» »

Počasni vozniki

Počasni vozniki

««
12 / 36
»»

zmaugy ::

Pithlit je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Enostavno ne gre mimo dejstva, da je za nesrečo odgovoren v prvi vrsti tisti, ki je prehiteval in se pri tem zaletel, svoj del odgovornosti pa nosi tudi počasnež, ki se skladno s CPP ni umaknil in spustil kolono, ki jo je ustvaril, naprej.


Kje ti je logika da je počasnež odgovoren (četudi samo delno) za nesrečo ki jo povzroči nestrpnež?


Kje je tebi logika, da po tvoje ta moj zapis pomeni, da je počasnež bolj odgovoren za nesrečo od nestrpneža?
In potem bi rada še naprej debatirala? Čemu, če delaš takšne logične napake?

St235 ::

Invictus je izjavil:

@Lakotnik29

Manjka ti malo bralne funkcionalnosti.

solatko je samo napisal, da je ob dovolj dobrih pogojih normalen voznik SPOSOBEN voziti 150km/h na regionalki, ne pa da res vozi...

Pravniki bi morali vedeti, da se zadeve razumejo tako kot so napisane, ne tako kot jih interpretira vaša pamet...


In jaz sem jasno napisal zakaj je varna vožnja z 150km/h na regionalki (primer, ki to prakticira, se je sam hvalil s tem) zgolj in le plod mokrih sanj duževno motenih egoistov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

krneki0001 ::

A bi v tej temi mogoče šlo tudi brez žaljivk?

Invictus ::

St235 je izjavil:


In jaz sem jasno napisal zakaj je varna vožnja z 150km/h na regionalki (primer, ki to prakticira, se je sam hvalil s tem) zgolj in le plod mokrih sanj duževno motenih egoistov.

Bravo.

Če nam ne bi ti tega povedal, tega sploh ne bi vedeli...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zmaugy ::

krneki0001 je izjavil:

A bi v tej temi mogoče šlo tudi brez žaljivk?


Po mojem da ne gre, saj določeni profili brez tega ne morejo v popolnosti izraziti svoje agresivnosti do sogovornikov. Entitlement mentality na slovenski način.

St235 ::

Invictus je izjavil:

St235 je izjavil:


In jaz sem jasno napisal zakaj je varna vožnja z 150km/h na regionalki (primer, ki to prakticira, se je sam hvalil s tem) zgolj in le plod mokrih sanj duževno motenih egoistov.

Bravo.

Če nam ne bi ti tega povedal, tega sploh ne bi vedeli...


Ja, res je vsem jasno:
https://slo-tech.com/forum/t685277/p531...

Pa negotiatorju tudi
Nekdo napiše, da vozi po suhi, prazni, ravni cesti, brez stranskih cest, sredi dneva 150km/h, vi pa začnete nabijat o tem, kako je nevaren. In koga naj bi po vašem ogrožal tak voznik?

Če je cesta dobro osvetljena, suha in na njej ni prometa (kot je to ponavadi v poznih urah), se da komot 150 peljat, varno.

A si sploh prebral temo?

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Kje je tebi logika, da po tvoje ta moj zapis pomeni, da je počasnež bolj odgovoren za nesrečo od nestrpneža?

Zato ker mu sploh hočeš naprtiti odgovornost (za nekaj česar ni storil). Počasnež za nesrečo _sploh ni kriv_.
Life is as complicated as we make it...

GrimReaper ::

Ravno ta svoj post sem sedaj gledal, da vidim iz kje ste potegnili, da je kdo kdarkoli rekel, da je varno vozit 150.
Za vsak odsek ceste, kje se da ob katerem času koliko vozit, ve samo bog.
Ravno zato so pristojni postavili omejitve, in s temi splošnimi omejitvami se strinjam. Bi pa seveda na kar nekaj odsekih v večjih mestih lahko bilo 70 namesto 50.

A sem lepo napisal da je enakomerna vožnja pri največ 110. Prosim ne mi mešat tega z vmesno hitrostjo. Konstantno se vozit nad 110 je itak praktično nemogoče na regionalkah, ker se ne bi prav dolgo tako vozil.
Tudi 110 vem da je bolj nevarno kot 90. Ampak treba je razumet, da je 90 splošna omejitev za vse. Nikakor ne bo konec sveta, če eden na 1000 kdaj potegne čez omejitev.
To je zame enako kot pa če en nesposobnež na 1000 izsili nekomu prednost. Odvisno od primera do primera kaj je bolj nevarno.

Tako itak vozijo vsi motoristi, še moj fotr, ki je drugače zelo umirjen voznik (99% časa vozi okol 100), je recimo tukaj že potegnil do 150:
https://goo.gl/VzZy81
Mislim da se lahko strinjamo, da to ni ravno pametno početje, ni pa to enako kot če bi to hotel naredit en Punto 1.2, ki bi bil precej dalj časa pri nevarni hitrosti 120-150.
Seveda pa vem da hitrejše kot je vozilo, večja je možnost za nesrečo, ker pameten ni noben voznik tolk kot pa ti onemogoča že sam podhranjen motor. To potrjujeo tako zavarovalni razredi kot to, da večina začne pri 1.0-1.2 motorjih.

Za primer kjer pa sam blestim bolj od ostalih in sem tudi že prej omenil. Danes spet megla, vozim lepo počasi in me dohaja en avto s 70. Ko prideva do naselja, se mu lepo umaknem na avtobusno, on pa lepo svojih 60 dalje.
Če bi v tem primeru šel 150, šele takrat bi bil pa resno moten.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Pithlit je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kje je tebi logika, da po tvoje ta moj zapis pomeni, da je počasnež bolj odgovoren za nesrečo od nestrpneža?

Zato ker mu sploh hočeš naprtiti odgovornost (za nekaj česar ni storil). Počasnež za nesrečo _sploh ni kriv_.


Spet se hočeš izviti iz absurdnosti lastnih argumentov z njihovo zamenjavo. Greva lep po vrsti. Tvoj očitek meni nima nobene osnove, ker temelji na napačnih sklepih. Ko bova to obdelala, potem lahko nadaljujeva.

Mare2 ::

Ne se sekirat. Nekatere ceste so tako ravne, pregledne, široke, da bi pri 140 na uro lahko tudi skakljajočega zajčka spregledal. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

negotiator ::

Pithlit je izjavil:

S počasnel ki vozijo 80 namesto 90... smo prišli do počasnel ki vozijo 40 namesto 90 (takih ni).

Bravo.


Ja, v rovtah verjetno res ne :))
All easy problems have already been solved.

Mehmed ::

solatko je izjavil:

Pričakoval sem take komentarje, saj, ko mački na rep stopiš, zacvili.

Itak, ce pa ti nisi navadna macka ampak tiger ane.

zmaugy je izjavil:

Enostavno ne gre mimo dejstva, da je za nesrečo odgovoren v prvi vrsti tisti, ki je prehiteval in se pri tem zaletel, svoj del odgovornosti pa nosi tudi počasnež, ki se skladno s CPP ni umaknil in spustil kolono, ki jo je ustvaril, naprej.


To je kvecjemu moralna odgovornost. Ki se pa razprsi tudi na starse, ki so vzgojili tistega bedaka pa na komisijo, ki ga je spustila v promet pa se kam, tko da od nje ne ostane prakticno nic. Kar je edino prav, ker gre itak za eno posiljeno prelaganje odgovornosti.



In dejstvo je, da so počasneži, ki se obnašajo v nasprotju s CPP, sankcionirani zelo redko (sam tega še nisem videl), največkrat pa se sankcionira ljudi zaradi hitrosti nad omejitvijo, ker je to najlažje.

Ja vsekakor je lazje, ker za voznjo nad omejitvijo rabis izpolnit tocno en pogoj docim za pocasneze stiri.

In zelo dvomim tudi, da uradna statistika tovrstnih prometnih nesreč upošteva delno krivdo prepočasnih voznikov, saj bi to zmanjšalo moralno pokritje za hitrostno inkasantstvo in prisililo policijo, da se ukvarja s stvarmi, ki so težje.
Mogoce je ni v statistiki, ker so delno krivi samo v tvoji glavi, ne pa po zakonu.

zmaugy ::

@mehmed:

1. To bo ostala zgolj moralna odgovornost do prve priložnosti, ko bo nekdo na podlagi zbranih dokazov ovadil počasneža. Nato bomo videli kako bo odločilo sodišče. Ker je vse več vozil opremljenih z dashcami, se ta trenutek približuje.

2. Če je nekaj težje dokazljivo to še ne pomeni da ne obstaja.

3. A) Tvoja trditev očitno ne drži, saj je že v tej temi kar nekaj ljudi postavilo večji ali manjši delež odgovornosti na počasneža. Smo spet pri tipičnem zanikanju dejstev s ciljem podati nekulturen odgovor?
B) glej točki 1 in 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

GrimReaper ::

Tole sem zdej slučajno našel:

Kot sem napisal v prejšnjem postu, oboje je nekje enako nevarno, tako prehitra vožnja kjer so stranske ceste kot izsiljevanje prednosti.

Ampak to je zame skoraj nemogoča situacija, takih primerov sem imel že nešteto in nikoli kakšnega problema, tukaj je problem da sta bedaka oba. Pri 0:00 in 0:02/0:03 se dobro vidi, da tisti v Passatu vidi tistega, ki čaka na stranski cesti, in ga vsekakor ni videl šele zadnji trenutek. Hitrost 107 tam kjer se začne video, se mi ne zdi problematična, je pa problematična, ko je enkrat že povsem zraven drugega avtomobila.
Tudi če bi v tem primeru vozil 90, ne bi bilo nič bolje, ves point je v prilagodljivosti, bolje je če prilagajaš iz 110 na 70, kot pa če voziš 90 ne glede na nevarnosti, ki ti pretijo.
To pa mislim da sem tudi že omenil, da sam v takih primerih prilagodim hitrost.
Sicer takih voznikov je pri nas malo, imaš samo veliko takih, ki vozijo konstantno 70, takim se pa res ne more nič narest. Ampak potem trpi pretočnost prometa, ki ima IMO vsaj 30% pomembnost napram varnosti. Ker konec koncev smo na cesti vsi zato da nekam pridemo, živi lahko ostanemo že, če smo doma.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Mehmed ::

Sej nisem rekel, da ne obstaja. Odgovoru sm ti zakaj je redkeje kaznovano, da ne bos kake pristranskosti ali pa zarote zoper divjake iskal.
Pa moja trditev absolutno drzi; koga zakonodajalec krivi je relevantno, ne pa koga ti pa somisljeniki. Tisto je pac vase laicno mnenje.
Za kaj ga bos ovadil pod 1. je pa samo tebi jasno. Njegova pocasna voznja je tebi olajsevalna okoliscina at best, samo roko na srce, ko enkrat to potegnes ven bos sam sebi olajsevalna okoliscina.

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Spet se hočeš izviti iz absurdnosti lastnih argumentov z njihovo zamenjavo. Greva lep po vrsti. Tvoj očitek meni nima nobene osnove, ker temelji na napačnih sklepih. Ko bova to obdelala, potem lahko nadaljujeva.

Na kakšnih napačnih sklepih?

Si napisal da

zmaugy je izjavil:

svoj del odgovornosti pa nosi tudi počasnež

ali nisi?

Ne, za nesrečo ki jo povzroči nervoznež ki se počasneža loti prehitevat... počasnež NI odgovoren. Niti malenkostno. Tudi če se ne umakne.

Se strinjava?
Life is as complicated as we make it...

sheeshkar ::

zmaugy je izjavil:

@mehmed:

1. To bo ostala zgolj moralna odgovornost do prve priložnosti, ko bo nekdo na podlagi zbranih dokazov ovadil počasneža. Nato bomo videli kako bo odločilo sodišče. Ker je vse več vozil opremljenih z dashcami, se ta trenutek približuje.

Kako polž prisili divjaka, da gre nepravilno prehitevati ter povzroči nesrečo? Resno, s čim ga prisili v NEPRAVILNO prehitevanje?

Če mi nekdo v lokalu ukrade jakno, ali je potem (so)kriv tudi, ko jaz ukradem jakno nekomu drugemu (oziroma je vsaj "moralno odgovoren")?

sheeshkar ::

GrimReaper je izjavil:

Tudi če bi v tem primeru vozil 90, ne bi bilo nič bolje, ves point je v prilagodljivosti, bolje je če prilagajaš iz 110 na 70, kot pa če voziš 90 ne glede na nevarnosti, ki ti pretijo.

Ravno to želimo nekateri dopovedati. Seveda bi bilo bolje. Ja, morda bi še vedno prišlo do nesreče, vendar bi voznik imel krajšo zavorno pot ter trk ne bi bil tako močan, torej bi se s tem zmanjšale možnosti za smrtne žrtve. Kdo pa pravi, da vozi 90, ne glede na nevarnosti? Lahko kakšen citat, ali lahko negotiator pripiše primerom, ko nekdo trdi nekaj, kar nihče ni nikoli izjavil?

Ta video je tudi odličen pokazatelj, kako iznenada lahko pride do nepredvidljive situacije in kako hitrost še dodatno poveča možnost hude nesreče (divjak je strokovno ocenil, da ga je drugi voznik opazil in hkrati ustrezno tudi sam ocenil, da mora počakati v križišču). Nihče od nas ni jasnoviden (upam, da se vsaj v tem strinjamo) in tudi tam, kjer ste prepričani, da je varno voziti hitreje, je to še vedno tvegano, predvsem pa povsem nepotrebno početje.

St235 ::

1. To bo ostala zgolj moralna odgovornost do prve priložnosti, ko bo nekdo na podlagi zbranih dokazov ovadil počasneža. Nato bomo videli kako bo odločilo sodišče. Ker je vse več vozil opremljenih z dashcami, se ta trenutek približuje.

ovadil za kaj? Ker ga je prehitel prepotenten kreten in povzročil nesrečo? Ja, za kaj tako neumnega se boš pa načakal.

zmaugy ::

Pithlit je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Spet se hoÄeĹĄ izviti iz absurdnosti lastnih argumentov z njihovo zamenjavo. Greva lep po vrsti. Tvoj oÄitek meni nima nobene osnove, ker temelji na napaÄnih sklepih. Ko bova to obdelala, potem lahko nadaljujeva.

Na kakĹĄnih napaÄnih sklepih?

Si napisal da

zmaugy je izjavil:

svoj del odgovornosti pa nosi tudi poÄasneĹž

ali nisi?

Ne, za nesreÄo ki jo povzroÄi nervozneĹž ki se poÄasneĹža loti prehitevat... poÄasneĹž NI odgovoren. Niti malenkostno. Tudi Äe se ne umakne.

Se strinjava?


Zate sem se potrudil in ti zbral svoje in tvoje relevantne objave. Svoj napačni sklep si izvoli poiskati sama, ker mislim da sem za to zapravil že preveč časa.

sheeshkar je izjavil:

zmaugy je izjavil:

@mehmed:

1. To bo ostala zgolj moralna odgovornost do prve priložnosti, ko bo nekdo na podlagi zbranih dokazov ovadil počasneža. Nato bomo videli kako bo odločilo sodišče. Ker je vse več vozil opremljenih z dashcami, se ta trenutek približuje.

Kako polž prisili divjaka, da gre nepravilno prehitevati ter povzroči nesrečo? Resno, s čim ga prisili v NEPRAVILNO prehitevanje?

Če mi nekdo v lokalu ukrade jakno, ali je potem (so)kriv tudi, ko jaz ukradem jakno nekomu drugemu (oziroma je vsaj "moralno odgovoren")?


Kršenje zakonov prinaša tudi odgovornost.

St235 je izjavil:

1. To bo ostala zgolj moralna odgovornost do prve priložnosti, ko bo nekdo na podlagi zbranih dokazov ovadil počasneža. Nato bomo videli kako bo odločilo sodišče. Ker je vse več vozil opremljenih z dashcami, se ta trenutek približuje.

ovadil za kaj? Ker ga je prehitel prepotenten kreten in povzročil nesrečo? Ja, za kaj tako neumnega se boš pa načakal.


Kršenje zakonov prinaša tudi odgovornost. Simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Svoj napačni sklep si izvoli poiskati sama, ker mislim da sem za to zapravil že preveč časa.

Še enkrat objasni, prosim. Ker jaz vidim le tvoje napačne sklepe (da je počasnež kakorkoli kriv za nesrečo ki jo povzroči nekdo ki ga prehiteva).

Lahko se izvijaš kolikor hičeš pa ti to ne bo pomagalo.

zmaugy je izjavil:

Kršenje zakonov prinaša tudi odgovornost. Simple.

Tako je. Obrazložil ti je pa Aston11. Sam ti še kar nekaj nabijaš o odgovornosti počasnel.
Life is as complicated as we make it...

zmaugy ::

Mehmed je izjavil:

Sej nisem rekel, da ne obstaja. Odgovoru sm ti zakaj je redkeje kaznovano, da ne bos kake pristranskosti ali pa zarote zoper divjake iskal.
Pa moja trditev absolutno drzi; koga zakonodajalec krivi je relevantno, ne pa koga ti pa somisljeniki. Tisto je pac vase laicno mnenje.
Za kaj ga bos ovadil pod 1. je pa samo tebi jasno. Njegova pocasna voznja je tebi olajsevalna okoliscina at best, samo roko na srce, ko enkrat to potegnes ven bos sam sebi olajsevalna okoliscina.


Ko se na podlagi materialnih dokazov ugotovi, da je prvi kršil CPP, se odprejo vrata, ki se kot kaže do zdaj še niso.
Kaj se skriva za temi vrati pa je stvar sodišča.

Pithlit je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Svoj napačni sklep si izvoli poiskati sama, ker mislim da sem za to zapravil že preveč časa.

Še enkrat objasni, prosim. Ker jaz vidim le tvoje napačne sklepe (da je počasnež kakorkoli kriv za nesrečo ki jo povzroči nekdo ki ga prehiteva).

Lahko se izvijaš kolikor hičeš pa ti to ne bo pomagalo.

zmaugy je izjavil:

Kršenje zakonov prinaša tudi odgovornost. Simple.

Tako je. Obrazložil ti je pa Aston11. Sam ti še kar nekaj nabijaš o odgovornosti počasnel.


Še kar nadaljuješ z otročjimi fintami in praznim govorjenjem? Mislim da sem ti svoje povedal. Saj mi ni treba še enkrat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Še kar nadaljuješ z otročjimi fintami in praznim govorjenjem? Mislim da sem ti svoje povedal. Saj mi ni treba še enkrat?

Kakšnimi otročjimi fintami? Ti si napisal da je počasnež delno kriv za nesrečo. Sprašujem te po logiki tega razmišljanja. Bo treba še enkrat, tko... črno na belem... al pa se odstranit iz teme. Druge poti nimaš. No lahko me še naprej poizkušaš zasmehovat...
Life is as complicated as we make it...

sheeshkar ::

zmaugy je izjavil:

Kršenje zakonov prinaša tudi odgovornost.

In polževa odgovornost pri povzročeni nesreči je ničelna. Polž je kriv kršenja prometnih predpisov, ki se nanašajo na oviranje prometa - če bi ga pri tem dobili, bi plačal ustrezno kazen. Divjak je kriv nepravilnega prehitevanja ter povročitve nesreče - dobil bo temu ustrezno (mnogo višjo) kazen. Čist simpl.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Vsekakor. Ampak polžu se pa odprejo vrata v to, da ga kdorkoli udeležen v nesreči odškodninsko toži (sploh ko ga kaznujejo za prekršek). Lahko ga odškodninsko toži nekdo, ki se je peljal za njim in ga ni prehiteval, povzročena pa mu je bila škoda.
Sploh če je polža videl telefonirat, čuvat mehurčke ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Vsekakor. Ampak polžu se pa odprejo vrata v to, da ga kdorkoli udeležen v nesreči odškodninsko toži (sploh ko ga kaznujejo za prekršek). Lahko ga odškodninsko toži nekdo, ki se je peljal za njim in ga ni prehiteval, povzročena pa mu je bila škoda.

Good luck with that. Mislim... tožiš sicer lahko praktično vsakogar. Kako boš dokazal da ti je nekdo povzročil škodo čeprav ti ni storil čisto nič... veš pa verjetno samo ti. Pa še kakšen zblojenec.
Life is as complicated as we make it...

zmaugy ::

Pithlit je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vsekakor. Ampak polžu se pa odprejo vrata v to, da ga kdorkoli udeležen v nesreči odškodninsko toži (sploh ko ga kaznujejo za prekršek). Lahko ga odškodninsko toži nekdo, ki se je peljal za njim in ga ni prehiteval, povzročena pa mu je bila škoda.

Good luck with that. Mislim... tožiš sicer lahko praktično vsakogar. Kako boš dokazal da ti je nekdo povzročil škodo čeprav ti ni storil čisto nič... veš pa verjetno samo ti. Pa še kakšen zblojenec.


Srčkano. Si prepričana da nisi agresivna za volanom? Ker tukaj se mi zdi da se ti ne uspeva ravno brzdat.

Pithlit ::

Ja kaj pa pričakuješ? Zlato uro s kukav'co? Še vedno mi nisi odgovori po kakšni logiki je počasnež soodgovoren za nesrečo. Samo nabijaš nekam v tri dni.

In, seveda, poskušaš diskreditirat z zasmehovanjem. Brez skrbi "zblojenec" je bil zapisan čisto mirno in zavedno.
Life is as complicated as we make it...

zmaugy ::

Diskreditiraš se sama z demonstracijo "logičnega" sklepanja. Nabijaj še naprej, morda ti bo pa uspelo čez kakšno stran ali dve zabrisati sledi svojih napačnih trditev.
Kakorkoli že, na to temo sva midva tukaj končala - saj veš, dokler ne nasloviš očitnih napak v svojih trditvah o tem, kaj sem zapisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

St235 ::

zmaugy je izjavil:


St235 je izjavil:

1. To bo ostala zgolj moralna odgovornost do prve priložnosti, ko bo nekdo na podlagi zbranih dokazov ovadil počasneža. Nato bomo videli kako bo odločilo sodišče. Ker je vse več vozil opremljenih z dashcami, se ta trenutek približuje.

ovadil za kaj? Ker ga je prehitel prepotenten kreten in povzročil nesrečo? Ja, za kaj tako neumnega se boš pa načakal.


Kršenje zakonov prinaša tudi odgovornost. Simple.


Sam kratko vprašanje. A ti to resno? Sam tko da, vem če sploh ima smisel al se grem režat dalje.

zmaugy ::

Zeh.

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Diskreditiraš se sama z demonstracijo "logičnega" sklepanja. Nabijaj še naprej, morda ti bo pa uspelo čez kakšno stran ali dve zabrisati sledi svojih napačnih trditev.
Kakorkoli že, na to temo sva midva tukaj končala - saj veš, dokler ne nasloviš očitnih napak v svojih trditvah o tem, kaj sem zapisal.

Torej, se ti svoje zablode ne da niti branit... kaj šele da bi jo probal utemeljit. Diskreditiram se pa jaz... ko gočem ugotovit od kje tebi tvoje trditve.
Life is as complicated as we make it...

zmaugy ::

Vse sem ti serviral, samo krogce in črtice med njimi ti nisem narisal. Tega ne počnem.

St235 ::

ker ne znaš?

Glede na to, da si dejansko domišljaš, da je počasno vožnjo mogoče definirat kot kaznivo dejanje, ki si zasluži ovadbo se temu ne bi čudil.

Mehmed ::

zmaugy je izjavil:

Vsekakor. Ampak polžu se pa odprejo vrata v to, da ga kdorkoli udeležen v nesreči odškodninsko toži (sploh ko ga kaznujejo za prekršek). Lahko ga odškodninsko toži nekdo, ki se je peljal za njim in ga ni prehiteval, povzročena pa mu je bila škoda.
Sploh če je polža videl telefonirat, čuvat mehurčke ali kaj podobnega.


Rofl.
Ja vsekakor, lahko uporabi posnetek pa prijavi polza, ker se ni umaknu, pa drugega v koloni ker ni pripet, pa tretjega ker mu je registracija potekla, to vse so prekrski.
Zmagu pa ne bo nobene od teh tozb, bo pa ful lazje sodnika prepricu v lastno nepristevnost po tem, to pa.
Kot sem rekel, sam sebi bo najbolsa olajsevalna okoliscina.

Pithlit ::

Žal nisi nič serviral.

Lahko pokažeš kak zakon. Al pa sodno prakso. Po kateri ne nekdo kriv česa kar ni storil. Do takrat pa sam gobec otresaš in pljuvaš po ostalih.
Life is as complicated as we make it...

Mehmed ::

In his defense, sej je reku, da se ta cas sele bliza.
Zal je v koloni za zdravo pametjo, ki se mu ne bo nikoli umanknila.

sheeshkar ::

Mehmed je izjavil:

Zal je v koloni za zdravo pametjo, ki se mu ne bo nikoli umanknila.

Haha, ne skrbi, jo bo tožil. :))

Pithlit ::

sheeshkar je izjavil:

Haha, ne skrbi, jo bo tožil. :))

Ker je kriva da se je zabil?
Life is as complicated as we make it...

sheeshkar ::

Pithlit je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Haha, ne skrbi, jo bo tožil. :))

Ker je kriva da se je zabil?

Zdrava pamet mu je povzročila škodo, zato jo bo odškodninsko tožil. Potem bo lahko prosto govoril bedarije in mi bomo morali biti tiho.

Mare2 ::

Pithlit, ti pa tudi take ven mečeš.
Seveda ni. :-)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mehmed ::

sheeshkar je izjavil:

Pithlit je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Haha, ne skrbi, jo bo tožil. :))

Ker je kriva da se je zabil?

Zdrava pamet mu je povzročila škodo, zato jo bo odškodninsko tožil. Potem bo lahko prosto govoril bedarije in mi bomo morali biti tiho.

Najbol bo pa najebu tisti, ki ga sploh ni bilo zraven.

Mehmed ::

Ej ta jst sm nadpovprecen voznik, predpisi so za povprecne, zato si lahko privoscim malce vec mantra je ze pri prometu absurdna, prosim ne z isto taktiko se do prava pristopat.

zmaugy ::

Pithlit je izjavil:

Žal nisi nič serviral.

Lahko pokažeš kak zakon. Al pa sodno prakso. Po kateri ne nekdo kriv česa kar ni storil. Do takrat pa sam gobec otresaš in pljuvaš po ostalih.


A zdaj bi pa o sodni praksi? O svoji sposobnosti logičnega sklepanja pa še vedno ne? Seveda brez žaljivk ni šlo - eni pač to uporabljajo namesto argumentov, vsak po svoje, ane?
Ker se sam ne mislim spustiti na tvoj nivo, kjer so žaljivke edini argument, se na tvoje "prispevke" ne bom več oglašal.

Pithlit ::

Lej, zabluzil si... zdaj pa meni pod nos mečeš da pojma nimam. Sem te lepo prosila da razloži... pa nočeš. Raje dopuščaš da te ima enih 80% sodelujočih v temi za norca.
Life is as complicated as we make it...

zmaugy ::

Kompanija, nimam časa za vaše otročarije. Lepo se igrajte še naprej. :))

Mehmed ::

Ce do zdej ni sodne prakse o tem lahko logicno sklepamo, da nabijas v tri dni.
Bolje?

St235 ::

Mehmed je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vsekakor. Ampak polžu se pa odprejo vrata v to, da ga kdorkoli udeležen v nesreči odškodninsko toži (sploh ko ga kaznujejo za prekršek). Lahko ga odškodninsko toži nekdo, ki se je peljal za njim in ga ni prehiteval, povzročena pa mu je bila škoda.
Sploh če je polža videl telefonirat, čuvat mehurčke ali kaj podobnega.


Rofl.
Ja vsekakor, lahko uporabi posnetek pa prijavi polza, ker se ni umaknu, pa drugega v koloni ker ni pripet, pa tretjega ker mu je registracija potekla, to vse so prekrski.
Zmagu pa ne bo nobene od teh tozb, bo pa ful lazje sodnika prepricu v lastno nepristevnost po tem, to pa.
Kot sem rekel, sam sebi bo najbolsa olajsevalna okoliscina.


najboljše da toži kar njegove starše. Če ga nebi naredila potem ne bi prišlo do nesreče. Ali pa še boljše, kar tistega v katerega je čelno prilete. Kaj pa ni v jarek zapeljal in se mu umaknil.

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Kompanija, nimam časa za vaše otročarije. Lepo se igrajte še naprej. :))

Logično sklepanje: kako naj se igramo če nam pa igrača pobegne takoj ko ji zmanjka zagona?
Life is as complicated as we make it...

sheeshkar ::

zmaugy je izjavil:

Ker se sam ne mislim spustiti na tvoj nivo, kjer so žaljivke edini argument, se na tvoje "prispevke" ne bom več oglašal.

Potem pa prosim odgovori na mojega kulturnega. Ali trdiš, da je polž delno odgovoren za nesrečo, kjer ga je nekdo prehiteval, ali ne?

Ker tukaj trdiš, da ja:

zmaugy je izjavil:

Enostavno ne gre mimo dejstva, da je za nesrečo odgovoren v prvi vrsti tisti, ki je prehiteval in se pri tem zaletel, svoj del odgovornosti pa nosi tudi počasnež, ki se skladno s CPP ni umaknil in spustil kolono, ki jo je ustvaril, naprej.
In dejstvo je, da so počasneži, ki se obnašajo v nasprotju s CPP, sankcionirani zelo redko (sam tega še nisem videl), največkrat pa se sankcionira ljudi zaradi hitrosti nad omejitvijo, ker je to najlažje.
In zelo dvomim tudi, da uradna statistika tovrstnih prometnih nesreč upošteva delno krivdo prepočasnih voznikov, saj bi to zmanjšalo moralno pokritje za hitrostno inkasantstvo in prisililo policijo, da se ukvarja s stvarmi, ki so težje.


Nato praviš, da je to moralna odgovornost (karkoli že to je) in tukaj že ne vem, ali je sedaj polž delno kriv ali ne:

zmaugy je izjavil:

To bo ostala zgolj moralna odgovornost do prve priložnosti, ko bo nekdo na podlagi zbranih dokazov ovadil počasneža. Nato bomo videli kako bo odločilo sodišče. Ker je vse več vozil opremljenih z dashcami, se ta trenutek približuje.


In na koncu si se strinjal z mojim mnenjem, ki je povsem drugačno od tvojega prvotnega:

sheeshkar je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kršenje zakonov prinaša tudi odgovornost.

In polževa odgovornost pri povzročeni nesreči je ničelna. Polž je kriv kršenja prometnih predpisov, ki se nanašajo na oviranje prometa - če bi ga pri tem dobili, bi plačal ustrezno kazen. Divjak je kriv nepravilnega prehitevanja ter povročitve nesreče - dobil bo temu ustrezno (mnogo višjo) kazen. Čist simpl.

zmaugy je izjavil:

Vsekakor. Ampak polžu se pa odprejo vrata v to, da ga kdorkoli udeležen v nesreči odškodninsko toži (sploh ko ga kaznujejo za prekršek). Lahko ga odškodninsko toži nekdo, ki se je peljal za njim in ga ni prehiteval, povzročena pa mu je bila škoda.
Sploh če je polža videl telefonirat, čuvat mehurčke ali kaj podobnega.




Kako naj torej razumemo tvoje mnenje, če pa si zapisal tri različne verzije?

zmaugy je izjavil:

Kompanija, nimam časa za vaše otročarije. Lepo se igrajte še naprej. :))

Ah, drek, očitno je uspel prehiteti zdravo pamet preden bi lahko odgovoril na moje vprašanje in pobegnil...

Zgodovina sprememb…

««
12 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16334995 (32747) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528121758 (98780) solatko

Več podobnih tem