» »

Počasni vozniki

Počasni vozniki

««
4 / 36
»»

Mesar ::

To, da je za teboj 20km kolona pa je zanemarljivo? Včasih so za to talali kazni.
Your turn to burn!

Aston_11 ::

negotiator je izjavil:

brez razloga
Obstoj ali neobstoj razloga nima nobenega vpliva na to, s kakšno hitrostjo se sme voziti.

negotiator je izjavil:

vozi prepočasi.
Tole je koncept, ki ste si ga izmisli živčni vozniki. Ne obstaja: - prepočasna vožnja, - prepočasen voznik. Obstaja pa: -živčen voznik.

zmaugy ::

Cr00k je izjavil:

Se pravi če voziš z 89,9kmh in imaš za sabo tri avte se jim moraš umaknit? Da se ne bi res kje kdo umikal... poleg tega, pa vsi merilniki lažejo v nekem %. Se pravi, če ti voziš s tempomatom točno 90 po števcu, v realnosti pa 85, se bi moral umakniti in si v bistvu nevede v prekršku... morebitno kazen kar vašemu avtomobilskemu proizvajalcu zafakturirajte :)


Če ti npr. števec kaže 10 km/h premalo, misliš da te to reši plačila globe, ker si peljal 59 namesto 49 v naselju?

Aston_11 ::

Mesar je izjavil:

To, da je za teboj 20km kolona pa je zanemarljivo?
Obstoj ali neobstoj kolone nima nobenega vpliva na to, s kakšno hitrostjo se sme voziti. To je samo razlog, da bi se moral odstraniti s ceste. Pa bahahaha imamo polno kolon, kjer prvi vozi 90 km/h. Le kako so nastale?

dragana ::

Torej če povzamem zelo radikalne poste do sedaj:
Če nisi zmožen peljati po cesti, kjer je omejitev 90 točno 90, moraš vrniti izpit, ker se ne znaš držati zakona. To velja v vse ovinke in klance ter obe smeri (prehitro in prepočasi).
Mislim, da na cestah nebi bilo več gneče.

zmaugy ::

Mehmed je izjavil:

negotiator je izjavil:


Potem pa nimaš kaj delat na cesti.


No sej to ane. Folk za mano si domislja, da bodo oni sodili o mojih razlogih zakaj kako vozim. Pa da me je strah ne vem cesa, ce ne vozim kot bi oni radi. Pa ne vem kaj vse si se zmislijo, da bi spravli folk s ceste.
Pol se pa vprasi zakaj so mi mehurcki v cocacoli bolj vazni od tebe.


Tvoji mehurčki tvoja stvar. Če se pelješ prepočasi in za sabo narediš kolono, lahko narediš dve stvari - pospešiš na zgornjo mejo omejitve ali pa se umakneš.
No, lahko tudi živciraš celo kolono in nadaljuješ s počasno vožnjo, ampak potem kršiš zakone.

negotiator ::

Obstoj ali neobstoj razloga nima nobenega vpliva na to, s kakšno hitrostjo se sme voziti.


Seveda ima, pa tudi, če ga ne bi imelo, sem na to že odgovoril (že na prejšnji strani), kaj še ni jasno?

Tole je koncept, ki ste si ga izmisli živčni vozniki. Ne obstaja: - prepočasna vožnja, - prepočasen voznik. Obstaja pa: -živčen voznik.


Hmm, kolona, ki se nabira za takimi vozniki, oz. vozniki, ki take voznike prehitevajo, pravijo drugače.
All easy problems have already been solved.

zmaugy ::

dragana je izjavil:

Torej če povzamem zelo radikalne poste do sedaj:
Če nisi zmožen peljati po cesti, kjer je omejitev 90 točno 90, moraš vrniti izpit, ker se ne znaš držati zakona. To velja v vse ovinke in klance ter obe smeri (prehitro in prepočasi).
Mislim, da na cestah nebi bilo več gneče.


Zakoni so dokaj jasni. In nihče ne bo pizdil, če bo za tabo kolona in se voziš na zgornji meji omejitve. Lahko pa spremenimo zakone, mislim da ceste marsikje varno omogočajo hitrosti nad 90 km/h.

Cr00k ::

dragana je izjavil:

Torej če povzamem zelo radikalne poste do sedaj:
Če nisi zmožen peljati po cesti, kjer je omejitev 90 točno 90, moraš vrniti izpit, ker se ne znaš držati zakona. To velja v vse ovinke in klance ter obe smeri (prehitro in prepočasi).
Mislim, da na cestah nebi bilo več gneče.


Te k to trdijo, bi rad videl kako se vozijo 90 cez Gorjance, na Rakitno, Ljubelj,... :) sami znalci z VR očali :P

Aston_11 ::

negotiator je izjavil:

Obstoj ali neobstoj razloga nima nobenega vpliva na to, s kakšno hitrostjo se sme voziti.


Seveda ima, pa tudi, če ga ne bi imelo, sem na to že odgovoril (že na prejšnji strani), kaj še ni jasno?
Nima ga. Kar si odgovoril, nima nobenega vpliva na zakonske obveznosti ali pobožne želje.

negotiator je izjavil:

Hmm, kolona, ki se nabira za takimi vozniki, oz. vozniki, ki take voznike prehitevajo, pravijo drugače.
Kaj tile živčni ljudje pravijo, je popolnoma vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Cr00k ::

zmaugy je izjavil:

Cr00k je izjavil:

Se pravi če voziš z 89,9kmh in imaš za sabo tri avte se jim moraš umaknit? Da se ne bi res kje kdo umikal... poleg tega, pa vsi merilniki lažejo v nekem %. Se pravi, če ti voziš s tempomatom točno 90 po števcu, v realnosti pa 85, se bi moral umakniti in si v bistvu nevede v prekršku... morebitno kazen kar vašemu avtomobilskemu proizvajalcu zafakturirajte :)


Če ti npr. števec kaže 10 km/h premalo, misliš da te to reši plačila globe, ker si peljal 59 namesto 49 v naselju?


point, you're missing it :D

zmaugy ::

@Crook: Point je uradno lahko zgolj CPP. Ostalo so pa debate za šankom, kjer ena stran zelo hitro ven potegne CPP, ko ji to paše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

negotiator ::

dragana je izjavil:

Torej če povzamem zelo radikalne poste do sedaj:
Če nisi zmožen peljati po cesti, kjer je omejitev 90 točno 90, moraš vrniti izpit, ker se ne znaš držati zakona. To velja v vse ovinke in klance ter obe smeri (prehitro in prepočasi).
Mislim, da na cestah nebi bilo več gneče.


Verjetno si zgrešil tisti del, ko je bilo navedeno "če razmere to dopuščajo" - ostri ovinki in razni hudi klanci pač niso ravno ugodne razmere, se ti ne zdi? Poleg tega so predpisi v večini primerov že prilagojeni stanju cest - pred ostrim ovinkom je ponavadi tabla z označeno primerno hitrostjo za tist ovinek.
All easy problems have already been solved.

Aston_11 ::

zmaugy je izjavil:

In nihče ne bo pizdil, če bo za tabo kolona in se voziš na zgornji meji omejitve.
Bahhhaha. Pizdekate torej zaradi teh 10 km/h? Dvomim. Večinoma pizdekate, ker ne morete tiščati 120 dalje. Vas vidim vsak dan. Jaz 90, vsi ostali mimo. Jaz 50 po naselju, vmes se mi nabere kolona, kakšen celo kdaj v naselju prehiti.

negotiator ::

Aston_11 je izjavil:

negotiator je izjavil:

Obstoj ali neobstoj razloga nima nobenega vpliva na to, s kakšno hitrostjo se sme voziti.


Seveda ima, pa tudi, če ga ne bi imelo, sem na to že odgovoril (že na prejšnji strani), kaj še ni jasno?
Nima ga. Kar si odgovoril, nima nobenega vpliva na zakonske obveznosti ali pobožne želje.

negotiator je izjavil:

Hmm, kolona, ki se nabira za takimi vozniki, oz. vozniki, ki take voznike prehitevajo, pravijo drugače.
Kaj tile živčni ljudje pravijo, je popolnoma vseeno.


Dvomim, da si šel sploh kaj prebrat...

Ja, važno je, kaj pravijo provokatorji...
All easy problems have already been solved.

Mehmed ::

negotiator je izjavil:


Nič si ne domišlja. Zakon je pač zakon, če se ga ne znaš držat, pa pač ne uporabljaj ceste. Le kako bi ti revež zapeljal šele na HC ali AC? Ali morda tudi tam voziš 80, ker si preveč občutljiv? Daj no, nek boljši izgovor bi si pa le lahko izmislil.

Glede mehurčkov; ja, se sploh ne rabim spraševat, pač si na vsak način močno želiš dokazat, kako zelo, zelo me sovražiš in, kako zelo se ti gabim - sem dojel, pa me sploh ne gane, saj mi ne pomeniš nič drugega, kot le še enega voznika, ki brez razloga vozi prepočasi.

Mal si falil point.
Jst kot zastopnik polzev, ker so trenutno vsi na cesti pa ustvarjajo kolone, vozim kakor vozim iz svojih razlogov.
Lahko so objektivno sprejemljivi ali pa banalni kot mehurcki, nima veze, zame so dost dobri. To pa da so v mejah zakona je edino kar steje.
Tvoje mnenje ne pomeni nic. Da se cutis poklicanega sodit kok so tuji razlogi za njihovo voznjo upraviceni mi vzbudi dvom v tvoje dusevno stanje. Ko zacnes folku ocitat kako jih je strah necesa, ker se tle pac tvoja domisljija konca, da bi jih spravu s ceste, se pa samo se potrjuje.
Tko da cist resno vprasanje zakaj bi se prilagaju takemu pacientu? Ce nima stika z realnostjo, kok so sploh vredni njegovi ocitki?
Vozis kot ti tist trenutek odgovarja, umaknes se koloni, ce pa en tak trpi za tabo pa jebi ga, sej ne trpi zarad tvoje voznje ampak defekta v mozganih. Ni ga manevra al pa brzine, ki bi lahko to pozdravila.

Aston_11 ::

negotiator je izjavil:

Dvomim, da si šel sploh kaj prebrat...
Kaj pa? Zakon? Sem.

negotiator je izjavil:

Ja, važno je, kaj pravijo provokatorji...
Provokatorji kot tisti, ki ne vozijo 90+ po regionalkah, 50+ po naseljih, 130+ po AC?

Cr00k ::

zmaugy je izjavil:

@Crook: Point je uradno lahko zgolj CPP. Ostalo so pa debate za šankom, kjer ena stran zelo hitro ven potegne CPP, ko ji to paše.


Vem, treba malo izzivat :)

Da še malo razširim tole je uraden člen:
Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti IN od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Ni samo en pogoj... ;)

negotiator ::

Mehmed je izjavil:

negotiator je izjavil:


Nič si ne domišlja. Zakon je pač zakon, če se ga ne znaš držat, pa pač ne uporabljaj ceste. Le kako bi ti revež zapeljal šele na HC ali AC? Ali morda tudi tam voziš 80, ker si preveč občutljiv? Daj no, nek boljši izgovor bi si pa le lahko izmislil.

Glede mehurčkov; ja, se sploh ne rabim spraševat, pač si na vsak način močno želiš dokazat, kako zelo, zelo me sovražiš in, kako zelo se ti gabim - sem dojel, pa me sploh ne gane, saj mi ne pomeniš nič drugega, kot le še enega voznika, ki brez razloga vozi prepočasi.

Mal si falil point.
Jst kot zastopnik polzev, ker so trenutno vsi na cesti pa ustvarjajo kolone, vozim kakor vozim iz svojih razlogov.
Lahko so objektivno sprejemljivi ali pa banalni kot mehurcki, nima veze, zame so dost dobri. To pa da so v mejah zakona je edino kar steje.
Tvoje mnenje ne pomeni nic. Da se cutis poklicanega sodit kok so tuji razlogi za njihovo voznjo upraviceni mi vzbudi dvom v tvoje dusevno stanje. Ko zacnes folku ocitat kako jih je strah necesa, ker se tle pac tvoja domisljija konca, da bi jih spravu s ceste, se pa samo se potrjuje.
Tko da cist resno vprasanje zakaj bi se prilagaju takemu pacientu? Ce nima stika z realnostjo, kok so sploh vredni njegovi ocitki?
Vozis kot ti tist trenutek odgovarja, umaknes se koloni, ce pa en tak trpi za tabo pa jebi ga, sej ne trpi zarad tvoje voznje ampak defekta v mozganih. Ni ga manevra al pa brzine, ki bi lahko to pozdravila.


Zakaj ti vzbudi dvom v moje duševno stanje? Zato, ker jaz razmišljam, o teh razlogih z vidika varnosti, ti pa z vidika udobja (beri: hrana, pijača, telefon... za volanom)?

Nimam stika z realnostjo? Veliko boljšega, kot ti. Bi rad vedel, kaj se bo zelo verjetno enkrat (upam, da ne večkrat) v tvojem življenju zgodilo, ko boš počel nevarne stvari, ki jih omenjaš, za volanom? Nekoga popolnoma nedolžnega boš spravil na voziček ali pa 2m pod zemljo. Takrat se boš morda začel zavedati, da imam prav ampak bo že prepozno. Morda pa boš za to celo dobil kazen - da se boš sam znašel na vozičku. Takrat se bo videlo, kdo ima stik z realnostjo in kdo ne, ter kdo ima duševne motnje in kdo ne.

"Vozis kot ti tist trenutek odgovarja"

Ja, direktno iz ust egoističnega "kajmebrigata". "Make yourself at home..."
All easy problems have already been solved.

St235 ::

noraguta je izjavil:

St235 je izjavil:

energetik je izjavil:

Mehmed je izjavil:

energetik je izjavil:

Si naredil CPP?
Še enkrat, zaradi tega:
Če voziš počasneje od omejitve, se moraš na vsakem primernem mestu umakniti s cestišča, ČE se za tabo nabere kolona (>=3 vozila). Če voziš z manj kot 50% dovoljene, moraš zraven prižgati še 4 utripalke.


Kje tle pise, da rabis vozit 90? Oznaci ce ti ni odvec.

zmaugy je izjavil:


Ne, ker je to skladno s CPP. In ker je za živce lažje v koloni voziti 90 kot 80 - in ker nam ni vseeno za druge in zakone?

Skladno s CPP je vse do 90.
Se pravi 80.
Pa 82.
Pa 85.
Pa 81...
Si funkcinalno nepismen? Če voziš manj kot je dovoljena hitrosti, torej vse kar je < 90km/h pri omejitvi 90. Preberi si zakon ali pa pejt še enkrat delat CPP.

Predlagam, da upoštevaš svoj nasvet in dokažeš da si funkcionalno pismen ter priskrbiš citat, ki kakorkoli nakazuje, da je prepovedana vožnja z hitrostjo nižjo od predpisane.

Nepismen si kvečjem ti. Izločiš se ko je dosegaš 50% ptedpusane največje dovoljene hitrosti ne zapovedane. Rumen obkrožen znak določa nejvišjo dovoljeno hitrost. Nič drugega.


Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jype ::

negotiator> ker jaz razmišljam, o teh razlogih z vidika varnosti,

Če bi razmišljal z vidika varnosti, potem bi sprejel dejstvo, da je upočasnitev na hitrost počasnele v resnici prilagoditev hitrosti razmeram na cesti - in pri tem se vsa reč konča.

negotiator ::

Aston_11 je izjavil:

negotiator je izjavil:

Dvomim, da si šel sploh kaj prebrat...
Kaj pa? Zakon? Sem.

negotiator je izjavil:

Ja, važno je, kaj pravijo provokatorji...
Provokatorji kot tisti, ki ne vozijo 90+ po regionalkah, 50+ po naseljih, 130+ po AC?


Ne zakona, pač pa moj odgovor, na prejšnji strani...

Ne, tisti, ki vozijo npr. 50-70 po regionalki, 20-40 v naselju in 90 po AC - pa po AC še ni težave, ker sta tam vsaj dva istosmerna pasova in je lažje prehiteti take, vsaj dokler se en tak ne obesi še na prehitevalni pas...

jype je izjavil:

negotiator> ker jaz razmišljam, o teh razlogih z vidika varnosti,

Če bi razmišljal z vidika varnosti, potem bi sprejel dejstvo, da je upočasnitev na hitrost počasnele v resnici prilagoditev hitrosti razmeram na cesti - in pri tem se vsa reč konča.


Niti ne, ker tukaj ne gre za prilagoditev razmeram na cesti, od kje ti to?
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Ja in? Prehit ko je šansa in basta.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

negotiator ::

noraguta je izjavil:

Ja in? Prehit ko je šansa in basta.


Trenutek, ko zmanjka argumentov...
All easy problems have already been solved.

jype ::

negotiator> tukaj ne gre za prilagoditev razmeram na cesti

Aha, prometne razmere torej niso razmere na cesti?

negotiator ::

jype je izjavil:

negotiator> tukaj ne gre za prilagoditev razmeram na cesti

Aha, prometne razmere torej niso razmere na cesti?


Aha, razumem, torej se "počasnele" prilagajajo samim sebi, odlično.
All easy problems have already been solved.

Mehmed ::

negotiator je izjavil:


Zakaj ti vzbudi dvom v moje duševno stanje? Zato, ker jaz razmišljam, o teh razlogih z vidika varnosti, ti pa z vidika udobja (beri: hrana, pijača, telefon... za volanom)?


Joj dej...
Ce zacne nekdo vozit po tvojih zeljah gre splosna varnost navzdol pa tvoje udobje navzgor.
Ce bi nekdo hotu vozit hitreje bi vozu hitreje. Ce zacne vozit hitreje tebi na cast si edini, ki ima kaj od tega.
Ne se sprenevedat, ti si tisti, ki hoce udobje, tko da se drugi njemu prilagajajo, ne pa varnost, ker potem bi sam moral spostovat pa upostevat vse razlike med ljudmi.
Pa cocacola je samo primer razloga, samo ocitno je sel mimo tebe. Kar me ne cudi, ker imas dost poenostavljen nacin razmisljanja. Pijaca pomeni da jo nekdo pije, pocasnost pomeni da ga je strah...

jype ::

negotiator> Aha, razumem, torej se "počasnele" prilagajajo samim sebi, odlično.

Ne, ti se moraš prilagajat počasnelam, da se ne zgodi prometna nesreča.

zmaugy ::

Aston_11 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

In nihče ne bo pizdil, če bo za tabo kolona in se voziš na zgornji meji omejitve.
Bahhhaha. Pizdekate torej zaradi teh 10 km/h? Dvomim. Večinoma pizdekate, ker ne morete tiščati 120 dalje. Vas vidim vsak dan. Jaz 90, vsi ostali mimo. Jaz 50 po naselju, vmes se mi nabere kolona, kakšen celo kdaj v naselju prehiti.


A to si iz kavne usedline mene zraven prištel? Lepo da določeni starodavni običaji še živijo.

Cr00k je izjavil:

zmaugy je izjavil:

@Crook: Point je uradno lahko zgolj CPP. Ostalo so pa debate za šankom, kjer ena stran zelo hitro ven potegne CPP, ko ji to paše.


Vem, treba malo izzivat :)

Da še malo razširim tole je uraden člen:
Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti IN od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Ni samo en pogoj... ;)


Saj, jasno da morata biti oba pogoja izpolnjena. Ampak če je kolona in hitrost manjša od najvišje dovoljene, potem sta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

negotiator ::

Mehmed je izjavil:

negotiator je izjavil:


Zakaj ti vzbudi dvom v moje duševno stanje? Zato, ker jaz razmišljam, o teh razlogih z vidika varnosti, ti pa z vidika udobja (beri: hrana, pijača, telefon... za volanom)?


Joj dej...
Ce zacne nekdo vozit po tvojih zeljah gre splosna varnost navzdol pa tvoje udobje navzgor.
Ce bi nekdo hotu vozit hitreje bi vozu hitreje. Ce zacne vozit hitreje tebi na cast si edini, ki ima kaj od tega.
Ne se sprenevedat, ti si tisti, ki hoce udobje, tko da se drugi njemu prilagajajo, ne pa varnost, ker potem bi sam moral spostovat pa upostevat vse razlike med ljudmi.
Pa cocacola je samo primer razloga, samo ocitno je sel mimo tebe. Kar me ne cudi, ker imas dost poenostavljen nacin razmisljanja. Pijaca pomeni da jo nekdo pije, pocasnost pomeni da ga je strah...


Ne, varnost gre navzgor, ker tisti, ki bi radi vozili normalno ne rabijo prehitevat, kar pomeni večjo varnost, prav tako pa ne rabijo bremzat, ker se tisti pred njimi vleče = večja varnost. Ja, seveda gre moje udobje navzgor in še udobje marsikoga drugega, ko se zave, da mu ne bo treba celega dne preživeti na cesti, zaradi enega nesposobneža ali provokatorja.

Ja, saj to je problem, "da noče vozit hitreje", pa čeprav bi bilo prav tako. Ne, nisem edini, poleg mene je še kup takih, ki bi radi hitro in varno prispeli na cilj, ne pa, da se jim brada 9krat ovije okoli volana, preden prispejo do cilja.

Tako je, jaz hočem udobje, tako kot drugi normalni ljudje. Hočem tudi varnost in pri tem mi ni treba upoštevat razlik med ljudmi, ker če so razlike take, da nekdo vozi 70 po regionalki (brez konkretnega razloga), potem si sploh nima kaj lastiti vozniškega dovoljenja.

Ja, zelo slab primer razloga. Ne spomnim se, kje sem omenjal strah (razen tega, da ga je omenjala pithlit). Ja, kaj pa dela z nalito kokakolo v kozarcu, da se boji, da mu ne bo pljusknila v obraz? Je morda ni mogel spiti, ko je bil še v mcdonaldsu? V slednjem primeru si je pač sam kriv, če se mu polije. Ceste pač niso za afnanje in za oviranja prometa zaradi ene kokakole.
All easy problems have already been solved.

jype ::

negotiator> Ne, varnost gre navzgor, ker tisti, ki bi radi vozili normalno ne rabijo prehitevat, kar pomeni večjo varnost, prav tako pa ne rabijo bremzat, ker se tisti pred njimi vleče = večja varnost.

Ne, v resnici gre varnost navzgor, ker tisti, ki bi radi vozili hitro, vozijo počasneje in bolj pozorno in z večjo varnostno razdaljo, ker pred njimi nekdo vozi počasneje.

negotiator ::

jype je izjavil:

negotiator> Aha, razumem, torej se "počasnele" prilagajajo samim sebi, odlično.

Ne, ti se moraš prilagajat počasnelam, da se ne zgodi prometna nesreča.


Si že pozabil, da govorimo o razlogih, zakaj počasnele vozijo počasi in ne, o tem, čemu se moramo tisti za njimi prilagajat?
All easy problems have already been solved.

zmaugy ::

jype je izjavil:

negotiator> ker jaz razmišljam, o teh razlogih z vidika varnosti,

Če bi razmišljal z vidika varnosti, potem bi sprejel dejstvo, da je upočasnitev na hitrost počasnele v resnici prilagoditev hitrosti razmeram na cesti - in pri tem se vsa reč konča.


Jasno. In počasnela se mora samoizločit ob izpolnjenih pogojih. Kar pa se običajno ne.

jype ::

zmaugy> Jasno. In počasnela se mora samoizločit ob izpolnjenih pogojih. Kar pa se običajno ne.

To ni odvisno od tebe. Ker na druge nimaš vpliva, hkrati pa tudi nobene zakonite možnosti ukrepanja, lahko zgolj pokličeš policijo.

negotiator> Si že pozabil, da govorimo o razlogih, zakaj počasnele vozijo počasi in ne, o tem, čemu se moramo tisti za njimi prilagajat?

Ne.

negotiator> poleg mene je še kup takih, ki bi radi hitro in varno prispeli na cilj, ne pa, da se jim brada 9krat ovije okoli volana, preden prispejo do cilja.

Pejte s kolesi, pa ne boste imeli te težave.

zmaugy ::

jype je izjavil:

zmaugy> Jasno. In počasnela se mora samoizločit ob izpolnjenih pogojih. Kar pa se običajno ne.

To ni odvisno od tebe. Ker na druge nimaš vpliva, hkrati pa tudi nobene zakonite možnosti ukrepanja, lahko zgolj pokličeš policijo.
.


Je kdo kje trdil drugače?

negotiator ::

jype je izjavil:

negotiator> Ne, varnost gre navzgor, ker tisti, ki bi radi vozili normalno ne rabijo prehitevat, kar pomeni večjo varnost, prav tako pa ne rabijo bremzat, ker se tisti pred njimi vleče = večja varnost.

Ne, v resnici gre varnost navzgor, ker tisti, ki bi radi vozili hitro, vozijo počasneje in bolj pozorno in z večjo varnostno razdaljo, ker pred njimi nekdo vozi počasneje.



Kar konkretno se motiš. Si se že kdaj peljal z avtom, če odštejemo kolo? Ker na kolesu morda stvari dojemaš drugače; npr. vsi počasi in zbrano vozijo za tabo, ker te noben ne želi imeti na vesti, ko jih oviraš na cesti. Pa, da se ne bova narobe razumela - vem, da ti pripada del ceste za vožnjo s kolesom in tudi jaz se včasih s kolesom peljem ob cesti, se pa temu poskušam izognit in grem po drugih poteh, da ne oviram prometa in ne ogrožam svojega življenja.
All easy problems have already been solved.

jype ::

zmaugy> Je kdo kje trdil drugače?

Je, v tej temi, večkrat. Ampak zdaj ravno kuham, nimam časa iskat.

negotiator> npr. vsi počasi in zbrano vozijo za tabo, ker te noben ne želi imeti na vesti, ko jih oviraš na cesti.

Ne oviraš jih:

Cr00k ::

zmaugy je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

In nihče ne bo pizdil, če bo za tabo kolona in se voziš na zgornji meji omejitve.
Bahhhaha. Pizdekate torej zaradi teh 10 km/h? Dvomim. Večinoma pizdekate, ker ne morete tiščati 120 dalje. Vas vidim vsak dan. Jaz 90, vsi ostali mimo. Jaz 50 po naselju, vmes se mi nabere kolona, kakšen celo kdaj v naselju prehiti.


A to si iz kavne usedline mene zraven prištel? Lepo da določeni starodavni običaji še živijo.

Cr00k je izjavil:

zmaugy je izjavil:

@Crook: Point je uradno lahko zgolj CPP. Ostalo so pa debate za šankom, kjer ena stran zelo hitro ven potegne CPP, ko ji to paše.


Vem, treba malo izzivat :)

Da še malo razširim tole je uraden člen:
Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti IN od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.


Ni samo en pogoj... ;)


Saj, jasno da morata biti oba pogoja izpolnjena. Ampak če je kolona in hitrost manjša od najvišje dovoljene, potem sta.


V bistvu so trije pogoji. Zakaj bi se umikal, naj me varno prehitijo :D Če se max dovoljena hitrost in število vozil v koloni lahko preprosto izmeri/definira, je možnost varnega prehitevanja bolj tricky :)

zmaugy ::

Če bi te lahko varno prehiteli, ne bi bilo kolone, ne?

negotiator ::

Ne.


Potem pa svoj odgovor temu primerno prilagodi.

Pejte s kolesi, pa ne boste imeli te težave.


Ko bom lahko s kolesom gonil tako hitro in zraven peljal še sopotni-ka/ke, ter prtljago, takrat bom šel pa s kolesom, če bodo razmere to dopuščale.
All easy problems have already been solved.

jype ::

negotiator> če bodo razmere to dopuščale.

Očitno razmere ne dopuščajo takega početja z avtomobilom, sicer ne bi tule jamral?

zmaugy ::

@jipe: biciklisti so včasih prave perle. Vozijo po magistralni cesti, čeprav je zraven kolesarska steza. Vozijo v dveh kolonah in se igrajo kolesarsko tekmo in se za njimi vsi morajo ustavljati. Kaj bi bilo, če bi se 10 mandeljcev zmenilo, da bodo tekli po cesti v dveh kolonah? Že vem, biciklisti bi pizdili, ker bi jih ovirali. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

negotiator ::

Ne oviraš jih:


Da, kaj pa, ko voziš kje drugje, kot v nekih rovtah? Npr. na kakšni regionalki, kjer je konstanten promet? Bi se tam umaknil vsakemu avtomobilu? To bi pa rad videl - hitrost pa, okoli 1km/dan, right?

Očitno razmere ne dopuščajo takega početja z avtomobilom, sicer ne bi tule jamral?


Mislil sem na vremenske razmere, saj s kolesom grem lahko tam, kjer je za ostala vozila prepovedano in tam me ne bi nihče oviral, dokler se ohrani kompaktnost kolesa, ki lahko vozi do 130km/h, s petimi osebami in nekaj 100kg prtljage.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

negotiator ::

@zmaugy

Pa te bedne kolesarske dirke, zaradi katerih 1krat letno sploh ne morem od doma za polovico dneva, saj blokirajo ceste. Kot, da ne najdejo kakšne primerne proge nekje drugje, kot na glavni cesti.
All easy problems have already been solved.

jype ::

zmaugy> @jipe: biciklisti so včasih prave perle. Vozijo po magistralni cesti, čeprav je zraven kolesarska steza. Vozijo v dveh kolonah in se igrajo kolesarsko tekmo in se za njimi vsi morajo ustavljati. Kaj bi bilo, če bi se 10 mandeljcev zmenilo, da bodo tekli po cesti v dveh kolonah? Že vem, biciklisti bi pizdili, ker bi jih ovirali. >:D

Vozniki pa pobijete več kot sto ljudi vsako leto, zato imam veliko raje tiste "perle".

negotiator ::

jype je izjavil:

zmaugy> @jipe: biciklisti so včasih prave perle. Vozijo po magistralni cesti, čeprav je zraven kolesarska steza. Vozijo v dveh kolonah in se igrajo kolesarsko tekmo in se za njimi vsi morajo ustavljati. Kaj bi bilo, če bi se 10 mandeljcev zmenilo, da bodo tekli po cesti v dveh kolonah? Že vem, biciklisti bi pizdili, ker bi jih ovirali. >:D

Vozniki pa pobijete več kot sto ljudi vsako leto, zato imam veliko raje tiste "perle".


In smo temu primerno tudi veliko učinkovitejši.

Sploh pa tisti, ki vozijo normalno, težko koga ubijejo, razen, če kakšen nesposoben voznik povzroči nesrečo. Za precej nesreč so krivi tudi pešci/kolesarji sami, ker mislijo, da morajo samo drugi na njih pazit, sami pa ne bi nič pogledali, preden stopijo na cesto. Najbolje, kar s prevezo čez oči, pa prečkat ceste...
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

jype ::

negotiator> Npr. na kakšni regionalki, kjer je konstanten promet? Bi se tam umaknil vsakemu avtomobilu?

Tam itak vozim hitreje kot avtomobili, podobno kot v mestu:



negotiator> In smo tudi veliko učinkovitejši.

Definitivno naredite več mrtvih na kilometer, sploh tisti, ta nervozni, ki radi vozite "po instrumentih". Če je na znaku 90, mora bit tudi na števcu vsaj toliko!

Mare2 ::

jype je izjavil:


Vozniki pa pobijete več kot sto ljudi vsako leto, zato imam veliko raje tiste "perle".


A ti nisi voznik?

Jaz imam avto (sem voznik) in bicikelj (sem biciklist).
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jype ::

Mare2> A ti nisi voznik?

Saj jaz ne pobijem več kot sto ljudi vsako leto!

(Tako samo ilustriram absurdno posploševanje.)

negotiator> Sploh pa tisti, ki vozijo normalno, težko koga ubijejo

Tisti, ki ne znate prilagoditi hitrosti razmeram na cesti, pa zelo pogosto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
««
4 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332245 (29997) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528113153 (90175) solatko

Več podobnih tem