral v nevarno prehitevanje s katerim je povzročil smrtno nesrečo. Če polž ne bi vozil tako počasi, divjak ne bi šel v prehitevanje, ane?


Nobene moralne odgovornosti dekleta ni, ker je motiv za posilstvo pokazati nadvlado posiljevalskega psihopata nad posiljenim, motiv za prehitevanje pa je hitreje priti iz točke A v točko B (in torej gre za povsem drugačno dejanje).

Pithlit je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Obstajajo scenariji, kjer bi to bilo slam dunk dokazati. 8-)
Drugače pa uboj iz malomarnosti?

Saj veš kaj bom na tej točki _zahtevala_ od tebe? Ne?

Zakon, sodna praksa...


Zahteve prihrani za sebi poslušne in podrejene. Kako kaj priznanje logičnega felerja napreduje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

GrimReaper ::

sheeshkar je izjavil:

Nevem, zadnji primer iz črne kronike je očitno ocenil, da je v tistem naselju mogoče voziti 130km/h. Vsi se bomo strinjali, da se je zmotil, vendar še včeraj je morda sodeloval v podobni debati in trdil, da je dober voznik, ki je sposoben varno voziti tudi preko omejitev. Ampak to gotovo ne bo držalo za negotiatorja, solatka in Grima, ker oni so zatrdili, da so dobri vozniki, ki znajo odlično oceniti, kdaj je varno voziti hitreje.

Naselje in regionalka je popolnoma druga stvar.
V naselju, če potegneš čez omejitev, bodo v večini primerov nastradali šibkejši.
Na regionalki če greš čez omejitev, za tiste na nasprotnem pasu nisi nevaren, za tiste pred sabo na svojem pasu tudi ne. Ne vem komu bi bil lahko sploh nevaren, ker bi moral res dobro premislit za zadnjih 8 let kje je bil problem, če sem potegnil čez omejitev.
Bili pa so seveda problemi tam kjer sem prehiteval kjer ne bi smel. Sicer so bili v večini primerov pred mano taki, ki ne dajejo smernikov, in večinoma tako niti nisem bil sam kriv. Ampak sem se potem že naučil da je pri stranskih cestah, kjer je velika verjetnost da bo tisti pred tabo zavil ravno tja, bolje počakat in zatem prehitet.
Tako da prehitevanja so glavni problem na regionalki. Tudi danes, čeprav sem se vedno dobro prepričal, če to lahko varno storim, in ni bilo nobenega problema, to da prehitiš 10 avtomobilov v 6km, nikakor ni pametno početje. Sploh če to delaš dnevno. Res pa je da tak promet kot je bil danes, je največ 3 dni na mesec.
Hitrost, če bi imel na kakšni prazni ravnini 130 namesto današnjih max 110, zame nikakor ni primerljivo po nevarnosti. Ponavljam, ne mislim tam kjer so stranske ceste, tam je 100 vrh glave, oz. 80-90 če že vidiš da kdo stoji.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

MasterTade je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Jaz nimam nikoli težav s prehitevanjem počasnetov.
Čakanje na pravi moment _ni_ težava. Zažvižgaj si enga Adija ali pa žveči čigumi, pomaga proti stresu tistih par minut.
V kolikor pa vzrok nesposobnega prehitevanja ni samo stres temveč tudi cesta in podhranjenost tvojga avtomobila, potem se pač ne prehiteva in žvižga pesmico.


To je res, ampak potem imaš ceste, kjer je promet na drugem pasu zelo gost, kolona avtomobilov za počasnelo se pa nabira, zdaj pa čakej ravnino da prehitiš x avtomobilov, ki se jim ne zdi da bi prehiteli prvega v koloni..

Jah, torej če X avtomobilom je taka hitrost kul, potem je to pač tok prometa. Ti si tisti, ki imaš težave.
Jaz se v takem primeru lepo udobno namestim v sedež, vklopim tempomat na varnostni razdalji in čakam, vmes si spijem mal vode in poslušam novice.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

sheeshkar ::

zmaugy je izjavil:

Nobene moralne odgovornosti dekleta ni, ker je motiv za posilstvo pokazati nadvlado posiljevalskega psihopata nad posiljenim, motiv za prehitevanje pa je hitreje priti iz točke A v točko B (in torej gre za povsem drugačno dejanje).

Ampak posiljevalec je bil sprovociran zaradi mini krila. To ga je tako sprovociralo, da je moral pokazati nadvlado nad tem dekletom. Če dekle ne bi nosilo mini krila, ne bi sprovocirala psihopata in ne bi bila posiljena. Dekle je moralno odgovorna za posilstvo.

Aston_11 ::

sheeshkar je izjavil:

Dekle je moralno odgovorna za posilstvo.
Kaj je morala?

m0LN4r ::

Jaz sem se danes peljal ob 15:00 iz mesta. Pred mano je bilo 4-5 avto nevem točno. Vsi so se peljali 75 izven in 48-50 v naselju.
Kolone ni bilo, med avti vsaj 100-200m razmaka. Cesta ravna in suha.

Tak pač je blo. Na kraj pameti mi ni prišlo, da bi šel vsakega ena po ena prehitevat. Sn lepo se prilagodil in vozil naslednjih 15km.

Zahvaljujoč njim sem se na poti spomnil, da sem pozabil čreva za klobase kupit.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

sheeshkar ::

Aston_11 je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Dekle je moralno odgovorna za posilstvo.
Kaj je morala?

V primeru moralne odgovornosti polža, ki ga je nepravilno prehitel divjak, bi ravno to rad izvedel.

m0LN4r ::

sheeshkar je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Nobene moralne odgovornosti dekleta ni, ker je motiv za posilstvo pokazati nadvlado posiljevalskega psihopata nad posiljenim, motiv za prehitevanje pa je hitreje priti iz točke A v točko B (in torej gre za povsem drugačno dejanje).

Ampak posiljevalec je bil sprovociran zaradi mini krila. To ga je tako sprovociralo, da je moral pokazati nadvlado nad tem dekletom. Če dekle ne bi nosilo mini krila, ne bi sprovocirala psihopata in ne bi bila posiljena. Dekle je moralno odgovorna za posilstvo.

Si že bil kdaj poleti na kaki prireditvi ali plaži ?
Nihče ne izziva, vroče je in tako se pač oblači.
Ta primer ma tolko veze z prometom, kot banana z traktorjem.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

zmaugy ::

sheeshkar je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Nobene moralne odgovornosti dekleta ni, ker je motiv za posilstvo pokazati nadvlado posiljevalskega psihopata nad posiljenim, motiv za prehitevanje pa je hitreje priti iz točke A v točko B (in torej gre za povsem drugačno dejanje).

Ampak posiljevalec je bil sprovociran zaradi mini krila. To ga je tako sprovociralo, da je moral pokazati nadvlado nad tem dekletom. Če dekle ne bi nosilo mini krila, ne bi sprovocirala psihopata in ne bi bila posiljena. Dekle je moralno odgovorna za posilstvo.


Motivi psihopata in nekoga, ki bi rad prišel čimprej domov, nimajo zveze eni z drugim.
Tvoja razlaga tega hipotetičneg miselnega toka se mi zdi zaskrbljujoča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Aston_11 ::

sheeshkar je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Dekle je moralno odgovorna za posilstvo.
Kaj je morala?

V primeru moralne odgovornosti polža, ki ga je nepravilno prehitel divjak, bi ravno to rad izvedel.
Ampak ker trdiš, da je dekle moralno odgovorna, potem najbrž veš, kaj misliš pod pojmom morale. Drugače pa ne drži, da dekle odgovarja za to, da jo nekdo posili, ne glede na to kako je oblečena. Ker način oblačenja ni zapovedan, razen v kalifatu in nekaterih evropskih državah, ne moreš biti zanj odgovoren. Tudi če bi bil način občlačenja zapovedan in bi zapoved kršil, ne bi nikomur dajalo pravice....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

m0LN4r ::

Posiljevalci posilijo tut tiste, ki ne izzivajo. Kaj pa zdej ?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

solatko ::

Pithlit - Bo že držalo, če se za prehitrim voznikom ne nabira kolona, za 10 km/h pa. Ne odprti cesti je za prekoračitev hitrosti za 10, nižja predpisana kazen, kot za oviranje prometa!

Torej bo že nekaj na takem razmišljanju.
Da te potolažim - redki plačajo kazen, za prekoračitev izven naselja za 10 km/h, še redkejši pa oviranje prometa, tako, da mi bomo še lajali, karavana pa bo mirno šla dalje.

sheeshkar - Tako je, saj je za vsakega voznika neka prilagojena hitrost povezana z njegovim znanjem in izkušnjami, ter tem, koliko si upa kršit zakon.
Ja to pomeni ravno to, da upajo, o pravilnosti izračunov, na podlagi izkušenj na tistem mestu. Nek domačin, bo šel na domačem terenu, verjetno varno, veliko hitreje, kot nekdo, ki se tam vozi prvič in seveda, če ni prišlo do nesreče, je bila hitrost obeh prilagojena razmeram na cesti.
Tako je, vse ocene so subjektivne in odvisne, od znanja, izkušenj, vrste vozila, stanja ceste, stanja gum,.... kar bi moral voznik vsekakor znat ocenit.
Ni nujno, da je zgornja omejitev, tudi limit za določen odsek, ko so bile omejitve drugačne, so se nekateri držali teh, kot sveto pravilo (v glavnem zaradi predpisanih kazni), drugi pa so to, čisto varno kršili, le vsake toliko so bili ob nekaj denarja in kakšno piko.
Za dokazilo o sposobnosti vožnje, obstoji dokument, ki se mu reče - vozniško dovoljenje, nekateri pa imajo pa še izven tega, kakšno drugačno licenco, ki potrjuje, da so ustrezno bolj usposobljeni od večine.
Eden največjih problemov pri nas, so počasne kolone, ker zaradi razgibane pokrajine, ni veliko varnih mest za prehitevanje.
Počasna kolona nervira večino voznikov, le redke pa tako sprovocira (itak nebi smeli voziti), da naredijo neumnost.
Morala je pač nek nepisan način dobrega obnašanja, ni kaznivo, je pa lahko v obsojano in odklonilno, do vseh in od vseh, ki se teh moralnih načel na posameznem področju držijo. Ker ni zadostovala morala, so se pač začela pisati pravila - zakoni.
Zopet si šel na področje, ki nima prav nobene veze s temo, lahko pa to primerjaš, z odločitvijo za samomor. Moralno zelo slabo se počuti posameznik, ki je za samomorilca vedel, da ima težave in morda nebi storil usodnega koraka, če bi se z njim pravi čas pogovoril.
Vedi, da zna bit taka moralna krivda huda in dolgotrajna, seveda pri ljudeh, katerim za soljudi ne velja pravilo BMK.
Temu se reče drugače vest, ki jo ima določen procent ljudi, nekateri pa ne.
Nihče ne trdi, da so manj skoncentrirani, sploh taki, ki jim vozniških izkušenj primanjkuje, je pa sigurno vseh drugih opravil, ki nimajo nikakršne veze z vožnjo, veliko več pri počasnih voznikih, kot pri divjakih.
Lahko voziš kolikor hočeš počasi in ne boš motil nikogar, če se boš na primernem mestu umaknil in jih spustil naprej, do tam bo vsak zdržal.
Na vprašalno trditev, si si sam odgovoril, ko so izpolnjeni pogoji je prekršek in verjemi, da je prepogosto, oziroma do umika počasnega voznika, prihaja tako redko, da ne more biti res.

Za taka razmišljanja ni potreben prijatelj, temveč samo razmislek, kakšen voznik sem, sem vljuden, sem pripravljen pomagat, naredim vse kar je v moji moči, da je promet, kjer se gibljem, varnejši, zaradi mojega vednja ali predstavljam nevarnost, saj vožnje ne obvladam, vedno zaspim pri semaforju, smerokazov ne dajem vedno, se v gužvah držim tistega pred mano, da nebi kdo prišel vmes, gledam v ogledalo, kaj je za menoj, sem pazljiv na pešce, kolesarje, neizkušene voznike, otroke,.........poznam res večino predpisov (v pomoč so testi na netu).


Ko si boš na ta vprašanja, brez skrivanja svojih slabosti odgovoril, se boš odločil ali se lahko pogledaš v ogledalo ali te bo sram.
Saj problem niso počasni vozniki, lahko so še počasnejši, problem nastane, če je za njimi kolona pa ne reagirajo.

m0LN4r - Sam si prišel do odlične ugotovitve, ne glede na hitrost, če je v koloni dovolj velika varnostna razdalja, potem je to prometni tok in tvoje je ali se boš temu prilagodil ali boš pričel prehitevat vozilo za vozilom, ker ti položaj vozil to omogoča.
Pri koloni, kjer prvi ovira prometni tok, je hitrost prvega, za ostale udeležence prepočasna in je v prekršku.
Torej o tem odloča v glavnem varnostna razdalja in položaj vozil za prvim. Če so vsi na razdalji in na sredini voznega pasu, ni problema.

Pri posilstvu, nobena žrtev ni kriva, lahko je tudi moški posiljen, ni treba da je ravno dekle v mini krilu in z globokim dekoltejem.
Delo krepa človeka

zmaugy ::

Aston_11 je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Dekle je moralno odgovorna za posilstvo.
Kaj je morala?

V primeru moralne odgovornosti polža, ki ga je nepravilno prehitel divjak, bi ravno to rad izvedel.
Ampak ker trdiš, da je dekle moralno odgovorna, potem najbrž veš, kaj misliš pod pojmom morale. Drugače pa ne drži, da dekle odgovarja za to, da jo nekdo posili, ne glede na to kako je oblečena. Ker način oblačenja ni zapovedan, razen v kalifatu in nekaterih evropskih državah, ne moreš biti zanj odgovoren. Tudi če bi bil način občlačenja zapovedan in bi zapoved kršil, ne bi nikomur dajalo pravice....


Točno tako.

Aston_11 ::

solatko je izjavil:

Eden največjih problemov pri nas, so počasne kolone, ker zaradi razgibane pokrajine, ni veliko varnih mest za prehitevanje.
O glej glej, kolona vozi počasneje, ker je prilagodila hitrost razgibani pokrajini. Aleluja, aleluja!

solatko je izjavil:

Saj problem niso počasni vozniki, lahko so še počasnejši, problem nastane, če je za njimi kolona pa ne reagirajo.


Aleluja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

MisterR ::

Invictus je izjavil:

Za pametnjakoviče toliko iz zakonov....

https://www.uradni-list.si/1/content?id...

15. kolona vozil so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;


23. organizirana kolona vozil je posebej označena skupina treh ali več vozil, vključno s spremljevalnimi vozili, ki vozijo po istem prometnem pasu z določeno hitrostjo na predpisani razdalji;


(6) Pooblaščena uradna oseba začasno izloči iz prometa tudi motorna vozila ali skupino vozil, za katerimi je zaradi počasne vožnje nastala kolona vozil.


(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Upam da bo po tem folku jasno da so počasneti tudi v prekršku... Sploh po zadnjem členu... Če ne, že vem zakaj delam po tujini...


Hahaha malo morgen, da bo folku jasno, ker so zabiti ko opice in ne vidijo dlje od svojega volana, ogledala na avtu pa so nujno zlo.
Gladko te ne jebejo, ko se iz LJ proti Lukovici med 14:00 in 17:00 vozi po prehitevalnem pasu 110km/h ker na 130km/h mu pije 3 litre več in valda, to je škatla čikov manj, pa ga boli kita za kolono zadaj.
Ali pa cvetke tovornjakarji ki imajo na nekaterih odsekih prepoved prehitevanja med prometnimi konicami, ampak to še nobenega tovornjakarja ni ustavilo, da ne bi šel prehitevat ob pol 7ih pred Trojanskim predorom, kjer ni 3. pasu in pač prehiteva z 1-5km/h razlike. Kje je policija? Aja, stoji na uvozu na AC in s tem ogroža ostale.
In ni čudno, če popoldan proti Trojanam prehitevamo po 3. pasu! Zakaj, zato ker je na počasnem pasu kak kombi z 90km/h, na prehitevalnem pa prepotentni idiot z 92km/h, ko oblendaš ali trobiš pa začnejo krilit češ "kam pa naj grem?"

Če bi slovenska policija en teden zapored imela vse patrulje na AC bi pobrali ogromno več denarja kot ga z raznimi kaznimi za 68km/h mimo avtobusne postaje kjer je omejitev 60.
Ampak seveda to ni nobenemu v interesu, tako kot ne kaznovanje tujcev, ki naletijo na stacionarne radarje (jap, slovenija jim ne pošlje položnice tako kot oni nam).

Enkrat je nekdo prilepil animacijo zakaj sploh pride do kolon, ker se idioti vsi limajo na zadnji odbijač, zavirajo in avtomatsko potem vsi za njim zaviramo kot budale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

sheeshkar ::

m0LN4r je izjavil:

Si že bil kdaj poleti na kaki prireditvi ali plaži ?
Nihče ne izziva, vroče je in tako se pač oblači.
Ta primer ma tolko veze z prometom, kot banana z traktorjem.

Ja, res je. Tako kot prekršek polža nima veze s povsem drugim prekrškom divjaka, ki ga je nepravilno prehiteval. Dekle ni niti malo odgovorna za posilstvo, tudi če bi okoli hodila brez oblačil, vsa krivda ter odgovornost je izključno na posiljevalcu. V obeh primerih pa se (tudi na tem forumu) najdejo ljudje, ki ali trdijo, da je polž delno kriv za nesrečo, ki jo je povzročil nekdo drug, ali pa trdijo, da si je dekle samo krivo, da jo je nekdo posilil, ker je bila izzivalno oblečena. Oba primera imata skupno to, da naj bi dejanje prve osebe sprovociralo reakcijo druge osebe in da je prelaganje tudi dela krivde na prvo osebo povsem napačno.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

m0LN4r - Sam si prišel do odlične ugotovitve, ne glede na hitrost, če je v koloni dovolj velika varnostna razdalja, potem je to prometni tok in tvoje je ali se boš temu prilagodil ali boš pričel prehitevat vozilo za vozilom, ker ti položaj vozil to omogoča.
Pri koloni, kjer prvi ovira prometni tok, je hitrost prvega, za ostale udeležence prepočasna in je v prekršku.

To žal avtomatično ne drži. Ni vse kolona, kar začasno izgleda, kot kolona.

sheeshkar je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Si že bil kdaj poleti na kaki prireditvi ali plaži ?
Nihče ne izziva, vroče je in tako se pač oblači.
Ta primer ma tolko veze z prometom, kot banana z traktorjem.

Ja, res je. Tako kot prekršek polža nima veze s povsem drugim prekrškom divjaka, ki ga je nepravilno prehiteval. Dekle ni niti malo odgovorna za posilstvo, tudi če bi okoli hodila brez oblačil, vsa krivda ter odgovornost je izključno na posiljevalcu. V obeh primerih pa se (tudi na tem forumu) najdejo ljudje, ki ali trdijo, da je polž delno kriv za nesrečo, ki jo je povzročil nekdo drug, ali pa trdijo, da si je dekle samo krivo, da jo je nekdo posilil, ker je bila izzivalno oblečena. Oba primera imata skupno to, da je dejanje prve osebe sprovociralo reakcijo druge osebe in da je prelaganje tudi dela krivde na prvo osebo povsem napačno.

Pa jaz sem mislil, da hitri vozniki, ki jih zagovarjate hkrati boljši, a hkrati uporabljate v istem stavku, da je nepravilno prehiteval....
Hmmm.... Dober voznik in nepravilno prehitevanje to ne paše skup.

sheeshkar je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Si že bil kdaj poleti na kaki prireditvi ali plaži ?
Nihče ne izziva, vroče je in tako se pač oblači.
Ta primer ma tolko veze z prometom, kot banana z traktorjem.

Ja, res je. Tako kot prekršek polža nima veze s povsem drugim prekrškom divjaka, ki ga je nepravilno prehiteval. Dekle ni niti malo odgovorna za posilstvo, tudi če bi okoli hodila brez oblačil, vsa krivda ter odgovornost je izključno na posiljevalcu. V obeh primerih pa se (tudi na tem forumu) najdejo ljudje, ki ali trdijo, da je polž delno kriv za nesrečo, ki jo je povzročil nekdo drug, ali pa trdijo, da si je dekle samo krivo, da jo je nekdo posilil, ker je bila izzivalno oblečena. Oba primera imata skupno to, da je dejanje prve osebe sprovociralo reakcijo druge osebe in da je prelaganje tudi dela krivde na prvo osebo povsem napačno.

Dekle je sprovoricalo že samo s tem, da je ženskega spola !! Nezaslišano!
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

sheeshkar ::

m0LN4r je izjavil:

Posiljevalci posilijo tut tiste, ki ne izzivajo. Kaj pa zdej ?

Tako kot divjaki ne prehitevajo samo tistih, ki vozijo prepočasi.

m0LN4r ::

MisterR je izjavil:

Invictus je izjavil:

Za pametnjakoviče toliko iz zakonov....

https://www.uradni-list.si/1/content?id...

15. kolona vozil so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;


23. organizirana kolona vozil je posebej označena skupina treh ali več vozil, vključno s spremljevalnimi vozili, ki vozijo po istem prometnem pasu z določeno hitrostjo na predpisani razdalji;


(6) Pooblaščena uradna oseba začasno izloči iz prometa tudi motorna vozila ali skupino vozil, za katerimi je zaradi počasne vožnje nastala kolona vozil.


(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Upam da bo po tem folku jasno da so počasneti tudi v prekršku... Sploh po zadnjem členu... Če ne, že vem zakaj delam po tujini...


Hahaha malo morgen, da bo folku jasno, ker so zabiti ko opice in ne vidijo dlje od svojega volana, ogledala na avtu pa so nujno zlo.
Gladko te ne jebejo, ko se iz LJ proti Lukovici med 14:00 in 17:00 vozi po prehitevalnem pasu 110km/h ker na 130km/h mu pije 3 litre več in valda, to je škatla čikov manj, pa ga boli kita za kolono zadaj.
Ali pa cvetke tovornjakarji ki imajo na nekaterih odsekih prepoved prehitevanja med prometnimi konicami, ampak to še nobenega tovornjakarja ni ustavilo, da ne bi šel prehitevat ob pol 7ih pred Trojanskim predorom, kjer ni 3. pasu in pač prehiteva z 1-5km/h razlike. Kje je policija? Aja, stoji na uvozu na AC in s tem ogroža ostale.
In ni čudno, če popoldan proti Trojanam prehitevamo po 3. pasu! Zakaj, zato ker je na počasnem pasu kak kombi z 90km/h, na prehitevalnem pa prepotentni idiot z 92km/h, ko oblendaš ali trobiš pa začnejo krilit češ "kam pa naj grem?"

Če bi slovenska policija en teden zapored imela vse patrulje na AC bi pobrali ogromno več denarja kot ga z raznimi kaznimi za 68km/h mimo avtobusne postaje kjer je omejitev 60.
Ampak seveda to ni nobenemu v interesu, tako kot ne kaznovanje tujcev, ki naletijo na stacionarne radarje (jap, slovenija jim ne pošlje položnice tako kot oni nam).

Enkrat je nekdo prilepil animacijo zakaj sploh pride do kolon, ker se idioti vsi limajo na zadnji odbijač, zavirajo in avtomatsko potem vsi za njim zaviramo kot budale.

Kako hitro oz. koliko hitreje pa je treba prehitevat na AC ? A je kje določeno?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Unknown_001 ::

Pithlit je izjavil:


No pa daj ti argumentiraj zakaj je počasni voznik kriv ker nekdo, ki ga prehiteva, povzroči nesrečo. V to nas namreč skušajo nekateri tukaj prepričati. Prosim za citat zakona oz. sodne prakse. To poizkušam izvedeti že kar nekaj strani... pa mi folk tupi da mi fali logično sklepanje... al pa da me PMS daje...


Uradno ni kriv. Niti odgovoren. Pazi, uradno! Zdaj si bom dovolil malo zafilozofirat.
Realno je tako da nismo sami na tem svetu in medsebojno vplivamo en na drugega kot delci v realnem plinu na primer. Idealnega sveta ni, prav tako ne plina, saj medsebojne interakcije delcev , plina, družbe, elementov... whatever you want, so venomer prisotne, četudi so neznatne, so prisotne. Torej vplivajo naša dejanja na druge. V kolikšni meri, to je odvisno ali se čelno zaletiš v drugega s polno hitrostjo (predstavljaj si abstraktno) ali pa zgolj na daljavo ustvariš šibko polje, ki ne vpliva direktno.

Kar ti hočem s tem ilustrirati je to, da je vse relativne narave. Odvisno kako gledaš na situacijo. Promet je zanimiv sistem kjer je medsebojni vpliv dokaj intenziven, saj se morajo "delci" prilagajati drug drugemu. Torej če gledamo iz tega stališča, najmanj zapletov bo, če se delci gibajo karseda podobno. Ker realno to ni mogoče, je opcijska rešitev za ohranitev harmonije izločanje delcev, ki izstopajo od povprečja in kvarijo red. V nasprotne primeru bo slej ko prej štala. Največji problem bo seveda nastal, ko se srečata ekstrema ki sta na različnih straneh Gaussove razporeditve. Možno je da bo tudi povprečen delec storil neumnost ker se vpliv okolice ki se nabira za njim veča.

Da še zaključim teorijo. Prometna varnost je odvisna od medsebojnega vzajemnega delovanja voznikov. Kdor dela po svoje, ni važno v katero smer, je tehnično gledano krivec za nered. In s tem tudi POSREDNO odgovoren za štalo ki nastane. Ustvaril je neravnovesje, v našem primeru potencialno nevarno situacijo in s tem botroval nestrpnosti in večanju napetosti med vozniki ki bi radi prišli mimo.

Ni kriv za dejanje drugih, je pa definitivno kriv za povečanje možnosti nevarnih prehitevanj. To NI defenzivna vožnja, ki bi morala biti dolžnost vsakega posaneznika v prometu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Zahteve prihrani za sebi poslušne in podrejene.

Do argumentirane debate ti torej ni. Ti moramo kar na besedo verjet. Prav. Tolk da vem.

zmaugy je izjavil:

Kako kaj priznanje logičnega felerja napreduje?

Čakam citat. Sem že dvakrat prosila zanj. Evo tretjič. (pol bo pa raptor uletu pa mene obtoževal da folk nalašč nerviram, ane?)
Life is as complicated as we make it...
««
15 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16334994 (32746) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528121754 (98776) solatko

Več podobnih tem