» »

Zaposlitev

Zaposlitev

Nocloud ::

Pozdravljeni,

pred kratkim sem se preselil v Ljubljano. Nujno rabim denar za najemnino zato iščem prvo redno zaposlitev. Star sem 24 let. Po izobrazbi sem elektrotehnik elektronik, trenutno pa zaključujem študij telekomunikacij (smer multimedijski sistemi). Ravnokar sem pričel z pisanjem diplome tako da bom decembra diplomiral. Izkušnje sem pridobival na praktičnem izobraževanju v podjetjih Telekom Slovenije in RTV. (povsod 400ur). Govorim tekoče angleško, imam izpit B kategorije ter sem računalniško pismen.

Delo je lahko tudi na področju videoprodukcije. Če ima kdo kakršenkoli nasvet kam naj se obrnem mi naj svetuje. Bom zelo hvaležen.

Hvala in lep dan.

fosil ::

A prek študenta pa nisi nič delal?
Poišči si študentsko delo tako, da boš pridobil izkušnje s svojega področja.
Poskušaj čim bolj podaljšati status in čim kasneje diplomiraj, da lahko delaš prek študenta in po možnosti najdeš delodajalca, ki te bo nato pripravljen tudi zaposlit.
Tako je!

shadeX ::

Če je star 24. potem lahko max. 2 leti še dela prek študenta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Nocloud ::

na faksu sem vpisan evidenčno ker sem že ponavljal 2.letnik.
sem brez statusa trenutno.

lep pozdrav

KraitPay ::

Čakaj, konec izobraževanja in ti si delal vsega skupaj cca. 3mesece? Kaj si delal prej 3 leta?

bluefish ::

shadeX je izjavil:

Če je star 24. potem lahko max. 2 leti še dela prek študenta.
Lahko tudi po 26. letu, le da se od vsakega nakazila, ne glede na višino, odvede akontacija dohodnine + ni splošne olajšave. Nekaj takega.

M-XXXX ::

bluefish je izjavil:

shadeX je izjavil:

Če je star 24. potem lahko max. 2 leti še dela prek študenta.
Lahko tudi po 26. letu, le da se od vsakega nakazila, ne glede na višino, odvede akontacija dohodnine + ni splošne olajšave. Nekaj takega.

Preko študenta lahko delaš pri 70 letih. Tako kot imaš bone pri 90tih.

Nocloud ::

Prej sem delal slikopleskarstvo, vožnja kombija, delo v proizvodnji...
Zgoraj sem omenil le praktično izobraževanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nocloud ()

shadeX ::

@OP oprosti nočem ti ukrasti teme, samo eno informacijo bi potreboval.

bluefish je izjavil:

shadeX je izjavil:

Če je star 24. potem lahko max. 2 leti še dela prek študenta.
Lahko tudi po 26. letu, le da se od vsakega nakazila, ne glede na višino, odvede akontacija dohodnine + ni splošne olajšave. Nekaj takega.


Aja?

Partnerka je kupila status še za tekoče šolsko leto in njenemu delodajalcu poslala novo napotnico (ki jo je dvignila pred 26. roj dnem). Fora pa je, ker se bo menjal delodajalec in napotnica (mservis) za novega delodajalca ne velja več (ker na napotnici so podatki o delodajalcu). Če je bila npr prej Marjetka Božič s.p, je sedaj Janez Novak S.P.

Na mservisu so ji povedali da ne more več dvigniti napotnice - ker je sedaj že stara 26 let.(in posledično tudi legalno delati). Status ima pa seveda plačan oz. zrihtan. Obstaja kakšna možnost za njo v tem primeru?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

bluefish ::

Gre na drug servis?

shadeX ::

Tudi če imaš status izrednega dijaka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

bluefish ::

Ah, to je pa drugo. Izredni dijak le do 26. leta: https://www.studentski-servis.com/stude...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

shadeX ::

Aha, no ja pol smo tam. Se oproščam za smetenje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198072 (36889) Filip8
»

Delo preko študenta po 26. letu

Oddelek: Pomoč in nasveti
152644 (2205) Rok Woot
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838239 (21844) BCSman
»

FE praksa-davki

Oddelek: Šola
121258 (1056) by00
»

Normirani stroški

Oddelek: Loža
159440 (9245) doublemp

Več podobnih tem