» »

Katero GTX 1060 kupiti 3gb ali 6gb

Katero GTX 1060 kupiti 3gb ali 6gb

TOP ::

Pozdravljeni kupujem grafično kartico.zamenjavo za GTX 960.Pa ne vem katero vzeti,nekak sem gledal prvo ATI 480 sedaj gledam GTX 1060 po testih sodeč je razlika med 3 ali 6gb nekje povprečno 5fps,kaj menite.Hvala

hojnikb ::

odvisno od budgeta, katere igre igaraš in na kakšni resoluciji igraš.....

Gtx 1060 ali RX 480
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

TOP ::

Ma za denar če je upravičen ni panike.Igram na 1080p igra pa bo predusem BF4 in ta nova BF1.

hojnikb ::

če maš dnar, potem vzam 1070 :)
#brezpodpisa

TOP ::

Ne toliko pa ne dam.Tukaj je sam uprašanje katero od zgoraj,kaj bi ti vzel od navedenaga.

hojnikb ::

http://www.mindfactory.de/product_info....
kej takega. sam počakaj da se cena normalizira na ene 270-280e, ker tole je napaka.
#brezpodpisa

Riff ::

jaz bi vzel 6gb če se že kupuje da je potem zdrži dle časa, čeprav imam sam samo 768mb grafično :D

chucki ::

Ce bos igral bf1 je 480 hitrejsa :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Dr_M ::

Definitivno 6GB, vec rama in vec shaderjev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Aha sepravi 6gb rama je bolje okej glede katero vzet pa sem pregledal veliko testov ali kaj ko pa eni pravijo tako drugi drugače.Recimo od Gigabyte G1 480 sem zasledu da se pregreva,kuker je malo naviješ ,zato me tud bolj vleče GTX 1060.Kaj pri 480 je 4 gb rama dovolj ali je večja razlika če vzameš z 8gb rama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

grašek ::

Riff je izjavil:

jaz bi vzel 6gb če se že kupuje da je potem zdrži dle časa, čeprav imam sam samo 768mb grafično :D

Katero pa maš?

gddr85 ::

TOP je izjavil:

Aha sepravi 6gb rama je bolje okej glede katero vzet pa sem pregledal veliko testov ali kaj ko pa eni pravijo tako drugi drugače.Recimo od Gigabyte G1 480 sem zasledu da se pregreva,kuker je malo naviješ ,zato me tud bolj vleče GTX 1060.Kaj pri 480 je 4 gb rama dovolj ali je večja razlika če vzameš z 8gb rama.

btw 1060 3gb je še malenkost gimpana, nima samo manj vrama, torej nekje 5-10% slabši performance..

Riff ::

grašek je izjavil:

Riff je izjavil:

jaz bi vzel 6gb če se že kupuje da je potem zdrži dle časa, čeprav imam sam samo 768mb grafično :D

Katero pa maš?



geforce GTX 460

Dr_M ::

chucki je izjavil:

Ce bos igral bf1 je 480 hitrejsa :)



Nic ne bo s tem...
http://www.guru3d.com/articles_pages/ba...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

Dr_M je izjavil:

chucki je izjavil:

Ce bos igral bf1 je 480 hitrejsa :)



Nic ne bo s tem...
http://www.guru3d.com/articles_pages/ba...

pššt ne na glas govort, te bojo amdjaši bičal :D
#brezpodpisa

TOP ::

Dr_M je izjavil:

chucki je izjavil:

Ce bos igral bf1 je 480 hitrejsa :)



Nic ne bo s tem...
http://www.guru3d.com/articles_pages/ba...

To sem tudi jaz našel da v večini testov je 1060 hitrejša spet za malo,zato se tudi po vašem nasvetu bolj držim GTX1060.

spenstar ::

nvidia 1060 6Gb. nimas kaj razmisljat.
SPENSTAR--builder

Sssaga ::

Katerokoli - 3GB ali 6GB - vzameš najcenejšo.

Roba ne kuri veliko, torej se ne bo pregrevala ala Fermijevke v obliki GTX 470 ipd.
Za teden dni sem pred mesecem dni testiral najcenejšo 3GB verzijo, ki sem jo našel v Sloveniji - 220€. Vprašam, kaj ima najdražja 3GB napram tej? Stran vržen denar, v tem primeru raje preskočim na 6GB verzijo kot G1 ali StryX verzijo 3GB.

Enako mi že 2 leti in pol služi takrat najcenejša GTX 750 Ti v Sloveniji. 20% navito furam na VRAM-u in GPU-ju bp. Torej OC tudi ni problem in ko pomislim, da dajo na napravo, ki kuri max 60W po 2 ventilatorja...

Resda 1060 kuri več, a ne toliko, da bi pod mus morala imeti 2 ventilatorja. Edini minus vidim tukaj pri glasnosti ventilatorjev, blower verzije so res glasne lahko, a imajo odlično lastnost za lastnike poceni in slabo prezračevanih ohišij - ne segrevajo notranjosti.

Seba22 ::

spenstar je izjavil:

nvidia 1060 6Gb. nimas kaj razmisljat.


Se strinajm.Sam imam 1070 in če bi bil na tvojem mestu sedaj in nebi hotel dati preveč denarja bi definitivno posegel po 1060 6GB.Pa drži se Asus,MSI,pa mogoče še kakšne Evga znamke.
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

tikitoki ::

Res je tezko dati en ventiator na zadnjo stran ohisja, k naredi res veliko razliko.

TOP ::

Kaj pa menite o Gigabyte G1 1060 6gb.

SugarFree ::

nabavi 480 cena-zmogljivost

TOP ::

Kar se tiče cene je ista nobene razlike zmogljivost vemo je super problem je bolj toplota je konkretno bolj se greje od 1060.

next3steps ::

What? Kakšna vejica tu in tam bi bila zakon.

TOP ::

Fantje hvala za vso pomoč naročil sem Asus Strixe 1060 6gb.Hvala

dominuspro ::

Sssaga je izjavil:

Katerokoli - 3GB ali 6GB - vzameš najcenejšo.

Roba ne kuri veliko, torej se ne bo pregrevala ala Fermijevke v obliki GTX 470 ipd.
Za teden dni sem pred mesecem dni testiral najcenejšo 3GB verzijo, ki sem jo našel v Sloveniji - 220€. Vprašam, kaj ima najdražja 3GB napram tej? Stran vržen denar, v tem primeru raje preskočim na 6GB verzijo kot G1 ali StryX verzijo 3GB.

Enako mi že 2 leti in pol služi takrat najcenejša GTX 750 Ti v Sloveniji. 20% navito furam na VRAM-u in GPU-ju bp. Torej OC tudi ni problem in ko pomislim, da dajo na napravo, ki kuri max 60W po 2 ventilatorja...

Resda 1060 kuri več, a ne toliko, da bi pod mus morala imeti 2 ventilatorja. Edini minus vidim tukaj pri glasnosti ventilatorjev, blower verzije so res glasne lahko, a imajo odlično lastnost za lastnike poceni in slabo prezračevanih ohišij - ne segrevajo notranjosti.


Nikar.
Vzami najcenejšo ampak z velikim dvoventilatorskim hladilnikom. Male dvoventilatorske ali celo enoventilatorske izvedbe se je treba izogibat. Je škoda prišparat 20EUR in imet ropot + kartico na 80°C.
Ni to 750ti, da jo lahko naviješ do konca že z enim počasnim ventom in ostane hladna.

vaščan ::

Sem testnil msi 1060 armor oc. Super kartica kar me je zmotilo, da ima visoko naštiman ventilator. Do 60 stopinj so ventilatorji pri miru potem ko se poženejo skočijo na 64% in se sliši rahel veter kartico pa shladi med full loadom na 56stopinj kar malo nepotrebno recimo za neslišnost je treba potem na ročno nastavit krivuljo ventilatorjev nekje 40-50% in zadeva je neslišna na full load pa ima potem nekje 60-65stopinj.
Na stock voltaži je šla na 2115mhz med full loadom brez dropa frekvence. Ima še eno pomanjklivost kartica je ornk mehka se kar zvija.
V ohišju zmontirano prišraufano malo primeš se kar trese še nekaj časa.
Še moj testek

Ter vzame se 6gb verzija je dejansko močnejša ubistvu bi se morala imenovat 1060ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

tikitoki ::

TOP je izjavil:

Kar se tiče cene je ista nobene razlike zmogljivost vemo je super problem je bolj toplota je konkretno bolj se greje od 1060.


Res grozljiv problem, kartice so varcne, kot ze dolgo ne. Vcasih je blo 300E ok, sedaj pa je vsakih 10 W groza.

TOP ::

tikitoki je izjavil:

TOP je izjavil:

Kar se tiče cene je ista nobene razlike zmogljivost vemo je super problem je bolj toplota je konkretno bolj se greje od 1060.


Res grozljiv problem, kartice so varcne, kot ze dolgo ne. Vcasih je blo 300E ok, sedaj pa je vsakih 10 W groza.

Nobeden ni tukaj omenjal vate,porabo ampak toploto,temperaturo kartice razumeš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98271107518 (1883) easyrider3
»

gtx 1060 vs rx 480

Oddelek: Strojna oprema
232470 (1831) mojster_joni
»

Gtx 1060 ali RX 480 (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Kaj kupiti
1395191414 (155126) Predator X
»

Novinca v družini AMD Polaris: RX 470 in RX 460 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
19630729 (24461) Spock83

Več podobnih tem